Έντονα σημάδια bullying.... - Page 51
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 51 of 55 FirstFirst ... 414950515253 ... LastLast
Results 751 to 765 of 811
  1. #751
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    και γιατι το αποκλειεις να γινει και το ενα και το αλλο?
    Εχω πει αρκετες φορες οτι ολα μπορουν να γινουν, αρκει να ξερεις τι θες να κανεις.

    Πορεψου ετσι και δεν θα χασεις.
    Συνταγη δοκιμασμενη by krino

  2. #752
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by krino
    και γιατι το αποκλειεις να γινει και το ενα και το αλλο?
    Εχω πει αρκετες φορες οτι ολα μπορουν να γινουν, αρκει να ξερεις τι θες να κανεις.

    Πορεψου ετσι και δεν θα χασεις.
    Συνταγη δοκιμασμενη by krino
    Λοιπόν μιας και φέραμε ένα τέτοιο θέμα στο προσκήνιο.

    Η ομάδα που θα τρελάνει το άτομο θα ονομαστεί περιβάλλον και το άτομο σχιζοφρενής.

    Το άτομο που θα τρελάνει την ομάδα θα ονομαστεί ηγέτης και η ομάδα κοπάδι (πάρε μπόλικα παραδείγματα από την ιστορία).

    Διακρίνεις την διαφορά ανάμεσα στην κοινωνική τρελα και την ατομική? Τα σύμβολα και τις παραστάσεις?

  3. #753
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Εννοεις τον Μακιαβελι και τις αποψεις του στον ηγεμονα?
    Ενταξει δεν ταυτιζομαι απολυτα.
    Για να καταφερω αυτο που θελω, μεταχειριζομαι τα παντα, αλλα πρεπει να ειναι συμφωνα με την ηθικη μου. Ο Μακιαβελι ελεγε οτι τιποτα δεν πρεπει να μπαινει φραγμο σε αυτο που θες να επιτυχεις, αν θες να εισαι ηγεμονας.
    Εμπνευστηκε βλεπεις απο τον Καισαρα Βοργια που ειχε καλεσει στην αυλη του, τους αντιπαλους για να συμφιλιωθουν και στην ουσια τους σκοτωσε για να επιβληθει στην περιοχη.
    Το αποτελεσμα τον εντυπωσιασε, ετσι εκοψε καθε φραγμο με την ηθικη.


    Σημερα ο μακιαβελισμος, υπαρχει αν θες και στο παγκοσμιο στερεωμα.
    Η παντοδυναμια της αμερικης στηριζεται σε τετοιες αρχες.
    Θεωρω οτι πρεπει να υπαρχει μια ηθικη.
    Βαζωντας ολα αυτα σε οτι ζουμε, το προβλημα μας ειναι οτι σε σχεση με την ηθικη αλλων, εγω θεωρουμε ανηθικος!
    Δεν το αρνουμε αυτο, αλλωστε δεν ειμαι υποχρεωμενος να ακολουθω το μεσο ορο ανθρωπων.
    Θεωρω οτι η μαζοποιηση ανθρωπων, σου ευνουχιζει το χαρακτηρα και την προσωπικοτητα.
    Τωρα καλως η οχι, ο ανθρωπος εχει ανεπτυγμενο πολυ το αισθημα της αγελης.
    Εγω προτιμω να το κραταω σε μια ισορροπια.
    Γιατι οταν ενταχθεις σε μια αγελη, τοτε πρεπει να παρεχεις ομερτα ανευ ορων.
    Ακομα και αν ο αλλος εχει δικαιο, εσυ πρεπει να του λες οτι εχει αδικο.
    Αυτοι ειναι οι οροι μιας αγελης και εδω εγω τουλαχιστον εχω συγκρουσεις.
    Και για να μην αναγκαζομαι να εχω και εσωτερικες συγκρουσεις αλλα και εξωτερικες προτιμω να ειμαι εξω απο την αγελη.

    Προυποθεση σε ολα αυτα ξερεις,
    ειναι να τα εχεις καλα με τον εαυτο σου.
    Αλλιως θα αναγκαστεις να υποκυψεις στα κενα που εχει ο εαυτος σου.
    πχ οταν δεν μπορεις να μεινεις μονο σου ουτε λεπτο, θα αναγκαστεις να κανεις μια σχεση, ασχετα αν σου αρεσει η οχι.
    Αν θες να εισαι με κοσμο, θα αναγκαστεις να εχεις φιλους χωρις να τους εχεις επιλεξει με ακριβεια τα κριτηρια σου.

    Σαφως οπως το βαζεις ειναι θεμα κυριαρχιας.
    Εγω θα το εβλεπα θεμα ισορροπιων, τις οποιες για να τις κρατησεις θελει υπομονη, γρηγορη αντιληψη του τι συμβαινει, και πανω απο ολα σωστες και μακροπνοες εκτιμησεις.
    Πρεπει δηλαδη να βλεπεις μπροστα, να βαζεις το μυαλο σου και να αναλυεις το μελλον, ζωντας το παρον.

    Αν ολα αυτα σου φαινονται κουραστικα,
    εγω απλα τα κανω για να περναει η ωρα μου.....


    ;)

  4. #754
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by krino
    Εννοεις τον Μακιαβελι και τις αποψεις του στον ηγεμονα?
    Δεν έχω διαβάσει τον Μακιαβελι ή όπως τον λένε τον κύριο. Ξέρεις krino δεν τα έμαθα όλα μέσα απο βιβλία..

    Απο κει και πέρα καλά κάνεις και μου λες την άποψη σου. Αν έχω να πω κάτι πάνω σε αυτό θα το πω.

  5. #755
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by vince

    Ξέρεις krino δεν τα έμαθα όλα μέσα απο βιβλία..

    αν νομιζεις οτι το παιζω διαβασμενος γελιεσαι.
    Τα μισα και παραπανω ειναι σπουδασμενα στο δρομο.....

  6. #756
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Ο πάνος διεγράφη.
    Λυπάμαι για αυτόν, όπως θα λυπόμουν για οποιονδήποτε.
    Ακουσα επανειλημμένα από διάφορους ότι είναι φίλος μου.
    Δεν χρωστάω απολογία για τους φίλους μου, αλλά έτσι επειδή γουστάρω να σας απαλλάξω από τη σεναριολογία, σας ενημερώνω ότι είναι τόσο φίλος μου όσο είμαι παπάς κινέζος. Δεν έχω ανταλλάξει ούτε ένα u2u μαζί του ποτέ των ποτών. Ούτε ένα. Αν μπορεί να το διαπιστώσει ο αντμιν και σας ενδιαφέρει δεν έχετε παρά να τον ρωτήσετε.
    Θα κάνω μερικά σχόλια
    1. Ο Νίκος φέρθηκε με ευρύνοια. Εκεί που έφτασε ο πάνος δεν άφηνε περιθώρια. Η ευρύνοια που λέω είναι γιατί δεν λειτούργησε by the book και με τη στενόμυαλη προσέγγιση που θα λειτουργούσε κάποιος ευθυνόφοβος δίχως φαντασία άνθρωπος που απλά ξέρει μόνο από μαύρο και άσπρο. Ακόμα και μετά την περιβόητη πρόσφατη καταγγελία στην ΕΛΑΣ ο Νίκος δεν διέγραψε. Πέρασαν λίγες μέρες ακόμα με αυξανόμενη την οξύτητα του πάνου για να αποφασίσει ο νίκος να κάνει αυτό που έκανε.

    2. Πιστεύω ακράδαντα πως η ανθρωποφαγική ή έστω εχθρική συμπεριφορά κάποιων μελών συνέβαλλε στον εκτροχιασμό του πάνου. Γνωρίζω (χωρίς να είμαι ειδικός) πως μια κατάσταση μανίας ή και απλής εμμονής μπορεί να επιδεινωθεί αν φορτιστεί πολύ συναισθηματικά το άτομο. Χαίρομαι που δεν συνέβαλλα ούτε λίγο σε αυτό τον εκτροχιασμό ενός συνανθρώπου. Είμαι περήφανη γι’ αυτό. Ας ήμουν και μέσα στη φτωχή μειοψηφία. Ας εισέπραξα και τη χλεύη και τις ειρωνείες για τον «φιλαράκο» όπως μου έλεγαν. Ας εισέπραξα ακόμα και πρωτοφανείς ύβρεις.
    Είμαι υπερήφανη που δεν μπήκα ούτε για μια στιγμή στο κοπάδι της
    ανθρωποφαγίας.


    3. Για να καταλάβετε καλύτερα τι εννοώ αναπόφευκτα θα χρησιμοποιήσω κάποια ονόματα για παράδειγμα. Πριν από λίγο καιρό είχε εκτροχιαστεί ο φίλος μας ο Κηπ. Kάτι που μπορεί να συμβεί στον καθένα. Σκεφτείτε λίγο αν δεν τον είχαμε αγκαλιάσει όπως κάναμε, αλλά του φερόμασταν όπως φερθήκατε στον πάνο. Θυμηθείτε με τι λεπτότητα και φροντίδα του μιλούσαμε. Κάντε τη σύγκριση στη συμπεριφορά σας στον πάνο. Λοιπόν? Πώς νοιώθετε?
    Η γιώτα είναι θυμωμένη, για να μη πω έξαλλη που την αποκάλεσα σε κάποιο ποστ μου «γιωτούλα». Αλήθεια πως θα ένοιωθες αν μια ομάδα ανθρώπων γελούσε και διασκέδαζε πάνω από το πρόβλημά σου ή την εμμονή σου? Όταν ένα απλό «γιωτούλα» σε κάνει τόσο ράκος που επιστρατεύονται φίλες και φίλες για υποστήριξη λες και σου συνέβη ό,τι πιο τραγικό στη ζωή, σκέψου για λίγο και τον διπλανό σου που τον περιγελάς εσύ και οι φίλες σου καθημερινά και φουλ time. Ελπίζω τώρα να χαίρεσαι. Το πεδίο είναι ελεύθερο να μιλάς συνέχεια για τα αντικαταθλιπτικά σου χάπια, τη κατάθλιψή σου και τους γιατρούς. Να σε προσέχουν όλοι ακόμα πιο πολύ. Το εγώ σου και το πρόβλημά σου πρέπει να ενδιαφέρει όλα τα μέλη. Μηδενός εξαιρουμένου. Και αν αυτός ο εγωκεντρισμός είναι χαρακτηριστικό της ασθένειάς σου, τουλάχιστον σε ενημερώνω ότι και άλλοι σ’ αυτό το φόρουμ δικαιούνται να έχουν ασθένειες λιγότερο ή περισσότερο σοβαρές. Δεν υπάρχεις μόνο εσύ.
    Δεν είσαι υποχρεωμένη να ξέρεις πως ακριβώς πρέπει να φερθείς σε κάθε περίπτωση εδώ μέσα. Είσαι όμως υποχρεωμένη να μη γελάς με τις περιπτώσεις των άλλων. Τουλάχιστον.

    4. Επειδή μου αρέσουν οι αριθμοί προτείνω να μιλήσουν αυτοί για επίλογο.
    Οποιος έχει το
    χρόνο ας μετρήσει σε πόσα ποστ έχω κάνει διάλογο με τον πάνο. Ας μετρήσει
    επίσης σε πόσα ποστ κάνουν διάλογο άλλα μέλη με τον πάνο από αυτούς που
    του φέρθηκαν ανθρωποφαγικά ή εχθρικά. Τι θα διαπιστώσει ο
    αναγνώστης???? Ότι εγώ που φέρομαι ως φίλη του, του μιλούσα ελάχιστα και μόνο
    όταν είχα κάτι να πω στο θέμα της συζήτησης. Οι δε επιθυμούντες διακαώς
    την απομάκρυνσή του είναι αυτοί που του μιλούσαν συνέχεια. Πως γίνεται
    αυτό? Γιατί τσιγκλούσαν για να σπάσουν πλάκα.


    Αυτά από μένα. Οποιος έχει καλοπροαίρετα κάποια απορία θα απαντήσω. Οποιος απαντήσει με διάθεση καυγά δεν θα απαντήσω ούτε θα συμμετάσχω. Γιώτα θα μείνεις με την πίκρα, αλλά δεν πειράζει. Να δεις και πως είναι το συναίσθημα.

  7. #757
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Θα ξαναπω,
    οτι αυτη η ιστορια καλως η οχι,
    καποτε πρεπει να ληξει.
    Βεβαια υπαρχει θεμα στο πως φτασαμε μεχρι εδω.
    Αρκετα απο αυτα τα βαζεις στο ποστ σου και θα τα επισημανω.



    Originally posted by nature


    Ακόμα και μετά την περιβόητη πρόσφατη καταγγελία στην ΕΛΑΣ ο Νίκος δεν διέγραψε.


    οχι εδω πιστευω οτι αυτο ηταν λαθος.
    Ηταν αν θες το κερασακι στη τουρτα.
    Κατα εμε,
    ενα φορουμ, πρεπει να εχει σαφεστατα ξεκαθαρους τους ορους του.
    Ειτε πολυ σκληρα, ειτε πολυ μαλακα, ειτε καθολου, αλλα πρεπει να τα εχει.
    Φυσικα δεν θα βαλω εγω ποια θα ειναι αυτα τα ορια.
    Αλλα δεν μπορουν να βασιζονται στην εξαντληση της υπομονης ενος διαχειριστη.

    Θα κανω τον συνηγορο του διαβολου.
    Ηταν πολυ τραγικο να βγαινουν οι ρεμεντογιωτοθεοφανιες,
    και να ουρλιαζουν, ανοιξε τις βρυσεςςςςςςςςςςςςςςς και οτι κοτσανα τους ερχοταν στο μυαλο.
    ΝΑΙ αυτο ηταν ανθρωποφαγια.
    Φαινονται σαν πιεσεις προς τον αντμιν στις οποιες τελικα υποκυπτει.

    Ειναι αληθεια οτι υπηρχαν χρηστες που ενοχληθηκαν παρα πολυ με την συμπεριφορα του πανου, με αποκορυφωμα την λιτσα.
    Ομως το φορουμ ειναι υποχρεωμενο να προστατευεται απο τετοιες (καλως η κακως ενοοουμενες) πιεσεις.

    Δεν ξερω αν αυτο θα επρεπε να γινεται με πριβε μυνημα του αντμιν η δημοσια, αλλα ειναι αναγκαιο να γινεται. (και δεντο λεω χαρην λογου, οταν λεω να γινεται, εννοω να εχει αποτελεσμα ουσιας)


    Μερες τωρα συζηταμε για την περιφημη κοκκινη γραμμη που ξεπεραστηκε. Τελικα ποια ειναι αυτη? Αυτη που εννοω εγω? αυτη που εννοει η weird? η αυτη που αφηνε να εννοηθει ο αντμιν?
    Και στο μελλον θα ειναι το ιδιο η κατι αλλο?

    Απο την αλλη, δικαιουτε ως ανθρωπος ο πανος να δεχεται ολη αυτη την χλευη?
    Αν και βεβαια ο καθε πανος πρεπει μονος να προστατευει τον εαυτο του και οχι να ζηταει την προστασια του αντμιν.
    Γιατι τελικα η προστασια του αντμιν υπηρξε, με την διαγραφη του.
    Και μην πει κανεις οτι δεν προστατευτηκε τελικα ο πανος με αυτη την κινηση.
    Γλυτωσε απο τις επιθεσεις απο αυτο το σκυλολοι που ολημερίς και ολονυχτίς λειτουργουσε με τους πιο τιποτενιους ορους για ενα ανθρωπο, εχωντας σαν αλλοθι οτι αφου ο πανος δινει δικαιωμα, εχουμε και εμεις το δικαιωμα να ειμαστε ιδιοι και γιατι οχι και χειροτεροι απο αυτον!

    Το φορουμ εχει αναγκη προστασιας απο ατομα με την συμπεριφορα οπως του πανου, αλλα και απο τις συμπεριφορες που δεχτηκε ο ιδιος ο πανος.

    Αντι αυτου, το αυγο του φιδιου, μπορεσε και επεζησε και οχι μονο αυτο, αλλα καταφερε και εστησε και ατυπα δικαστηρια....




    3. Για να καταλάβετε καλύτερα τι εννοώ αναπόφευκτα θα χρησιμοποιήσω κάποια ονόματα για παράδειγμα. Πριν από λίγο καιρό είχε εκτροχιαστεί ο φίλος μας ο Κηπ. Kάτι που μπορεί να συμβεί στον καθένα. Σκεφτείτε λίγο αν δεν τον είχαμε αγκαλιάσει όπως κάναμε, αλλά του φερόμασταν όπως φερθήκατε στον πάνο. Θυμηθείτε με τι λεπτότητα και φροντίδα του μιλούσαμε. Κάντε τη σύγκριση στη συμπεριφορά σας στον πάνο. Λοιπόν? Πώς νοιώθετε?


    Μην ρωτας τετοια πραγματα....
    Μια χαρα νιωθουν, γιατι καταρχην καταφεραν να κανουν τον κηπ σαν τα μουτρα τους, και κατα δευτερον οχι να διαγραφει ο πανος, αλλα να εχουν ενα παιχνιδι για να περναει η ανια τους, να λοιδωρουν και να κοροιδευουν.

    Στην συνεχεια μπορει να υπαρξει καποια βαρεμαρα,
    αλλα ολο και κατι καινουριο θα βγει στο προσκηνιο.....
    Τα θυματα δεν εξαντλουνται ποτε βλεπεις....





    4. Επειδή μου αρέσουν οι αριθμοί προτείνω να μιλήσουν αυτοί για επίλογο.
    Οποιος έχει το
    χρόνο ας μετρήσει σε πόσα ποστ έχω κάνει διάλογο με τον πάνο. Ας μετρήσει
    επίσης σε πόσα ποστ κάνουν διάλογο άλλα μέλη με τον πάνο από αυτούς που
    του φέρθηκαν ανθρωποφαγικά ή εχθρικά. Τι θα διαπιστώσει ο
    αναγνώστης???? Ότι εγώ που φέρομαι ως φίλη του, του μιλούσα ελάχιστα και μόνο
    όταν είχα κάτι να πω στο θέμα της συζήτησης. Οι δε επιθυμούντες διακαώς
    την απομάκρυνσή του είναι αυτοί που του μιλούσαν συνέχεια. Πως γίνεται
    αυτό? Γιατί τσιγκλούσαν για να σπάσουν πλάκα.



    ετσι ακριβως...
    και αυτο εγραψα στο τελευταιο ποστ που ανοιξε ο πανος.
    Πως μπορει να εξηγησει κανεις το φαινομενο,
    οτι υπηρξαν αρκετοι που δεν γουσταραν τον πανο,
    αλλα μερικοι απο αυτους, ηταν οι συνηθεις συνομιλητες του?
    Το περιεχομενο των συζητησεων φυσικα ηταν γνωστο, ενα θεατρο του παραλογου, ενθεν και ενθεν.







    Κλεινω με το εξης:
    Το οτι ο πανος κατεγραψε μια πορεια η οποια τελικα την τερματισε ο ιδιος, δεν μου λεει και πολλα.
    Πολυ πιθανον, του χρονου να ερθει ενας νεος πανος.
    Με απασχολει η συμπεριφορα της ομαδας η οποια στοιχισμενα αντιμετωπιζε με τον γνωστο της τροπο τον Χ πανο.

    Και προσθετικα,
    αγαπητη σουπερ ντουπερ ευαισθητη weird,
    που τοσο αγαπουσες και πονουσες για τον πανο,
    για ολους αυτους που επιτεθηκαν με τοσο χυδαιο τροπο,
    δεν σου βγηκε να πεις ουτε μιση κουβεντουλα.
    Βλεπεις ναι μεν ειναι ενα προβλημα ο πανος,
    αλλα το αλλο κομματι, του να πεις τα πραγματα με το ονομα τους,
    ειναι κατι που απο οτι φαινεται ειναι φορτιο πολυ βαρυ για τους ωμους σου.

    Δεν σε θεωρω ουτε χαζη, ουτε οτι δεν ειδες, δεν διαβασες.
    Διαβαζες παρα πολυ καλα, ενοχληθηκες οσο ενοχληθηκες,
    αλλα τωρα που να μπλεκεις.....
    που να πεις αληθειες, αλλωστε τι θα βγει και αν τις πεις, ετσι?

    Για αυτο σου ειπα οτι εισαι επιλεκτικα ευαισθητη σε υποκριτικο βαθμο μαλιστα.
    Σεβομαι το μελος που δεν μπορει να πει αληθειες και σιωπαινει, (με την υποθεση αλλωστε ασχοληθηκαν 10 ατομα πανω κατω, σαφως και υπηρξαν αλλοι 20-30 που δεν ειπαν ουτε μιση λεξη) αλλα οταν επιλεγει να πει αληθειες, αυτες πρεπει να ειναι ολο το κομματι και η ΟΧΙ η αληθεια που μας συμφερει να βγαλουμε προς τα εξω.
    Η αληθεια δεν τεμαχιζεται - δεν περιοριζεται και οι συμπεριφορες ολων υποκεινται σε κριτικη.


    Ετσι για αυτα τα ασχημα σκηνικα,
    υπαρχουν συνολικες ευθυνες, αλλος λιγοτερες αλλος περισσοτερες.
    Ευθυνες εχει και αυτος που τις επραξε,
    αλλα και αυτος που τις ανεχτηκε.


    Εγω προσωπικα,
    δεν θα ανεχτω ποτε μου τετοιες συμπεριφορες,
    αδιαφορω για το ποιος θα με συμπαθησει η οχι,
    και αδιαφορω αν αυτο θα εχει κοστος την διαγραφη μου στην χειροτερη περιπτωση.

    Ομως οταν βλεπω την αληθεια,
    το στομα μου θα λεει αυτο που πρεπει να πει και δεν θα ανοιγει επιλεκτικα επειδη ετσι με βολευει.



    Τραβατε τωρα στα λαγουμια σας να χαρειτε την ματαιοδοξια σας....

  8. #758
    Originally posted by krino
    Θα ξαναπω,
    οτι αυτη η ιστορια καλως η οχι,
    καποτε πρεπει να ληξει.
    Βεβαια υπαρχει θεμα στο πως φτασαμε μεχρι εδω.
    Αρκετα απο αυτα τα βαζεις στο ποστ σου και θα τα επισημανω.



    Originally posted by nature


    Ακόμα και μετά την περιβόητη πρόσφατη καταγγελία στην ΕΛΑΣ ο Νίκος δεν διέγραψε.


    οχι εδω πιστευω οτι αυτο ηταν λαθος.
    Ηταν αν θες το κερασακι στη τουρτα.
    Κατα εμε,
    ενα φορουμ, πρεπει να εχει σαφεστατα ξεκαθαρους τους ορους του.
    Ειτε πολυ σκληρα, ειτε πολυ μαλακα, ειτε καθολου, αλλα πρεπει να τα εχει.
    Φυσικα δεν θα βαλω εγω ποια θα ειναι αυτα τα ορια.
    Αλλα δεν μπορουν να βασιζονται στην εξαντληση της υπομονης ενος διαχειριστη.

    Θα κανω τον συνηγορο του διαβολου.
    Ηταν πολυ τραγικο να βγαινουν οι ρεμεντογιωτοθεοφανιες,
    και να ουρλιαζουν, ανοιξε τις βρυσεςςςςςςςςςςςςςςς και οτι κοτσανα τους ερχοταν στο μυαλο.
    ΝΑΙ αυτο ηταν ανθρωποφαγια.
    Φαινονται σαν πιεσεις προς τον αντμιν στις οποιες τελικα υποκυπτει.

    Ειναι αληθεια οτι υπηρχαν χρηστες που ενοχληθηκαν παρα πολυ με την συμπεριφορα του πανου, με αποκορυφωμα την λιτσα.
    Ομως το φορουμ ειναι υποχρεωμενο να προστατευεται απο τετοιες (καλως η κακως ενοοουμενες) πιεσεις.

    Δεν ξερω αν αυτο θα επρεπε να γινεται με πριβε μυνημα του αντμιν η δημοσια, αλλα ειναι αναγκαιο να γινεται. (και δεντο λεω χαρην λογου, οταν λεω να γινεται, εννοω να εχει αποτελεσμα ουσιας)


    Μερες τωρα συζηταμε για την περιφημη κοκκινη γραμμη που ξεπεραστηκε. Τελικα ποια ειναι αυτη? Αυτη που εννοω εγω? αυτη που εννοει η weird? η αυτη που αφηνε να εννοηθει ο αντμιν?
    Και στο μελλον θα ειναι το ιδιο η κατι αλλο?

    Απο την αλλη, δικαιουτε ως ανθρωπος ο πανος να δεχεται ολη αυτη την χλευη?
    Αν και βεβαια ο καθε πανος πρεπει μονος να προστατευει τον εαυτο του και οχι να ζηταει την προστασια του αντμιν.
    Γιατι τελικα η προστασια του αντμιν υπηρξε, με την διαγραφη του.
    Και μην πει κανεις οτι δεν προστατευτηκε τελικα ο πανος με αυτη την κινηση.
    Γλυτωσε απο τις επιθεσεις απο αυτο το σκυλολοι που ολημερίς και ολονυχτίς λειτουργουσε με τους πιο τιποτενιους ορους για ενα ανθρωπο, εχωντας σαν αλλοθι οτι αφου ο πανος δινει δικαιωμα, εχουμε και εμεις το δικαιωμα να ειμαστε ιδιοι και γιατι οχι και χειροτεροι απο αυτον!

    Το φορουμ εχει αναγκη προστασιας απο ατομα με την συμπεριφορα οπως του πανου, αλλα και απο τις συμπεριφορες που δεχτηκε ο ιδιος ο πανος.

    Αντι αυτου, το αυγο του φιδιου, μπορεσε και επεζησε και οχι μονο αυτο, αλλα καταφερε και εστησε και ατυπα δικαστηρια....




    3. Για να καταλάβετε καλύτερα τι εννοώ αναπόφευκτα θα χρησιμοποιήσω κάποια ονόματα για παράδειγμα. Πριν από λίγο καιρό είχε εκτροχιαστεί ο φίλος μας ο Κηπ. Kάτι που μπορεί να συμβεί στον καθένα. Σκεφτείτε λίγο αν δεν τον είχαμε αγκαλιάσει όπως κάναμε, αλλά του φερόμασταν όπως φερθήκατε στον πάνο. Θυμηθείτε με τι λεπτότητα και φροντίδα του μιλούσαμε. Κάντε τη σύγκριση στη συμπεριφορά σας στον πάνο. Λοιπόν? Πώς νοιώθετε?


    Μην ρωτας τετοια πραγματα....
    Μια χαρα νιωθουν, γιατι καταρχην καταφεραν να κανουν τον κηπ σαν τα μουτρα τους, και κατα δευτερον οχι να διαγραφει ο πανος, αλλα να εχουν ενα παιχνιδι για να περναει η ανια τους, να λοιδωρουν και να κοροιδευουν.

    Στην συνεχεια μπορει να υπαρξει καποια βαρεμαρα,
    αλλα ολο και κατι καινουριο θα βγει στο προσκηνιο.....
    Τα θυματα δεν εξαντλουνται ποτε βλεπεις....





    4. Επειδή μου αρέσουν οι αριθμοί προτείνω να μιλήσουν αυτοί για επίλογο.
    Οποιος έχει το
    χρόνο ας μετρήσει σε πόσα ποστ έχω κάνει διάλογο με τον πάνο. Ας μετρήσει
    επίσης σε πόσα ποστ κάνουν διάλογο άλλα μέλη με τον πάνο από αυτούς που
    του φέρθηκαν ανθρωποφαγικά ή εχθρικά. Τι θα διαπιστώσει ο
    αναγνώστης???? Ότι εγώ που φέρομαι ως φίλη του, του μιλούσα ελάχιστα και μόνο
    όταν είχα κάτι να πω στο θέμα της συζήτησης. Οι δε επιθυμούντες διακαώς
    την απομάκρυνσή του είναι αυτοί που του μιλούσαν συνέχεια. Πως γίνεται
    αυτό? Γιατί τσιγκλούσαν για να σπάσουν πλάκα.



    ετσι ακριβως...
    και αυτο εγραψα στο τελευταιο ποστ που ανοιξε ο πανος.
    Πως μπορει να εξηγησει κανεις το φαινομενο,
    οτι υπηρξαν αρκετοι που δεν γουσταραν τον πανο,
    αλλα μερικοι απο αυτους, ηταν οι συνηθεις συνομιλητες του?
    Το περιεχομενο των συζητησεων φυσικα ηταν γνωστο, ενα θεατρο του παραλογου, ενθεν και ενθεν.







    Κλεινω με το εξης:
    Το οτι ο πανος κατεγραψε μια πορεια η οποια τελικα την τερματισε ο ιδιος, δεν μου λεει και πολλα.
    Πολυ πιθανον, του χρονου να ερθει ενας νεος πανος.
    Με απασχολει η συμπεριφορα της ομαδας η οποια στοιχισμενα αντιμετωπιζε με τον γνωστο της τροπο τον Χ πανο.

    Και προσθετικα,
    αγαπητη σουπερ ντουπερ ευαισθητη weird,
    που τοσο αγαπουσες και πονουσες για τον πανο,
    για ολους αυτους που επιτεθηκαν με τοσο χυδαιο τροπο,
    δεν σου βγηκε να πεις ουτε μιση κουβεντουλα.
    Βλεπεις ναι μεν ειναι ενα προβλημα ο πανος,
    αλλα το αλλο κομματι, του να πεις τα πραγματα με το ονομα τους,
    ειναι κατι που απο οτι φαινεται ειναι φορτιο πολυ βαρυ για τους ωμους σου.

    Δεν σε θεωρω ουτε χαζη, ουτε οτι δεν ειδες, δεν διαβασες.
    Διαβαζες παρα πολυ καλα, ενοχληθηκες οσο ενοχληθηκες,
    αλλα τωρα που να μπλεκεις.....
    που να πεις αληθειες, αλλωστε τι θα βγει και αν τις πεις, ετσι?

    Για αυτο σου ειπα οτι εισαι επιλεκτικα ευαισθητη σε υποκριτικο βαθμο μαλιστα.
    Σεβομαι το μελος που δεν μπορει να πει αληθειες και σιωπαινει, (με την υποθεση αλλωστε ασχοληθηκαν 10 ατομα πανω κατω, σαφως και υπηρξαν αλλοι 20-30 που δεν ειπαν ουτε μιση λεξη) αλλα οταν επιλεγει να πει αληθειες, αυτες πρεπει να ειναι ολο το κομματι και η ΟΧΙ η αληθεια που μας συμφερει να βγαλουμε προς τα εξω.
    Η αληθεια δεν τεμαχιζεται - δεν περιοριζεται και οι συμπεριφορες ολων υποκεινται σε κριτικη.


    Ετσι για αυτα τα ασχημα σκηνικα,
    υπαρχουν συνολικες ευθυνες, αλλος λιγοτερες αλλος περισσοτερες.
    Ευθυνες εχει και αυτος που τις επραξε,
    αλλα και αυτος που τις ανεχτηκε.


    Εγω προσωπικα,
    δεν θα ανεχτω ποτε μου τετοιες συμπεριφορες,
    αδιαφορω για το ποιος θα με συμπαθησει η οχι,
    και αδιαφορω αν αυτο θα εχει κοστος την διαγραφη μου στην χειροτερη περιπτωση.

    Ομως οταν βλεπω την αληθεια,
    το στομα μου θα λεει αυτο που πρεπει να πει και δεν θα ανοιγει επιλεκτικα επειδη ετσι με βολευει.



    Τραβατε τωρα στα λαγουμια σας να χαρειτε την ματαιοδοξια σας....

    Σιγουρα σε αυτό το σεντόνι θα γράφονται πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα, αλλά προβλέψιμα και σιγουρα επικριτικά, οπότε δεν έκανα καν τον κόπο να το διαβάσω και να χασω κατι απ τον πολυτιμο χρόνο μου.

    Σήμερα φεύγω για Αμερική και ο μόνος λογος που το λέω, είναι γιατί η απουσία μου μπορεί να ερμηνευτεί με χιλιους δυο τρόπους.
    Οπότε το ξεκαθαρίζω και επειδή ξέρω πως έχει φτάσει και κει το ίντερνετ θα προσπαθησω να μπω κάποια στιγμή.
    Θενκς
    Καλό μου ταξίδι.

  9. #759
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία


    Σήμερα φεύγω για Αμερική και ο μόνος λογος που το λέω, είναι γιατί η απουσία μου μπορεί να ερμηνευτεί με χιλιους δυο τρόπους.
    Οπότε το ξεκαθαρίζω και επειδή ξέρω πως έχει φτάσει και κει το ίντερνετ θα προσπαθησω να μπω κάποια στιγμή.
    Θενκς
    Καλό μου ταξίδι.

    Ευχομαι καλο ταξιδι και καλη ξεκουραση,
    εκεινο που δεν καταλαβαινω, ειναι την αναγκη σου να κανεις quote το κειμενο μου για να ανακοινωσεις οτι θα ταξιδεψεις.....
    Μονο εσυ μπορεις να πιστεψεις οτι θα ερμηνευσει καποιος - καπως - αν εσυ πας για ταξιδι, η αποφασισες να ασχοληθεις με το βελονακι.

    Και μετα μιλαμε για ψυχαναγκασμους, εμμονες, και αλλες ιστοριες για καβουρντισμενα αμυγδαλα....
    Ευχομαι το περασμα του ατλαντικου, να ανοιξει νεους οριζοντες στη οπτικη που βλεπεις τα πραγματα και να χαλαρωσεις.

  10. #760
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by nature
    Δυστυχώς διαβάζοντας το θέμα «διαχωρισμός κράτους-εκκλησίας», θυμήθηκα το άσμα:
    Σαν να μην πέεεερασε μια μέραααααα.

    Λες και το παρόν τόπικ άνοιξε χτες….

    Κάποιοι διασκεδάζουν πάνω από έναν τρελλό ή «τρελλό». Όπως θέλει κανείς το μεταφράζει. Δεν έχει σημασία.
    Και επιδίδονται σε διαγωνισμό της πιο έξυπνης ατάκας.
    Mιλάμε για ξέφρενη διασκέδαση. Ο ένας κόβει ο άλλος ράβει.

    Και είναι οι ίδιοι που έχουν πρωταγωνιστήσει στα πιο λυπηρά περιστατικά των τελευταίων μηνών.
    Θεέ μου, μην τρελαθώ ποτέ και πέσω στην ανάγκη των ψυχόπονων μελών του e-psy. Eυτυχώς δεν είναι όλα τα μέλη έτσι, υπάρχουν και μέλη που σέβονται τον εαυτό τους και τον πλησίον τους.

    Πάντως νοιώθω ντροπή.

    Και να ξέρετε ένα πράγμα: Αν ο πάνος νομίζει ότι είναι ο μεγαλέξανδρος, αν ο πάνος κλειστεί στο δαφνί με διάγνωση ότι είναι τρελλός στο πιο προχωρημένο στάδιο....., αυτό δεν σας δικαιώνει ούτε σας δίνει το ελεύθερο να γελάτε με την εξέλιξη αυτή.
    Ισα ισα πρέπει να ντρέπεστε για τη συμπεριφορά σας ακόμα παραπάνω.
    Αν φυσικά υπήρχε τσίπα.


    Το θρεντ το άνοιξα στις 15/8/2009

    Το ποστ αυτό το έγραψα στις 31/10/2009.

    Δυστυχώς έχω να προσθέσω στη λίστα και άλλα συμβάντα για …τον αναγνώστη του μέλλοντος.
    Επίσης το θέμα προσφέρεται σαν καλό υλικό σε κάποιον που θα χρειαστεί μια διατριβή πάνω στις ομαδικές επιθέσεις.

    Άλλη μια λοιπόν ομαδική επίθεση έγινε χτες σε ένα μέλος. Άνανδρη και χυδαία. Στο όνομα μιας άλλης σταυροφορίας που τον φτωχό μυαλό μου δεν κατάλαβε. Παρά τη συντονισμένη προσπάθεια ο «στόχος» κρίνο, άντεξε. Ο στόχος να παρασυρθεί και να παρεκτραπεί δεν επετεύχθη. Μην πτοείστε παιδιά. Ισως τον επόμενο στόχο να τον στείλετε στην απόγνωση.
    Το περιστατικό έλαβε χώρα χτες στο θρεντ : «η αβάσταχτη ενσυνείδηση του Knoulp καθώς συναντά τον krino»

    Επιφυλάσσομαι να μαζέψω όλες τις αντίστοιχες επιθέσεις στο παρόν θρεντ, με χρονική μάλιστα σειρά, για να διευκολύνω τον αναγνώστη ή ερευνητή του μέλλοντος.


    Γμτ, λες και το παρον τόπικ άνοιξε χτες……
    Σαν να μην πέεεερααασεεεεε μια μέεεεεεερααααα.
    Ξαναμανα
    Σαν να μην πέεεερασε μια μέεεεεραααααα

  11. #761
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    O ΛOΓOΣ TOY KAYΓA KAI ΠAΛI ΔEN ΣE ENΔIAΦEPEI.
    AN ΠX EΓΩ BPIΣΩ THN EΛENA KAI MOY THN ΠEΣOYN OΛOI MAZI EΣY ΘA ΠAPEIΣ TO MEPOΣ MOY
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #762
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Η ομαδική επίθεση είναι άνανδρη σε κάθε περίπτωση.

  13. #763
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    AYTO ΠOY EIΠEΣ NA TO ΘYMAΣAI AN ΣE BPIΣOYN ΓIATI ΔEN ΘA ΣE YΠEPAΣΠIΣTOYN ME KINΔYNO NA KATHΓOPHΘOYN ΓIA OMAΔIKH EΠIΘEΣH
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  14. #764
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Είναι αντιδεοντολογικό - κατά την άποψη μου - και προάγει την ένταση, μετά την διαγραφή του πάνου, να βγαίνουμε και να λέμε , ποιος και αν δικαιώθηκε...

    Ο πάνος χάραξε τη δική του αυτοκαταστροφική πορεία...
    Εισέβαλε σαν ταύρος σε υαλοπωλείο, ξεκινώντας από το να θέτει νέους κανόνες επικοινωνίας και να απαιτεί άλλους όρους χρήσης για το φόρουμ - σύμφωνους με τις δικές του αντιλήψεις....
    Στις 2/8 ανοίγει το θρέντ \"Γιατί είναι επικίνδυνο όπως έχει σήμερα αυτό το φόρουμ\" - http://e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=4776#pid114075

    Στον επίλογο της θεματολογίας του αναφέρει :
    \"2.το κλείσιμο οριστικά αυτού του φορουμ για την προστασία της δημοσίας υγείας \"

    Εκτός του ότι η παραπάνω επωδός, επαναλήφθηκε πολλές φορές από τοτε , πιστεύω πως ήταν αυτή ακριβώς η γενεσιουργός αιτία που συσπείρωσε ετερόκλητους χρήστες, πέρα από κάθε \"συμμαχίες\" ή αν θέλετε συμπάθειες έναντι αντιπαθειών, στο να αντιδράσουν μαζικά - και όχι πάντα με τον καλύτερο τρόπο, στην απειλή που εξέφραζε με την συνολική του παρουσία μέχρι εκείνη τη στιγμή ο πάνος. Ο φόβος πως απειλείται ο αγαπημένος τους χώρος, ένωσε ετερoγενείς φωνές εναντίον του πάνου, και είναι ατυχέστατη εικωτολογία να επιρρίπτεται η ευθύνη της συνολικής αντίδρασης σε τρία - τέσσερα προφίλ, όπως κατονόμαζε ο πάνος την Θεοφανία, τη Ρέμεντι , τη Γιώτα και τον Όλα Είναι Δανεικά - και που με έκπληξη μου βλέπω να επαναλαμβάνεται έως και σήμερα αυτή η απόδοση ευθυνών - στο όνομα εμπαθειών του παρελθόντος....
    Π.χ. δεν νομίζω πως τα μέλη xika, olgaki, alobar, melene, oboro, zinovia, researcher, λίτσα, vince, και πολλοί ακόμη που δεν μπορώ να ανακαλέσω στη μνήμη μου και που έχουν αντιπαρατεθεί κατά καιρούς με τον πάνο - ο καθένας με το δικό του στιλ - ανήκουν σε κάποια φατρία χρηστών ή σε μια επιλεκτικη ομάδα μελών που επιφορτίστηκαν να αντιδράσουν στην ακατάσχετη απειλητολογία του...
    Στο ίδιο θρέντ, είχε ποστάρει - κατά την άποψη μου με δύο πολύ συγκροτημένα πόστ- ακόμη κι η evath απέναντι στον σκοταδισμό που εξέπεμπε δίκην φάρου ο πάνος...
    Και η evath με την σέχτα ?
    Στο τέλος πια της διαδικασίας και αφού ο πάνος έστειλε την weird \"να πιεί καφέ με τις φίλες της\", η ίδια ζήτησε τη διαγραφή του...
    Κι η weird στη συνωμοσία ?
    Στο τέλος , έχοντας την άποψη πως πράγματι ο πάνος αποτελεί μια πρώτου μεγέθους απειλή για την συνοχή του χώρου, άφησα την ηρεμία της διαδικτυακής μου απομόνωσης μου και πόσταρα επιλεκτικά - χωρίς να χλευάσω ή να βρίσω - σε όσα εγώ αντιλαμβανόμουν σαν ιδιοτελείς σκοπούς του πάνου...
    Κι εγώ λοιπόν στο κόλπο ?

    Με εντολές ποιών επομένως κινήθηκαν και αντέδρασαν όπως αντέδρασαν τα παραπάνω μέλη ? Με τίνος την καθοδήγηση συσπειρώθηκαν απέναντι στον πάνο ? Των τεσσάρων προφίλ που προανέφερα ?

    Μα δεν είναι αστείο ?

    Είναι ηλίου φαεινότερο, πως η συνωμοσιολογία είναι ένα φαιδρό επιχείρημα που συντηρεί τις αντιπάθειες ορισμένων χρηστών μεταξύ τους και δεν προάγει την αποφόρτιση του κλίματος έτσι όπως είναι σήμερα...

    Σε κάποιο άλλο θρέντ, ειπώθηκε κάτι για μαζικό καννιβαλισμό - ανθρωποφαγία που υπέστη ο πάνος...
    Μα, ο μεγαλύτερος ανθρωποφάγος ήταν ο ίδιος ο πάνος - μη τρελαθούμε κιόλας ... Κανείς δεν μίλησε για το πόσες και ποιες ψυχές ο πάνος \"μάσησε\" και \"πέταξε\" με εκφράσεις του τύπου \"πάρε τα χάπια σου\", \"ψυχάκηδες\", \" δεν μιλάω με τρελούς\" και άλλα πολλά , η κάθε μία έκφραση με τη δική της βαρύτητα σ\' ένα χώρο που υποτίθεται πως είναι ψυχικής υποστήριξης. Το αποκορύφωμα ήταν η υπόθεση με τη λίτσα και την alobar, κανείς απ\' όσους σήμερα νιώθουν \"δικαιωμένοι\" (για ποιο λόγο άραγε ?), δεν βγήκαν να μιλήσουν για ανθρωποφαγία στη συγκεκριμένη περίπτωση...
    Ο κρίνος μόνον αντέδρασε στο χαφιεδισμό της καταγγελίας στην ΕΛΑΣ, και υποθέτω πως σε κάποια στιγμή αν συνεχιζόταν η παράκρουση του πάνου, η αντίδραση του θα ήταν ριζικά αντίθετη με όσα σήμερα πρεσβεύει..

    Απλά, τον πρόλαβαν τα γεγονότα....

    Η πλέον σοφή επιλογή σήμερα, είναι να κοιτάξουν όλοι - μηδενός εξαιρουμένου - να αποφορτίσουν την κατάσταση, να μπορέσουν ν\' απεγκλωβιστούν από τη δίνη των \"συμμαχιών\" και των εμπαθειών και να δουν με καθαρή ματιά τον χώρο και πως μπορούν να τον περιφρουρήσουν από ανούσιες εντάσεις, που θα μπορούσαν να δημιουργήσουν εστίες παρόμοιων φαινομένων και στο μέλλον...

    Η αυτοκριτική είναι μια καλή αρχή ...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  15. #765
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by sabb



    Π.χ. δεν νομίζω πως τα μέλη xika, olgaki, alobar, melene, oboro, zinovia, researcher, λίτσα, vince, και πολλοί ακόμη που δεν μπορώ να ανακαλέσω στη μνήμη μου και που έχουν αντιπαρατεθεί κατά καιρούς με τον πάνο - ο καθένας με το δικό του στιλ - ανήκουν σε κάποια φατρία χρηστών ή σε μια επιλεκτικη ομάδα μελών που επιφορτίστηκαν να αντιδράσουν στην ακατάσχετη απειλητολογία του...
    Στο ίδιο θρέντ, είχε ποστάρει - κατά την άποψη μου με δύο πολύ συγκροτημένα πόστ- ακόμη κι η evath απέναντι στον σκοταδισμό που εξέπεμπε δίκην φάρου ο πάνος...
    Και η evath με την σέχτα ?
    Στο τέλος πια της διαδικασίας και αφού ο πάνος έστειλε την weird \"να πιεί καφέ με τις φίλες της\", η ίδια ζήτησε τη διαγραφή του...
    Κι η weird στη συνωμοσία ?
    Στο τέλος , έχοντας την άποψη πως πράγματι ο πάνος αποτελεί μια πρώτου μεγέθους απειλή για την συνοχή του χώρου, άφησα την ηρεμία της διαδικτυακής μου απομόνωσης μου και πόσταρα επιλεκτικά - χωρίς να χλευάσω ή να βρίσω - σε όσα εγώ αντιλαμβανόμουν σαν ιδιοτελείς σκοπούς του πάνου...
    Κι εγώ λοιπόν στο κόλπο ?

    σαββα,
    το να κλεινει καποιος τα ματια επιλεκτικα ειναι μεγαλο προβλημα.
    Ολοι οσοι αναφερεις (και οχι μονο αυτοι) ειχαν απολυτο δικαιο με τις αντιδρασεις τους.
    Αυτα που καταγραφεις για τον πανο,
    ειναι αντικειμενικα και δεν τα εβγαλες απο το μυαλο σου,
    και εγω τα διαβαζα και δεν κλεινω τα ματια.


    Εμενα το ερωτηματικο μου ηταν,
    οκ υπαρχει ενας χρηστης με οσα γραφει.
    Υπαρχει περιπτωση αυτη η κοινοτητα να φερθει με τροπο ανθρωπινο μηπως και καταφερει και τον αγκαλιασει αλλα και ταυτοχρονα να αγκαλιασει και αυτος την κοινοτητα?

    Δεν σου λεω να λατρεψει κανεις καποιον ετσι?
    Αλλα να μην εισπρατει χλευη και απεναντι στο παραληρημα να δειχνει κατανοηση. Αυτο δεν ειναι υποστηριξη?

    Η τελικα το ερωτημα παει,
    ναι στην υποστηριξη, αλλα μεχρι αυτη που αντεχουμε?

    Εγω σε αυτες τις ερωτησεις, δεν θα βρω ποτε απαντησεις.
    Αλλα να ξερεις οτι συνειδησιακα τουλαχιστον ειμαι καλυμενος.
    Βεβαια αυτο δεν λεει και πολλα, αλλα μεχρι εκει μπορω.

    Και για να μην βαζουμε ολα και τα παντα σε ενα τσουβαλι γιατι δεν ειναι,
    δεν ειχες την ιδια συμπεριφορα εσυ με την γιωτα.
    Η Weird με τον εμπνευστη. κ.ο.κ.



    Τεσπα,
    αυτη η συζητηση ισως να ειναι και ατελειωτη και χιλιοειπωμενη.
    Αλλα μου αρεσει να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους και η σταση του καθενος να κρινεται οπως ακριβως εχει καταγραφει.
    Για τα δικα μου μετρα και σταθμα εχω μιλησει για ολους και για ολα.
    Για τον εαυτο μου, αν εχω κανει λαθη,
    ας με καταδικασουν πρωτο, δεν εχω προβλημα.
    Ας με χτυπησουν ανελεητα η κριτικη ποτε δεν εκανε κακο, μονο που θα κρατησω την καλοπιστη κριτικη και οχι την εμπαθεια.
    Και εδω μεσα διαβαζει κανεις και τις δυο.
    Δικαιωμα μου να θελω να μεινω στην πρωτη μιας και παντα πρεπει να διαβαζουμε τα παντα, και απο κει και περα να κραταμε οτι μας βοηθαει και μας κανει καλυτερους.

Page 51 of 55 FirstFirst ... 414950515253 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •