Τοξικος πατέρας ψυχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    brian23
    Guest

    Τοξικος πατέρας ψυχωση

    Καλησπέρα αυτό θα είναι το τελευταίο ποστ μου μιας και δεν έχει νόημα να γράφω εδώ δεν πρόκειται να βρω λύσεις στο πρόβλημα μου.Πασχω από σχιζοφρενεια και πραγματικά δεν καταλαβαίνει κανενας την κατάσταση.Ο πατέρας μου με μειώνει με υποτιμά με κριτικάρει συνέχεια και το χειρότερο από όλα δεν ξέρει και ούτε έχει ρωτήσει από τι πάσχω πάρα μόνο εικασίες δικές του.Εχω νοσηλευτέι δύο φορές και πραγματικά δεν ρώτησε ποτέ αδιάφορες και με εκμεταλευεται και επίσης εκμεταλευεται την ψυχολογική κατάσταση και με αντιμετωπίζει ως τρελό.Ειναι πατέρας αυτος;Εύχομαι να πεθάνει πραγματικά να πάει στο διαολο μια ζωη απών ήταν και υπέρμετρα εγωιστής.Με προσβάλει σε κάθε ευκαιρία και εγώ χωρίς να μπορώ ακόμα να ανεξαρτοποιηθω αντιμετωπίζω και επειδή με συντηρεί νιωθω υποχρεωμένος να ακούω την κάθε παπαρια του.Εσεις τι θα κάνατε στη θέση μου;Με τον γιατρό δεν το εχω συζητήσει και θα το κάνω αυτό τον μήνα μιας και πρέπει να αντιμετωπίσω την κατάσταση.Επισης με απειλεί ότι θα με κλείσει μέσα αν δεν κάθομαι καλά και διάφορα τέτοια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,500
    εμενα ηταν αυταρχικος και ηθελε παντα να επιβαλει το δικο του στο σπιτι οταν ξεκινησε η σχιζοφρενεια περιεργος φοβηθηκε και σταματησε να με πρηζει

  3. #3
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    εμενα ηταν αυταρχικος και ηθελε παντα να επιβαλει το δικο του στο σπιτι οταν ξεκινησε η σχιζοφρενεια περιεργος φοβηθηκε και σταματησε να με πρηζει
    Εμένα το αντίθετο Παύλο συνεχίζει το βιολί του σαν να μη συνέβη τίποτα και δεν καταλαβαίνει.Τι λες να κανω;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,500
    δεν ξερω ρωτα την ψυχολογο την ομαδας που σε βλεπει, και παρε το επιδομα αν σταματησεις να χρειαζεσαι οικονομικη στηριξει απο αυτον μπωρει να ηρεμισει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,374
    κατι σα την μανα μου που θα την εχω μια ζωη ακομα εδω τυραννο . δε ευχομαι να πεθανει ειν σκληρο αυτο αλλα μακαρι να μπορουσα να φυγω μακρια να ειν κι αυτη καλα κι εγω καλα . αυτοι οι ανθρωποι σε καβαλάνε σε εχουν δουλικο και γουσταρουν να σε πατουν στο λαιμο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. Τοξικος παιδικός φίλος...
    By menis_644 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 12-03-2022, 09:41
  2. χωρισμός (τοξικός).
    By apostolis1318 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 105
    Last Post: 18-11-2019, 04:14
  3. Τοξικος φίλος..
    By kounelaki1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 161
    Last Post: 24-04-2018, 01:35
  4. Τοξικός σύντροφος;
    By menia88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 05-04-2018, 14:25
  5. Ο τοξικός της σχέσης
    By Toxikos1994 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 20-11-2015, 16:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •