εξαρτηση απο την μαμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415

    εξαρτηση απο την μαμα

    βρε παιδια ειμαι 30 ετων εχω σχεση με εναν γιατρο 40 ετων με μεσογειακη ο οποιος δεν θελει να φυγει απο την μαμα του η μανα του επειδη τον νοιωθει αδυναμο λογο της αναιμια του του λεει σε λοα ναι κ του τα προσφερει ολα ετοιμα δεν φευγω λεει απο την μαμα αν δεν βρω γυναικα σαν την μαμα .του λεω η μαμα σου ειναι 70 ετων δεν θα μπορει μια ζωη να σε νταχταριζει σου κανει κακο που στα δινει ολα ετοιμα γιατι αν την χασεις τι θα απογινεις?δεν λεει να καταλαβει ομως .η μαμα μου κ η μαμα μου με προσεχει οπως κανενας .δεν νομιζω να την βγαλει καθαρη αν παθει κατι η μαμα του θα πεθανει απο την στεναχωρια του.επειδη ειναι ευκαταστατος ο αδερφος του με την νυφη του ελπιζουν να μην παντρευτει ποτε για μεινει η περιουσια του στα παιδια τους ουσιστικα μονο την μανα του κ τον πατερα του εχει εμενα μου λεει μαλακειες του τυπου δεν μου κανεις γιατι εισαι ανεργη αν δεν σου δωσουν προικα οι γονεις σου δεν σε περνω κ τετοια ειμαι σιγουρη παντως πως αν παθει κατι η μανα του εμενα θα βαλει να τον υπηρετω γιατι εχει μαθει να τα χει ολα στο χερι .τωρα κανει τον αντρα γιατι ειναι καλα η μαμα αλλα ως ποτε θα μπορει γρια γυναικα να τον νταχταριζει?καποια φαση ηθελε να με αρραβωνιαστει αλλα κατι εγινα κ τσακωθικαμε κ αρχισε παλι με την μαμα δεν τσακωνομε ποτε δεν φευγω απο την μαμα.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    Λινα μου θεωρω οτι όσο ζει η μαμα του δεν έχει κανενα σκοπο να παντρευτεί. ποσο καιρο είστε μαζί? πες μας λίγα παραπάνω να καταλάβουμε.. εσυ τον αγαπάς και θες γάμους?? ζείτε μαζί η ζει με τη μαμά του??

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    ειμαστε σχεδον δυο χρονια μαζι εγω του λεω να μεινουμε μαζι κ αυτος με συγκρινει με την μανα του εγω τον θελω γιατι χειριζετε καλα το ψυχολογικο μου απο οταν τον γνωρισα σταματησα να τρεχω στους ψυχιατρους καποια φαση ηθελα να παω να μεινω στην μανα του μα τοσο κολημα με την μανα του?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    ηθελε αθτος να παω να μεινω στην μανα του μετα το μετανιωσε

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    τον εχει κατασταση ανικανο η μανα του να φειγει κ να ζησει την δικη του ζωη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    εμενα μου δινει την εντυπωση οτι παρακαλαει να πεθανει στην μανα του πριν παει αυτη για να μην την αποχωριστει ποτε

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    40 χρονών δηλαδή και μένει με τη μάνα του!! έχει σχέση εξάρτησης με αυτήν και αυτό δεν πρόκειται να τελειώσει και νομιζω το ξέρεις. δεν ξέρω κατα πόσο είναι ορθό να περιμένεις να πεθάνει η μάνα του για να ζήσεις μαζί του.δεν μου λέει κάτι το ότι είναι 70 χρονών. μπορεί να ειναι υγιέστατη η γυναίκα και να χει άλλα 15 χρόνια!! θα περιμένεις?? το ενδεχόμενο να γίνουν χειρότερα τα πράγματα αν συμβεί αυτο το έχεις σκεφτεί? όσο το να πας να ζήσεις μαζί τους το θεωρώ τρελλό! κατ\'αρχην δε νομιζω οτι χωράει κάποιος αναμεσα τους και κατα δευτερον δε νομίζω ότι θέλουνε! δεν ξέρω αν όλο αυτο σε βοηθάει ψυχολογικά ή σε ρίχνει. νομίζω οτι οποιαδήποτε γυναίκα άκουγε κάτι τέτοιο θα έκανε στροφή 180 μοιρών και θα έφευγε! μήπως σε κρατάει και η καλή οικονομική του κατάσταση? δες τι θέλεις απο τη ζωή σου και απο τον εαυτό σου βρες και έναν καλό ψυχίατρο και δες αν θέλεις να συνεχίσεις έτσι και μην εξαρτάσαι κ εσύ με τη σειρά σου απο ένα ... εξαρτημένο άτομο! αν εσένα πάλι δεν σε ενοχλει τόσο αυτη η κατάσταση τότε συνέχισε. πάντως αν μου επιτρέπεις θεωρώ οτι εσύ γι αυτόν έρχεσαι σε δεύτερη μοίρα και θα έρχεσαι και πίστεψε με ΄τέτοιοι άντρες ακόμα και οικογένεια να κάνουν δημιουργούν πολλά πολλά προβλήματα! το θέμα είναι τι θέλεις εσυ..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    οκ τώρα που ξαναδιαβάζω τα μηνυματά σου και αφου είναι τόσο τραγική η κατάσταση απορώ τι κανεις μαζι του! δεν νομιζω οτι ο λόγος είναι οτι υποκαθιστά τον ψυχιατρό σου. το γεγονός οτι είσαι άνεργη όπως λες νομίζω παιζει βασικότερο ρόλο. καταλήγω πάλι ότι όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    δεν μου προσφερει τιποτα απο οικονομικης πλευρας δεν με εχει κερασει ουτε ενεν καφε απλα περναω καλα μαζι του κ καθομε γιατι εχει δεχτει το προβλημα μου που να βρω καποιον να με δεχτει που εχω προβλημα?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    εχω καποια ακινητη περιουσια κ ειχε πει λεει να την δωσω μετα απο χρονια στα ανηψια του δεν φτανει που εχει τα χαλια του μεταγγιζετε καθε 20 μερες εχει κ απαιτησεις

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    να δώσεις την ακίνητη περιουσία στα ανηψια του?? καλά ακομα δεν συγκατοικήσατε κάνατε διαθήκες?? βρε Λινα όπως είδα τωρα είσαι μια χαρά απο ψυχολογικής άποψης γιατι θεωρεις ότι κανεις άλλος δεν θα δεχτει την κατάσταση σου. μην σκέφτεσαι έτσι.. και αυτός έτσι μπορει να σκέφτεται, ότι έχεις δεχτει το πρόβλημα του. είναι εντελώς λάθος αυτός ο τρόπος σκέψης. τι θέλεις έναν άνθρωπο που αν δεν σου δώσουν προίκα δεν σε παντρεύεται?? μιλάμε για αγάπη ή για επιχείρηση τώρα? είναι και τσιγγούνης απο ότι κατάλαβα. πολυ πιθανόν αφου είναι και μαμάκιας όλα αυτά να είναι απόψεις της μαμάς του. μην συμβιβάζεσαι έτσι βρε κοπέλα μου μόνο και μόνο επειδή βρήκες κάποιον να δέχεται το πρόβλημα σου. πίστεψε στον εαυτό σου, δέξου το και συ και μετά θα το δεχτουν πολλοί άλλοι. ούτε επειδή αυτός κάνει μεταγγίσεις θα έπρεπε να ..\"κοιτάει τα χάλια του\" όπως λες. μην σκέφτεσαι έτσι.. σκέψου οτι όλη αυτή η κατάσταση μπορει κάποτε να σε κάνει πολύ χειρότερα. και μη ξεχνάς ότι εκει έξω υπάρχουν πολλοι άλλοι με ψυχολογικά προβλήματα δεν είσαι η μόνη, ούτε κανεις σου κάνει χάρη που είναι μαζί σου. πιστεψε σε σενα!!! το χετε συζητήσει ποτε?? του ΄χεις πει να ζήσετε μαζι? αυτος ξέρει πως όλη αυτή η προσκόλληση δεν είναι φυσιολογική?? τι λέει γι αυτο?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    τσατιζετε αμα του λεω πωσ ειναι μαμακιας κ απειλει οτι 8α με χωρισει αλλα δεν το κανει γιατι του ειμαι πιστη καμια ααλη δεν του ηταν πιστη κ δεν δεχοντε κ το προβλημα του

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    αυτος λεει οτι δεν υπαρχει λογος να φυγει απο την μαμα του αν η γυναικα που 8α βρει δεν 8α ειναι τοσο καλη οσο κ η μαμα του γεν εχει καταλαβει οτι ημαμα του καποια στιγμη 8α γερασει κ χρεαυετε η ιδια φροντιδα δεν ξερω τι υα κανω αν χασω την μαμα μου λεει

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ρε συ λινα με ολο το θαρρος αλλα πως μπορεις και μενεις σε αυτην τη σχεση?για ποιο λογο?
    για την καλη του την καρδια?και να πεθανει η μητερα του αυτος θα συνεχιζει να λεει..
    δεν φταιει αυτος,η μανα του φταιει που τον μεγαλωσε ετσι,ουσιαστικα τον ευνουχισε.
    τι σου προσφερει εσενα αυτη η σχεση και μενεις?ασφαλεια?αγαπη?τι?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    δυστυχως δεν νομιζω να μπορεις να κανεις και κατι για αυτο.να παει να κανει σχεση με τη μαμα του αντε πια!καλα ρε συ ολο αυτο δεν σε ξενερωνει?δεν θα θελες ο αντρας να ναι αλλιως?
    παντως σκεψου τι μπορεις να κανεις για να τον ταρακουνησεις...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •