κοψημο φαρμακων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 90
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    κοψημο φαρμακων

    Δεν ξερω αν αυτο π καν ειναι σωστο η οχι αλλα πυστευω ειναι αρκετα λογικο.
    μου ειχε πει ο γιατρος να κοψω σιγα σιγα τα φαρμακα αρχες σεπτεμβριου.
    εγω εχω ειδη εδω και 4 μερες να τα κοβω,περνω μισο καθε μερα για ενα μηνα και μετα για αλλον εναν μηνα θα περνω μισο μερα παρα μερα εως να τα κοψω εντελως.
    παω αρκετα καλα παντως.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    xairomai...mprabo panikoula

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    καπως ετσι θα μου ελεγε να τα κοψω και ο γιατρος φανταζομαι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Καλά τα πας σιγά σιγά είναι το καλύτερο ας τα κόψεις 15 μέρες αργότερα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    εγω παντως τα κοβω εδω και 3μηνες.
    επαιρνα 100mg tην ημερα και τον πρωτο μηνα 100τη μια 50 την επομενη
    τον επομενο μηνα 50 καθε μερα και τον τελευταιο 50 μερα παρα μερα..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ναι λογικα καπως ετσι πρεπει.εμενα ειναι 20μιλιγκραμ και τωρα περνω το μισο.
    αλλακαμια φορα χτυπαω και ενα ζαναξ των ο.25 μιλγρ ειναι μικρη η δωση και δεν υπαρχει προβλημα εξαρτησεις κλπ και με πιανει αμεσως.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    το χρειαζεσαι σταληθεια το ζαναξ?και εγω εχω λεξοτανιλ αλλα ενα χρονο και τωρα εχω παρει λιγοτερο απο 5 φορες και αυτες ηταν οταν κοντευα να σπασω τα δοντια μου απο το τρεμουλο.
    καλο θα ηταν να μη βασιζεσαι σε αυτα και στις φασεις που νιωθεις ασχημα να τις αντιμετωπιζεις και οχι να τις αποφευγεις παιρνοντας ενα χαπι.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    μμμ μου δινει κουραγιο ομως το ζαναξ.καμια φορα τις αντημετωπιζω μονη αλλες με το ζαναξ.ειναι τοσο μιρκη η δωση π δεν με τρομαζει .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    δεν μιλαω για την εξαρτηση φυσικα!καλο θα ειναι να τα εχεις γενικα μαζι σου,ετσι κανω και εγω παντα!,και να ξερεις οτι αν θελω μπορω...λειτουργει μια χαρα σε εμενα και θα απαλλαγω με μιας
    αν το παρω ομως δεν το επιλεγω επειδη θελω το μαθω να το αντιμετωπιζω αλλιως,μονη μου,εγω,οχι αυτα...θα δεις θα σου δωσει πολυ μεγαλη δυναμη να τα ελλατωσεις ακομα περισσοτερο.σου το λεω αυτο γιατι σε διαβαζω γενικα και βλεπω αρκετες φορες εχεις πει οτι πηρες ενα ζανξ και ηρεμισες για τον α η β λογο.
    δεν σε κατακρινω απλα πιστεψε με αν μαθεις και το ελεγχεις χωρις αυτα θα νιωσεις πολυ υπερηφανη για εσενα,τουλαχιστον ετσι νιωθω εγω..

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ε σιγα τον μηνα αντε να παρω 7 φορες ζαναξ.θα προσπαθησω μεν να το κοψω και αυτο οριστικα αλλα θα εχο μαζι μου ενα για να νιωθω ασφαλεια

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    παιδες τζηφος δεν μπορωνα κοψω τα φαρμακα ακομα τουλαχιστον.

    3 μερες τωρα εχω απιστευτη δυσπνια,αλλου παταω αλλου βρισκομαι στην δουλεια και ειμαι πολυ πεσμενη ψυχολογικα.
    ευτιχως πιεσα σημερα τον εαυτο μου και αντι για ντεπον πιρα ενα ζαναξ των 0.50 μιλιγκραμ και εγινα αμεσως καλα.δεν τα παω καλα εμ το ζαναξ και ενω ο γιατρος μ ειπε να περνω οποτε νιωθω ετσι γιατι μια τοσο μιρκη ποσοτητα δεν προκαλει εθισμο,σημερα λοιπον πηρα και μου εφυγε και ο κεφαλοπονος ο πονος στην κοιλια και η δυσπνια.
    3 μερες ειμουν στο ιδιο χαλι και δεν επερνα ζαναξ αλλα ντεπον.
    και ειδηκα σημερα ενιωθα οτι δεν μπορω να ανασανω καθολου αν δεν επρνα ζαναξ θα λιποθιμαγα.καπια στιγμη για ενα μονο δευτερολεπτο ξεχασα που ειμουν και τι εκανα πρωτη φορα το παθενω αυτο και εκει π δουλευα νιωθω μια κινηση στον εγκεφαλο περιεργη αλλα δεν εδωσα βαση.
    παντως με την δουλεια περιμενα αποσχολοντας το μυαλο μου να μ περασουν ολα αυτα.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ????

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    η δουλεια σου ειναι κουραστικη πανικουλα και πολυωρη..
    δεν ειναι ξαλαφρωμα , αλλα στρεςς για οποιονδηποτε , τοση κουραση, εκει που ησουν ολη μερα σπιτι..
    μπορει να βρηκες μια ασχολια,κι αυτο ειναι καλο και για την ζωη σου και γενικοτερα για πολλα, αλλα ο παραγοντας του αγχους δεν παυει να υπαρχει σε μια νεα δουλεια και ειδικα αν ειναι και κουραστικη..
    εγω θα ελεγα να μιλησεις στον γιατρο σου εστω και τηλεφωνικα να του πεις τι παιρνεις για πσο καιρο για να σου δωσει οδηγιες για τις δοσολογιες.
    ισως με μια διακοπη δεν πρεπει να επανελθεις σε αυτα που επαιρνες αμεσως αλλα σταδιακα.
    μη κανεις πειραματα και ταλαιπωρηθεις περισσοτερο..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    4 μερεςεπερνα μισο χαπι αντι για ενα δνε ειναι πολλες.
    σημερ απηρα ενα ολοκρληρο παλι.
    ποτε να προλαβω να παρω τον γιατρο?

    απο της 8 μεχρι της 11 το βραδι συν μεσα στο λεωφοριο 2 ωρες ειμαι εκτος σπιτιου.ουφ.

    απλα αν νιωθω τοσο απελπιστικα απεσια θα περνω ενα ζαναξ.μου το εχει πει αλλωστε ο γιατρος αυτο εγω η χαζη δε το ηθελα.
    σε 2-3 μερες 8α μου περασει.
    εχω επισης προσεξει οτι ολο το στρεςς του μηνα σεισωρευεται και στ τελος αρχιζουν να σφυγγονται ολοι οι μυες μ με αποτελεσα να εχω δυσπνοια και πονους στο κορμι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    και εγω τα ιδια παθαινω πανικουλα κ δεν καταφερα να κοψω το χαναχ με τιποτα.το παιρνω 3 χρονια τωρα....καθε μερα.......

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •