Μονη στο σπιτι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ενα χρονο και ενα μηνα.στην αρχη επαιρνα τα seroxat με τα οποια ειχα τρομερες παρενεργειες οπως ενοχλητικο χασμουρητο,κοιμομουν ολη την ημερα ξυπναγα και μετα απο μια ωρα ξαναεπεφτα,αυτοκτονικες σκεψεις κλπ και μετα αλλαξα και πηγα στα dumyrox.
    τον σεπτεμβρη παιρνω το τελευταιο μου χαπι.τωρα παιρνω μιση δοση καθημερα και τον επομενο μερα παρα μερα.
    κανω ταυτοχρονα ψυχοθεραπεια αλλα για λιγο διαστημα μιας και η μανα μου δεν με υποστηριξε απο την αρχη.
    γενικα αυτο το διαστημα που ελλατωνω τη δοση ειμαι στα καλυτερα μου απο αυτον τον ενα χρονο,ξεπερασα μεχρι και την αγοραφοβια μου,φυσικα μενει αυτη η αδιαθεσια οσο ταξιδευω τουλαχιστον ομως μπορω να ταξιδεψω χωρις να παθω κριση..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    τυχερη εισαι εσυ..μπραβο!εγω δεν ξερω αν θα ξαναμπω στη διαδικασια να παρω χαπια...ουτε η εσωτερικη τρεμουλα δεν μου περασε ουτε η αγοραφοβια...οπου και να ειμαι νιωθω ασταθεια..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ποσο καιρο εχεις που τα διεκοψες?

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    εχει δοκιμασει κανεις lexapro?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    εχω 3 χρονια που τα εκοψα... τωρα κανω ομοιοπαθητικη

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    α παει αρκετος καιρος δηλαδη..σε βοηθαει η ομοιοπαθητικη?σε ψυχολογο πας?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    σε ψυχολογο οχι δεν εχω παει ποτε..ομοιοπαθητικη εχω μονο ενα μηνα που κανω ακομα δεν ξερω τιποτα...εριπου τα ιδια ειμαι?εσυ melene?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    πολυ καλυτερα..δεν ξερω αλλα εχω την αισθηση οτι ειμαι ετσι επειδη εγω το προσπαθω παρα πολυ.τα χαπια ειναι σα να μην τα παιρνω,φαντασου παιρνω τη μιση δοση και ειμαι και καλυτερα!
    ισως οφειλεται στον ψυχολογο...νιωθω πολυ μεγαλη ασφαλεια και μονο που υπαρχει.
    και παλι ομως τα περισσοτερα τα κανω μονη μου!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by melene
    πολυ καλυτερα..δεν ξερω αλλα εχω την αισθηση οτι ειμαι ετσι επειδη εγω το προσπαθω παρα πολυ.τα χαπια ειναι σα να μην τα παιρνω,φαντασου παιρνω τη μιση δοση και ειμαι και καλυτερα!
    ισως οφειλεται στον ψυχολογο...νιωθω πολυ μεγαλη ασφαλεια και μονο που υπαρχει.
    και παλι ομως τα περισσοτερα τα κανω μονη μου!!
    Μπράβο Melene

    Οτι κ αν ειναι, σιγουρα η προσπάθεια σου δεν πάει χαμενη! Ελπιζω να συνεχισεις οπως θες κ να σαι καλα

    Οσο καλος κ να ταν ο ψυχολογος, τα χαπια, χωρις την δικη σου συμβολη πώς να πάς τοσο καλυτερα?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    στον ψυχολογο καθε ποτε πας?τι σου λεει για να ξεπερασεις ολα αυτα?τα χαπια ψυχιατρος σου τα εχει γραψει?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ναι τα χαπια ψυχιατρος.στον ψυχολογο παω μια φορα τη βδομαδα ομως τωρα λογω οικονομικης δυσκολιας βδομαδα παρα βδομαδα.
    δεν μου λεει κατι για να τα ξεπερασω.προσπαθει να με κανει να καταλαβω απο μονη τι και γιατι συμβαινει και να δω εγω τι θα ηταν καλυτερο για εμενα.γενικα μου μιλαει πολυ λιγο.μου εχει ξεκαθαρισει οτι δεν θα μου δωσει συνταγες και συμβουλες.πρεπει εγω να με βοηθησω,δεν μπορει να το κανει κανενας αλλος αυτο.αυτο που με εχει μαθει ειναι να επιλεγω εγω για εμενα και αυτο με το να μου κανει ερωτησεις τις οποιες εγω δεν ειχα σκεφτει και στην προσπαθεια μου να δωσω καποια απαντηση να βλεπω..να συνειδητοποιω!
    ξερεις δεν τον ρωταω ουτε και εγω..δεν ρωταω αν θα γινω καλα ουτε ποτε..λεω θα γινω!κανενας δεν μπορει να ξερει καλυτερα απο εμενα..ο ψυχολογος γενικα ειναι σαν να εισαι εσυ.ειναι σαν να εισαι ο,τι δεν σκεφτηκες, ο,τι εχεις αφησει αναπαντητο..

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •