ζαλαδες.........cymbalta?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396

    ζαλαδες.........cymbalta?

    καλησπερα σας!!Σε εναν παροξυσνο αισιοδοξιας αποφασησα ολομοναχη να κοψω μαχαιρι το cymbalta που επαιρνα για περιπου ενα μηνα.Απο τοτε περιπου ξεκινησαν οι ζαλαδες.Εχει κανεις σας παρομοια εμπειρια?Μηπως να ψαχτω για τιποτα αλλο?Δεν βρισκω και το γιατρο..........

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Το μονο που μπορώ να προτείνω/σχολιάσω είναι πως μερικές φορες, το να κόβεις \"μαχαίρι\" ένα φάρμακο που παίρνεις εδώ και καιρό δεν είναι η ιδανική λύση. Αν και θαυμάζω την αποφασιστικότητα σου να ενεργήσεις από μονη σου, ίσως θα ήταν καλύτερα να το ελαττώσεις για αρχή πριν το κόψεις τελείως... και ίσως να ρωτήσεις και απέξω απέξω τον γιατρό σου η τον φαρμακοποιό σου για τυχόν παρενέργειες, αν δεν θέλεις να μιλήσεις ευθέως στον γιατρό που σου τα έγραψε εξ αρχής...
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  3. #3
    Καλησπέρα και απο μενα,
    πριν μια βδομαδα έκοψα το cipralex που έπαιρνα για 2 χρόνια και έχω και γω ζαλάδες. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό και μου πρότεινε να πάρω για μια εβδομάδα ακόμα το μισό του μισού που έπαιρνα ή απλά να κάνω λίγο υπομονή. Δεν θέλω να παρω άλλο χάπι αλλά απτην άλλη δεν αντέχω άλλο αυτη τη ζάλη. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι που ξέρει απο την εμπειρία του?
    Ευχαριστωωω

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •