Κακοποίηση απο την οικογένεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    9

    Κακοποίηση απο την οικογένεια

    Είμαι 30 χρονών και δέχομαι ακραία σωματική κακοποίηση από τους γονείς μου και τον αδερφό μου, δεν έχω δουλειά, οικονομική ανεξαρτησία και δεν έχω που να πάω.
    Έχω καταδικαστεί σε αυτή την κόλαση μέχρι να πεθάνουν που πραγματικά θα είναι μια λύτρωση για εμένα με αυτά που περνάω αλλά δεν το βλέπω να έρχεται σύντομα γιατί έχουν ιστορικό μακροζωίας στο σοι.
    Από μικρή ηλικία ζώ αυτή την κόλαση σε αντίθεση με τον αδερφό μου που δεν τον έχουν αγγίξει ποτέ και συμμετέχει στην κακοποίηση μου, πολλές φορές με έχουν πλακώσει στο ξύλο δύο μαζί ή και οι τρείς μαζί.
    Θέλω να αυτοκτονήσω εδώ και χρόνια αλλά δεν έχω την δύναμη να το κάνω, μακάρι να είχα πεθάνει να μην το ζούσα αυτό γιατί κανείς δεν το αξίζει.
    Με χτυπάνε πολύ άσχημα και δεν έχω την δύναμη να αμυνθώ, ειδικά όταν είναι πολλοί.
    Μου ξεριζώνουν τα μαλλιά μου, με βάζουν κάτω και με κλωτσάνε, με πατάνε παντού, μου στίβουν και μου δένουν τα χέρια και τα πόδια σε σημείο να μην μπορώ να αναπνεύσω, μου χτυπάνε το κεφάλι στον τοίχο ή το πάτωμα, με γκρατζουνανε, με δαγκώνουν, μου στρίβουν τα δάχτυλα σε σημείο να έχω πάθει κάκωση στον έναν αντίχειρα και να είναι στραβός, με κλωτσάνε ακόμα και στο πρόσωπο, με βαράνε με αντικείμενα όπως κοντάρια και οτιδήποτε μακρύ, με βαράγανε παλία με την ζώνη, γενικά με σπάνε άγρια στο ξύλο και δεν έχω καθόλου δύναμη να αμυνθώ.
    Όταν προσπαθώ να αμυνθώ και να ξεφύγω γίνονται κάποιες ζημιές στο σπίτι, σπάνε πράγματα και χτυπάνε οι πόρτες και αντί να σταματήσουν να με βαράνε, με βαράνε περισσότερο ότι τους χαλάω το σπίτι αντί να δούν ότι αυτοί με έφτασαν σε αυτό το σημείο και προσπαθώ να ξεφύγω.
    Επίσης αφού με κακοποίησουν με κλείνουν στο μπάνιο ή το δωμάτιο με το ζόρι και δεν με αφήνουν να βγω.
    Μου έχουν καταστρέψει την ζωή είναι τέρατα και το χειρότερο είναι ότι κάνουν και τα θύματα ότι εγώ τους αναγκάζω, εγώ φταίω για ότι έγινε, εγώ το προκάλεσα και δεν έκαναν τίποτα, ότι αυτοί προσπαθούσαν να με σταματήσουν επειδή γκρέμιζα το σπίτι, επίσης όταν αμύνομαι ενώ δεν έχω καθόλου δύναμη το παρουσιάζουν σαν εγώ να τους επιτέθηκα και να γκρέμισα το σπίτι για αυτό με πλάκωσαν στο ξύλο.
    Δεν μπορώ να απευθυνθώ πουθενά γιατί όπως έπεισαν όλο το σοι ότι αυτοί είναι τα θύματα έτσι θα πείσουν τους πάντες, επίσης έχουν το θράσος και από πάνω να με απειλούν με αστυνομία και εισαγγελέα, θα βρώ και τον μπελά μου καμία μέρα επειδή αμύνομαι και δεν κάθομαι να τις τρώω και που αμύνομαι μην φανταστείτε τίποτα με το ζόρι, βγαίνω πολύ εύκολα νοκ ουτ και το εκμεταλλεύονται.
    Μια φορά πρίν χρόνια είχαν κουβαλήσει και την αστυνομία και από πάνω και τους έλεγαν ότι κατέστρεψα το σπίτι και τους επιτέθηκα.
    Επειδή είναι περισσότεροι και ξέρουν πολύ καλό θέατρο όλοι αυτούς θα πιστέψουν.
    Μα είναι δυνατόν να δέχονται να ρίχνουν οι γονείς τέτοιο ξύλο και να τους δικαιολογούν;
    Ότι και και να έκανε ο άλλος δεν αξίζει τέτοιο ξύλο.
    Συνέχεια επιμένουν ότι δεν με βαράνε απλά προσπαθούν να με σταματήσουν και πάντα κάνουν σαν να μην μου έκαναν τίποτα.
    Αυτά τα τέρατα δεν θα έπρεπε να γίνονται γονείς.
    Η χειρότερη είναι η μάνα μου έχει πολλά νεύρα και έχει κάνει τον άντρα της στρατιωτάκι της, πολλές φορές όταν έχει τα νεύρα της λέει ότι θα τον βάλει να με πατήσει κάτω και να με πλακώσει και επίσης του λέει να με πλακώσει.
    Έχω τους χειρότερους γονείς του κόσμου και δεν θα ξεφύγω ποτέ από αυτούς θα ζώ σε αυτή την κόλαση για πάντα και θα βγαίνουν αυτοί τα θύματα και οι καημένοι.
    Δεν ξέρω τι να κάνω και πώς να γλιτώσω από όλο αυτό.
    Είναι τέρατα!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Αν ισχύουν αυτά που λες τι να πω. Δεν υπάρχουν λόγια.

    Μακάρι βέβαια στη δική σου περίπτωση να μην είναι έτσι τα πράγματα αλλά.να υπερβάλεις και να τα δημιουργείς.

    Τώρα στην περίπτωση που όντως περνάς όλα αυτά το σίγουρο είναι πως θα μπορέσεις να ξεφύγεις κάποια στιγμή πάντως.
    Ήδη και αυτό που έκανες εδώ να γράψεις δημόσια όλα αυτά που βιώνεις είναι ένα πολύ μεγάλο βήμα.

    Ευτυχώς ακόμα η κοινωνία σε καταστάσεις όπως αυτή που περιέγραψες ευαισθητοποιείται και βοηθά.

    Έτσι είναι θέμα χρόνου πιστεύω να ξεφύγεις απ' αυτή την κόλαση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,074
    εσυ με τι ασχολεισαι;
    δουλευεις; γιατι δεν προσπαθεις να ανεξαρτητοποιηθεις και να φυγεις απο εκει;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    σε νιωθω απολητα η σκεψη μου μαζι σου τραβάω κι εγω πολλα απ την μανα μου .οτι σου καμνουν κατεγραψετο με καμερα η με το κινητο σου το εχω κανει κι εγω .οι τυποι ειναι ψυχακιδες εντελος τιναυτα που κανουνε ?? να πας στην αστυνομια αν σε βαρουν κι να το καταγγείλεις . πρεπει να φυλάξεις σα τα ματια σου την ζωη σου για τον θεο αξιζεις σα ψυχη οπως ολλοι μας. οτι νομιζεις πως μπορει να κανεις λαθος μπορει να φτιαχτει κι ολα να ειν καλα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    9
    Δεν είναι εύκολο να φύγω από το σπίτι και να γλιτώσω, ψάχνω χρόνια να βρώ δουλειά και δεν μπορώ να βρώ, επίσης με 600 που θα έπαιρνα στην καλύτερη περίπτωση δεν μπορώ να μείνω κάπου μακριά από όλους και από όλα.
    Δεν έχω καθόλου χρήματα και δεν μπορώ να βγάλω κιόλας.
    Έχω καταδικαστεί σε αυτή την κόλαση δυστυχώς και δεν μπορώ να γλιτώσω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    ΠΩς ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΔΕ ΛΕΓΕΤΕ .ΜΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΟς ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΟΛΛΟΙ .



    https://www.youtube.com/watch?v=QmNh076zTCI
    Last edited by asperger39; 25-07-2023 at 17:32.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Τι κτήνη είναι αυτά που περιγράφεις? Τι θα πει δε μπορείς να πας πουθενά? Μιλάμε για ακραία περίπτωση ενδοοικογενειακής βίας. Θα πρέπει αμέσως μετά τη φραστικη επίθεση ή τον ξυλοδαρμό που υπέστης ήτην επόμενη έστω, να πας στο ΑΤ και να υποβάλεις μήνυση, να έρθουν να τους μαζέψουν και τους τρεις!!! Αν η κατάσταση είναι όπως την περιγράφεις πρέπει να κάνεις κάτι άμεσα. Αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    https://www.youtube.com/watch?v=Lz9AWbK47Ts Μεγαλώνοντας με μια ναρκισσιστική μητέρα
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Aerozol View Post
    Τι κτήνη είναι αυτά που περιγράφεις? Τι θα πει δε μπορείς να πας πουθενά? Μιλάμε για ακραία περίπτωση ενδοοικογενειακής βίας. Θα πρέπει αμέσως μετά τη φραστικη επίθεση ή τον ξυλοδαρμό που υπέστης ήτην επόμενη έστω, να πας στο ΑΤ και να υποβάλεις μήνυση, να έρθουν να τους μαζέψουν και τους τρεις!!! Αν η κατάσταση είναι όπως την περιγράφεις πρέπει να κάνεις κάτι άμεσα. Αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα.
    Είναι τόσο καλοί να παίζουν θέατρο και να κάνουν τους κακομοίρηδες γονείς που τραβάνε τοσα εξαιτίας μου που θα μου γυρίσει μπουμερανγκ.
    Επίσης θα μου πούν στο τμήμα ότι είμαι ενήλικη και θα μπορούσα να φύγω από το σπίτι, λες και είναι εύκολο να φύγω χωρίς λεφτά και δουλειά και να είμαι στον δρόμο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,966
    Κοπέλα μου εγώ έστειλα μια καταγγελία και τώρα προσπαθώ να πάρω στο 15900 για την βία κατά των γυναικών.
    ΑΝ δεν πάρεις βοήθεια από αυτούς κακό να τους βρει. Δεν μπορεί να δέχεσαι τόση βία και κακοποίηση είναι άνω ποταμών δεν μπορώ να το δεχτώ και σαν άνθρωπος το καταγγέλω. Δεν μπορώ μπορώ μόνο να το διαβάζω. Σας παρακαλώ να το καταγγείλετε όλοι όσοι ξέρετε και όσοι μπορείτε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,966
    Κορίτσι μου μπορείς να πάρεις την άμεση δράση τώρα 100 ή το 11188 για να καταγγείλεις την βία και μην φοβάσαι τίποτε.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,966
    Αλλιώς πες σε εμένα τα στοιχεία σου [email protected] και θα κάνω εγώ την καταγγελία.

  13. #13
    biscochicco
    Guest
    Κατήγγειλε τωρααα την βια και πραγματικα ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ τιποτα, μην το υπομενεις αλλο αυτο!!!!! σε κανεναν δεν αξιζει αυτο το πραγμα. Σε παρακαλω πολυ κατηγγειλε τους και αν εισαι καπου σε απομονομενο χωριο βρες χρηματα και φυγεεεεε!!!! η ζωη ειναι πολυ μεγαλη θα τα καταφερεις μονη σου. Σε παρακαλω πολυ κανε οτι μπορεις για να σωσεις τον εαυτο σου..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    932
    Πραγματικά πρέπει να τους κάνεις καταγγελία.
    Υπάρχουν φορείς που δέχονται κακοποιημένες γυναίκες.
    Μην υπομένεις αυτό το μαρτύριο.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    9
    Παιδιά δεν μπορώ να κάνω καταγγελία θα μου γυρίσει μπουμεραγκ στανταρ, είναι 3 και είμαι 1, εσεις αν έλεγαν το ίδιο πράγμα τόσοι ποίον θα πιστευατε;
    Όλοι και ειδικά η ´ Αγια ´ μανα μου, παίζουν τέλεια παράσταση τα θύματα και τους κακομοίρηδες που εξαιτίας μου τα τραβάνε όλα.
    Η μανα μου συνέχεια ξέρει να λέει και σε εμένα και σε όλους ότι την έχω αρρωστήσει και όλο το σοι να με κατηγορεί ότι θα την πεθάνω.
    Επίσης το σοι μου λέει ότι έχω την καλύτερη μάνα και αν την πεθάνω θα κλαίω αλλά θα είναι αργά.
    Για όλους είναι μια Αγία ποιος θα με πάρει σοβαρά ;
    Αφήστε που θα δώσουν κατάθεση για το πόσο τέλεια και καλή μάνα έχω και ότι εγώ δημιουργώ συνέχεια προβλήματα.


    Και εγώ δεν έχω την ψυχραιμία να υπερασπιστώ τον ευατό μου όταν ακούω να λέει αυτά τα ψέμματα, να κάνει το θύμα και να ρίχνει τις ευθύνες και το φταίξιμο σε εμένα, κανείς δεν θα με πιστέψει αν για παράδειγμα φωνάξω ότι λέει ψέμματα ή το οτιδήποτε.
    Με βγάζει συνέχεια από τα ρούχα μου με την απάνθρωπη αντιμετώπιση της και όπως μου μιλάει.
    Αρνείται τα παντα ή με κατηγορεί ότι εγώ φταίω αν μου έκαναν ή μου είπαν κάτι, επειδή τους ανάγκασα.
    Θα με βγάλουν άνετα εμένα το κακοποιητικό άτομο και θα βγούν εκείνοι τα κακόμοιρα θύματα.
    Επειδή όταν γίνονται αυτά αμύνομαι και ανταποδίδω για να ξεφύγω και επειδή γίνονται κάποιες ζημιές στο σπίτι, οι οποίες υπάρχουν ακόμα μερικές θα βγώ ότι εγώ τα κάνω όλα.

    Θα βρεθώ εγώ να φταίω στο τέλος ή απλά θα μου πουν αυτό που λένε σε όλους που δέχονται κακοποίηση φύγε από το σπίτι, λες και είναι τόσο εύκολο να σηκωθείς να φύγεις χωρίς φράγκο και μην έχεις που να ζήσεις.
    Δεν μου δεν μου είναι καθόλου εύκολο να ζήσω στους δρόμους για να γλιτώσω ούτε από εδώ και από εκεί.
    Δεν μπορώ να φύγω, είναι πάρα πολύ δύσκολο αν δεν έχεις κάτι δικό σου και λεφτά.
    Απλά πρέπει να περιμένω αν γεράσουν κιαλλο, τότε δεν θα έχουν δύναμη να τα κάνουν αυτά και δεν θα με κακοποιούν ή όταν πεθάνουν τότε θα μπορέσω να ζήσω ελεύθερα σε ανθρώπινες συνθήκες σαν άνθρωπος γιατί αυτά που μου κάνουν μέχρι και στα ζώα είναι παράνομο να τα κάνει κάποιος.

    Με έχουν βγάλει εμένα με θέματα θυμού και με προβλήματα συμπεριφοράς και λένε ότι αν δεν κάνω κάτι δεν με πειράζουν και η μάνα μου μου λέει ότι την βγάζω από τα ρούχα της και αναγκάζεται να μου μιλήσει έτσι και να μου πεί να πεθάνω να ησυχάσει και ένα σωρό, αλλά εγώ δεν έχω το δικαίωμα να τους μιλήσω με τον ίδιο τρόπο και να τους πώ ότι τέτοιοι απαγορεύετε να γίνονται γονείς και τέτοια.
    Double standards.

    Μπορεί να έχουν πείσει τους πάντες ότι εγώ έχω θέματα θυμού αλλά δεν λένε ότι μου έχουν κάνει την ψυχολογία και το νευρικό σύστημα κουρέλι, η μάνα μου μάλιστα έχει δηλώσει παντού ότι εγώ έχω πρόβλημα και συνέχεια λέει ότι έπρεπε να με είχε πάει από μικρή ηλικία σε αναμορφωτήριο και να με πήγαινε στον εισαγγελέα ή να με κλείσει σε ψυχιατρείο και το λέει λες και μου έκανε την χάρη τόσα χρόνια που δεν με έκλεισε κάπου πχ εγώ φταίω που μου έλεγαν όλοι να σε κλείσω κάπου ή να σε διώξω από το σπίτι και να σε παρατήσω και δεν το έκανα.

    Όταν πάω να κάνω κακό στον ευατό μου για να γλιτώσω, η μάνα μου με βοηθάει και λέει έλα να σε βοηθήσω να ησυχάσει όλος ο κόσμος από εσενα, αλλά όπως είπαμε εγώ την αναγκάζω να τα λέει αυτά.
    Έχω πιεί αρκετές φορές χάπια που δεν ήξερα τι είναι με κρασί ή λικέρ αλλά δεν έπαθα κάτι, μπορεί επειδή δεν πήρα πάνω από 5.
    Άλλες φορές δένω πολύ σφιχτά στον λαιμό μου κασκολ, αλλά δεν έχω την δύναμη να τελειώσω την ζωή μου δυστυχώς γιατί αν ήταν έτσι θα είχα φουντάρει να γλίτωνα επιτέλους, νιώθω ότι είμαι το πιο άχρηστο άτομο επειδή δεν μπορώ να το κάνω.
    Μια άλλη φορά είχα προσπαθήσει να πιώ χλωρίνη αλλά δεν τα κατάφερα.

    Συνέχεια με απειλεί με αστυνομία και εισαγγελέα και αγνοεί την δική τους κακοποιητική συμπεριφορά.
    Για να έχει τόση σιγουριά ότι αν καλέσει κάποιον δεν θα βρεθεί εκείνη κατηγορούμενη και μπλεγμένη αλλά εγώ σημαίνει ότι ξέρει καλά ότι είναι ικανή να πείσει και εγώ είμαι αδύναμος χαρακτήρας και κανείς δεν θα με πιστέψει.


    Συνέχεια αρνείται τι μου έχει κάνει από μικρή ηλικία, για παράδειγμα αν με κλείδωνε κάπου με κλειστό φώτα και εγώ χτύπαγα την πόρτα για να βγώ με έβγαζε ότι εγώ καταστρέφω το σπίτι και κάνω ζημίες επειδή δεν καθόμουν ήσυχα μέχρι να μου ανοίξει ή όταν τους μιλάω όπως μου μιλάνε λέει στον πατέρα μου ντροπή του που κάθεται και με ακούει αντί να μου δώσει μια να μου φύγουν τα δόντια και πολλές φορές τον προτρέπει να με πλακώσει και με απειλεί συνέχεια ότι θα τον βάλει να με βάλει κάτω.
    Ειδικά όταν δεν είναι σπίτι μου λέει συνέχεια ότι θα τον πάρει τηλέφωνο να έρθει να με βάλει κάτω.
    Πόσο να αντέξει ένας άνθρωπος τόσο ψυχολογικό πόλεμο ;

    Και απαιτεί σεβασμό μετά και να της μιλάω ωραία και καλά, παραπονιέται ότι δεν την έχω πάρει μια αγγαλιά και δεν της έχω δώσει ένα φιλί και ότι τραβιέμαι όταν πάει να με ακουμπήσει τι πρέπει να κάνω δηλαδή ; Αφού νιώθω απέχθεια με τόση κακοποιήση που έχω φάει, επίσης υποστηρίζει ότι τα παιδιά σέβονται τους γονείς και γενικά έχει απόψεις ότι πρέπει να τους σέβομαι ότι και αν μου έχουν κάνει τόσα χρόνια και να μην τους μιλάω άσχημα.

    Όταν της λέω περιστατικά που έχει κάνει από όταν ήμουν σε μικρή ηλικία ειρωνεύεται και λέει ότι τα βγάζω από το μυαλό μου και ότι σε κάποιο έργο θα τα είδα

    Αλλά θυμάμαι από μικρή ηλικία ξύλο, να μου καταστρέφει τα παιχνίδια (τα οποία επιμένει ότι εγώ τα έσπαγα, να αυτό που σας έλεγα ότι δεν μπορώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας γιατί για όλα έχει την δική της εκδοχή), να με κυνηγάει και να με χτυπάει με κοντάρια, σκουπόξυλα, παντόφλες, να μου βάζει κόκκινες καυτερές πιπεριές στο στόμα( μου έχει μείνει ψυχολογικό και ούτε πράσινες πιπεριές σε πίτσα δεν τρώω για παράδειγμα), όταν δεν είχε πιπεριές να μου βάζει πιπέρι και μια φορά μου είχε μπεί στα μάτια έτσι όπως έκανε, να με απειλεί ότι δεν θα ξαναβγώ από το σπίτι, να με απειλεί συνέχεια ότι θα με πετάξει στον δρόμο, ότι θα με στείλει σε ορφανοτροφείο και κάποιες φορές δεν θυμάμαι πόσες με είχε πάει σε ένα ορφανοτροφείο απέξω και μου φώναζε να κατέβω και ότι θα με αφήσει αν δεν γίνω άνθρωπος, αλλά τελικά βλακεία έκανα που δεν κατέβηκα να δώ τι θα έλεγε στην πρόνοια μετά, να με απειλεί ότι δεν θα μου ξαναγοράσει τίποτα και ότι δεν αξίζω τίποτα κάτι το οποιο λέει και τώρα, να μου λέει ότι θα πάνε όλα τα πράγματα μου στα σκουπίδια το οποίο ακόμα το λέει.

    Υποψιάζομαι ότι η μάνα μου είναι νάρκισσος , έχει πολλά στοιχεία αλλά δεν μπορώ να το αποδείξω.
    Ακόμα και τις φώτο που με έχουν σημαδέψει να δείξω που με έχουν σημαδέψει θα τα βγάλουν όλα ψέμματα, μια μέρα της έδειξα στην μάνα μου και με κοροϊδευε ότι το έκανα με photoshop, ότι εγώ τα έκανα στον ευατό μου κ.α. αν αποδειχθεί ότι δεν είναι photoshop θα τους πείσει ότι εγώ έκανα τα σημάδια στον ευατό μου, τόσες φορές που έχω προσπαθήσει να πεθάνω.
    Πώς θα αποδείξω την αθώοτητα μου μετά ; Αν με κλείσουν πουθενά;
    Φοβάμαι για αυτό δεν κάνω τίποτα ότι θα μπλέξω εγώ αντί για εκείνους.




    Υ.Σ. Σας ευχαριστώ που δεν με κατηγορήσατε επειδή μιλάω άσχημα για τους γονείς και τον αδερφό μου γιατί σε ομάδες στο φβ που υποτίθεται είναι safe space ή για ψυχολογία, όχι μόνο σε εμένα αλλά σε όλους όσους κάνουν ποστ και μιλάνε άσχημα για γονείς και αδέρφια το 90% στα σχόλια τους κράζουν για το πώς εκφράζονται για αυτούς και τους αντιμετωπίζουν σαν τέρατα. Κανείς δεν έρχεται στην θέση όσων είναι σε τοξικό οικογενειακό περιβάλλον και σας ευχαριστώ που δεν με μειώσατε που είμαι 30 και δεν δουλέυω όπως στο φβ που επίσης το κάνουν.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση
    By stellagla89 in forum Κακοποίηση
    Replies: 23
    Last Post: 19-11-2019, 18:38
  2. Κακοποίηση
    By ariana in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 04-11-2019, 11:08
  3. κακοποιηση...
    By αλεξανδρος_77 in forum Κακοποίηση
    Replies: 71
    Last Post: 23-01-2019, 23:04
  4. Οικογενεια και πάλι οικογένεια...
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 12-10-2012, 12:26
  5. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 10:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •