ψυχοθεραπεια...?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306

    ψυχοθεραπεια...?

    καλησπερα μετα απο μια ζωη κρισεις πανικου..αγχος φοβο και πολλα σωματικα συμπτωματα δεν ξερω τι να κανω..ειχα παρει μονο φαρμακα πριν 4 χρονια για εναμιση ετος..και τωρα εχω ξεκινησει ομοιοπαθητικη.πεστε μου για την ψυχοθεραπεια,..αν εχετε κανει?ειναι αποτελεσματικη?τι λεει πια ο ψυχολογος και μπορει να περασει αυτη η κολαση που περναμε?εγω παντως εχω απογοητευτει...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ο ψυχολογος δεν θα σου δωσει την απαντηση.δεν ειναι μεντιουμ ουτε εχει μια μαγικη σφαιρα να σου πει πως και ποτε θα γινεις καλα.

    η λυση του προβληματος ειναι μεσα σου τοσο καλα κλειδωμενη..
    απο αυτον θα παρεις το κλειδι και εσυ μονη σου θα θεραπευτεις.
    δεν θα σου κανει υποδειξεις ουτε θα σου πει τι κανεις λαθος.
    θα περιμενει ποτε εσυ θα το ανακαλυψεις.
    γενικα βοηθαει,ομως κοστιζει..
    καντο.μη βγαλεις τα συμπερασματα αμεσως,περιμενε και θα δεις..
    και γραφε!οσο μπορεις κρατα ημερολογιο και γραφε!γραψε για οσα νιωθεις και θα δεις σιγα σιγα το παζλ θα λυθει.
    αυτο που ειπα εγω στον δικο μου ψυχολογο ειναι πως νιωθω σαν να εχω 2συρταρια..στο ενα τα εσωρουχα και στο αλλο οι καλτσες.εγω λοιπον επειδη επικρατει μεγαλη ακαταστασια του δινω το περιεχομενο και αυτος με βοηθαει να τα τακτοποιησω γιατι εχω μπερδευτει τοσο πολυ που δεν μπορω να τα ξεχωρισω μεταξυ τους...
    ετσι λοιπν νιωθω εγω μονο που τα συρταρια περιεχουν τις σκεψεις και τα βιωματα μου και ο ψυχολογος μου με βοηθαει να τα βαλω σε ταξη ομως μην ξεχνας εγω τακτοποιω!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •