Περιττά κιλά - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    175
    Η μητέρα σου να σταματήσει να σε πιέζει,γιατί φαντάζομαι έχεις να κανείς με μάνα νάρκισσο,που την ενδιαφέρει πολύ η εικόνα!!Προσεχε πολύ την μητέρα σου,σε επηρεάζει πολύ ψυχολογικά.Καταλαβαίνω ότι έχετε διαφορετική ιδιοσυγκρασία.Τα κιλά θα χαθούν,αυτό μην σε στεναχωρεί και προπάντων μην σε ανχωνει.Είναι κάτι που αλλάζει.να αγχώνεσαι και να στεναχωριέσαι για πράγματα που δεν αλλάζουν!!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429

    Unhappy

    Quote Originally Posted by Pinkrose17 View Post
    Η μητέρα σου να σταματήσει να σε πιέζει,γιατί φαντάζομαι έχεις να κανείς με μάνα νάρκισσο,που την ενδιαφέρει πολύ η εικόνα!!Προσεχε πολύ την μητέρα σου,σε επηρεάζει πολύ ψυχολογικά.Καταλαβαίνω ότι έχετε διαφορετική ιδιοσυγκρασία.Τα κιλά θα χαθούν,αυτό μην σε στεναχωρεί και προπάντων μην σε ανχωνει.Είναι κάτι που αλλάζει.να αγχώνεσαι και να στεναχωριέσαι για πράγματα που δεν αλλάζουν!!!
    Δεν μπορω να πω με βεβαιοτητα αν ειναι ναρκισσος,αλλα προσποιειται η υποκρονειται πως αυτο το κανει γιατι ενδιαφερεται για την υγεια μου και για αυτο μου τα λεει,ενω ειναι εμφανες πως την ενοχλει η εμφανιση/εικονα,που οκευ,οταν εχεις καποια κιλα παραπανω,αυτο φαινεται και δεν κρυβεται,με ριχνει πολυ ψυχολογικα οντως και επειδη δεν εχω δυνατοτητα να φυγω απο το πατρικο μου για οικονομικους λογους,τρωω στη μαπα αυτη τη συμπεριφορα,παροτι προσπαθω να βαλω τα ορια μου,η γυναικα εχει φαει κολλημα σε σημειο,οταν παιρνω ενα πιατο φαγητο,να με παρατηρει και να με κοιταει πλαγιως για να δει ποση ποσοτητα εχω βαλει και δυσανασχετει οταν κατι δεν της αρεσει,η αν ανοιξω το ψυγειο το βραδυ να παρω κατι να τσιμπησω,ξεφυσαει,φωναζει καποιες φορες.

    Τα κιλα ξερω οτι μπορω να τα χασω,το εχω κανει και στο παρελθον,απλα ηταν χωρις πιεση,χωρις να με πιεζει καποιος,απλως ξεκινησα λιγο εκοψα την ποσοτητα,προσεχα το βραδυνο μου και εκαναν ποδηλατο,περπατημα.Επειδη ομως επηρεαστηκα ψυχολογικα απο διαφορα πραγματα τα οποια επεσαν μαζεμενα και δεν καταφερα να αντεξω,να τα διαχειριστω,αφησα αυτο το κομματι και αναποφευκτα,λιγο τα αντικαταθληπτικα που πηρα για καποιο διαστημα,λιγο το συνδρομο χασιμοτο,λιγο η κακη ψυχολογια,η κακη διαθεση,η πιεση και το αγχος στην εργασια,με εφεραν στο σημειο να το ριξω στο φαγητο,ισως ως διεξοδο με αποτελεσμα να ανεβω 15+ κιλα πανω απο το συνηθες βαρος μου.Δεν θα με βοηθησει να παω σε διαιτολογο η διατροφολογο διοτι λογω κυλιωμενου ωραριου που εργαζομαι,δεν μπορω ευκολα να τηρησω ενα προγραμμα διατροφης η γυμναστικης.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Δεν βρισκω ακρη,πλεον ειμαι 3 χρονια που κουβαλαω 15 περιττα κιλα,δεν βρισκω ορεξη,διαθεση ουτε για γυμναστηρια,ουτε για περπατημα,ουτε για διατροφες,εχω κολλησει ασχημα,ουτε πιστευω πως μπορει διαιτολογος η διατροφολογος να με βοηθησει καθως δεν μπορω να τηρω αυστηρα προγραμματα η ακομη και πιο νορμαλ,λογω κυλιωμενου ωραριου εργασιας.Εχω κουραστει,κοιμαμαι και δεν ξεκουραζομαι.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Δε μπορω να ξεφορτωθω τα περιττα κιλα!
    By blegati in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 12
    Last Post: 06-09-2017, 19:30
  2. SOS! πολλα περιττα κιλα
    By evageliagiannena in forum Παχυσαρκία
    Replies: 4
    Last Post: 12-11-2012, 20:42
  3. Replies: 9
    Last Post: 11-09-2011, 13:33
  4. Δεν μπορώ να ζήσω με περιττά κιλά ΤΕΛΟΣ...
    By AbraKatabra in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 23
    Last Post: 20-05-2011, 17:23
  5. Αγχος για τα περιττά κιλά
    By Anta in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 16
    Last Post: 04-09-2010, 14:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •