Μένεις η Φεύγεις;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    12

    Μένεις η Φεύγεις;

    Καλησπέρα,

    Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum. Έχω την ανάγκη να ακούσω γνώμες, να διαβάσω μηνύματα, να γίνει μια ανταλλαγή ερεθισμάτων.

    Σχέση: 3,5 χρόνια και συγκατοίκηση

    Είμαστε ήρεμα, υπάρχει επικοινωνία αρκετό γέλιο, φουλ ταξίδια. Εκείνος πιο αυθόρμητος και χαλαρός, εγώ πιο συνεπής και οργανωτική. Υπάρχει ισορροπία.

    Πριν μια βδομάδα πήγαμε σε έναν γάμο. Η αδερφή του γαμπρό έκανε ξεκάθαρα πέσιμο στον σύντροφό μου. Υπήρξε ένα eye contact κάποια στιγμή μεταξύ τους, το οποίο και κατάλαβα.

    Κάναμε μια χαλαρή πλάκα μεταξύ μας χωρίς να το αφήσω να με επηρεάσει. Δεν υπήρξε ποτέ αμφιβολία για το ποιόν του ανθρώπου που είμαι μαζί και δεν έχουμε δώσει ποτέ ο ένας στον άλλον δικαίωμα για το οτιδήποτε.

    Εκείνο το βράδυ, τη στιγμή που χορεύαμε μια μπαλάντα, μου είπε πως δεν είναι για γάμους και δεσμεύσεις. Μετά από 2 μέρες του ζήτησα να χωρίσουμε. Μετά από 3,5 χρόνια και ενώ έχουμε συζητήσει και το θέμα του παιδιού και το έχουμε βάλει μπρος , σε ένα βράδυ μου πε πως δεν θέλει δεσμεύσεις.

    Δεν δέχτηκε να χωρίσουμε. Μου πε πως ήταν η βλακεία της στιγμής και δεν το εννοούσε ακριβώς έτσι. Άφησα λίγο τις μέρες να περάσουν. Ένιωθα άπειρα μπερδεμένη και κάπως δεν είχα τα κουράγια για συζήτηση.

    Σήμερα είχα το κινητό του στα χέρια μου, για να δούμε μαζί μια επιχείρηση στο Facebook. Είδα πως στις αναζητήσεις του είχε την αδερφή του γαμπρού.

    Μου παραδέχτηκε ότι την έψαξε, ότι ήθελε να την δει γιατί του άρεσε και συγκεκριμένα πως ήθελε να δει σέξυ φωτογραφίες της. Όλα αυτά μετά από τεράστια πίεση και ένα συνεχόμενο "γιατί" από εμένα. Δεν ψάχνεις έναν άνθρωπο έτσι απλά χωρίς λόγο. Του είπα πως αν θέλεις να θυμάμαι κάτι από εσένα τουλάχιστον να σε θυμάμαι ντόμπρο και αληθινό. Να στέκεσαι μπροστά μου και να λες την αλήθεια. Για αυτό μάλλον παραδέχτηκε την αναζήτηση του.

    Έκλαιγε σαν μικρό παιδί. Δεν θέλει λέει να με χάσει. Θέλει να κάνουμε οικογένεια. Εμένα αγαπά. Με την άλλη δεν έγινε τίποτα, απλά μόνο την έψαξε. Δεν θα έκανε κάτι λέει. Ήταν κακό που την έψαξε.

    Εμένα με νοιάζει το ότι μπήκε χώρος μεταξύ μας και έψαξε μια άλλη γυναίκα. Την είδε σε έναν γάμο που ήμασταν μαζί και του κέντρισε το ενδιαφέρον. Και εγώ ήμουν εκεί παρούσα. Μα, τι σημασία έχει αν γινόταν και κάτι μεταξύ του; Αφού δεν υπάρχω κάπου...

    Όλο αυτό με χτύπησε στην αξιοπρέπεια μου. Τι σημαίνει το όριο; Γιατί να συγχωρήσω κάτι; Αφού τόσο απλά τον εξιταρε άλλη παρουσία. Το θέμα είναι να γίνει κάτι; Θέλω ο άνθρωπος που με συνοδεύει, ο άνθρωπος μου να χει μάτια για μένα, όσο ρομαντικό και αν ακούγεται αυτό.

    Τεράστια απογοήτευση η σημερινή και εγώ χαμένη. Είναι πολλά τα κενά στην ιστορία ακόμη. Αλλά ήταν σαν να έγινε ένα μεγάλο μπαμ. Πρώτη φορά τον είδα να κοιτάει άλλη. Πρώτη φορά τον είδα να κλαίει. Πρώτη φορά υπάρχει μια τέτοια ρήξη στη σχέση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    456
    εγω θελω να αναφερω οτι καμια φορα μπορει εμφανησιακα να σε κεντριζει και καποια αλλη κοπελα... μαζι σου εχει και συναισθηματα αφου εχετε πολλες εμπειριες μαζι.... την αλλη απλα του αρεσε εμφανησιακα... το γεγονος οτι απλα την εψαξε δειχνει οτι ηθελε να δει αυτο που του αρεσε και το επιβεβαιωσε... ισως δεν θα επρεπε να ειναι τοσο μεγαλη αφορμη για χωρισμο απλα για επεξεταση και αξιολογηση της υπαρχουσας καταστασης... μην εισαι και εσυ απολυτη τελειως... αυτα ειχα να πω και δεχτες και αλλες αποψεις στο θεμα σου

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    12
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

    Το καταλαβαίνω να μας κεντρίζουν το ενδιαφέρον και άλλοι άνθρωποι και είναι οκ αυτό.

    Όμως δεν είναι τόσο απλό στην συγκεκριμένη περίπτωση. Το ίδιο βράδυ μου είπε ότι δεν θέλει δεσμεύσεις.

    Επίσης όπως προανέφερα η κοπέλα του έκανε ένα πέσιμο. Είναι δυνατόν να σου αρέσει ένας άνθρωπος, ο οποίος σου κάνει το πέσιμο του με παρουσία την κοπέλα σου εδώ και 3,5 χρόνια που υποτίθεται ότι μαζί της θες οικογένεια;

    Δηλαδή είναι αυτό δελεαστικο και γοητευτικό; Εμένα αν με προσέγγιζε ένας άνθρωπος με παρουσία του αγοριού μου, θ αναρωτιόμουν αν ο τύπος πάει καλά. Πως να μου διεγείρει το ενδιαφέρον ένα τέτοιο καφρικο συμβάν; Δηλαδή μπήκα στη διαδικασία να αναρωτηθώ τι του άρεσε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,345
    Φίλη μου εγώ σκέφτομαι πως μπορεί να σου έκανε την κουτσουκέλα εάν δεν τον έπιανες... Από την άλλη όμως σκέφτομαι πως δεν σε άφηνε κιόλας αφού σκέφτεται οικογένεια μαζί σου... Τι να σου πω...Δεν είναι λόγος χωρισμού αφού τον πρόλαβες και αφού έκλαιγε, άρα κατάλαβε την μ@λ@κία του. ¨Ολα καλά τότε αγάπη μου, μην στεναχωριέσαι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Μαρικακι View Post
    Καλησπέρα,

    Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum. Έχω την ανάγκη να ακούσω γνώμες, να διαβάσω μηνύματα, να γίνει μια ανταλλαγή ερεθισμάτων.

    Σχέση: 3,5 χρόνια και συγκατοίκηση

    Είμαστε ήρεμα, υπάρχει επικοινωνία αρκετό γέλιο, φουλ ταξίδια. Εκείνος πιο αυθόρμητος και χαλαρός, εγώ πιο συνεπής και οργανωτική. Υπάρχει ισορροπία.

    Πριν μια βδομάδα πήγαμε σε έναν γάμο. Η αδερφή του γαμπρό έκανε ξεκάθαρα πέσιμο στον σύντροφό μου. Υπήρξε ένα eye contact κάποια στιγμή μεταξύ τους, το οποίο και κατάλαβα.

    Κάναμε μια χαλαρή πλάκα μεταξύ μας χωρίς να το αφήσω να με επηρεάσει. Δεν υπήρξε ποτέ αμφιβολία για το ποιόν του ανθρώπου που είμαι μαζί και δεν έχουμε δώσει ποτέ ο ένας στον άλλον δικαίωμα για το οτιδήποτε.

    Εκείνο το βράδυ, τη στιγμή που χορεύαμε μια μπαλάντα, μου είπε πως δεν είναι για γάμους και δεσμεύσεις. Μετά από 2 μέρες του ζήτησα να χωρίσουμε. Μετά από 3,5 χρόνια και ενώ έχουμε συζητήσει και το θέμα του παιδιού και το έχουμε βάλει μπρος , σε ένα βράδυ μου πε πως δεν θέλει δεσμεύσεις.

    Δεν δέχτηκε να χωρίσουμε. Μου πε πως ήταν η βλακεία της στιγμής και δεν το εννοούσε ακριβώς έτσι. Άφησα λίγο τις μέρες να περάσουν. Ένιωθα άπειρα μπερδεμένη και κάπως δεν είχα τα κουράγια για συζήτηση.

    Σήμερα είχα το κινητό του στα χέρια μου, για να δούμε μαζί μια επιχείρηση στο Facebook. Είδα πως στις αναζητήσεις του είχε την αδερφή του γαμπρού.

    Μου παραδέχτηκε ότι την έψαξε, ότι ήθελε να την δει γιατί του άρεσε και συγκεκριμένα πως ήθελε να δει σέξυ φωτογραφίες της. Όλα αυτά μετά από τεράστια πίεση και ένα συνεχόμενο "γιατί" από εμένα. Δεν ψάχνεις έναν άνθρωπο έτσι απλά χωρίς λόγο. Του είπα πως αν θέλεις να θυμάμαι κάτι από εσένα τουλάχιστον να σε θυμάμαι ντόμπρο και αληθινό. Να στέκεσαι μπροστά μου και να λες την αλήθεια. Για αυτό μάλλον παραδέχτηκε την αναζήτηση του.

    Έκλαιγε σαν μικρό παιδί. Δεν θέλει λέει να με χάσει. Θέλει να κάνουμε οικογένεια. Εμένα αγαπά. Με την άλλη δεν έγινε τίποτα, απλά μόνο την έψαξε. Δεν θα έκανε κάτι λέει. Ήταν κακό που την έψαξε.

    Εμένα με νοιάζει το ότι μπήκε χώρος μεταξύ μας και έψαξε μια άλλη γυναίκα. Την είδε σε έναν γάμο που ήμασταν μαζί και του κέντρισε το ενδιαφέρον. Και εγώ ήμουν εκεί παρούσα. Μα, τι σημασία έχει αν γινόταν και κάτι μεταξύ του; Αφού δεν υπάρχω κάπου...

    Όλο αυτό με χτύπησε στην αξιοπρέπεια μου. Τι σημαίνει το όριο; Γιατί να συγχωρήσω κάτι; Αφού τόσο απλά τον εξιταρε άλλη παρουσία. Το θέμα είναι να γίνει κάτι; Θέλω ο άνθρωπος που με συνοδεύει, ο άνθρωπος μου να χει μάτια για μένα, όσο ρομαντικό και αν ακούγεται αυτό.

    Τεράστια απογοήτευση η σημερινή και εγώ χαμένη. Είναι πολλά τα κενά στην ιστορία ακόμη. Αλλά ήταν σαν να έγινε ένα μεγάλο μπαμ. Πρώτη φορά τον είδα να κοιτάει άλλη. Πρώτη φορά τον είδα να κλαίει. Πρώτη φορά υπάρχει μια τέτοια ρήξη στη σχέση.
    σιγα μην παραδεχτηκε οτι εψαχνε σεξυ φωτογραφιες...
    δεν ειχε κανεναν λογο να το κανει και να φαει το κεφαλι του.
    αν δεν προλαβε να σβησει τις αναζητησεις και τις εβλεπες (οπως λες οτι εγινε), και μετα απο πιεσεις οπως λες, θα σου ελεγε, οτι εψαξε απο περιεργεια, να δει ποια ειναι αυτη που γνωρισατε χθες. σε καμια περιπτωση δεν θα ελεγε οτι εψαχνε σεξυ φωτος αν δεν ηθελε να τον σουταρεις. οποτε τα παρακαλια να μην χωρισετε, δεν κολλανε. τα εχεις μπερδεψει.....

    και τι θα πει δεν δεχτηκε να χωρισετε;;;; η σχεση θελει δυο, ο χωρισμος ομως θελει εναν. αν εσυ θελεις να χωρισεις, δεν υφισταται καν η φραση "δεν δεχτηκε να χωρισουμε". δεν ειναι στο χερι του. χωριζεις μονη σου κι αυτος ας εχει σχεση μονος του αν "δεν δεχτηκε"...

    και πως γινεται, επειδη του εριξε μια απελπισμενη μερικα βλεματα να σου ανακοινωσει το ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ, χωρις να εχει μεσολαβησει απολυτως τπτ οτι δεν ειναι ετοιμος για δεσμευσεις και μια μερα μετα να σου λεει οτι θελει να κανετε οικογενεια;
    το θεμα σου δεν ειναι οτι ξενοκοιταξε, αλλα οτι ο τυπος ειναι εντελως βλαμμενος οπως τον παρουσιαζεις κι εσυ εντελως ..δεν ξερω τι μπορει να εισαι , για να εχεις 3.5 χρονια σχεση και να μην ξερεις ποσο βλημα ειναι ο αλλος...


    πιστευω οτι ειναι τρολοθεμα, αλλα ΑΝ το θεμα ειναι αληθινο, το θεμα δεν ειναι οτι "υπηρξε χωρος αναμεσα σας για να ψαχτει", αλλα οτι η σχεση σας δεν του ειναι απολυτως τπτ, και δεν ειναι για τπτ αξιοπιστος, ουτε για να σου κουβαλαει τα ψωνια και οχι για να κανεις οικογενεια, ενας τυπος που επειδη ταχα μια του την επεσε με βλεμματα, ακυρωσε την ιδια ωρα την σχεση σας και τα σχεδια σας για οικογενεια....
    οποτε ΑΝ το θεμα ειναι αληθινο, πραγμα που δεν πιστευω, ΠΑΡΑΤΑ ΤΟΝ ΧΘΕΣ, γιατι αν αυτος ματαιωνει σχεδια γαμου γιατι ενα ξεκωλλο του κανει τα γλυκα ματια μπροστα σου, αν καποιο επομενο του κατσει κιολας, θα σε παρατησει εγκυο και θα φυγει, μιας και "κανετε προσπαθεια"...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    12
    Η απάντηση σου είναι γροθιά στο στομάχι και σε ευχαριστώ για αυτό.

    Δεν πρόκειται για τρολοθεμα. Είναι αλήθεια. Όπως γράφω και ανωτέρω υπάρχουν κενά στην ιστορία για αυτό ίσως κάποια πράγματα δεν κολλάνε.

    Ο,τι έγραψα ισχύει. Και ναι αυτό είπα και γω. Ότι είναι στόκος και εγώ ακόμα πιο χαζή που είμαι μαΙ του 3,5 χρόνια.
    Ότι με ένα κούνημα μιας κοπέλας κατευθείαν ξενοκοιταξε.

    Τώρα όσον αφορά "δεν δέχτηκε τον χωρισμό" ίσως να το έγραψα περίεργα. Εννοώ ότι προσπάθησε να με μεταπείσει, ότι μου ζητάνε να το ξανά σκεφτώ. Ότι μου είπε ότι αυτό που είπε ήταν μια βλακεία και ότι θέλει να το πάμε μαζί και να είμαστε μαζί και μπλα μπλα...

    Καταλαβαίνω ότι υπάρχει βομβαρδισμός πληροφοριών για αυτό να ακούγεται ως τρολοθεμα. Αλλά έτσι είναι.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    12
    Επίσης το θέμα χωρισμού όταν συγκατοικείς με τον άλλον δεν είναι και άντε χωρίσαμε. Χρειάζεται πίστωση χρόνου για να γίνουν κάποια πράγματα.

    Και όσον αφορά τις σέξυ φωτογραφίες, ναι το παραδέχτηκε. Και όσον αφορά τα παρακάλια και τα κλάματα και αυτά ισχύουν. Γιατί όταν εγώ του είπα μεταξύ άλλων πραγμάτων το τέλος, έπαθε πανικό.

    Η κοπέλα στον γάμο δεν του την έπεσε με βλέμματα, ήρθε κανονικά στο τραπέζι μας και τον ρώτησε ευθέως "ποιος είσαι εσύ κτλ". Ήταν και λίγο μεθυσμένη. Εμένα εκείνη τη στιγμή μου φάνηκε ο,τι να ναι η φάση. Μετά πεχτηκαν κάτι eye contact. Και χθες ήρθε το search. Απλά δεν περίμενα ότι εν τέλει μια χαζό πρόκληση της στιγμής θα αποτελούσε τόση ίντριγκα στο μυαλό του για να την ψάξει κιόλας.

    Και ναι ίσως το πρόβλημα μου να είναι γενικά ότι δεν του είναι τίποτα η σχέση και όχι ένα βράδυ που έγινε ο,τι έγινε.

    Είμαι τόσο μπερδεμένη που έχω χάσει τον πυρήνα μου και το κέντρο βάρους μου.
    Last edited by Μαρικακι; 04-06-2023 at 11:46.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Μαρικακι View Post
    Η απάντηση σου είναι γροθιά στο στομάχι και σε ευχαριστώ για αυτό.

    Δεν πρόκειται για τρολοθεμα. Είναι αλήθεια. Όπως γράφω και ανωτέρω υπάρχουν κενά στην ιστορία για αυτό ίσως κάποια πράγματα δεν κολλάνε.

    Ο,τι έγραψα ισχύει. Και ναι αυτό είπα και γω. Ότι είναι στόκος και εγώ ακόμα πιο χαζή που είμαι μαΙ του 3,5 χρόνια.
    Ότι με ένα κούνημα μιας κοπέλας κατευθείαν ξενοκοιταξε.

    Τώρα όσον αφορά "δεν δέχτηκε τον χωρισμό" ίσως να το έγραψα περίεργα. Εννοώ ότι προσπάθησε να με μεταπείσει, ότι μου ζητάνε να το ξανά σκεφτώ. Ότι μου είπε ότι αυτό που είπε ήταν μια βλακεία και ότι θέλει να το πάμε μαζί και να είμαστε μαζί και μπλα μπλα...

    Καταλαβαίνω ότι υπάρχει βομβαρδισμός πληροφοριών για αυτό να ακούγεται ως τρολοθεμα. Αλλά έτσι είναι.
    στο ξαναειπα αλλα ακομα δεν το καταλαβες.
    το προβλημα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ οτι ξενοκοιταξε.. τα ματια για να κοιταμε τα εχουμε. οποιοσδηποτε μπορει να κοιταζε αν εβλεπε μια ξελιγωμενη απεναντι να του κανει ματακια.. το θεμα σου ΕΙΝΑΙ οτι ακυρωσε την 3.5 χρονων σχεση με συμβιωση οπως μας λες ΕΠΕΙΔΗ μια ακυρη του εκανε τα γλυκα ματια σε εναν ασχετο γαμο... ΣΕ ΑΚΥΡΩΣΕ, επειδη καποια τον κοιταξε!!!
    αρα;
    γιατι ειναι μαζι σου;
    γιατι δεν βρισκει καμια αλλη να τον γουσταρει;
    μολις την βρει θα φυγει;

    δεν υπαρχει βομβαρδισμος πληροφοριων και φαινεται τρολοθεμα.
    τρολοθεμα φαινεται γιατι οι πληροφοριες ειναι ΑΛΛ ΑΝΤ ΑΛΛΩΝ!!!!
    δεν φερεται ετσι καποιος πουε χει μονιμη σχεση που την υπολογιζει!!!
    ετσι φερεται καποιος που δενε χει τιποτε και ψαχνει .. και δεν λεω το ξενοκοιταγμα, στο ξαναλεω. λεω για την αμεση ακυρωση των σχεδιων σας χωρις να την εχει γνωρισει ΚΑΝ , σαν να μην του εισαι ΤΙΠΟΤΕ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Μαρικακι View Post
    Επίσης το θέμα χωρισμού όταν συγκατοικείς με τον άλλον δεν είναι και άντε χωρίσαμε. Χρειάζεται πίστωση χρόνου για να γίνουν κάποια πράγματα.

    Και όσον αφορά τις σέξυ φωτογραφίες, ναι το παραδέχτηκε. Και όσον αφορά τα παρακάλια και τα κλάματα και αυτά ισχύουν. Γιατί όταν εγώ του είπα μεταξύ άλλων πραγμάτων το τέλος, έπαθε πανικό.

    Η κοπέλα στον γάμο δεν του την έπεσε με βλέμματα, ήρθε κανονικά στο τραπέζι μας και τον ρώτησε ευθέως "ποιος είσαι εσύ κτλ". Ήταν και λίγο μεθυσμένη. Εμένα εκείνη τη στιγμή μου φάνηκε ο,τι να ναι η φάση. Μετά πεχτηκαν κάτι eye contact. Και χθες ήρθε το search. Απλά δεν περίμενα ότι εν τέλει μια χαζό πρόκληση της στιγμής θα αποτελούσε τόση ίντριγκα στο μυαλό του για να την ψάξει κιόλας.

    Και ναι ίσως το πρόβλημα μου να είναι γενικά ότι δεν του είναι τίποτα η σχέση και όχι ένα βράδυ που έγινε ο,τι έγινε.

    Είμαι τόσο μπερδεμένη που έχω χάσει τον πυρήνα μου και το κέντρο βάρους μου.
    το θεμα του χωρισμου, ειναι στην καρδια και στο μυαλο.
    τα σπιτια και τα αυτοκινητα δεν εχουν καμια σχεση. ειναι τεχνικα θεματα που λυνονται σε καποιο διαστημα.
    αν χωρισεις μεσα σου, δε πα να μενεις στο ιδιο σπιτι και εναν χρονο;
    ΕΙΣΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.

    αντε παλι τα ιδια...
    καποιος θα μπορουσε να την ψαξει και μονο που ασχοληθηκε μαζι του, ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ. ουτε για να δει τις σεξυ φωτος, ουτε για να την πηδηξει.
    ο τυπος αφενος παραδεχτηκε οτι εψαχνε σεξυ φωτο χωρις απολυτως κανεαν λογο (=τρολοθεμα), κι αφετερου ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΨΑΧΝΕ , ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ, ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΨΑΞΕΙ, ΠΡΙΝ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΕΙ, ΣΕ ΑΔΕΙΑΣΕ ΜΕ ΣΥΝΟΠΤΙΚΕς ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ!!!
    ακομα και να την ειχε πηδηξει (που λεει ο λογος) θα ηταν πιο ασημαντο θεμα, απο το οτι ΑΚΥΡΩΣΕ ΟΛΗΤ ΗΝ ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ, μονο επειδη ενδιαφερθηκε μια ακυρη γι αυτον.

    δεν θα το πω τεταρτη φορα. πρεπει να εισαι τρολ για να μου λες τα ιδια και τα ιδια...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,345
    Όχι Remedy μόλις βρει μια άλλη δεν θα φύγει απλά θα της κάνει την κουτσουκέλα. Έχει βολευτεί μαζί της και την θέλει, αν ήταν θα είχε φύγει πριν πολλά χρόνια. Ένας άντρας δεν κάθεται τόσο καιρό με κάποια που πιστεύει ότι δεν αξίζει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Όχι Remedy μόλις βρει μια άλλη δεν θα φύγει απλά θα της κάνει την κουτσουκέλα. Έχει βολευτεί μαζί της και την θέλει, αν ήταν θα είχε φύγει πριν πολλά χρόνια. Ένας άντρας δεν κάθεται τόσο καιρό με κάποια που πιστεύει ότι δεν αξίζει.
    αν ειχε σκοπο να μην φυγει βρε πουλακι μου, δεν θα της ελεγε ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ οτι δεν ειναι ετοιμος για δεσμευσεις, ΕΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙ!!!
    θα εκανε τον κινεζο και θα πηδουσε την αλλη στα μουλωχτα, αν τον βολευε...
    ουτε θα ελεγε οτι ψαχνει σεξυ φωτο.
    τετοιο πραγμα για να σου πει ενας ανδρας, θελει αν τον χωρισεις και σε προκαλει.
    δεν λενε τετοιες μαλακιες οσοι τσιλιμπουρδιζουν στα κρυφα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,345
    Μπορεί να είναι και βλήμα όπως είπες αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν θα χωρίσουν. Και η κοπέλα θα τον συγχωρήσει και αυτός θα κάνει τα πάντα για να την κρατήσει.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    12
    Πω πω ακούγεται παθετικ αυτό. Σε ευχαριστώ για την εικόνα που μου έδωσες. Να μην γίνει τίποτα και απλά να συγχωρήσω το άδειασμα όπως εύστοχα αναφέρει ο/ηRemedy ανωτέρω. Δεν είμαι τρολ ρε παιδιά. Συμβαίνουν στη ζωή ο,τι να ναι πράγματα. Είπα να γράψω πρώτη φορά σε ένα φόρουμ.

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2022
    Location
    Athens
    Posts
    31
    Από το σκηνικό αυτό μάλλον θίχτηκε ο εγωισμός σου. Αλήθεια, εσύ αγαπάς στα αλήθεια τον σύντροφο σου; Δεν προκύπτει κάτι σχετικό έτσι όπως τα γράφεις, μάλλον μια ψύχρα/αδιαφορία βγαίνει. Μήπως απλά περιμένεις να τον δεσμεύσεις να σε γονiμοποιήσει; Παρεπιπτόντως εσύ είσαι έτοιμη να κάνεις παιδί, γνωρίζεις πως η ντόλτσε βίτα κόβεται μαχαίρι μόλις έρθει το ανθρωπάκι; Γιατί δίνεις πολλή έμφαση και στα ταξίδια (ακολουθώντας το πνεύμα της εποχής).
    Από την άλλη δεν πιστεύω ότι την κεραμίδα στην πέταξε επειδή κάποια του κουνήθηκε. Το όλο σκηνικό του γάμου είχε ως αποτέλεσμα οι σκέψεις φυγής να έρθουν πιο πιεστικές. Το πιθανότερο είναι πως εδώ και καιρό έχει αρχίσει να βαριέται/να δελεάζεται από άλλες. Μπορεί να έχει και απωθημένα να πάει με άλλες όπως ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσοστό ανδρών. Αυτός είναι ο μπερδεμένος που από τη μία έκλαψε επειδή έχει αισθήματα για σένα από την άλλη μάλλον θέλει να πάει και με άλλες.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    12
    Φυσικά και θίχτηκε ο εγωισμός μου. Και απογοητευτικά και θύμωσα και όλα τα έπαθα. Γιατί είναι κατακριτέο αυτό ή δείχνει την μη αγάπη μου;

    Ίσως ο τρόπος που γράφω να φαίνεται ότι ειμαι αδιάφορη. Αλλά δεν ισχύει. Είναι πολύ νωπά όλα όσα έγιναν.

    Δεν περιμένω γονιμοποίηση. Δεν περιμένω να δεσμευσω κάποιον. Δεν ζητιανευω κάτι γενικά.

    Τα ταξίδια αναφέρθηκαν όπως αναφέρθηκε και το χιούμορ. Τίποτα παραπάνω.

    Και ναι γνωρίζω πως κόβεται η ντόλτσε βίτα, όταν έρχεται ένα ανθρωπάκι

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πόσο εύκολο είναι να μένεις με τους γονείς σου στα 44 σου?
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 20-04-2020, 18:22
  2. χωριζεις ή μενεις?
    By Maryland in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 17:24
  3. πώς μένεις πιστός σε μία απόφαση?
    By chr1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 07-02-2010, 02:45
  4. Replies: 42
    Last Post: 31-07-2008, 16:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •