ειμαι θυμωμενη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415

    ειμαι θυμωμενη

    ακουστε γνωρισα μια κοπελα οταν δουλευα την ειρηνη .αυτη ζει μονη της εδω δεν εχει ουτε σχεση ουτε τιποτα.το λοιπον αρχισαμε να κανουμε παρεα εγω οτι ηθελε της το εδινα βαριοταν να μαγειρευει ειτε την καλουσα σπιτι μου ειτε τησ πηγενα φαγητο σπιτι της .ηταν αρρωστη κοιμωμουν σπιτι τησ που σιγα μην πηγενε κανενας γιατι θα φοβοταν μην κολλησει γριπη την ετριβα ειχε πραγματα να κουβαλησει πηγενα να την βοηθησω δεν την εγραψα ποτε.μου ζητουσε πραγματα απο το σπιτι της τα εδινα .ακουστε λοιπον την επερνα σχεδον 2 εβδομαδες τηλ εβλεπε της κλισεις της εστελνα μηνυματα πηρα τους δικουσ τησ κ ειχε με γραμμενη κανονικα .τα πηρα στο κρανιο κ τισ αρχισα . εσεις πςσ το βλεπετε ειχα δικιο .δεν γουσταρω οταν καοιον δεν τον γραφω κ του φερομε ενταξει να με γραφει οταν τον χρειαζομε εγω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by lina
    ακουστε γνωρισα μια κοπελα οταν δουλευα την ειρηνη .αυτη ζει μονη της εδω δεν εχει ουτε σχεση ουτε τιποτα.το λοιπον αρχισαμε να κανουμε παρεα εγω οτι ηθελε της το εδινα βαριοταν να μαγειρευει ειτε την καλουσα σπιτι μου ειτε τησ πηγενα φαγητο σπιτι της .ηταν αρρωστη κοιμωμουν σπιτι τησ που σιγα μην πηγενε κανενας γιατι θα φοβοταν μην κολλησει γριπη την ετριβα ειχε πραγματα να κουβαλησει πηγενα να την βοηθησω δεν την εγραψα ποτε.μου ζητουσε πραγματα απο το σπιτι της τα εδινα .ακουστε λοιπον την επερνα σχεδον 2 εβδομαδες τηλ εβλεπε της κλισεις της εστελνα μηνυματα πηρα τους δικουσ τησ κ ειχε με γραμμενη κανονικα .τα πηρα στο κρανιο κ τισ αρχισα . εσεις πςσ το βλεπετε ειχα δικιο .δεν γουσταρω οταν καοιον δεν τον γραφω κ του φερομε ενταξει να με γραφει οταν τον χρειαζομε εγω

    Αγαπητή Λίνα,
    είσαι πολύ δοτικός άνθρωπος.

    Αυτό που έχω να σου πω, είναι, πριν αρχίσεις να δίνεις και να δίνεσαι, σκέψου αν αυτόν τον άνθρωπο τον γωνρίζεις, αν έχεις χτίσει μαζί του μια βάση εμπιστοσύνης, και μετά δώσε.

    Γιατί δεν μπορείς να ξέρεις πόσο θα εκτιμήσει ο καθένας αυτά που του δίνεις, μπορεί να πέσεις και σε αχάριστο, ή σε άτομο που δεν τα είχε τόση ανάγκη.

    Οπότε, κοίτα πρώτα να εμπιστεύεσαι και μετά να δίνεις, για να μην πληγώνεσαι.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    αυτο που με πειραξε πολυ ειναι οτι ειχα παρει ενε σιντι του μαιλκ τζακσον απο εφημεριδα κ δεν μου το επιστρεφει λεει οτι το πεταξε δηθεν ηθελε να το αντιγραψει αν παρω τηλ την εφημεριδα λετε να το βρω?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by lina
    αυτο που με πειραξε πολυ ειναι οτι ειχα παρει ενε σιντι του μαιλκ τζακσον απο εφημεριδα κ δεν μου το επιστρεφει λεει οτι το πεταξε δηθεν ηθελε να το αντιγραψει αν παρω τηλ την εφημεριδα λετε να το βρω?
    Δοκίμασε να πάρεις τηλ την εφημερίδα, αλλά πές μου.

    Τι είναι αυτό που σε ενοχλεί πιο πολύ?
    Στην στάση της φίλης σου.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    εν ναι ρε παιδια να μην τισ λεω σε τιποτα οχι να τηνφιλοξενω σπιτι για φαγητο να κοιμηθει που ειναι μονη να μην αισθενετα ασχημα γιατι εχει παθει ερωτικη απογοητευσει να παραταω τουσ παντε κ παντα οταν χρειαζετε οτι χρειαζετε να τισ προσφερω τισ πρωτες βοηθειεσ οταν ειναι αρρωστη κι αυτη να με γραφει? ελεος δηλαδη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    κ μου πεταξε κ το σιντι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    μου στειλε μηνυμα πριν λιγο οτι βρηκε την μανα μου κ τις ειπε ασχημα λογια γιαυτο δεν το σηκωνε ε μα την ξερει την μανα μου τωρα κ τις εχω εξιγησει οτι η μανα μου το χει χαμενο τι να κανω μπορω να λογοδοτω για την τρελλη την μανα μου .δεν με βλεπει τι ανθρωποσ ειμαι δεν μου εχει εμπιστοσυνη την μαλακισμενη την μανα μου ακουει?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    ετσι κανει η μανα μου με ολουσ τουσ φιλους μου γιατι κανενασ αλλοσ δεν τισ δινει σημασια τουσ εχω εξιγησει οτι το χει χαμενο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    η αδιαφορια τησ κ η ελλειψη εμπιστοσυνης απεναντι μου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    αυτα με ενοχλουν με ενοχλει να με αμφβησβητουν

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    72
    Originally posted by lina
    αυτα με ενοχλουν με ενοχλει να με αμφβησβητουν
    τι κανει η μαμα σου που σε ενοχλει?και γιατι βριζει τους φιλους σου???εσυ εχεις αλλους φιλους εχτος απο την κοπελα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    η μανα μου ειναι σαλεμενη στο μυαλο κ προσπαθει να απομα κρυνει τους φιλους μου με καυε τροπο οι περισσοτεροι δεν τισ δινουν σημασια γιατι καταλαβενουν οτι δεν στεκει καλα ετουτη η φιλελαδα καθετε κ ασχολειται με την πυροβολημενη την μανα μου κ την ειχα παει κ στον ψυχιατρο μου να ακουσει με τα αυτια τησ οτι η μανα δεν παει καλα τα ακουσε αλλα παλι τιποτα δεν εγινε γιατι τα λεει αυτα η μανα σου μου λεει ε γιατι ειναι τρελλη τι να κανω τωρα εγω μπορω να την κανω καλα?δεν γινετε μου λεει ο γιατρος παει αυτη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by lina
    μου στειλε μηνυμα πριν λιγο οτι βρηκε την μανα μου κ τις ειπε ασχημα λογια γιαυτο δεν το σηκωνε ε μα την ξερει την μανα μου τωρα κ τις εχω εξιγησει οτι η μανα μου το χει χαμενο τι να κανω μπορω να λογοδοτω για την τρελλη την μανα μου .δεν με βλεπει τι ανθρωποσ ειμαι δεν μου εχει εμπιστοσυνη την μαλακισμενη την μανα μου ακουει?
    Lina,
    αν εξηγήσεις ήρεμα στην φίλη σου οτι η μητέρα σου, λόγω της κατάστασής της, παραφέρεται?

    Πιστεύεις οτι θα σε ακούσει?

    Νομίζω ο διάλογος απο κοντά, πάντα βοηθά σε αυτές τις περιπτώσεις.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Λίνα είναι πολύ λυπηρή η κατάσταση αυτή και φαντάζομαι πόσο θα σου στοιχίζει...
    Φαντάζομαι σίγουρα θα της έχεις εξηγήσει ότι αυτό ειναι άνω ποταμών που κάνει.

    Μένεις μαζί με τη μαμά σου;
    Αν ναι, θα είναι ένα καλό βήμα να προσπαθήσεις να ανεξαρτητοποιείς και να απομακρυνθείς.
    Άλλο καλό βήμα θα είναι να μπορείς να κρατάς όλες σου τις σχέσεις και τρόπους επικοινωνίας με τους ανθρώπους σου (πχ αντζέντα τηλεφώνων) μακριά της.

    Η φιλη σου σίγουρα δικαιολογημένα θα επηρεάστηκε αρχικά από τη στάση αυτή της μαμάς σου και μπορεί να μπερδεύτηκε.
    Προσπάθησε να της εξηγήσεις ήρεμα ότι αυτό είναι πρόβλημα σοβαρό που αφορά τη μαμά σου και ότι εσύ θα ήθελες τη φιλία της αρκεί να σε εμπιστεύεσαι.
    Ότι είσαι πολύ δοτικός άνθρωπος αλλά τώρα χρειάζεσαι κι εσύ τη συμπαράστασή της και το στήριγμά της.
    Σε μια φιλία δεν δίνουμε μόνο αλλά ζητάμε κιόλας.
    Διάβασα σε άλλο θέμα ότι ξεκίνησες να της μιλάς πολύ άσχημα της φίλης σου. Αυτό δε θα βοηθήσει Λίνα να της δώσεις να καταλάβει ότι η θέση σου είναι πολύ δύσκολη λόγω της μητέρας σου και αντιθετα μπορεί να της δώσει πάτημα να σκεφτεί άσχημα για εσένα.
    Με τη συζήτηση πολλά μπορεί να ξεκαθαριστούν.
    Δώσε χρόνο στη σχέση σας.
    Αν τελικά συνεχίζει να είναι απόμακρη, σημαίνει μάλλον ότι τελικά από σένα ήθελε μόνο να παίρνει...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    415
    ναι ευχαριστω τις μιλησα ασχημα γιατι δεν νομιζω οτι εχει κανενα δικαομαι να πεταει τα πραγματα που τις δινω κ νευριασα,εγω ετρεχα ναι τισ πληρωσω τουσ λογαριασμους για να μην πευδευετε που δουλευει πηγενα στον τσαγγαρι να τησ παρω τα παουτσια οτι με λιγα λογια μου ζητουσε τισ το εκανκ δεν πεταξα τιποτα δικος της κ μου λεει αυτη οτι πεταει πραγματα που της δανειζω? το ξερει οτι οταν καποιος μου κανει κατι ποθ με πειραζει πολυ τον βριζω γιατι εγω δεν φερομε ετσι

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •