Έχω χαζέψει - το μυαλό μου δεν συγκρατεί τίποτα ψ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1

    Έχω χαζέψει - το μυαλό μου δεν συγκρατεί τίποτα

    Καλησπέρα δεν ξέρω τη μου συμβαίνει ενώ δεν έχω περάσει κανένα επεισόδιο ψυχικό και ο Γιατρός μού λέει ότι έχω ανθεκτική κατάθλιψη και μόλις περάσει θα επανέλθουν όλα, Εγώ βλέπω ότι μου τεριαζουν τα συμπτώματα με κάποιο ψυχικό νόσημα πάρα κάτι από συμτωματα κατάθλιψης και δεν ξέρω τη να κάνω από το Γενάρη και μέχρι τώρα πάω χειρότερα και χάνω τον εαυτό μου φοβάμαι δεν θα επανέλθω τη μου προτείνετε είμαι τρελαμένος - χαζεμενος... Όποια γνώμη βοήθεια δεκτή
    Last edited by τεστ; 06-06-2023 at 19:26.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Να πάρεις γνώμη και δεύτερο ψυχίατρο είναι η άποψη μου.
    Και όχι τους λεγόμενους χαπιογιατρους, αλλά να κάνει και λίγο ψυχοθεραπεία.
    Πόσο καιρό το έχεις πάθει αυτό; Πίνεις χόρτο; Η κάποιο άλλο ναρκωτικό;
    Επίσης, ξεχνάς και άλλα πράγματα; Ονόματα; Είσαι πάνω από 60;

  3. #3
    είμαι 44 ξεχνώ και ονόματα ξεχνάω τη διαβάσω δε μπορεί πολλά το μυαλό μου να τα επεξεργαστή δεν καταλαβαίνω τη λέει το παιδί μου που είναι 5 χρόνων ότι εμπειρίες έχεις αποκτήσει μέχρι τα 44 της έχω χάσει, δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα και αυτό το πράμα ξεκίνησε από το Γενάρη και μετά η αλήθεια είναι ότι μου δίνει πολλά χάπια

  4. #4
    τέλος ψυχοθεραπεία τώρα δεν έχει και νόημα γιατί το μυαλό δεν μπορεί να αναλύσει πράγματα και καταστάσεις, Έχω κάνει όμως μερικές με των ίδιο το ψυχίατρο γιατί είναι και ψυχαναλυτής

  5. #5
    είμαι 44 ξεχνώ και ονόματα ξεχνάω τη διαβάσω δε μπορεί πολλά το μυαλό μου να τα επεξεργαστή δεν καταλαβαίνω τη λέει το παιδί μου που είναι 5 χρόνων ότι εμπειρίες έχεις αποκτήσει μέχρι τα 44 της έχω χάσει, δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα και αυτό το πράμα ξεκίνησε από το Γενάρη και μετά η αλήθεια είναι ότι μου δίνει πολλά χάπια. Λέτε να με πήρε ο Γιατρός στο λαιμό του και να μην διορθώνεται?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Το προβλημα ειναι οτι δεν εχεισ παρει ποτε τιποτα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,456
    ΓΙΑΤΡΟς ΘΑ ΠΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ . ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΧΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΔΟ-ΑΝΟΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΟ ΑΠ ΤΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #8
    καλό......

  9. #9
    asperger39 ναι αλλά εδώ έχω χάσει μόνο την μνήμη μου αλλά και την προσωπικότητα μου της εμπειρίες της ζωής και από το Γενάρη και μετά θα έπρεπε να πηγαίνω καλλίτερα όχι χειρότερα.....

  10. #10
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ΓΙΑΤΡΟς ΘΑ ΠΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ . ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΧΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΔΟ-ΑΝΟΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΟ ΑΠ ΤΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ .
    Τις έχεις περάσει καθολου;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Mην τον τρομάζετε παιδιά δεν ξέρουμε τι μπορεί να έχει.
    Πιθανόν είναι από τα χάπια, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.
    Αύριο οπωσδήποτε θα πας σε έναν άλλο ψυχίατρο και θα του διηγηθείς όλα αυτά.
    Ίσως σου αλλάξει αγωγή και γίνεις λειτουργικός.

  12. #12
    Σε ευχαριστώ Player αλλά μην φοβάσαι δεν τρομάζω αλλά έχω από πείσω παιδί 5 χρόνων μητέρα με σκλήρυνση κατά πλάκας και δεν μπορώ να κάνω της δουλειές μου

  13. #13
    Καλημέρα παιδιά κάποιος να βοηθήσει να προτείνει είμαι σε απόγνωση ευχαριστώ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    οτι εχω να κανω το γραφω κινητο γιατι αλλιως ξεχναω συνεχεια

  15. #15
    Ναι με τη μόνη διαφορά ότι εγώ στην αρχή δηλαδή το Γενάρη ήμουν καλύτερα από ότι τώρα που παίρνω και θεραπεία, και να σου δώσω και 2 παραδείγματα έχω τρακτερ και δεν θυμάμαι να το χριστό που θέλει μνήμη γνώσης και εμπειρία πάω στο λογιστή που έφτιαχνα τα βιβλία μου λόγω δουλειάς και δεν θυμάμαι πώς το έκανα. τώρα και να καθίσω να γράψω ούτε το τρακτερ δουλεύετε ούτε τα λογιστικά φτιάχνονται, δεν είναι λίστα σουπερ μάρκετ

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος
    By erimitis44 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 13-08-2021, 11:52
  2. Τι φταίει? Έχω χαζεψει?
    By Γιάννης Βάγιας in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 27-02-2021, 12:25
  3. Μου λένε ότι δεν αξίζω τίποτα, ότι δεν κάνω τίποτα σωστά …
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 09-01-2017, 00:16
  4. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι λεύτερος...
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 01-08-2011, 17:32
  5. Replies: 78
    Last Post: 02-02-2010, 00:30

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •