μαμα γιατι ???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859

    μαμα γιατι ???

    για την θετη μου μανα το παραπονο μου

    με πήρες σπιτι σου για να με απαλαξεις απο το ασχημο περιβαλλον ενος ορφανοτροφείου εχοντας ασπουμε την καλυτερη προθεση κι διαθεση για μενα . θελω να σε ευχαριστήσω που με πηρες κοντα σου μου δωσες ρουχα φαγητο σπιτι να μενω να μην ειμαι καπου σα σκυλι. στο αγνωστο καπου που δε θαχα ελπιδα. ομως θελω να υποβαλλω καποια ερωτηματα με παραπονο κι πονο ψυχης .
    γιατι ποτε σα ανθρωπο δε σεβαστικες την προσωπικότητα μου ??
    γιατι φερεσε σα νασε ενα κακομαθημενο παιδι που απετει να του κανουν ολα τα χατιρια ενω εγω αν τολμουσα σα παιδι ενα πραματακι να ζητισω το μετανιωνα χιλιες φορες απ τις τημοριες το σκληρο άκαμπτο ύφος ?? κι φυσικα το οχι δε θα στο κανω αυτο που ζητας με τοση λαχταρα ??

    γιατι παντα μου κολλας ταμπελες και με κατακρίνεις ??γιατι μου φερεσαι απαξιωτικά ??γιατι μου μιλας ταπινωτικα ??γιατι μου λες οτι σου χρωσταω της ζωη μου κι πρεπει να σε υπηρετωγιατι με απειλείς μονιμος οτι θα με πεταξεις εξω απ το σπιτι αν δε υπακούω στις διαταγες σου ??γιατι ποτε δε έκατσες να ακουσεις τι νιωθω τι πιστευω τα αισθήματα μου >? γιατι λες οταν παω να σου πω το παραπονο μου οτι ειμαι αχαριστη οτι μου εδωσες παραπανω απ οσο αξιζα κι αν δε σου αρεσω σηκω φυγε ?? βρες της μανα που σε γέννησε μα παρατησε ??
    γιατι με κατηγορούσες σε ολλους οτι εγω σου κανα κακο ψυχικα κι το επαιζες θυμα ενω εγω μούδιαζα απο τα χαστούκια τις κλοτσιές και το μαλλιοτράβηγμα σου ??
    γιατι μου θυμιζεις οτι δε ειμαι τιποτα κι οτι χαρης εσενα ειμαι κι εγω κατι ??
    γιατι μεχες περιορισμένη σε ολα ?? και παντα με θες να χορευω στο σκοπο σου ?? γιατι δε εχω να θυμαμε κατι καλο μαζι σου παρα μονο ελαχιστες φορες κατανοηση ανθρωπια ουσιαστική ??
    γιατι στο κοσμο μπροστά εξω οταν ειμασταν εισουν αλος ανθρωπος ??η πιο γλυκια μαμα του κοσμου ??γιατι καθε φορα που με ζοριζεις κι εγω δε μπορω να κανω ολες τις τρελες που ζητας μου λες γι αυτο πηρα παιδι αλλιως τι το ηθελα ?? να το ταιζω μονο και να κοιματα ???
    γιατι απο τα 11 χρονια μου μεχες να κανω γενική καθαριότατα ολο το σπιτι μονη μου κι εσυ να επιβλεπεις και να με βαζεις ξανα και ξανα να κανω τα ιδια αν δε τα εκανα ακριβως οπως διεταζες ??γιατι ολο πετας υπονοουμενα ειρωνικα σχολια η και εμμεσες προσβολες για την εμφανιση μου ?? γιατι δε ειμαι μοντελο και δε εχω ωραιο σωμα ??
    το χεροσουν και το χερεσε να μου λες οτι χωρις εσενα θα καταλιξω ενα τιποτα ενα ατομο του δρομου ζητιανος ??
    γιατι οσες φορες πήγες να μου φερθεις με καποια καλοσύνη με νοιαζεσε μα μετα αλλαζεις συμπεριφορα κι γινεσε αντιφατηκη μετα καταλαβαίνω πως δε το πιστευες ουτε πιστεύεις οτι λες ??
    γιατι μου λες σε αγαπω μονον οταν θες να στο πω κι εγω ??
    γιατι μου φερεσε ανθρωπινα μονον οταν σου κανω οτι ζητας ???
    γιατι οταν σου λεω μαμα αυτο δε μπορω να το κανω ειν παραλογο μου κρατας μουτρα φευγεις κι κοπανας πορτες πισω σου ??γιατι με προσβάλλεις και μου θυμιζεις οτι μου εκανες χαρη που με πηρες κοντα σου ??γιατι ποτε δε αφιέρωσες χρονο μαζι μου ουσιαστικο ??γιατι οτι αγαπουσα κι αγαπω θελεις να μου το εξαφανιζεις ??γιατι μου λες μονιμος οτι ειμαι ζωον σκουπιδι αληταριο ??
    γιατι οταν μου κανανε κακο οι αλλοι εσυ μου ελεγες οτι εγω το προκαλω κι να ζητω κι συγνωμη απ πανω απ εκεινους ??γιατι ποτε δε ενιωσα αγαπη μα μονο απειλες βρισιες κλαμα ??γιατι παντα με ειχες και μεχεις να ζω με αγχος αγωνια για το ποτε θα ξεσπασει απ το τιποτα καυγας παλι ?? γιατι με κανεις να νιωθω ενοχες οτι δε ειμαι ανταξιος σου συνανθρωπος ??
    γιατι δε μαφινεις να ειμαι ο εαυτος μου ?? γιατι με ευνουχίζεις ??

    μαμα γιατι με βαρας με μενος και μισος οταν δε υπαουω σε οτι διαταζεις και δε θελω συνεχια να ειμαι το κουκλακι που θες να το κανεις οτι θες ??

    γιατι δε με εμπιστεύεσε και θαρρεις πως μονος εσυ τα ξερεις ολα ??
    γιατι με θες μονον σα εκτελεστικο σου οργανο να υπακουω μονο και να λεω μάλιστα οτι θελετε μητέρα ??γιατι παντα με ηθελες στρατιωτακι σου να κανω οτι λες να φοραω οτι θες να μιλαω οπως θες να σκεφτομαι οπως θες ??γιατι με απομονωσες απο το κοσμο με τροπο πλαγιο ???γιατι δε εχω να θυμαμαι καποια στιγμη καλη μαζι σου μα παντα μια μαυρη αυρα να υπαρχει κοντα μας ??
    γιατι ξερω οτι για παντα θα ειμαι μονη μου με ανασφάλειες πως ποτε κανεις δε θα με νοιαστει ??
    γιατι με εχεις κανει να αμφιβαλω για μενα και να με μισω ??γιατι μαμα με μισεις γιατι βγαζεις μενος πανω μου ??μανα γιατι παρολα αυτα σε αγαπω κι τρεμω μην σε χασω ???
    και κατι για αυτην που με γεννησε και εχοντας στοιχεια κι αποδειξεις ξερω οτι ποτε δε με πεταξε απ την ζωη της λογο δυσκολιων μα παρα μονο γιατι ηθελε να διωξει ενα βαρος απ πανω της. εσενα αυτο εχω να πω εσυ εισαι αφορμη οσων περναω ντροπη σου δε λεγεσε μανα και ας εχει αλα πριν κι μετα απο μενα 7 παιδια ακομα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Έχεις υποφέρει πολλά κοπέλα μου. Τρομερή κακοποίηση. Κρίμα. Κουράγιο και καλή συνέχεια. Το κείμενο σου είναι πολύ συγκινητικό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    νασε καλα φιλαρακι μου
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Γιατί ένας τόσο κακός άνθρωπος να κάνει μια τόσο καλή πράξη δηλαδή να υιοθετήσει ένα παιδί και να του φέρεται απαίσια;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    απο συμφερον να εχει καποιον να τον φροντιζει στα γεραματα .

    κατι που βρήκα πολυ ομορφο

    https://www.youtube.com/watch?v=C1gvB_o6rPw
    Last edited by asperger39; 15-07-2023 at 12:18.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    και αυτο εδω βιωνω που λεει η ψυχολογος

    https://www.youtube.com/watch?v=kblQS21WS0Y
    Last edited by asperger39; 20-07-2023 at 18:32.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    166
    Νομίζω ότι μετά από κάθε υιοθεσία υπάρχει καποιος που ελενχει αν το παιδί ζει σε ιδανικό περιβάλλον.Αν είναι χαρούμενο και αν του φέρονται καλά.Καταλαβαίνω ότι έχεις και κάποια ασθένεια,που σημαίνει ότι θα έπρεπε να προσέξουν δίπλα τους γονείς που ζητάνε παιδί να υιοθετήσουν.Πως το επέτρεψαν;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    φιλαρακι μου το κρατος δε νοιαζετε ειναι απροσωπο με δωσαν κι οκ οι δικοι μου θελανε ενα παιδι για να ολοκληρώσουν τα δικα τους θελω μα να γινεις γονιος θελει να το λεει η ψυχη σου . εχω νευρολογικο θεμα οχι αρρώστια φιλαρακι μου . εχεις κι εσυ περασει καταστασεις αγριες κι σε νιωθω πραγματικά γιατι εχεις φαει κι εσυ γερο λουκι απο ναρκισσαραδες γονιους .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #9
    Έχεις κάποιον που τον εμπιστεύεσαι κ αγαπάς να του μιλήσεις γι όλα αυτά; μπορειςνα φύγεις απ το σπίτι σου; οικονομικά είσαι ανεξάρτητη;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Asperger καλησπέρα....είμαι και εγώ υιοθετημένη και τράβηξα πολλά από την μάνα μου....δεν είχε ίχνος συμπάθειας για μένα....το αποτέλεσμα ήταν να αρρωατήσω και σωματικά και ψυχικά!!!Δυστυχώς τόσο η μάνα σου όσο και η δική μου είναι γυναίκες με ναρκισσισμό,που προφανώς και οι ίδιες δεν πήραν αγάπη από τους δικούς τις γονείς....εγώ βέβαια παίρνω βοήθεια γιατί δε μπορώ να διαχειριστώ αυτά που μου έχουν συμβεί....έχουμε πολλά κοινά.Ηλικία υιοθεσία.Πατέρα είχες;εγώ όχι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    φιλαρακια μου γλυκα τι ομορφο που ηρθατε κι με νοιαζεστε εδω στο θεμα μου σας ευχαριστώ ολόψυχα κι στέλνω κι εγω με τη σειρα μου την εκτιμηση μου κι το οτι σας νιωθω κι εσεις τι εχετε τραβήξει κι τραβατε γιατι η ρημάδα η ζωη εφερε ολη την κακοτυχια στις ψυχες μας . νιωθω τον πονο κι το δικο σου φιλαρακι μου Diana1982 ουτε εγω εχω πατερα εχει πεθανει 11 χρονια τωρα . περναμε πολλα ομως θα το παλεψουμε οπως μπορουμε οσο μπορουμε . αν κλεινουν δρομοι μπρος θα βρισκουμε παραπλευρα περασματα να περναμε λιγο να ξεφευγουμε απο οτι ζουμε .φοβισμενη!!!! δε εχω κανεναν να μιλησω δε νοιαζεται κανεις για μενα ολοι με απορριπτουν γιατι δε ειμαι σα τους νευροτυπικους κι τα ατομα που δε τους μοιάζουν δε τα θελουν τα διωχνουν δυχως καμια συμπονια . δε εχω δουλειά γιατι εχω θεματα κι δε μπορω να δουλεψω κι εχω κολλήσει εδω δε μπορω διαφορετικά εχω κι μια φιλοτιμία κι δε θελω να την παρατήσω κι να φυγω γρια ειναι η γυναικα δε ειν σωστο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Έχεις asperger?Τί σου συμβαίνει και δεν είσαι νευροτυπική;Εγώ δεν είχα ποτέ πατέρα...υιοθετήθηκα μόνο από μάνα,αλλά ήταν βλαμμένη και άρρωστη ψυχικά!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    ΠΩς ΔΩΚΑΝ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΜΟΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ?? ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩς ΣΕ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΜΟΝΟΝ ΣΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥς ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙ ΠΩς ΚΙ ΔΩΚΑΝ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΜΟΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ? ΕΓΩ ΝΑΙ ΕΧΩ ΑΥΤΙΣΜΟ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟ ΒΑΘΜΟ ΜΑ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΧΩ ΔΕΠΥ ΚΙ ΔΥΣΛΕΞΙΑ . ΤΟ ΝΑΣΕ ΕΤΣΙ ΕΙΝ ΣΑ ΝΑΣΕ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑς ΟΛΟΙ ΣΟΥ ΓΥΡΝΑΝ ΤΗ ΠΛΑΤΗ ΣΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΠΑΡΆΤΑΙΡΟ ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΕΓΚΛΩΒΙΣΤΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΔΙΧΩς ΔΙΕΞΟΔΟ ΜΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΠΩς ΚΑΠΟΙΟς ΠΟΥ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΚΙ ΠΑΛΕΥΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΨΗΛΑ ΝΑ ΑΝΑΣΆΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΙ ΛΙΓΟ . ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕς ΤΟ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΕΔΩ ΒΓΑΛΤΑ ΚΙ ΕΣΥ ΑΠ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙς ΗΡΕΜΙΑ ΛΙΓΟ ΚΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙς ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΝΙΩΘΟΥΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Δε ξέρω ρε άσπεργκερ πώς έγινε....δύο αδέλφια είμαστε που υιοθετηθήκαμε από αυτή τη γυναίκα....τώρα έχει πεθάνει 3 χρόνια!....καταλαβαίνω πόσο στριμώχνεσαι με τα προβλήματα που έχεις.... δε σε έχω γνωρίσει,αλλά υπάρχουν πολλοί άνθρωποι με asperger που διαπρέπουν στην ζωή τους....φαντάζομαι τον Παπανικολάου τον πρώην μπασκετμπολίστα τον ξέρεις,που είναι φάρος φωτεινός για πολλούς και έχει και η κόρη του άσπεργκερ.Η ΔΕΠΥ και η δυσλεξία δεν είναι σοβαρά προβλήματα,που θα μπορούσαν να σε βάλουν στο περιθώριο... δε ξέρω...πώς βιοπορίζεσαι;

  15. #15
    Δν έχει κάποιο κέντρο να πας τουλάχιστον για δημιουργική απασχόληση δωρεάν ;αν μένεις Αθήνα φαντάζομαι έχεις άπειρες επιλογές ..ψαξ το λιγάκι ,αν δν το έχεις κάνει ήδη δλδ ...
    Όσο για τη μητέρα σου γιατί δν της κάνεις μια καταγγελία ; Ίσως με μια επίπληξη συμμορφωθεί !

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Η μαμά μου κι εγώ
    By Κύκνος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 19-05-2015, 13:10
  2. μαμα..
    By sot86 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 19
    Last Post: 28-02-2014, 17:20
  3. Θυμωμένη με την μαμά...
    By ASSY in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-09-2011, 20:14
  4. Μαμα?Γιατι?
    By Nikakikoukou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 42
    Last Post: 29-06-2010, 16:26
  5. Γιατι μαμα?
    By badgirl in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 02-01-2010, 17:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •