Άλλαξα θρησκεία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Άλλαξα θρησκεία

    Καλησπέρα παιδιά καταρχην θα ήθελα να πω οτι δεν θέλω άσχημες κριτικές δεν με επηρέασε κανένας δεν το έκανα για κανέναν ούτε το έκανα για πλάκα δεν είχα τι να κάνω και είπα να το κάνω αν και πιστεύω απο καιρο το ήθελα απλά φοβόμουν και μετα την εμπειρία μου με τον άραβα δεν το είπα σε κανέναν ούτε το έγραψα εδώ μετα απο 5 μήνες π δεν ειχαμε επαφή πλέον και εξαφανίστηκε έπεσα σε κατάθλιψη λοιπόν πέρασα διάφορες φάσεις ζωής γιατί κράτησα την αθωότητα του σώματος μου 6 χρόνια για να την πετάξω σε one night stand γενικά διάφορες εικόνες πέρασαν απο το μυαλό μου για το παρελθόν και διάφορα όνειρα ξεκίνησα να διαβάζω quran και διαφορα βιβλία που έκανα αναζήτηση τη ζωή του prophet Muhammad διάφορες συζητήσεις και μαθήματα π παρακολούθησα με μουσουλμάνους θα σας πω αυτό που μου είπαν οταν έκανα convert οτι δεν προδίδω την θρησκεία μου ούτε σταματάω να πιστεύω στον Χριστο απλά εχει διαφορετική θέση στα πιστεύω μου αλλα ένας είναι ο θεός το ισλάμ είναι όμορφη θρησκεία με πολλά μη άσχετα τι επικρατεί στην κοινωνία μας και τι κάνει ο κάθε ο μουσουλμάνος καλή ώρα σαν αυτόν π γνώρισα σε κάθε θρησκεία υπάρχουν κακοί άνθρωποι και εχει να κάνει με τον άνθρωπο αλλά σαν γυναικα πού πλέον έκλεισα τα 27 πιστεύω όλα για κάποιο λόγο γίνονται και δεν μετανιώνω για αυτό π έκανα το ισλάμ σε διδάσκει να γίνεις εν μερη καλύτερος άνθρωπος και αυτοσυγκράτηση οχι αλκοόλ οχι τσιγάρο οχι βρισιες οχι ερωτική επαφή εκτός γάμου 5 φορές προσευχή την ημέρα όταν το είπαν στους δικούς στην μητέρα μ δηλαδή εννοείται πώς δεν με κατάλαβε έγω πιστεύω στον Θεό μ απαντήσε γτ εγώ σε τι πιστεύω της απάντησα αν μονο να καταλαβαίναμε ο ένας τον άλλον σαν διαφορετικές θρησκείες γιατί το ισλάμ και εγώ σαν μικρό κορίτσι το είχα ως στο μυαλό μου ως τρομοκρατική ένωση και βια κάτι που δεν ισχύει απλά αυτά μας μάθανε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    υπαρχει μια διαφορα.. ειπες και ειπε η μητερα σου οτι πιστευετε σε εναν Θεο, αλλα μαλλον δεν αναφεροσασταν στον ιδιο Θεο... ο Θεος ειναι τριαδικος, ειναι ο Πατηρ, ο Υιος και το Αγιο Πνευμα... ο ισλαμισμος δεν πιστευει στον τριαδικο Θεο αλλα σε καποιον προφητη, αρα σε καποια ανθρωπινη υπαρξη... Το θεμα ειναι να βρεις ακριβως τον λογο που προσπαθεις να απαρνηθεις τον τριαδικο Θεο, και να εισαι ειλικρινης με τον ευατο σου.. απαντησεις οπως παντα ηθελα να το κανω, σαφως μοιαζει οτι κοροιδευεις τον εαυτο σου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Ναι ο ισλαμισμός πιστεύει σε εναν Θεό στον δημιουργό του πλανήτη και όσοι περασανε adam, Ibrahim,yusuf jesus Christ είναι όλοι προφήτες του Θεού και ο τελευταίος προφήτης ήταν ο προφήτης Muhammad αυτό πιστεύει το ισλαμ σε εναν Θεό που δεν εχει ανθρώπινη μορφή ο Χριστιανισμος πιστεύει στο ότι ο Ιησούς είναι ο γιός του Θεού αλλα το ισλαμ υποστηρίζει οτι ο θεός δεν εχει παιδιά και ούτε εχει ανθρώπινη μορφη όπως είπα δεν απαρνουμε τίποτα απλα σαν σειρά βλέπω αλλιώς τα πράγματα ισχύει το ήθελα καιρό γεννήθηκα Ελλάδα αλλά οι ρίζες μ είναι από Αλβανία εχω συγγενείς π είναι μουσουλμάνοι και πίστευα οτι ταίριαζα περισσότερο σε αυτή την κουλτούρα τέλος πάντων το οτι πιστεύω εννοείται εγώ το ξέρω καλύτερα στην θρησκεία ακόμα και κάποιος να σου πει δεν πιστεύω οτι το έκανες επειδή το θέλεις εγώ ξέρω καλύτερα οταν πέφτω για ύπνο πώς νιώθω και τι πιστεύω...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Το θεμα ειναι να βρεις ακριβως τον λογο που προσπαθεις να απαρνηθεις τον τριαδικο Θεο, και να εισαι ειλικρινης με τον ευατο σου..
    η αλλαγη θρησκευματος στις συγχρονες κοινωνιες συνηθως ειναι συμπτωμα ψυχικης ασθενειας.
    θελω να πω, δεν υπαρχει γιατι, απλα ετσι συνεβει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλησπέρα παιδιά καταρχην θα ήθελα να πω οτι δεν θέλω άσχημες κριτικές δεν με επηρέασε κανένας δεν το έκανα για κανέναν ούτε το έκανα για πλάκα δεν είχα τι να κάνω και είπα να το κάνω αν και πιστεύω απο καιρο το ήθελα απλά φοβόμουν και μετα την εμπειρία μου με τον άραβα δεν το είπα σε κανέναν ούτε το έγραψα εδώ μετα απο 5 μήνες π δεν ειχαμε επαφή πλέον και εξαφανίστηκε έπεσα σε κατάθλιψη λοιπόν πέρασα διάφορες φάσεις ζωής γιατί κράτησα την αθωότητα του σώματος μου 6 χρόνια για να την πετάξω σε one night stand γενικά διάφορες εικόνες πέρασαν απο το μυαλό μου για το παρελθόν και διάφορα όνειρα ξεκίνησα να διαβάζω quran και διαφορα βιβλία που έκανα αναζήτηση τη ζωή του prophet Muhammad διάφορες συζητήσεις και μαθήματα π παρακολούθησα με μουσουλμάνους θα σας πω αυτό που μου είπαν οταν έκανα convert οτι δεν προδίδω την θρησκεία μου ούτε σταματάω να πιστεύω στον Χριστο απλά εχει διαφορετική θέση στα πιστεύω μου αλλα ένας είναι ο θεός το ισλάμ είναι όμορφη θρησκεία με πολλά μη άσχετα τι επικρατεί στην κοινωνία μας και τι κάνει ο κάθε ο μουσουλμάνος καλή ώρα σαν αυτόν π γνώρισα σε κάθε θρησκεία υπάρχουν κακοί άνθρωποι και εχει να κάνει με τον άνθρωπο αλλά σαν γυναικα πού πλέον έκλεισα τα 27 πιστεύω όλα για κάποιο λόγο γίνονται και δεν μετανιώνω για αυτό π έκανα το ισλάμ σε διδάσκει να γίνεις εν μερη καλύτερος άνθρωπος και αυτοσυγκράτηση οχι αλκοόλ οχι τσιγάρο οχι βρισιες οχι ερωτική επαφή εκτός γάμου 5 φορές προσευχή την ημέρα όταν το είπαν στους δικούς στην μητέρα μ δηλαδή εννοείται πώς δεν με κατάλαβε έγω πιστεύω στον Θεό μ απαντήσε γτ εγώ σε τι πιστεύω της απάντησα αν μονο να καταλαβαίναμε ο ένας τον άλλον σαν διαφορετικές θρησκείες γιατί το ισλάμ και εγώ σαν μικρό κορίτσι το είχα ως στο μυαλό μου ως τρομοκρατική ένωση και βια κάτι που δεν ισχύει απλά αυτά μας μάθανε...
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Ναι ο ισλαμισμός πιστεύει σε εναν Θεό στον δημιουργό του πλανήτη και όσοι περασανε adam, Ibrahim,yusuf jesus Christ είναι όλοι προφήτες του Θεού και ο τελευταίος προφήτης ήταν ο προφήτης Muhammad αυτό πιστεύει το ισλαμ σε εναν Θεό που δεν εχει ανθρώπινη μορφή ο Χριστιανισμος πιστεύει στο ότι ο Ιησούς είναι ο γιός του Θεού αλλα το ισλαμ υποστηρίζει οτι ο θεός δεν εχει παιδιά και ούτε εχει ανθρώπινη μορφη όπως είπα δεν απαρνουμε τίποτα απλα σαν σειρά βλέπω αλλιώς τα πράγματα ισχύει το ήθελα καιρό γεννήθηκα Ελλάδα αλλά οι ρίζες μ είναι από Αλβανία εχω συγγενείς π είναι μουσουλμάνοι και πίστευα οτι ταίριαζα περισσότερο σε αυτή την κουλτούρα τέλος πάντων το οτι πιστεύω εννοείται εγώ το ξέρω καλύτερα στην θρησκεία ακόμα και κάποιος να σου πει δεν πιστεύω οτι το έκανες επειδή το θέλεις εγώ ξέρω καλύτερα οταν πέφτω για ύπνο πώς νιώθω και τι πιστεύω...
    η εξαχρονη αγαμια, λεγεται "αθωοτητα του κορμιου"; εσυ μας ελεγες οτι υποφερεις τοσα χρονια χωρις επαφες.. ποια ειναι η αθωοτητα; το οτι δεν μπορουσες να βρεις καποιον καταλληλο για να κανεις σεξ η και σχεση, ειναι αθωοτητα ή στερηση σε βαθμο απελπισιας;
    και στο τελος βρηκες εναν κακοποιητη εστω για αυτο το one night και τον εκλαιγες που εξαφανιστηκε;;; ηθελες να ξαναρθει να σε ξαναδειρει δηλαδη;;;

    εφοσον πιστευεις στις θρησκειες και στις εκκλησιες, να ασπαστεις οποια θρησκεια θελεις, αλλα ειναι τουλαχιστον λυπηρο, μια νεα γυναικα το 2023 να πηγαινει απο μια σκοταδιστικη εκκλησια που ειναι η χριστιανικη, σε μια ακομα πιο σκοταδιστικη που ειναι η μουσουλμανικη, που τα ζωα τα εχει σε λιγο καλυτερη θεση απο την γυναικα....

    κι εγω πιστευω οτι τα προβληματα σου ειναι για ψυχοθεραπεια και οχι για προσυλητισμο...
    για να στο πω αλλιως, πηγαινε σε οποια εκκλησια θελεις, καλυψε και το κεφαλι σου και το σωμα σου μιας και νομιζεις εισαι κατωτερο ειδος απο αυτους που σε δερνουν εκει περα και πρεπει να κρυβεσαι και να ντρεπεσαι, αλλα ξεκινα ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΜΕΣΑ, παραλληλα με οτι αλλο θρησκευτικο θελησεις να κανεις.
    Last edited by Remedy; 11-06-2023 at 13:21.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Θεωρείς μια γυναίκα που πηγαίνει αβερτα με άντρες τους αλλάζει οπότε θέλει σε σχέση με μία γυναίκα που περιμένει χρόνια να βρει κάποιον σωστό αντί να βγαίνει έξω να ξενυχτάει και να βρίσκει είναι το ίδιο απελπισία το λες αυτό μεγάλωσα με μια 'κολλητη ' πού πήγε με πάνω από 55 άντρες και εγώ απλά κοίταγα και απορούσα ποιος ήταν απελπισμένος και δεν ευχαριστιόταν πες μου εσυ και ο κακοποίητης π λες έπαιξε το παιχνίδι του μέχρι τελευταία στιγμή δεν ήρθε έτσι στο άκυρο με έριξε στο κρεβάτι το έπαιζε ερωτευμένος και ήταν ο πρώτος να το πω και έτσι που είχα τέτοια επαφή για αυτό με επηρέασε εγώ δεν είχα υπομονή να πω οχι όταν με φίλησε και ήμασταν στο δωμάτιο προτιμώ να παντρευτώ εφόσον δεν μου ταιριάζουν τέτοιες καταστάσεις εκείνος ηταν αρσενική ***** να το πω και έτσι απο την μια γυναίκα στην άλλη το ίδιο παραμύθι σε ολες έκανα τόση υπομονή και όλα αυτα π λετε κατώτερο είδος και πρέπει να κρύβομαι μου φαίνεται δεν ζείτε στο εξωτερικό οπως εγω ... τέλος πάντων όπως είπα εγω ξέρω καλύτερα τον εαυτό μου και η επιλογή π έκανα σε θέμα θρησκείας ήταν ότι καλύτερο έχω κάνει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Θεωρείς μια γυναίκα που πηγαίνει αβερτα με άντρες τους αλλάζει οπότε θέλει σε σχέση με μία γυναίκα που περιμένει χρόνια να βρει κάποιον σωστό αντί να βγαίνει έξω να ξενυχτάει και να βρίσκει είναι το ίδιο απελπισία το λες αυτό μεγάλωσα με μια 'κολλητη ' πού πήγε με πάνω από 55 άντρες και εγώ απλά κοίταγα και απορούσα ποιος ήταν απελπισμένος και δεν ευχαριστιόταν πες μου εσυ και ο κακοποίητης π λες έπαιξε το παιχνίδι του μέχρι τελευταία στιγμή δεν ήρθε έτσι στο άκυρο με έριξε στο κρεβάτι το έπαιζε ερωτευμένος και ήταν ο πρώτος να το πω και έτσι που είχα τέτοια επαφή για αυτό με επηρέασε εγώ δεν είχα υπομονή να πω οχι όταν με φίλησε και ήμασταν στο δωμάτιο προτιμώ να παντρευτώ εφόσον δεν μου ταιριάζουν τέτοιες καταστάσεις εκείνος ηταν αρσενική ***** να το πω και έτσι απο την μια γυναίκα στην άλλη το ίδιο παραμύθι σε ολες έκανα τόση υπομονή και όλα αυτα π λετε κατώτερο είδος και πρέπει να κρύβομαι μου φαίνεται δεν ζείτε στο εξωτερικό οπως εγω ... τέλος πάντων όπως είπα εγω ξέρω καλύτερα τον εαυτό μου και η επιλογή π έκανα σε θέμα θρησκείας ήταν ότι καλύτερο έχω κάνει
    τα εχεις μπερδεμενα στο μυαλο σου...
    ΘΕΩΡΩ οτι μια γυναικα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΗ!!!! ειτε αυτο που θελει ειναι 55 ανδρες, ειτε ειναι ενας που θα ειναι καλος και δεν θα ξανακοιταξει κανεναν αλλον.
    ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ οτι πρεπει κανενας ανδρας και καμια "εκκλησια" να της πει πως θα ζησει την ζωη της και με ποιους θα παει και με ποσους θα παει.
    και την απελπισια σου οταν δεν ειχες ανδρα και σχεση εσυ την εξεφραζες, δεν την εβγαλα απο το μυαλο μου...

    θεωρω ομως αδιανοητο να παω σε μια θρησκεια που την διπλανη που θελει πολλους ανδρες, η σεξ χωρις γαμο θα την πει Π@ρνη, θα την πετροβολησει στην πλατεια του χωριου και θα την σκοτωσει μολις βγαλει την μαντηλα οπως γινεται στο κ@λοιραν και σε ολες τοιθς κ@λομουσουλμανικες χωρες που σκοτωνουν τις γυναικες επειδη δεν φορανε μαντηλες η επειδη κερατωσαν τον μ@λ@κ@ τον ανδρα τους, ενω εκεινος εχει νομιμα αλλες 5 γυναικες.

    αν θελεις να προσχωρησεις σε μια τετοια θρησκεια, προφανως αυτη σου αξιζει και φυσικα εισαι ελευθερη να το κανεις. ΑΛΛΟ που αν ησουν μουσουλμανα σε μια τετοια χωρα και αποφασιζες να γινεις χριστιναη δεν θα ζουσες για να γινεις... ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ...

    αν εσυ αναγνωριζεις πολυγαμια στους ανδρες και παρθενια για τις γυναικες, εισαι αξια των επιλογων σου και λουσου τις...

    υ.γ. δεν χρειαζεται να ζεις σε μουσουλμανικη χωρα για να ξερεις τι γινεται εκει. και σαν επισκεπτης τα βλεπεις..
    και προσεχε μην σου πεσει καμια μαντηλα και σε στησουν στα 5 μετρα ΤΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    213
    Η θρησκεία ή η μη θρησκεία ειναι τελειως προσωπικη υποθεση δεν χρειάζεται να ρωτας ή να ενημερωνεις κανεναν κρατα τα για σένα αυτα. Ειναι σαν να ανοιγει καποιος ποστ γιατι αλλαξε το χαρτι τουαλετας του απο σοφτεξ σε γλαρος.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,404
    Βρε Lenale μήπως άλλαξες θρησκεία για να βρεις άντρα; Γιατί αν το έκανες αυτό σου έχω κακά νέα... Και μουσουλμάνα να γίνεις, οι Άραβες από την απέναντι πλευρά δεν παντρεύονται Δυτικές ούτε τις παίρνουν στα σοβαρά όσο μουσουλμάνες κι αν είναι. Παίρνουν παπούτσια από τον τόπο τους κι ας είναι μπαλωμένα κι αυτό γιατί οι μητέρες τους τους διαλέγουν γυναίκες, νομίζω έτσι γίνεται παραδοσιακά τουλάχιστον στο Αφγανιστάν. Ένας Ανατολίτης ποτέ δεν θα σε σεβαστεί γιατί ξέρει ότι είσαι Δυτική. Εϊναι πολύ παραδοσιακοί άνθρωποι και συντηρητικοί. Εσύ ζεις εκεί θα έπρεπε να ξέρεις.... Το έχεις ζήσει άλλωστε με τον Άραβα..
    Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει που λες ότι άλλαξες θρησκεία αλλά το γιατί και όπως σου είπα παραπάνω αν είναι για να βρεις άντρα Άραβα είτε χριστιανή ήσουν είτε μουσουλμάνα που έγινες το ίδιο δύσκολο θα είναι να βρεις κάποιον να σε σεβαστεί. Πρέπει να το ξέρεις αυτό. Τι λες;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by worryfree View Post
    Η θρησκεία ή η μη θρησκεία ειναι τελειως προσωπικη υποθεση δεν χρειάζεται να ρωτας ή να ενημερωνεις κανεναν κρατα τα για σένα αυτα. Ειναι σαν να ανοιγει καποιος ποστ γιατι αλλαξε το χαρτι τουαλετας του απο σοφτεξ σε γλαρος.
    ναι μεν, αλλα δεν μπορει να παραπονιεται καποιος που δεν γινονται σεβαστα τα ανθρωπινα δικαιωματα του και η ανθρωπινη αξιοπρεπεια του και προσβληθηκε, ενω μας λεει οτι προσχωρει στην θρησκεια που θα τον θανατωσει αν βγαλει την μαντηλα του!
    δεν ειναι θρησκεια αυτο. ειναι κακοποιηση του ανθρωπινου ειδους!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,091
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλησπέρα παιδιά καταρχην θα ήθελα να πω οτι δεν θέλω άσχημες κριτικές δεν με επηρέασε κανένας δεν το έκανα για κανέναν ούτε το έκανα για πλάκα δεν είχα τι να κάνω και είπα να το κάνω αν και πιστεύω απο καιρο το ήθελα απλά φοβόμουν και μετα την εμπειρία μου με τον άραβα δεν το είπα σε κανέναν ούτε το έγραψα εδώ μετα απο 5 μήνες π δεν ειχαμε επαφή πλέον και εξαφανίστηκε έπεσα σε κατάθλιψη λοιπόν πέρασα διάφορες φάσεις ζωής γιατί κράτησα την αθωότητα του σώματος μου 6 χρόνια για να την πετάξω σε one night stand γενικά διάφορες εικόνες πέρασαν απο το μυαλό μου για το παρελθόν και διάφορα όνειρα ξεκίνησα να διαβάζω quran και διαφορα βιβλία που έκανα αναζήτηση τη ζωή του prophet Muhammad διάφορες συζητήσεις και μαθήματα π παρακολούθησα με μουσουλμάνους θα σας πω αυτό που μου είπαν οταν έκανα convert οτι δεν προδίδω την θρησκεία μου ούτε σταματάω να πιστεύω στον Χριστο απλά εχει διαφορετική θέση στα πιστεύω μου αλλα ένας είναι ο θεός το ισλάμ είναι όμορφη θρησκεία με πολλά μη άσχετα τι επικρατεί στην κοινωνία μας και τι κάνει ο κάθε ο μουσουλμάνος καλή ώρα σαν αυτόν π γνώρισα σε κάθε θρησκεία υπάρχουν κακοί άνθρωποι και εχει να κάνει με τον άνθρωπο αλλά σαν γυναικα πού πλέον έκλεισα τα 27 πιστεύω όλα για κάποιο λόγο γίνονται και δεν μετανιώνω για αυτό π έκανα το ισλάμ σε διδάσκει να γίνεις εν μερη καλύτερος άνθρωπος και αυτοσυγκράτηση οχι αλκοόλ οχι τσιγάρο οχι βρισιες οχι ερωτική επαφή εκτός γάμου 5 φορές προσευχή την ημέρα όταν το είπαν στους δικούς στην μητέρα μ δηλαδή εννοείται πώς δεν με κατάλαβε έγω πιστεύω στον Θεό μ απαντήσε γτ εγώ σε τι πιστεύω της απάντησα αν μονο να καταλαβαίναμε ο ένας τον άλλον σαν διαφορετικές θρησκείες γιατί το ισλάμ και εγώ σαν μικρό κορίτσι το είχα ως στο μυαλό μου ως τρομοκρατική ένωση και βια κάτι που δεν ισχύει απλά αυτά μας μάθανε...
    Για ποιον λόγο έκανες την ανάρτηση αφού είσαι συνειδητοποιημένη;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    Quote Originally Posted by worryfree View Post
    Ειναι σαν να ανοιγει καποιος ποστ γιατι αλλαξε το χαρτι τουαλετας του απο σοφτεξ σε γλαρος.
    κανεις λαθος, η επιλογη χαρτιου υγειας εχει σαφεις πολιτικοκοινωνικες προεκτασεις που αφορουν ολους μας.

    ας πουμε με μια γρηγορη ματια βλεπουμε οτι η σοφτεξ χρησιμοιποιει λατινικους χαρακτηρες και αγγλικες λεξεις στα προιοντα της προκειμενουν να δελεασει υποψηφιους αγοραστες πιθανως κομπλεξικους με τα ελληνικα γραμματα
    ενω και η τιμη του ειναι αρκετα υψηλοτερη, αναμενομενο αλλωστε με τετοιους πελατες που το αγοραζουν....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Δικιο έχεις αυτή η επιλογή δεν έπρεπε να μοιραστεί σε αυτό το φόρουμ η πολύ απλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί δεν το έχω μοιραστεί με κανέναν Έλληνα συμπατριώτη και ήθελα να δω αντιδράσεις οπως και να εχει δεν το έκανα για να βρω άντρα π λετε δεν αλλαζει κατι θα το έκανα πιο πριν που μιλούσα ακόμα μαζί του ξέρω τέτοιοι άνθρωποι παντρεύονται για το φαίνεσθαι δικιες τους και της απατανε γτ πολύ απλα ο γάμος είναι κανονισμένος δεν είναι απο αγάπη λίγες είναι οι εξαιρέσεις που παντρεύτηκαν δυτικές ποσο μάλλον στις μερες μας είναι να κοιτάμε μόνο καταγωγή και θρησκεία και οχι χαρακτήρα πιστεύω έχουμε μεγάλο πρόβλημα ... αυτές τις εβδομάδες που ντύνομαι με αμπαγιες ( η μπούρκα και η κάλυψη προσώπου δεν είναι υποχρεωτική εν τω μεταξύ) και μαθαίνω τις προσευχές και διαβάζω αισθάνομαι ωραία μπορώ να πω δεν νιώθω απελπισία η μίσος για το παρελθόν νιώθω ξαλαφρωση και παλι τέτοια επιλογή καλύτερα να μείνει προσωπική δεν χρειάζεται να το διαδώσω... ευχαριστώ για τις απόψεις σας παρόλα αυτά ακόμα και οι αρνητικές

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς. Αν τα οργανωμένα επιχειρηματικά συμφέροντα (θρησκείες) δε χώριζαν τον κόσμο δε θα χαν λόγο ύπαρξης. Τι σου λέω τώρα θα μου πεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,091
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Δικιο έχεις αυτή η επιλογή δεν έπρεπε να μοιραστεί σε αυτό το φόρουμ η πολύ απλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί δεν το έχω μοιραστεί με κανέναν Έλληνα συμπατριώτη και ήθελα να δω αντιδράσεις οπως και να εχει δεν το έκανα για να βρω άντρα π λετε δεν αλλαζει κατι θα το έκανα πιο πριν που μιλούσα ακόμα μαζί του ξέρω τέτοιοι άνθρωποι παντρεύονται για το φαίνεσθαι δικιες τους και της απατανε γτ πολύ απλα ο γάμος είναι κανονισμένος δεν είναι απο αγάπη λίγες είναι οι εξαιρέσεις που παντρεύτηκαν δυτικές ποσο μάλλον στις μερες μας είναι να κοιτάμε μόνο καταγωγή και θρησκεία και οχι χαρακτήρα πιστεύω έχουμε μεγάλο πρόβλημα ... αυτές τις εβδομάδες που ντύνομαι με αμπαγιες ( η μπούρκα και η κάλυψη προσώπου δεν είναι υποχρεωτική εν τω μεταξύ) και μαθαίνω τις προσευχές και διαβάζω αισθάνομαι ωραία μπορώ να πω δεν νιώθω απελπισία η μίσος για το παρελθόν νιώθω ξαλαφρωση και παλι τέτοια επιλογή καλύτερα να μείνει προσωπική δεν χρειάζεται να το διαδώσω... ευχαριστώ για τις απόψεις σας παρόλα αυτά ακόμα και οι αρνητικές
    Αν μου επιτρέπεις να προσθέσω το εξής μιας που έχω σχεδόν τα διπλάσια χρόνια. Εννοείται ότι είναι καθαρά προσωπική απόφαση του καθενός το ζήτημα της θρησκείας και όχι μόνο. Αλλά γενικά μην παίρνεις τόσο σοβαρά τις απόψεις σου, όποιες κι αν είναι αυτές. Μπορεί πριν να πίστευες σε κάτι άλλο, τώρα σε αυτό, μετά από χρόνια ίσως σε κάτι άλλο. Θεωρώ πως αυτό που μας ξεχωρίζει δεν είναι οι απόψεις μας αλλά το αν κάνουμε καλό ή βλαπτουμε τον εαυτό μας και τους γύρω μας. Δυστυχώς όσο πιο νέοι είμαστε τόσο πιο σοβαρά παίρνουμε τον εαυτό μας, τους άλλους, τις απόψεις μας κλπ. Υποκρισία και υποκριτές υπάρχει σε όλες τις θρησκείες. Το ότι κάποιοι δεν είναι καλοί χριστιανοί δεν μειώνει από μόνο του τον χριστιανισμό. Εγώ δεν είμαι θρήσκος, οπότε δεν πιστεύω σε ιερά βιβλία είτε του χριστιανισμού είτε του ισλάμ. Πιστεύω στη γνώση και στο δικαίωμα της γνώσης, της αυτοβελτιωσης, της αυτογνωσίας, του να βρει ο καθένας τον δρόμο του, του δικαιώματος να αλλάξει γνώμη για το ποιος είναι ο δρόμος αυτός και πάει λέγοντας. Καλή τύχη λοιπόν εύχομαι.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αλλαξα εγώ άλλαξε η σχέση μας.
    By zwi_kouvaria in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 08-07-2020, 19:17
  2. Άλλαξα σαν χαρακτήρας μετά απο θεραπεία με Minitran?
    By mikepatton in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 18-07-2015, 21:00
  3. Προσπάθησα,άλλαξα.....και τώρα;;;
    By LetMeThinkOfIt in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 26-04-2012, 02:01
  4. Αλλαξα νικ
    By Superfly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 26-09-2010, 11:39
  5. Αλλαξα...
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 26-06-2008, 11:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •