Στιγμιαιος πόνος στο στερνό ψηλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281

    Στιγμιαιος πόνος στο στερνό ψηλα

    Καλησπέρα παιδιά έχω γράψει αρκετές φορές στο φόρουμ ξέρετε ότι περισσότεροι ότι έχω φοβία θανάτου σήμερα ξαφνικα όπως περπάτημα με έπιασε ένας στιγμιαιος πόνος στο στερνό ψηλά στη μέση του στήθους δηλαδή..ούτε δεξιά ούτε αριστερά!!Συνήθως έχω πονακια στα αριστερά αλλά αυτό πρώτη φορά μου συνέβη..έχω πάει στον καρδιολογο πριν ένα μήνα το έχει πάθει κάποιος από εσάς?Να πω ότι με ενοχλεί και το στομάχι μου λιγο..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Location
    Hellas
    Posts
    113
    Κάθε μέρα. Πόνος στο στήθος στα δεξία ή στα αριστερά στιγμιαία, κάψιμο στο στήθος δεξιά, κάψιμο στην πλάτη πισω αριστερά, μούδιασμα στο δεξι χέρι και να βαραίνει απότομα. Και όλα αυτά έχουν φερει και απίστευτα κακό ύπνο. Μόνιμα εξαντλημένος. Έχουμε πάει σε καρδιολόγους, πνευμονολόγους,νευρολόγου� �, ενδοκρινολόγους, γαστρεντερολόγους, ορθοπεδικούς, ψυχιάτρους, μαγνητικές εγκεφάλου, αυχένα, χόλτερ, θερμομετρήσεις συνέχεια, οξυμετρίες, μέτρηση πίεσης, γαστροσκοπήσεις, κωλονοσκοπήσεις, έχω κάνει γύρω στις 30 αιματολόγικες το τελευταίο τρίμηνο. Τίποτα ποτέ δεν βγήκε ιδιαίτερα εκτός φυσιολογικών ορίων. ΓΑΔ λόγω υποχονδρίασης λέει ο ψυχίατρος, ιδιοπαθής νευρολογική διαταρραχή λέει ο νευρολόγος μου που χει 20+ χρόνια εμπειρίας και ατελείωτες περγαμηνές σε εσωτερικο και εξωτερικό. Το cipralex μου είπε ο ψυχίατρος θα με βοηθήσει. Ο νευρολόγος Μου λέει αντιμετώπισε τη συμπτωματολογία σου, πάρε κάποιο συμπλήρωμα βαλεριάνας για να κοιμάσαι καλύτερα ή κάποιο μυοχαλαρωτικό για να ηρεμεί λίγο τα συμπτώματα. Θέλει χρόνο και δοκιμές. Με όλα αυτά τα συμπτώματα πάντως εδψ και μήνες κάθε μέρα και δεν έχω πάθει τίποτα ακόμη και καθεμια απο αυτές τις ημέρες πίστευα οτι θα είναι η μέρα που θα πάθω. Οι άνθρωποι μπορεί κάποιες φορές να μας βρίσκει το κακό "ξαφνικά" αλλα κατα κώρον είμαστε πολύ πιο ανθεκτικοί από όσο πιστεύουμε. Θα αντέξουμε για να παλέψουμε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Ξέρεις τι κι εγώ έχω συχνά και δεν μου βρίσκουν τίποτα έχω πολύ αέρα στο στομάχι μου κοινώς πολλά ρεύματα αλλά αυτό σήμερα με τρόμαξε πάλι!Δν ξέρω κι εγώ σήμερα λέω αυτό ήταν ήρθε η ώρα τώρα!Ούτε εγώ έχω πάρει χαπια πέρα από βαλεριανα και ηρεμιστικά σε πολύ δύσκολες μέρες αλλά μέχρι εκει.. είχε καιρό ναι με πιάσει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    738
    Κάθε μέρα πονάω και φοβάμαι. Πρόβλημα με το στομάχι έχω συνεχώς και τώρα με έπιασε και πονος στο στηθος μόνιμος και λίγο δεξιά και πονάω όταν τρώω και καταπίνω. Παίρνω χάπια νιώθω καλύτερα αλλά είναι ακόμα εκεί ο πόνος και φοβάμαι πολύ. Φοβάμαι για καρκίνο οισοφάγου. Έκανα γαστροσκοπηση πριν 3 χρόνια και φοβάμαι ότι μπορεί να βγήκε τώρα. Στομάχι και αέρια μπορεί να σου έφεραν τον πόνο αλλά αφού είναι στιγμιαία τι σε φοβίζει?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Έλα ντε?δεν ξέρω φοβήθηκα πολύ εκείνη την ώρα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    738
    Το καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Όλα θα πάνε καλά!!

Similar Threads

  1. Πονος στην πλατη και στο στερνο αναλογα την σταση του σωματος.
    By antaveri in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 7
    Last Post: 01-07-2024, 15:44
  2. Πόνος ψηλά προς τα αριστερά του στομαχιού ψηλά στο στερνο
    By Annitoulla in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 18-11-2022, 17:24
  3. Πολύ δυνατός στιγμιαίος πόνος στο στο στήθος - τεράστιος φόβος θανάτου
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 08-05-2021, 12:57
  4. Χρόνιος πόνος στο στερνο
    By ChriZiri in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 27-12-2019, 21:47
  5. Πονος στο στερνο
    By πιεσμενη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 07-09-2012, 16:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •