μαμα γιατι ??? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Μα ναι, το καταλαβαίνω γιατί έχω γνωρίσει άτομα με άσπεργκερ από κοντά, αλλά και γιατί κάποτε ήμουν σίγουρος ότι κι εγώ έχω! Έχω καλές σπουδές σε πολύ καλά ξένα πανεπιστήμια, χωρίς κάποιες ατυχίες θα είχα και διδακτορικό, και δεν καταλαβαίνει κανείς ότι... με τα χέρια μου είμαι άμπαλος, όλοι σου λένε ότι "μα είσαι έξυπνος, αυτό δεν μπορείς! Και πραγματικά, ούτε έναν φραπέ δεν μπορώ να φτιάξω! Τα καταφέρνω μόνος μου να ζω, κάνω τα βασικά, αλλά από ό,τι θέλει πρακτικό μυαλό, επιδέξια χέρια, ηλεκτρολογικά, κατσαβίδια και τέτοια, ούτε καν! Και αυτό είναι σύνηθες στους εσωστρεφείς, και είναι ακόμα πιο έντονο σε αυτούς που έχουν άσπεργκερ.
    Παλια ειχα γειτονα εναν πολυ γνωστο καθηγητη και δηκηγορο, μια φορα τον βοηθουσα σε ενα event και του λυθηκε το παπουτσι, δεν ηξερε ουτε πως να πιασει το κορδονι. Εγω θεωρησα πως πρεπει να ηταν αριστοκρατικο πραγμα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    Diana1982 δε εχω βγαλει εχω ρωτησει κι μου ειπε τυπισσα που δουλευει σε αυτα οτι τζαμπα κι να κανει αιτηση στα ΚΕΠΑ τζίφος βανουν αυτοι δικους τους μονον . παντου βύσμα φιλαρακι μου αυτη εκει που τους ξερει δε τους συμπαθεί τους συναδελφους της γιατι ειν λαμογια .
    Αμα το δικαιούσαι νομικά,μπορείς να βγάλεις σίγουρα....ξανακοίταξέ το

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,863
    θα δω φιλαρακι μου γλυκο εισαι πολυ καλο ατομο σε ευχαριστω που με νοιαζεσαι ειν ελπιδοφορο να βλεπεις μια ηλιαχτίδα συμπάθειας απο ατομα . εδω να βαλω κι ενα βιντεο πολυ ενδιαφερον για περιπτωση ατομου με ασπεργκερ που με λαθος διαγνωση επαθε αυτο ...


    https://www.youtube.com/watch?v=ffPoS62wNsQ
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Σε ευχαριστώ φίλη μου για τα καλά σου λόγια....να ξέρεις ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που σε συμπαθούν δεν είμαι μόνο εγώ!Ψάξε να βρεις στην περιοχή σου άτομα με το ίδιο πρόβλημα με σένα,θα σε βοηθήσει πολύ,θα αναπτερώσει το ηθικό σου!!!Αν υπάρχουν και κάποια χρήματα μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα για να βελτιώσεις την ζωή σου....και να θυμάσαι ότι όση αγάπη έχεις μέσα στην καρδιά σου,άλλη τόση θα βρεις και στους άλλους ανθρώπους....

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,863
    φιλαρακι μου ομορφα τα λες ετσι ειναι το σωστο μα δε ειν ετσι η ζωη αγαπη γλυκια ειν διαφορετικά ολα .εδω που ζω δε εχω τυχη σε φιλίες κι τετοια πουθενα δε χωράω οτι κι κανω τιποτα δε πιανει δε ανταποκρίνονται οι ανθρωποι .εχουν ξεχασει οι ανθρωποι τι ειν αγαπη κι οση κι αν αγαπη να δωσεις αν δε τη ξερουν δε στην επιστρεφουν γιατι δε τη ξερουν η τη δινουν μονο εκει που θελουν επιλεχτικα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Ίσως μένεις σε πολύ μικρό μέρος....αυτό δεν ευνοεί τις κοινωνικές σχέσεις....μη νομίζεις και εγώ δεν έχω κοινωνικό κύκλο,μία φίλη έχω που κάνω παρέα....δε βοηθάει η κατάθλιψη στις φιλίες....το βίντεο που ανήρτησες το είδα όλο....πολύ ενδιαφέρον,υπάρχουν πολλοί άνθρωποι με άσπεργκερ και δυσλεξία....όλοι είμαστε ίσοι,κανείς δε περισσεύει...και όλες οι δυσκολίες έρχονται πάντα με ευλογίες....μέσα από τα τραύματα βγαίνουν θαύματα!Εγώ πάντως να ξέρεις είμαι φίλη σου και χωρίς να γνωριζόμαστε καθόλου...ότι θέλεις να μου στέλνεις μνμ να συζητάμε!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,863
    Diana1982 εδω κανουν μπουλινκ ειν τοπικιστές μπλιαχ αστα με το ζόρι να βρεις ατομο να φερετε ευγενικά σε ολλους κι ετσι να μου μιλαει κι μενα οπως με ολους .νασε καλα γλυκο φιλαρακι μου εισαι ευγενική ψυχη κι εγω με τη σειρα μου να στειλω ευχες ολα στη ζωη σου να ερχοντε δεξιά κι γαλήνη στη ψυχη σου να εχεις .οσο ειν εφικτο αυτο γιατι εχεις τοσα κι εσυ που σε πονουν κι δυσκολο να βρεις ηρεμια .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Η μαμά μου κι εγώ
    By Κύκνος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 19-05-2015, 13:10
  2. μαμα..
    By sot86 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 19
    Last Post: 28-02-2014, 17:20
  3. Θυμωμένη με την μαμά...
    By ASSY in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-09-2011, 20:14
  4. Μαμα?Γιατι?
    By Nikakikoukou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 42
    Last Post: 29-06-2010, 16:26
  5. Γιατι μαμα?
    By badgirl in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 02-01-2010, 17:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •