Άλλαξα θρησκεία - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,096
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Όχι υποτίθεται είναι γεγονός. ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να δημιουργούν στρατούς από ανθρώπους γεμάτους εμμονές, ψυχώσεις, μανίες και σκουριασμένα στερεότυπα.
    Υποτίθεται, γιατί ο πραγματικός σκοπός είναι πάντα η δίψα για εξουσία. Τα σύμβολα, χριστιανικά ή αλλοθρησκα, είναι λεπτομέρειες. Τέτοιοι στρατοί πάντα θα υπάρχουν γιατί πάντα θα υπάρχουν εκμεταλλευτές ανθρώπων.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    Και πολεμήστε τους (σκοτώνοντάς τους) μέχρις ότου να μην υπάρχει πειρασμός και να είναι η θρησκεία του ΑΛΛΑΧ η μοναδική

    https://imgur.com/kIwVUpD
    Last edited by salvador; 15-06-2023 at 00:13.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    ωραιος salvador!Απεναντι στο δογματισμο και τις ταλιμπανιες,ολα αυτα τα θεωρω μια ηγιη αντιδραση.
    Τα δεχομαι παντα ως μια συμπαθη γραφικοτητα,που ξεμπροστιαζει τις "αξιες" και τα "ηθη" τους.
    HAIL SATAN \w/

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,070
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Ειναι σωστη η παρατήρηση σου και αυτο κανω αλλα και παλι εχω καταλήξει στο κορανι πολύ απλα γιατι πιστεύω ένας είναι ο θεος και ο δημιουργός αυτου του πλανήτη και επίσης το ισλάμ μας διδασκει να προστατεύουμε τον εαυτό μας απο οτιδήποτε βλαβερο αλκοόλ τσιγαρο ναρκωτικα εξάλλου για αυτό βρίσκομαι σε μια χωρα όπου όλα αυτά τιμωρούνται με βαρια ποινή επίσης ακόμα και κατι άλλο μετα απο αυτη την ερωτική επαφή π ειχα πιστεύω ναι έκανα κακο στον εαυτό μου οχι μόνο σωματικά αλλα και ψυχολογικά πολυ απλά ακολουθώ κατι που με κάνει να νιώθω καλύτερα δεν κάνω κακό στον εαυτό μου με το να μην πινω καπνίζω να βγαίνω να φλερτάρω και στο τέλος και οι σχέσεις δεν οδηγούν πουθενά...το μέλλον θα δείξει τώρα προσπάθω να μην πιεζω τον εαυτό μου
    Η ηθική διδασκαλία στην οποία αναφέρεσαι προηγήθηκε 600 χρόνια απο τον Χριστιανισμό σε σχέση με το Ισλάμ..
    Ειχα από κοινωνιολογική περιέργεια ξεκινησει να διαβάζω ο Κοράνι αλλά το παράτησα γιατι δεν με ιντρίγκαρε πνευματικά,ούτε αισθανόμουν ότι διάβαζα ενα θεόπνευστο κείμενο...Είναι εντελώς ανθρώπινο κατασκεύασμα και μάλιστα της κακής πλευράς του ανθρώπου.
    Ειδικά εκεί που λέει ότι οι άνδρες μπορούν να πηγαίνουν με όσες γυναίκες θέλουν, ενω η γυναίκα αν απατήσει τον άνδρα πρέπει να λιθοβοληθεί,είναι πραγματικά θεόπνευστο.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Η ηθική διδασκαλία στην οποία αναφέρεσαι προηγήθηκε 600 χρόνια απο τον Χριστιανισμό σε σχέση με το Ισλάμ..
    Ειχα από κοινωνιολογική περιέργεια ξεκινησει να διαβάζω ο Κοράνι αλλά το παράτησα γιατι δεν με ιντρίγκαρε πνευματικά,ούτε αισθανόμουν ότι διάβαζα ενα θεόπνευστο κείμενο...Είναι εντελώς ανθρώπινο κατασκεύασμα και μάλιστα της κακής πλευράς του ανθρώπου.
    Ειδικά εκεί που λέει ότι οι άνδρες μπορούν να πηγαίνουν με όσες γυναίκες θέλουν, ενω η γυναίκα αν απατήσει τον άνδρα πρέπει να λιθοβοληθεί,είναι πραγματικά θεόπνευστο.
    αστα... ειναι ντροπη ακομα και να συζηταμε τις ασυναρτησιες που διαβασαμε...
    επειδη θεωρει καλο να μην πινει και να πηδιεται, καλα ειναι και να την θανατωσουν αν ξεφυγει....
    οτι ναναι.. λυπαμαι τον χρονο που χαλαω εδω μεσα, οταν βλεπω κατι τετοια...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Το σεξ εκτός γάμου είναι το ίδιο απαγορευμένο για τον άντρα και την γυναίκα ειναι η μεγαλύτερη αμαρτία πολύ απλά φαντάσου αν ο άντρας αφήσει έγκυος μια άκυρη και την παρατήσει γιατί δεν ήταν και πότε παντρεμένοι... επίσης παρθενιά και παλι το κοράνι δεν το βαζει ως όρο γάμου αλλα αν μια γυναίκα εχει παει 55 άντρες που λες και δεν της ήταν και τίποτα και 2 από αυτούς παντρεμένοι κιολας σημαίνει οτι οχι μονο δεν εχει αγνή καρδιά και ευσυνείδητη πώς μια τέτοια γυναίκα θα κανει παιδιά μεθαύριο τι θα διδάξει στην κορη της επίσης το κοράνι λεει ξεκάθαρα οτι ο άντρας μπορεί να παντρευτεί και άλλη γυναίκα αλλα μονο αν η πρώτη γυναίκα συμφωνήσει ειδάλλως εχει το δικαίωμα να τον χωρίσει και αν συμφωνήσει θα πρέπει να παρεχει και στις δυο τα ίσα εξάλλου στις μερες μας δεν συμβαίνει αυτό πλέον παντρεύονται μια εκτός αν είναι ο σείχης και ο πρόεδρος του Αμπού Ντάμπι πολύ απλά γιατί έχουν εκατομμύρια και μπορούν να παρέχουν σε ολες... επίσης μαντίλες ολες δεν τις διατάζουν να φορανε εχεις δει την κορη του Μοχάμεντ μπιν Ρασιντ αλ Μακτουμ που είναι και μιση Ελληνίδα αυτά που λες και παλι γίνονται στο ιραν ιρακ οπως σου ειπα δεν ζω εκει περα και το κοράνι και παλι απαγορεύει ο άντρας να συκωσει χέρι στην γυναίκα οτιδήποτε βλαβερό απλα είναι απαγορευμένο το ότι στις μέρες μας όλα είναι παρεξηγημένα γιατί άλλο το κοράνι και άλλο τι κάνει ο κάθε μουσουλμάνος πού πάει ενάντια σε αυτό και δυστυχώς πολύ είναι αυτοί π πάνε εκτός θρησκείας το ίδιο γίνεται και στον χριστιανισμό και σε ολο το κόσμο σκοτωμοί , αυτοκτονίες, ξυλοδαρμοί τα είδα στην οικογένεια μου εξάλλου οπότε και πάλι μην τρελενεσαι δεν ακολουθώ κατι π είναι βλαβερό για μένα...
    ολες αυτες τις σαχλαμαρες, εκτος απο την πολυγαμια για τον ανδρα, αλλα οχι για την γυναικα, τα λεει και ο χριστιανισμος αλλα πολυ πιο δημοκρατικα...
    ισως τελικα προσπαθεις να ενταχθεις στην κοινωνια που πηγες να ζησεις, μπας και βρεις ανδρα οπως ειπαν παραπανω.
    αλλα δεν παει ετσι..
    γι αυτους θα εισαι παντα η "δυτικη", χειροτερη ακομα κι απο τις δικες τους γυναικες που τις εχουν σαν δουλες και σαν ζωα...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ολες αυτες τις σαχλαμαρες, εκτος απο την πολυγαμια για τον ανδρα, αλλα οχι για την γυναικα,.
    γιατι να ειναι πολυγαμικη η γυναικα;
    για να ταιζει ο συζυγος και παιδια αλλων;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Η ηθική διδασκαλία στην οποία αναφέρεσαι προηγήθηκε 600 χρόνια απο τον Χριστιανισμό σε σχέση με το Ισλάμ..
    Ειχα από κοινωνιολογική περιέργεια ξεκινησει να διαβάζω ο Κοράνι αλλά το παράτησα γιατι δεν με ιντρίγκαρε πνευματικά,ούτε αισθανόμουν ότι διάβαζα ενα θεόπνευστο κείμενο...Είναι εντελώς ανθρώπινο κατασκεύασμα και μάλιστα της κακής πλευράς του ανθρώπου.
    Ειδικά εκεί που λέει ότι οι άνδρες μπορούν να πηγαίνουν με όσες γυναίκες θέλουν, ενω η γυναίκα αν απατήσει τον άνδρα πρέπει να λιθοβοληθεί,είναι πραγματικά θεόπνευστο.

    Που το λεει ακριβώς αυτό θες να μας φωτίσεις....ναι ο χριστιανισμός προηγήθηκε 600 χρόνια πρίν αλλα ο προφήτης Muhammad ήταν ο τελευταίος...δεν θα κάτσω να ασχοληθώ αλλο κατσε στην Ελλάδα εσυ όπου οι γυναικτονιες εχουν φτάσει στα υψη εξάλλου και κατσε να χλευάζεις τις μουσουλμανικές χώρες.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ολες αυτες τις σαχλαμαρες, εκτος απο την πολυγαμια για τον ανδρα, αλλα οχι για την γυναικα, τα λεει και ο χριστιανισμος αλλα πολυ πιο δημοκρατικα...
    ισως τελικα προσπαθεις να ενταχθεις στην κοινωνια που πηγες να ζησεις, μπας και βρεις ανδρα οπως ειπαν παραπανω.
    αλλα δεν παει ετσι..
    γι αυτους θα εισαι παντα η "δυτικη", χειροτερη ακομα κι απο τις δικες τους γυναικες που τις εχουν σαν δουλες και σαν ζωα...
    Θες να μας πεις στην Ελλάδα και στον χριστιανισμό γενικότερα αν η γυναίκα απατήσει τον άντρα εκείνος πολύ απλά θα ζητήσει διαζύγιο δεν θα της σπάσει τα μούτρα θα πει εντάξει ας πάρουμε διαζύγιο και πήγαινε στον καινούριο σύζυγο σου..δεν είμαστε με τα καλα μας..σε παλιότερο σχόλιο πολλά χρόνια πριν είχα μοιραστεί την ιστορία της οικογένειας μου που μεγάλωσα χωρίς πατέρα γιατι σκότωσε μια απο τις ερωμένες του και μετα αυτοκτόνησε γτ δεν ήθελε να πάει φυλακή και μετάνιωσε έπαιξε ρόλο η θρησκεία πιστεύεις παντρεμένος ηταν με δύο παιδιά και κερατωνε την μητέρα μου και την δολοφόνησε μου φαίνεται οι περισσότερες αντιδράσεις εδώ περα δεν μιλανε με βάση την λογική αλλα τον ρατσισμό αν εσυ λες οι μουσουλμάνοι φέρονται στις δικιες του σαν ζωα εγώ π μεγάλωσα σε οικογένεια χριστιανών σαν τι μας φέρθηκαν?οπως είπα κακοί άνθρωποι υπάρχουν και η θρησκεία δεν παίζει κανένα ρόλο στις πράξεις τους υπάρχουν καλοί και κακοί μουσουλμάνοι όπως και στον χριστιανισμό

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,070
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Που το λεει ακριβώς αυτό θες να μας φωτίσεις....
    Στις χώρες των οποίων ο νόμος βασίζεται στο ισλαμικό δίκαιο της σαρία, ο λιθοβολισμός θεωρείται η τιμωρία που πρέπει να επιβάλλεται για τη μοιχεία. Ο λιθοβολισμός αποτελεί κυρίως έναν τρόπο θανάτου για τις γυναίκες, εφόσον η μαρτυρία μιας γυναίκας ενώπιον του δικαστηρίου μετράει κατά το ήμισυ και οι βιασμοί αξιολογούνται ως «ομολογία» μοιχείας. Οι οργανώσεις που επιδιώκουν την αλλαγή τρόπου σκέψης στις χώρες αυτές δέχονται πολλές πιέσεις.
    https://www.europarl.europa.eu/doceo...0-7751_EL.html

    Στο 4,15: Και όσες από τις γυναίκες σας είναι ένοχες μοιχείας τότε καλέστε τέσσερις μάρτυρες από σας. Αν αυτοί μαρτυρήσουν, τότε περιορίστε τες στα σπίτια, ώσπου ο θάνατος να τις διεκδικήσει, εκτός αν ο ΑΛΛΑΧ διατάξει γι’ αυτές κάποιο άλλο μέσο σωτηρίας.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Θες να μας πεις στην Ελλάδα και στον χριστιανισμό γενικότερα αν η γυναίκα απατήσει τον άντρα εκείνος πολύ απλά θα ζητήσει διαζύγιο δεν θα της σπάσει τα μούτρα θα πει εντάξει ας πάρουμε διαζύγιο και πήγαινε στον καινούριο σύζυγο σου..δεν είμαστε με τα καλα μας..σε παλιότερο σχόλιο πολλά χρόνια πριν είχα μοιραστεί την ιστορία της οικογένειας μου που μεγάλωσα χωρίς πατέρα γιατι σκότωσε μια απο τις ερωμένες του και μετα αυτοκτόνησε γτ δεν ήθελε να πάει φυλακή και μετάνιωσε έπαιξε ρόλο η θρησκεία πιστεύεις παντρεμένος ηταν με δύο παιδιά και κερατωνε την μητέρα μου και την δολοφόνησε μου φαίνεται οι περισσότερες αντιδράσεις εδώ περα δεν μιλανε με βάση την λογική αλλα τον ρατσισμό αν εσυ λες οι μουσουλμάνοι φέρονται στις δικιες του σαν ζωα εγώ π μεγάλωσα σε οικογένεια χριστιανών σαν τι μας φέρθηκαν?οπως είπα κακοί άνθρωποι υπάρχουν και η θρησκεία δεν παίζει κανένα ρόλο στις πράξεις τους υπάρχουν καλοί και κακοί μουσουλμάνοι όπως και στον χριστιανισμό
    τα εχεις κανει ολα... ενα σχεδιο, στο μυαλο σου...

    ΦΥΣΙΚΑ και σε ενα πολιτισμενο κρατος, αν καποια απατησει, θα της ζητησει διαζυγιο ο αλλος και δεν θα της σπασει τα μουτρα, εκτος αν ειναι παλιομαλακας, η αδιαγνωστος διαταραγμενος που δεν παιρνει θεραπεια...
    σε ενα ισλαμικο κρατος ομως, την σκοτωνει το κρατος...

    απο εμενα το ακους;
    κι επειδη καποιοι ειναι βλαμμενοι η αντικοινωνικοι και σκοτωνουν τις γυναικες, πρεπει να το κανουμε και νομο οπως οι ισλαμιστες, αν δεν τις σκοτωσει ο ανδρας τους να τις σκοτωνουν δια νομου στην πλατεια του χωριου;
    τι ασυναρτησιες ειναι αυτες που μας λες;;;
    αν ειχε προβλημα ο πατερας σου και σκοτωσε και αυτοκτονησε, δεν το εκανε επειδη ηταν χριστιανος, αλλα επειδη ειχε προβλημα...
    τα ψυχιατρικα προβληματα δεν τα δημιουργει ο χριστιανισμος, ουτε τα θεραπευει ο ισλαμισμος.
    ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλησπέρα παιδιά καταρχην θα ήθελα να πω οτι δεν θέλω άσχημες κριτικές δεν με επηρέασε κανένας δεν το έκανα για κανέναν ούτε το έκανα για πλάκα δεν είχα τι να κάνω και είπα να το κάνω αν και πιστεύω απο καιρο το ήθελα απλά φοβόμουν και μετα την εμπειρία μου με τον άραβα δεν το είπα σε κανέναν ούτε το έγραψα εδώ μετα απο 5 μήνες π δεν ειχαμε επαφή πλέον και εξαφανίστηκε έπεσα σε κατάθλιψη λοιπόν πέρασα διάφορες φάσεις ζωής γιατί κράτησα την αθωότητα του σώματος μου 6 χρόνια για να την πετάξω σε one night stand γενικά διάφορες εικόνες πέρασαν απο το μυαλό μου για το παρελθόν και διάφορα όνειρα ξεκίνησα να διαβάζω quran και διαφορα βιβλία που έκανα αναζήτηση τη ζωή του prophet Muhammad διάφορες συζητήσεις και μαθήματα π παρακολούθησα με μουσουλμάνους θα σας πω αυτό που μου είπαν οταν έκανα convert οτι δεν προδίδω την θρησκεία μου ούτε σταματάω να πιστεύω στον Χριστο απλά εχει διαφορετική θέση στα πιστεύω μου αλλα ένας είναι ο θεός το ισλάμ είναι όμορφη θρησκεία με πολλά μη άσχετα τι επικρατεί στην κοινωνία μας και τι κάνει ο κάθε ο μουσουλμάνος καλή ώρα σαν αυτόν π γνώρισα σε κάθε θρησκεία υπάρχουν κακοί άνθρωποι και εχει να κάνει με τον άνθρωπο αλλά σαν γυναικα πού πλέον έκλεισα τα 27 πιστεύω όλα για κάποιο λόγο γίνονται και δεν μετανιώνω για αυτό π έκανα το ισλάμ σε διδάσκει να γίνεις εν μερη καλύτερος άνθρωπος και αυτοσυγκράτηση οχι αλκοόλ οχι τσιγάρο οχι βρισιες οχι ερωτική επαφή εκτός γάμου 5 φορές προσευχή την ημέρα όταν το είπαν στους δικούς στην μητέρα μ δηλαδή εννοείται πώς δεν με κατάλαβε έγω πιστεύω στον Θεό μ απαντήσε γτ εγώ σε τι πιστεύω της απάντησα αν μονο να καταλαβαίναμε ο ένας τον άλλον σαν διαφορετικές θρησκείες γιατί το ισλάμ και εγώ σαν μικρό κορίτσι το είχα ως στο μυαλό μου ως τρομοκρατική ένωση και βια κάτι που δεν ισχύει απλά αυτά μας μάθανε...
    Καλα τι συνεβη με αυτον τον περιφημο Αραβα και επαθες τετοια ζημια; Για να μπλεξεις με το Ισλαμ, παιχτηκε κατι πολυ τραυματικο με αυτον τον Αραβα....

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Καλα τι συνεβη με αυτον τον περιφημο Αραβα και επαθες τετοια ζημια; Για να μπλεξεις με το Ισλαμ, παιχτηκε κατι πολυ τραυματικο με αυτον τον Αραβα....
    Δεν αλλαξα θρησκεία για κανέναν αντρα αυτό δεν εχετε καταλάβει ούτε ο πρώτος μου ήταν ούτε ο τελευταίος ολοι πανε και έρχονται απλά έκανα λάθος διαχείριση αλλα μια κακή εμπειρία δεν σημαίνει ότι είναι και το τέλος..εχασα την παρθενιά μου σε μικρη ηλικία ποτέ δεν είχα καθοδήγηση απο μητέρα τι είναι σωστό και τι λάθος ακόμα και στην θρησκεία σπάνια πηγαίναμε εκκλησία φυσικά Πάσχα αλλά είχαμε στο μυαλό και καλα εκκλησία πανε μόνο οι ηλικιωμένοι επειδή βρίσκονται πιο κοντά στον θάνατο κατι π το βλέπουμε στην Ελλάδα εξαλου το μεγαλύτερο ποσοστό νεολαίας δεν πολύ ενδιαφέρεται απλά νιώθω το ισλαμ είναι η θρησκεία της πειθαρχίας με πολλά μη όπου 5 είναι οι προσευχές πρέπει να της κανείς ανεξάρτητου ηλικίας αλλιώς δεν είσαι μουσουλμάνος τώρα για τον άντρα που λετε και το ξύλο και το κέρατο συγνώμη προς το παρόν είμαι ελεύθερη δεν ενδιαφέρομαι και ούτε θα έχω σκοπο να κερατωσω όταν βρεθεί ο κατάλληλος τωρα αν ο άλλος παει με αλλες 4 και παλι δεν είναι θέμα θρησκείας επειδή το επιτρέπει ο καθε άνθρωπος εχει τα δικά του πιστεύω αν είσαι ερωτευμένος με μια γυναίκα και την αγαπας δεν θα νιώσεις οτι στερείσαι κατι για να βγεις έξω να ψάχνεις άλλου γυναίκα και παλι πιστεύω εξαρτάται στον άνθρωπο και οχι στην θρησκεία τι κάνει ο καθενας εκει έξω..παμε παρακάτω

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Αν σε ενδιαφερει η πειθαρχία τοτε θα μπορουσες να σκεφτεις και την ενταξη στον Στρατό. Η θρησκευτικη πειθαρχια δεν εχει κανενα νοημα και καμια λογικη. Βασικα η θρησκεια γενικα δεν εχει καμια λογικη, αφου βασιζεται μονο σε φαντασιωσεις, σε δογματα, σε παραληρηματα και φυσικα σε παραλογες προσεγγισης του συμπαντος.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλησπέρα παιδιά καταρχην θα ήθελα να πω οτι δεν θέλω άσχημες κριτικές δεν με επηρέασε κανένας δεν το έκανα για κανέναν ούτε το έκανα για πλάκα δεν είχα τι να κάνω και είπα να το κάνω αν και πιστεύω απο καιρο το ήθελα απλά φοβόμουν και μετα την εμπειρία μου με τον άραβα δεν το είπα σε κανέναν ούτε το έγραψα εδώ μετα απο 5 μήνες π δεν ειχαμε επαφή πλέον και εξαφανίστηκε έπεσα σε κατάθλιψη λοιπόν πέρασα διάφορες φάσεις ζωής γιατί κράτησα την αθωότητα του σώματος μου 6 χρόνια για να την πετάξω σε one night stand γενικά διάφορες εικόνες πέρασαν απο το μυαλό μου για το παρελθόν και διάφορα όνειρα ξεκίνησα να διαβάζω quran και διαφορα βιβλία που έκανα αναζήτηση τη ζωή του prophet Muhammad διάφορες συζητήσεις και μαθήματα π παρακολούθησα με μουσουλμάνους θα σας πω αυτό που μου είπαν οταν έκανα convert οτι δεν προδίδω την θρησκεία μου ούτε σταματάω να πιστεύω στον Χριστο απλά εχει διαφορετική θέση στα πιστεύω μου αλλα ένας είναι ο θεός το ισλάμ είναι όμορφη θρησκεία με πολλά μη άσχετα τι επικρατεί στην κοινωνία μας και τι κάνει ο κάθε ο μουσουλμάνος καλή ώρα σαν αυτόν π γνώρισα σε κάθε θρησκεία υπάρχουν κακοί άνθρωποι και εχει να κάνει με τον άνθρωπο αλλά σαν γυναικα πού πλέον έκλεισα τα 27 πιστεύω όλα για κάποιο λόγο γίνονται και δεν μετανιώνω για αυτό π έκανα το ισλάμ σε διδάσκει να γίνεις εν μερη καλύτερος άνθρωπος και αυτοσυγκράτηση οχι αλκοόλ οχι τσιγάρο οχι βρισιες οχι ερωτική επαφή εκτός γάμου 5 φορές προσευχή την ημέρα όταν το είπαν στους δικούς στην μητέρα μ δηλαδή εννοείται πώς δεν με κατάλαβε έγω πιστεύω στον Θεό μ απαντήσε γτ εγώ σε τι πιστεύω της απάντησα αν μονο να καταλαβαίναμε ο ένας τον άλλον σαν διαφορετικές θρησκείες γιατί το ισλάμ και εγώ σαν μικρό κορίτσι το είχα ως στο μυαλό μου ως τρομοκρατική ένωση και βια κάτι που δεν ισχύει απλά αυτά μας μάθανε...
    Πώς καταφέρνεις να γράψεις 10 σειρές χωρίς καμία τελεία μορφωμένη γυναίκα και να βγάζει νόημα δεν ξέρω :Ρ
    Last edited by HarleyQuinn; 20-06-2023 at 15:54.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Αλλαξα εγώ άλλαξε η σχέση μας.
    By zwi_kouvaria in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 08-07-2020, 18:17
  2. Άλλαξα σαν χαρακτήρας μετά απο θεραπεία με Minitran?
    By mikepatton in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 18-07-2015, 20:00
  3. Προσπάθησα,άλλαξα.....και τώρα;;;
    By LetMeThinkOfIt in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 26-04-2012, 01:01
  4. Αλλαξα νικ
    By Superfly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 26-09-2010, 10:39
  5. Αλλαξα...
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 26-06-2008, 10:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •