Σεξουαλικό Πρόβλημα - Help me παίδες!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    2

    Σεξουαλικό Πρόβλημα - Help me παίδες!!!

    Γειά σας παιδιά,είμαι 20 χρονών και σπουδάζω γυμναστική ακαδημία.Πρόσφατα απέκτησα την πρώτη μου σεξουαλική επαφή με μια κοπέλα που γνώρισα, αλλά δεν την ξέρω καλά ακόμα.Μετά από λίγες μέρες ήρθε και η δεύτερη.Τώρα τα έχουμε 1 μήνα.Το πρόβλημα μου είναι η στύση μου την στιγμή της επαφής.Μόλις φοράω το προφυλακτικό ξαφανίζετε.Ξανάρχετε όταν με χαϊδεύει κάτω.Με το που πάει να γίνει η επαφή πέφτει...Μερικές φορές πέφτει και όταν είμαι μέσα της ακόμα...Στα προκαταρκτικά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.Το ίδιο όταν είμαι μόνος μου απέναντι σε πορνογραφικό υλικό (συνήθως γιατί τώρα τελεύταια έχω αρχίσει να επηρεάζομαι και εκεί).
    Σκέφτομαι ότι το πρόβλημα μου είναι ψυχολογικό,αφού είμαι υγιείς,γυμνάζομαι,δεν πίνω πολύ κ δεν καπνίζω,αλλά και επειδή δεν έχω την κατάλληλη εμπειρία.Σκέφτομαι επίσης,να πάρω χάπι για στύση.
    Παρακαλώ πολύ πείτε μου τρόπους λύσης στο πρόβλημά μου και αν καποίο χάπι μπορεί να βοηθήσει και ποιό είναι αυτό?Επίσης,αν το αλκοόλ ή καποιό διεγερτικό ποτό (Redbull) μπορέι να βοηθήσει την ώρα της επαφής.Αν είχατε κάποιες παρόμοιες ανησυχίες στις πρώτες σας επαφές,παρακαλώ αναφέρτες τες.
    Σας Ευχαριστώ!!!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    24
    Χωρίς να έχω ειδικότητα επί του θέματος, θα σου πω μία γυναικεία άποψη. Νομίζω πως πρέπει να πάψεις να ανησυχείς και να δώσεις σημασία στο να αποκτήσεις μεγαλύτερη οικειότητα με την κοπέλα σου, την οποία όπως αναφέρεις δεν γνωρίζεις πολύ καλά.
    Το χάπι για την στύση το βλέπω υπερβολικό, δεδομένου ότι είσαι είκοσι ετών, γυμνασμένος, χωρίς προβλήματα υγείας και στην αρχή ουσιαστικά της ερωτικής σου ζωής. Τα σκαμπανεβάσματα στη στύση σου νομίζω ότι οφείλονται σε απειρία και άγχος για το αν θα σταθείς στο ύψος των περιστάσεων! Το θέμα του προφυλακτικού στην αρχή δημιουργεί μικρά προβληματάκια αλλά θα δεις που σε λίγο ούτε που θα το σκέφτεσαι και η εφαρμογή του θα γίνεται μηχανικά. Να θυμάσαι πως είναι μία πολύ καλή μέθοδος αποφυγής κύησης και προστασίας από διάφορα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα και να μείνεις πιστός στη χρήση του.
    Άσε στην άκρη το αλκοόλ και τα διεγερτικά, το καλύτερο διεγερτικό είναι ο σύντροφός μας ο ίδιος και η επιθυμία μας να τον κάνουμε να νιώσει όμορφα, να μάθουμε τις ανάγκες του και να τις ικανοποιήσουμε στο βαθμό που μπορούμε, να του δείξουμε ξεκάθαρα τις δικές μας και γενικώς να περάσουμε και οι δύο καλά!
    Μάθε και δείξε λοιπόν και όσο μπορείς δες όλο αυτό σαν ένα παιχνίδι με ενδιαφέρουσα κατάληξη και όχι σαν αγώνα δρόμου που πρέπει να κόψεις το νήμα!
    Και κάτι ακόμη. Προσπάθησε να αντιμετωπίσεις την κατάσταση με χιούμορ! Οι περισσότερες γυναίκες το εκτιμούν!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51
    καθαρά ψυχολογικό.Λόγω αγχους.

    Συζήτα το και θα το ξεπεράσεις...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Μία είναι η λύση...χαλάρωσε και απόλαυσε το

  5. #5
    Originally posted by Panos20
    Γειά σας παιδιά,είμαι 20 χρονών και σπουδάζω γυμναστική ακαδημία.Πρόσφατα απέκτησα την πρώτη μου σεξουαλική επαφή με μια κοπέλα που γνώρισα, αλλά δεν την ξέρω καλά ακόμα.Μετά από λίγες μέρες ήρθε και η δεύτερη.Τώρα τα έχουμε 1 μήνα.Το πρόβλημα μου είναι η στύση μου την στιγμή της επαφής.Μόλις φοράω το προφυλακτικό ξαφανίζετε.Ξανάρχετε όταν με χαϊδεύει κάτω.Με το που πάει να γίνει η επαφή πέφτει...Μερικές φορές πέφτει και όταν είμαι μέσα της ακόμα...Στα προκαταρκτικά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.Το ίδιο όταν είμαι μόνος μου απέναντι σε πορνογραφικό υλικό (συνήθως γιατί τώρα τελεύταια έχω αρχίσει να επηρεάζομαι και εκεί).
    Σκέφτομαι ότι το πρόβλημα μου είναι ψυχολογικό,αφού είμαι υγιείς,γυμνάζομαι,δεν πίνω πολύ κ δεν καπνίζω,αλλά και επειδή δεν έχω την κατάλληλη εμπειρία.Σκέφτομαι επίσης,να πάρω χάπι για στύση.
    Παρακαλώ πολύ πείτε μου τρόπους λύσης στο πρόβλημά μου και αν καποίο χάπι μπορεί να βοηθήσει και ποιό είναι αυτό?Επίσης,αν το αλκοόλ ή καποιό διεγερτικό ποτό (Redbull) μπορέι να βοηθήσει την ώρα της επαφής.Αν είχατε κάποιες παρόμοιες ανησυχίες στις πρώτες σας επαφές,παρακαλώ αναφέρτες τες.
    Σας Ευχαριστώ!!!
    πανο συνονοματε εχω μια ερωτηση να σου κανω , πριν σου δωσω την αποψη μου..
    λες προσφατα ειχα την πρωτη μου σεξουαλικη επαφη...
    εννοεις οτι πιν τα 20 ρονια δεν ειχες καμμια επαφη ουτε καν με
    ιεροδουλο? επισης με ενδιαφερει τοθεμα του αυνανισμου...
    ποτε ξεκινησες να αυνανιζεσαι? σε τι ηλικα? απο τις απαντησεις σου θα μπορεσω να σου πω μια συμβουλη

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    2
    Όχι πριν τα 20 δεν είχα καμία σεξουαλική επαφή.Μπορούσα να έχω αλλά δεν το επιδίωξα.Από ότι μου έχουνε πει είμαι εμφανίσιμος,αλλά όχι δεν είχα κάνει κάτι.Έψαχνα την κατάλληλη και τώρα που την βρήκα την χάνω για τον λόγο αυτό.
    Αν μπορώ να θυμηθώ καλά η ηλικία που άρχισα ήταν νορμάλ.Νομίζω ήταν στην πρώτη γυμνασίου η κάπου εκεί.Σίγουρα πριν την 2α.
    Είχες φίλε μου κάποιες αντίστοιχες ανησυχίες στις πρώτες σου φορές?

  7. #7
    οχι θα λεγα, γιατί η δική μου σεξουαλική εμπειρία ήταν αντίθετη...
    σην δευτερα γυμανασιου πηγα πρωτη φορα με γυναικα και μετα αυνανιζομουνα οταν δεν ειχα χρηματα για να ξαναπαω....
    ομως μπορω να σε διαβεβαιωσω πως καμμια γυναικα απο οσες γνωρισα στην ζωη μου και ειναι πολλες γιατι ειμαι 54 ετων , δεν θα ανησυχουσαν για ενα ανδρα αν ειχε προβληματα συστης με το προφυλαχτικο το οποιο ειναι γνωστο αντιερωτικο προφυλαχτικο μεσο....
    αν θες , συμβιβασου με την ιδεα οτι και για σενα και για το κοριτσι , το προφυλαχτικο παρεμβαινει σαν ασπιδα προστασιας απο μια αγνωστη απειλη και για τους δυο σας και φροντισε να το βαζεις αφου προηγουμενως παιξετε ελευθερα και ξεγνοιαστα τα ερωτικα σας παιχνιδια ....η διατρηση μιας γυναικας ειναι το τελευταιο πραγμα που θα πρεπει να θεωρεις απαραιτητο στοιχειο ολοκληρωσης της επιθυμιας σου για αυτες ....
    παιξτε το παιχνιδι της φυσης ελευθερα , ευχαριστα και χαλαρα αφηνοντας το σωμα να μιλησει μονο του....δεν κανεις σεξ μονο με το πεος σου..απλα με αυτο υπογραφεις οπως σε ενα βιβλιο επισκεπτων σε μια εκθεση ζωγραφικης αφου προηγουμενως εχεις απολαυσει ολα τα εκθεματα....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •