Μετατροπή διαταραχης Βελονακια ρεύματα καψιματα τρανταγματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    6

    Μετατροπή διαταραχης Βελονακια ρεύματα καψιματα τρανταγματα

    Καλησπέρα παιδιά εδώ και ενάμιση μηνα
    περιπου έχω αυτές τις αισθήσεις σε όλο το σώμα ακόμα και στο προσωπο.Τις έχω συνέχεια σχεδόν όλη μέρα ακόμα και όταν κοιμάμαι και όταν ξυπνάω.εχω πάει σε νευρολογο έχω κάνει μαγνητική και αιματολογικές για αυτοανοσα φλεγμονές β μαγνήσιο κτλπ όλες καλες.εχω χρόνιο άγχος κρίσεις πανικού ιδεοψυχαναγκασμους κτλπ και τους τελευταίους μήνες είχα τρελό στρες γυμναζομουν πολύ κοιμομουν λίγες ώρες για πολλά χρονια.αλλα αυτό μου φαίνεται περίεργο για να ναι ψυχοσωματικο.η ψυχίατρος μου είπε ότι είναι άγχος.εγω πιστεύω ότι είναι μετατροπή διαταραχής.functional neurological disorder .γνωρίζει κανείς αυτή τη διαταραχη?μπορεί να δώσει κανείς τα φώτα του πάνω σαυτη τη διαταραχή.θα κλείσω ραντεβού με τη ψυχιατρο.εχω στεναχωρεθει πολύ δεν μπορώ να κοιμηθώ . Δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα.

  2. #2
    Το παθαίνω κι εγώ έχω παρατηρήσει οταν ζεσταίνομαι , όταν ιδρώνω ποιο πολυ φθινόπωρο και άνοιξη...αυτές τις μερες όμως νιωθω αυτά τα τσιμπιματακια στο πρόσωπο ...το είχα πάθει και πριν μερικά χρόνια πολύ πιο έντονα...κι εγω ειχα πάει τρεις φορες τοτε σε νευρολογο και μαγνητική έκανα μόνη μου γιατί οι νευρολόγοι δεν μου την έγραφαν γιατι δεν έβρισκαν ότι χρειαζόταν ,τα έβρισκαν όλα οκ και μου είχαν πει ότι είναι αγχώδης διαταραχή και να ηρεμήσω...όντως περνούσα μια πολύ αγχωτική περίοδο

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    6
    Εγώ τα χω ένα μισή μήνα περίπου σχεδόν ασταμάτητα ρεύματα βελονακια καψιματα μυρμιγκιασματα και τρανταγματα.στη ζέστη μου χειροτερεύουν.εσυ πόσο καιρό τα είχες και σου πέρασαν μόνα τους?

  4. #4
    Δεν ήταν καθημερινά,αλλά ναι μόνα τους πέρασαν ,αφου πέρασε αυτή η αγχωτική περίοδος που σου είπα και ξεκουράστηκα και λίγο...αλλά κατα καιρούς εμφανίζονται όπως τωρα με τη μεγάλη ζέστη, ιδρώνω και νιωθω τα τσιμπιματακια...όλοι οι γιατροί μου λένε το ίδιο...''αγχος''

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    379
    Θα ήταν σημαντικό να ξεκινήσεις ψυχοθεραπεία, και με έναν θεραπευτή που ασχολείται με τις σωματόμορφες διαταραχές.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    6
    Art Phil πιστεύεις θα μου περάσει με κάποια αγωγή και ψυχοθεραπεία?Εινσημερα πήγα σε δεύτερο νευρολογο με είδε εξονυχιστικά δεν βρήκε κάτι μου είπε σωματοποιηση αγχους και ότι πρέπει να ξεκινήσω κατά τη γνώμη του από ψυχίατρο για αρχή .Είναι τόσο αληθινό ρε γαμωτο .με ξεγέλασε το άγχος τόσο πολύ και έχω χρόνιο άγχος και τι δεν έχω περάσει από αυτο

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    6
    Fiacaps μην το σκέφτεσαι καν εύχομαι να μην τα έχεις ξανα ποτέ .την αγάπη μου!να προσέχεις και να αγαπάς τον εαυτό σου γιατί εγώ δεν τον αγάπησα ποτε

Similar Threads

  1. Σημάδια διαταραχής?
    By Roto el in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 01-02-2021, 17:28
  2. αντιμετωπιση διαταραχης
    By gamder11 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 05-08-2019, 18:23
  3. Υποτροπή αγχωδους διαταραχης..
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 12-07-2019, 20:51
  4. Διαχειριση αγχωδους διαταραχης
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 17-09-2017, 13:37
  5. Καψιματα απο το τσιγαρο
    By kalamore in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 16-03-2015, 02:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •