Άλλαξα θρησκεία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    1,214
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Το ότι κάποιοι δεν είναι καλοί χριστιανοί δεν μειώνει από μόνο του τον χριστιανισμό.

    Δεν χρειάζεται να μειώσει κανένας τον χριστιανισμό, τα καταφέρνει μια χαρά από μόνος του, όπως και το Ισλάμ. Στο όνομα τους έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα στην ανθρώπινη ιστορία.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,962
    εχουν παραποιηθεί εντελως τα λογια του ευαγγελιου εχουν χωσει μεσα λογια που απωθουν το κοσμο κι αλιωνει του θεου τα λεγομενα . αυτο διωχνει το κοσμο και η σαπίλα που εχει μεσα πλεον μπει στους ρασοφορους και κηρύττουν νεο-ταξικα πραγματα.ενα σουλθετο εχει γινει με την πανθρησκεια που παν να χώσουν και αυτα . σεβαστον ο καθενας που θελει φυσικα να πιστευει μα πλεον οι ρασοφοροι αντι να φερουν το κοσμο στο θεο κοντα τον διωχνουν. υπαρχουν πλεον οι πιο πολλοι το χρημα τη βρωμια και την ανωμαλια. ε ο κοσμος μπερδεύτηκε πλανήθηκε και σιχάθηκαν τον θεο γιατι βαλτα ζιζανια μπουκαν κι σαπιζουν την αληθεια του θεου την αλλοιώνουν . εδω βρηκα ενα καθαρο κι σωστο κομματι του θεου λογια απο γερονταδες μη νεοτα-ξηκους


    Εν αρχή ειν η Αγάπη.
    και η αγάπη είναι η ανθρωπιά άνθρωπέ μου.
    και η ανθρωπιά ο Χριστός μας.
    και του Χριστού μας η ψυχή ο Πατέρας Θεός.
    και τα πάντα τους είναι ο ενσαρκωμένος Λόγος.
    που δια της θελήσεως του ανθρώπου, ο Λόγος γίνεται ένα με την σάρκα και το αίμα Του ως Έν...
    ως δύο σταγόνες νερό γίνονται μία,
    έτσι και τον ζεύγος ευαγγελίζεται δια του Λόγου και μεταμορφώνεται σε μία του θεού ψυχή... ως ο δικέφαλος αετός της ουράνιας στην γη βασιλείας μαρτυρεί τον ευαγγελισμό των ανθρώπων, με τις "εφτά Μυστηριακές πύλες της Αγίας ορθής εκκλησίας του Κυρίου....ο άνθρωπος από μισός θνητός ...ολοκληρώνετε στο είναι της υπάρξεώς του,

    ως Τέλειο ο Θεός τον έπλασε να ζει... "
    ορθόδοξα, ελληνικά, και αιώνια, ως ο Χριστός με την πανάγια εύα Του... η κάθε ψυχή...
    το σώμα ως το ιερό σκεύος, που μέσα του έχει το αίμα της Αγάπης Θεό σε Υιό Φωτός στου κάθε εντός του ημών.
    Το προφητικόν χάρισμα εις την Εκκλησίαν
    Τον τερματισμόν του προφητισμού του αναφερομένου εις το πρόσωπον του Χριστού επιβεβαίωσε και ο ίδιος ο Χριστός λέγων: «πάντες γαρ οι προφήται και ο νόμος έως Ιωάννου προεφήτευσαν» (Ματθαίου ια’ 13).

    Φαίνεται, ότι εκ των λόγων τούτων κυρίως προήλθεν η εσφαλμένη αντίληψις ότι δεν υπάρχουν μετά Χριστόν Προφήται. Ίσως δε και από την επίπληξιν του Κυρίου προς τους μαθητάς φλεγομένους να πληροφορηθούν πότε θα αποκαταστήσει την βασιλείαν τω Ισραήλ. Η σχετική στιχομυθία έχει ως εξής: «… Επηρώτων αυτόν λέγοντες· Κύριε, ει εν τω χρόνω τούτω αποκαθιστάνεις την βασιλείαν τω Ισραήλ; Είπε δε προς αυτούς· ουχ υμών εστί γνώναι χρόνους ή καιρούς ους ο Πατήρ έθετο εν τη ιδία εξουσία, αλλά λήψεσθε δύναμιν επελθόντος του Αγίου Πνεύματος εφ υμάς» (Πραξ. α’ 6- 8).

    Αλλά, όταν τους αποκαλύπτει το τρίτον πρόσωπον της Αγίας Τριάδος τους διαβεβαιοί «Εάν τας εντολάς μου τηρήσητε… πέμψω υμίν το Πνεύμα της Αληθείας (Ιωάν. ιδ’ 15- 16 και ιε’ 26 και ιστ’ 7). Το Πνεύμα της Αληθείας… ελέγξει τον κόσμος περί αμαρτίας… περί δικαιοσύνης (ιστ’ 10)… οδηγήσει υμάς εις πάσαν αλήθειαν… και τα ερχόμενα αναγγελεί υμίν» (Ιωάν. ιστ’ 13).

    Εδόθη λοιπόν μετά την Πεντηκοστήν υπό του Αγίου Πνεύματος το προφητικόν χάρισμα εις την Εκκλησίαν. Τούτο επιβεβαιοί και ο Απόστολος Παύλος «Διαιρέσεις δε χαρισμάτων εισί, το δε αυτό Πνεύμα (Α’ Κορινθ. ιβ’ 4)… Ω μεν γαρ δια του Πνεύματος δίδοται λόγος σοφίας, … άλλω δε προφητεία» (Α’ Κορινθ. ιβ’ 8- 10).

    Ο Απόστολος Πέτρος «τούτο πρώτον γινώσκοντες, ότι πάσα προφητεία γραφής ιδίας επιλύσεως ου γίνεται. Ου γαρ θελήματι ανθρώπου ηνέχθη ποτέ προφητεία, αλλ’ υπό Πνεύματος Αγίου φερόμενοι ελάλησαν άγιοι Θεού άνθρωποι» (Β’ Πέτρου α’ 20- 21).

    ΠΗΓΗ: ΤΑ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΟΣΜΟΪΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ Υπό το φως των προφητειών της Ορθοδοξίας, Κωνστ. Τσατάλου, Δευτέρα έκδοσις, Θες/νικη 1972, Το προφητικόν χάρισμα εις την Εκκλησίαν, σ. 24, 25.
    Διαβάστε και Σκεφτείτε....
    Λέγει η τελευταία φράσις της Αποκάλυψης του Ιωάννου σας:

    Η χάρις του Κυρίου Ιησού Χριστού μετά πάντων των Αγίων΄αμήν.

    Μετάφραση: Αμήν΄αγίων των πάντων μετά Χριστού Ιησού Κυρίου Τού χάρις Η = ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΑΝΘΡΩΠΕ ΧΑΡΙΣ ΣΤΟΝ ΙΗΣΟΥ ΜΑΣ, ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΥ.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    1,214
    Δεν πιστεύω στο Θεο. Είμαι ελεύθερος. Τι να πεις.. Ο ίδιος νους που αφήσατε να σας υποδουλώσει, ο ίδιος θα σας οδηγήσει.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,169
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Δεν χρειάζεται να μειώσει κανένας τον χριστιανισμό, τα καταφέρνει μια χαρά από μόνος του, όπως και το Ισλάμ. Στο όνομα τους έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα στην ανθρώπινη ιστορία.
    Αυτά τα έκαναν άνθρωποι υποτίθεται στο όνομα του χριστιανισμού. Για το ισλάμ και αν υπάρχουν σ'αυτό εγγενώς στοιχεία που προκαλούν εγκλήματα δεν έχω άποψη. Όπως και να έχει εγώ θεωρώ τις θρησκείες ανθρώπινα δημιουργήματα, μόνο ως προτάσεις φιλοσοφικές και τρόπου ζωής μπορώ να τις δω, οπότε για τα εγκλήματα ευθύνονται οι άνθρωποι είτε που δημιούργησαν τις θρησκείες είτε που τις επικαλούνται για εξυπηρέτηση άλλων σκοπών και όχι πνευματικών.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    1,214
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Αυτά τα έκαναν άνθρωποι υποτίθεται στο όνομα του χριστιανισμού. Για το ισλάμ και αν υπάρχουν σ'αυτό εγγενώς στοιχεία που προκαλούν εγκλήματα δεν έχω άποψη. Όπως και να έχει εγώ θεωρώ τις θρησκείες ανθρώπινα δημιουργήματα, μόνο ως προτάσεις φιλοσοφικές και τρόπου ζωής μπορώ να τις δω, οπότε για τα εγκλήματα ευθύνονται οι άνθρωποι είτε που δημιούργησαν τις θρησκείες είτε που τις επικαλούνται για εξυπηρέτηση άλλων σκοπών και όχι πνευματικών.
    Όχι υποτίθεται είναι γεγονός. ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να δημιουργούν στρατούς από ανθρώπους γεμάτους εμμονές, ψυχώσεις, μανίες και σκουριασμένα στερεότυπα.

  6. #21
    KleinosBrekias
    Guest
    Παμε απο την αρχη . Εχεις καταβολες απο την Αλβανια . Στην προσφατη ιστορια ,ο Ενβερ Χοτζα για να χρηματοδοτηθει απο την Κινα , γιατι οι Αλβανοι τρωγαν πετρες και χωμα , γκρεμισε σχεδον ολους τους ναους . Και ο Μαο Τσε Τουνγκ τους εδωσε χαρτζηλικι . Εισαι 27 ετων και η προηγουμενη γενια απο σενα δεν ειχε ναους να προσευχηθει . Οποτε καταρειπτεται αυτος ο μυθος .
    Μεγαλωσες σε μια κουλτουρα ειτε πολιστικη ειτε θρησκευτικη στην οποια δε κουμπωσες ποτε . Εξου και η αυθαιρετη σου αποψη οτι δεν ειχες φιλιες ή απομακρυνθηκαν ή εφυγαν ή πηδηξαν στη θαλασσα . Και ολα αυτα τα καταλαβες στα 20 σου χρονια . Χωρις υπομονη , χωρις benefit of a doubt . Αυτο ειναι γνωρισμα κοινωνιοπαθους ανθρωπου . Δεν ενστερνιζεται τις πεποιθησεις των αλλων , μονο τις εξοστρακιζει .
    Τι πραττει ο κοινωνιοπαθης μετα ? Αλλαζει περιβαλλοντα . Γιατι οι ψευδαισθησεις του ειναι ανωτερες της πραγματικοτητας . Χρησιμοποιει μια ακατεργαστη προσωπικη αυταπατη για να δικαιολογησει την αποφαση του . Αποπροσωποποιειται χρησιμοποιωντας ανευ επιχειρηματων πεποιθησεις αλλων στο καινουργιο περιβαλλον . Αλλα τις πλασαρει για δικες του . Τις διαφημιζει με καθε δυνατο τροπο . Διοτι δεν εχει την ενσυναισθηση οτι δε θα κουμπωσει και εκει τελικα . Και οτι κακο του συμβει δεν θα αλλαξει γνωμη γιατι η πεποιθηση υπερτερει του γεγονοτος . Αυτο συμβαινει σε ατομα με οριακη διαταραχη προσωπικοτητας . Διοτι στο προηγουμενο περιβαλλον ηταν καποια αλλη εκδοχη του εαυτου του και πλεον φτιαχνει μια νεα συγχρονη εκδοχη . Δεν υπαρχει εκλογικευση , δεν υπαρχει κοινη λογικη , δεν υπαρχει ενδειξη αμφιβολιας . Υπαρχει πραξη χωρις λογικο πλαισιο . Δυο περιβαλλοντα , δυο προσωπικοτητες . Παλιο περιβαλλον , παλια ταυτοτητα , νεο περιβαλλον , νεα ταυτοτητα . Ετσι λυνεται το θεμα . Αυτο δεν ειναι ψυχοπαθητικη συμπεριφορα , διοτι ο ψυχοπαθης εχει διδακτορικο στη προσαρμοστικοτητα περιβαλλοντος . Χαμαιλεων ενα πραγμα . Το βλεπω σαν ατυπη πολλαπλη προσωπικοτητα .
    Ο κοινωνιοπαθης δε ξεχωριζει το σωστο απο το λαθος . Ειναι μια αστοχια υλικου στις χημικες διεργασιες του εγκεφαλικου επεξεργαστη . Αυτο ουσιαστικα τι σημαινει . Οτι θα κανει 100 λαθη και δε θα αναγνωρισει κανενα . Πιθανοτερη ερμηνεια οτι δε συνεβει .

    Ποιο ειναι το τρικ . Θεωρει οτι η λειτουργικοτητα του ειναι απολυτως φυσιολογικη .

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,291
    Να αλλαξεισ θρησκεια για να βρεισ αντρα 13 χρονια εδω μεσα πρωτη φορα το ακουω εισαι η πρωτη που ξεφυγε τοσο πολυ κατι πηγε λαθοσ με τον λεγαμενο ψαξε το

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,291
    Εγω ασ πουμε δεν εχω γυναικα γτ οι γυναικεσ μου σκιζουν την ψυχη κατα τα αλλα μια χαρα θελω αλλα οχι κ να αλλαξω θρησκεια κι εγω απο αλλου ειμαι αλλα αυτο δεν το σκεφτηκα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Πίστευα ότι ποτέ δεν θα μπορούσα να κρίνω κάποιον για τα πιστεύω του .... Αλλά για το μόνο που μπορώ να κρίνω είναι ότι κάτι τέτοιο δεν γίνεται σε μια μέρα ή σε ενα χρόνο....ένας άνθρωπος θα πρέπει να έχει την πολυτέλεια του χρόνου να γνωρίσει τα πιστεύω , τις συνήθειες, να διαβάσει και να ζήσει ένα διάστημα με αυτά και μετά από ένα χρονικό διάστημα να τα ασπαστεί..... αυτά τα πράγματα είναι αποφάσεις ζωής...δεν γίνονται σε μια μέρα...τα συζητάς με ενα ψυχολογο ή ψυχίατρο και στο τέλος περνεις μια απόφαση ....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    162
    χαίρομαι να γνωρίζω αληθινούς πιστούς, έστω και από αντίπαλες θρησκείες. Εγώ είμαι μέλος της Εκκλησίας Του ΣΑΤΑΝΑ. Και αφού ο Θεός της παλαιάς διαθήκης είναι αιώνιος εχθρός του δικού μου Θεού, τότε δεν μπορώ παρά να μισώ τον δικό σου. Ας είναι, μιας και βρήκα τον χώρο εδώ που αναφέρεται σε θρησκευτικότητα ας αφήσω μια προσευχή και όποιος θέλει ας επικαλεστεί τον Άρχοντα του κόσμου τούτου για να τον βοηθήσει.
    ΣΤΟ ΌΝΟΜΆ ΑΥΤΟΎ ΑΔΕΛΦΟΎ ΣΑΤΑΝΆ ΚΑΙ ΤΉΣ ΕΩΣΦΟΡΙΚΉΣ ΤΕΛΕΙΌΤΗΤΑΣ
    «Έλθε ω Εωσφόρε έλθε».
    Συ κύριέ αυτού του κόσμου οπού οι ιερείς σε συκοφάντησαν
    Συ κύριέ αυτής της Γης οπού βασιλείς σε καταδίκασαν
    Συ που έδωσες σε μας τον Καρπό της γνώσης και της καθαρής Σοφίας, τον γευτήκαμε κι έγινε για μας σύμβολο ενός κόσμου δίχως τέλος
    «Έλθε ω Σατανά έλθε».
    Συ που έδωσες τον Καρπό της ύλης και του αίματος, τον γευτήκαμε κι έγινε για μας σύμβολο ενός κόσμου δίχως τέλος
    Δίχως τα δικά σου έργα ω Σατανά το σύμπαν θα ήταν παράλογο
    συ γονιμοποιείς την αμαρτία
    συ εξευγενίζεις την αδικία
    συ επισφραγίζεις την αρετή
    «Εσύ είσαι η αρχή εσύ είσαι ο θρόνος»
    Δαίμων ο κύριος
    Δαίμων ο Ισχυρός
    Δαίμων ο Αθάνατος
    άξιων ειμή λατρευτή της κόλασης
    Δαίμων εξ αρχής και Σατανική αδελφότητα στο κέντρο της γης, Διαβολικό το όνομά σου καταχθόνια η βασίλεια σου, πραγματοποίησε το θέλημά μου.
    Ως εν γης και επί της κόλασης
    Χαίρε ω Σατανά
    Χαίρε ω Εωσφόρε

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    482
    Quote Originally Posted by salvador View Post
    χαίρομαι να γνωρίζω αληθινούς πιστούς, έστω και από αντίπαλες θρησκείες. Εγώ είμαι μέλος της Εκκλησίας Του ΣΑΤΑΝΑ. Και αφού ο Θεός της παλαιάς διαθήκης είναι αιώνιος εχθρός του δικού μου Θεού, τότε δεν μπορώ παρά να μισώ τον δικό σου. Ας είναι, μιας και βρήκα τον χώρο εδώ που αναφέρεται σε θρησκευτικότητα ας αφήσω μια προσευχή και όποιος θέλει ας επικαλεστεί τον Άρχοντα του κόσμου τούτου για να τον βοηθήσει.
    εισαι τρισαθλιος, να λατρεψουμε τον σατανα? τι παραμυθια ειναι αυτα? ποιος αρχοντας του κοσμου ο σατανας? ξερεις τι τρεμει ο σατανας? ξερεις ποιος ειναι ο μεγαλυτερος του φοβος? ξερεις γιατι τον φοβαται? γιατι δεν εχει την δυναμη αυτην, και απο ζηλια προσπαθει να απομακρυνει τους ανθρωπους μακρια απο τον Κυριο... ειναι ενας εγωιστης που ποτε δεν θα μετανοησει και για αυτο ειναι ενας αιωνιος αντιπαλος του Θεου και τρεχει να παρει οσους μπορει με ο μερος του

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    930
    αγιασθητω το 666.
    ο καιρος γαρ εγγυς.
    θα τον μεθυσουμε τον τραγο

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,344
    Αλλαξες θρησκεία χωρίς να είσαι πραγματικά ενσυνείδητη χριστιανή.
    Γνώμη μου είναι να διαβάσεις το Ευαγγέλιο και το Κοράνι και να προσπαθήσεις να αισθανθείς ποιο σε συγκινει περισσότερο...Ποιο πιστεύεις ότι εμπεριέχει αλήθεια...Είτε γνωστική αλήθεια,είτε ηθική αλήθεια.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    274
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Αλλαξες θρησκεία χωρίς να είσαι πραγματικά ενσυνείδητη χριστιανή.
    Γνώμη μου είναι να διαβάσεις το Ευαγγέλιο και το Κοράνι και να προσπαθήσεις να αισθανθείς ποιο σε συγκινει περισσότερο...Ποιο πιστεύεις ότι εμπεριέχει αλήθεια...Είτε γνωστική αλήθεια,είτε ηθική αλήθεια.

    Ειναι σωστη η παρατήρηση σου και αυτο κανω αλλα και παλι εχω καταλήξει στο κορανι πολύ απλα γιατι πιστεύω ένας είναι ο θεος και ο δημιουργός αυτου του πλανήτη και επίσης το ισλάμ μας διδασκει να προστατεύουμε τον εαυτό μας απο οτιδήποτε βλαβερο αλκοόλ τσιγαρο ναρκωτικα εξάλλου για αυτό βρίσκομαι σε μια χωρα όπου όλα αυτά τιμωρούνται με βαρια ποινή επίσης ακόμα και κατι άλλο μετα απο αυτη την ερωτική επαφή π ειχα πιστεύω ναι έκανα κακο στον εαυτό μου οχι μόνο σωματικά αλλα και ψυχολογικά πολυ απλά ακολουθώ κατι που με κάνει να νιώθω καλύτερα δεν κάνω κακό στον εαυτό μου με το να μην πινω καπνίζω να βγαίνω να φλερτάρω και στο τέλος και οι σχέσεις δεν οδηγούν πουθενά...το μέλλον θα δείξει τώρα προσπάθω να μην πιεζω τον εαυτό μου

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    274
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τα εχεις μπερδεμενα στο μυαλο σου...
    ΘΕΩΡΩ οτι μια γυναικα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΗ!!!! ειτε αυτο που θελει ειναι 55 ανδρες, ειτε ειναι ενας που θα ειναι καλος και δεν θα ξανακοιταξει κανεναν αλλον.
    ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ οτι πρεπει κανενας ανδρας και καμια "εκκλησια" να της πει πως θα ζησει την ζωη της και με ποιους θα παει και με ποσους θα παει.
    και την απελπισια σου οταν δεν ειχες ανδρα και σχεση εσυ την εξεφραζες, δεν την εβγαλα απο το μυαλο μου...

    θεωρω ομως αδιανοητο να παω σε μια θρησκεια που την διπλανη που θελει πολλους ανδρες, η σεξ χωρις γαμο θα την πει Π@ρνη, θα την πετροβολησει στην πλατεια του χωριου και θα την σκοτωσει μολις βγαλει την μαντηλα οπως γινεται στο κ@λοιραν και σε ολες τοιθς κ@λομουσουλμανικες χωρες που σκοτωνουν τις γυναικες επειδη δεν φορανε μαντηλες η επειδη κερατωσαν τον μ@λ@κ@ τον ανδρα τους, ενω εκεινος εχει νομιμα αλλες 5 γυναικες.

    αν θελεις να προσχωρησεις σε μια τετοια θρησκεια, προφανως αυτη σου αξιζει και φυσικα εισαι ελευθερη να το κανεις. ΑΛΛΟ που αν ησουν μουσουλμανα σε μια τετοια χωρα και αποφασιζες να γινεις χριστιναη δεν θα ζουσες για να γινεις... ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ...

    αν εσυ αναγνωριζεις πολυγαμια στους ανδρες και παρθενια για τις γυναικες, εισαι αξια των επιλογων σου και λουσου τις...

    υ.γ. δεν χρειαζεται να ζεις σε μουσουλμανικη χωρα για να ξερεις τι γινεται εκει. και σαν επισκεπτης τα βλεπεις..
    και προσεχε μην σου πεσει καμια μαντηλα και σε στησουν στα 5 μετρα ΤΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ!!
    Το σεξ εκτός γάμου είναι το ίδιο απαγορευμένο για τον άντρα και την γυναίκα ειναι η μεγαλύτερη αμαρτία πολύ απλά φαντάσου αν ο άντρας αφήσει έγκυος μια άκυρη και την παρατήσει γιατί δεν ήταν και πότε παντρεμένοι... επίσης παρθενιά και παλι το κοράνι δεν το βαζει ως όρο γάμου αλλα αν μια γυναίκα εχει παει 55 άντρες που λες και δεν της ήταν και τίποτα και 2 από αυτούς παντρεμένοι κιολας σημαίνει οτι οχι μονο δεν εχει αγνή καρδιά και ευσυνείδητη πώς μια τέτοια γυναίκα θα κανει παιδιά μεθαύριο τι θα διδάξει στην κορη της επίσης το κοράνι λεει ξεκάθαρα οτι ο άντρας μπορεί να παντρευτεί και άλλη γυναίκα αλλα μονο αν η πρώτη γυναίκα συμφωνήσει ειδάλλως εχει το δικαίωμα να τον χωρίσει και αν συμφωνήσει θα πρέπει να παρεχει και στις δυο τα ίσα εξάλλου στις μερες μας δεν συμβαίνει αυτό πλέον παντρεύονται μια εκτός αν είναι ο σείχης και ο πρόεδρος του Αμπού Ντάμπι πολύ απλά γιατί έχουν εκατομμύρια και μπορούν να παρέχουν σε ολες... επίσης μαντίλες ολες δεν τις διατάζουν να φορανε εχεις δει την κορη του Μοχάμεντ μπιν Ρασιντ αλ Μακτουμ που είναι και μιση Ελληνίδα αυτά που λες και παλι γίνονται στο ιραν ιρακ οπως σου ειπα δεν ζω εκει περα και το κοράνι και παλι απαγορεύει ο άντρας να συκωσει χέρι στην γυναίκα οτιδήποτε βλαβερό απλα είναι απαγορευμένο το ότι στις μέρες μας όλα είναι παρεξηγημένα γιατί άλλο το κοράνι και άλλο τι κάνει ο κάθε μουσουλμάνος πού πάει ενάντια σε αυτό και δυστυχώς πολύ είναι αυτοί π πάνε εκτός θρησκείας το ίδιο γίνεται και στον χριστιανισμό και σε ολο το κόσμο σκοτωμοί , αυτοκτονίες, ξυλοδαρμοί τα είδα στην οικογένεια μου εξάλλου οπότε και πάλι μην τρελενεσαι δεν ακολουθώ κατι π είναι βλαβερό για μένα...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αλλαξα εγώ άλλαξε η σχέση μας.
    By zwi_kouvaria in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 08-07-2020, 18:17
  2. Άλλαξα σαν χαρακτήρας μετά απο θεραπεία με Minitran?
    By mikepatton in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 18-07-2015, 20:00
  3. Προσπάθησα,άλλαξα.....και τώρα;;;
    By LetMeThinkOfIt in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 26-04-2012, 01:01
  4. Αλλαξα νικ
    By Superfly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 26-09-2010, 10:39
  5. Αλλαξα...
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 26-06-2008, 10:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •