Χαμηλή λίμπιντο και γυναικείος αυνανισμός
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    20

    Χαμηλή λίμπιντο και γυναικείος αυνανισμός

    Καλημέρα και καλό μήνα!! Ονομάζομαι Dream Elf, ειμαι κοπέλα, παρακολουθώ το φόρουμ χρόνια και έχω ξαναγράψει παλιότερα σε άλλη θεματολογια, περί σχέσεων. Αυτό που με προβληματίζει τώρα είναι η χαμηλή λίμπιντο, από μικρή (Λύκειο) είχα ανακαλύψει τον αυνανισμό, και το έκανα συχνά πυκνά, γτ μου άρεσε και με χαλαρωνε, μιας και δεν είχα κάνει σχέσεις, φυσικά έβλεπα και πορνο. Θα έλεγα ότι είχα ψιλοεθιστει κιόλας, γτ μέχρι να ολοκληρώσω στο σεξ(έγινε σε μεγάλη ηλικία) καπως έπρεπε να εκτονωνω τις ορμές μου;. Πάμε στο τωρα, είναι ένα 6μηνο τώρα που λόγο κάποιων θεμάτων υγείας συγγενή μου, δεν ήμουν στην ψυχολογική κατάσταση να το κάνω, όχι με την ίδια συχνοτητα, παρόλα αυτά για να χαλαρωσω το έκανα πιο πολύ σαν συνήθεια/αγγαρεία. Πέρασαν 2 μηνες και αφού λύθηκαν τα προβλήματα υγείας του κοντινού μου συγγενή, ένιωσα την ανάγκη να το ξανακάνω, όμως δεν ένιωσα τπτ, δεν βρίσκω ενδιαφέρον πια, ούτε ήρθα σε οργασμό, ούτε όταν προσπάθησα και με ταινία. Όταν το συνειδητοποίησα τρόμαξα.. Δικαιολογηθηκα ότι μπορεί να είναι λόγω κούρασης, και είπα να το αφήσω και όταν μου ξαναρθει... Το θέμα είναι ότι δεν... Και μια από αυτές τις μέρες προσπάθησα με ταινία ερωτικού περιεχομένου αλλά δεν ερεθιστικα καν...
    Να σημειώσω ότι ψυχολογικά είμαι καλύτερα, και ότι αυτήν την περίοδο είμαι μόνη μου, χωρίς σχέση δλδ. Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο; Να είναι ορμονικο; Νιώθω ότι δεν θα ξανανιωσω την χαρά του οργασμού μόνη μου... Ευχαριστώ για τις οποίες απαντήσεις..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,841
    Quote Originally Posted by Dream Elf View Post
    Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο; Να είναι ορμονικο; Νιώθω ότι δεν θα ξανανιωσω την χαρά του οργασμού μόνη μου... Ευχαριστώ για τις οποίες απαντήσεις..

    ημουν ετοιμος να σου δωσω την λυση αλλα αφου περιμενεις απο τις γυναικες του φλωρουμ μας ας περιμενεις

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ημουν ετοιμος να σου δωσω την λυση αλλα αφου περιμενεις απο τις γυναικες του φλωρουμ μας ας περιμενεις
    Δεν περιμένω αποκλειστικά μόνο από γυναίκες, απλά απευθύνομαι σ αυτές, γτ είναι πιο οικείο. Κάθε απάντηση καλοδεχουυμενη. Τώρα αν δεν έχεις την διάθεση να απαντήσεις καλώς, δεν σε πίεσε κανεις. Ευχαριστώ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,227
    Φλογερο προβλημα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    448
    Quote Originally Posted by Dream Elf View Post
    Καλημέρα και καλό μήνα!! Ονομάζομαι Dream Elf, ειμαι κοπέλα, παρακολουθώ το φόρουμ χρόνια και έχω ξαναγράψει παλιότερα σε άλλη θεματολογια, περί σχέσεων. Αυτό που με προβληματίζει τώρα είναι η χαμηλή λίμπιντο, από μικρή (Λύκειο) είχα ανακαλύψει τον αυνανισμό, και το έκανα συχνά πυκνά, γτ μου άρεσε και με χαλαρωνε, μιας και δεν είχα κάνει σχέσεις, φυσικά έβλεπα και πορνο. Θα έλεγα ότι είχα ψιλοεθιστει κιόλας, γτ μέχρι να ολοκληρώσω στο σεξ(έγινε σε μεγάλη ηλικία) καπως έπρεπε να εκτονωνω τις ορμές μου;. Πάμε στο τωρα, είναι ένα 6μηνο τώρα που λόγο κάποιων θεμάτων υγείας συγγενή μου, δεν ήμουν στην ψυχολογική κατάσταση να το κάνω, όχι με την ίδια συχνοτητα, παρόλα αυτά για να χαλαρωσω το έκανα πιο πολύ σαν συνήθεια/αγγαρεία. Πέρασαν 2 μηνες και αφού λύθηκαν τα προβλήματα υγείας του κοντινού μου συγγενή, ένιωσα την ανάγκη να το ξανακάνω, όμως δεν ένιωσα τπτ, δεν βρίσκω ενδιαφέρον πια, ούτε ήρθα σε οργασμό, ούτε όταν προσπάθησα και με ταινία. Όταν το συνειδητοποίησα τρόμαξα.. Δικαιολογηθηκα ότι μπορεί να είναι λόγω κούρασης, και είπα να το αφήσω και όταν μου ξαναρθει... Το θέμα είναι ότι δεν... Και μια από αυτές τις μέρες προσπάθησα με ταινία ερωτικού περιεχομένου αλλά δεν ερεθιστικα καν...
    Να σημειώσω ότι ψυχολογικά είμαι καλύτερα, και ότι αυτήν την περίοδο είμαι μόνη μου, χωρίς σχέση δλδ. Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο; Να είναι ορμονικο; Νιώθω ότι δεν θα ξανανιωσω την χαρά του οργασμού μόνη μου... Ευχαριστώ για τις οποίες απαντήσεις..

    Καλησπερα !ψυχολογικο κρυφο ειναι καπου κατι που ειναι θαμμενο κ επηρραζει την απολαυση αυτη...ειμαι σιγουρος ....εγω οταν εχω τετοια συμπτωματα βαζω καποια ταινια με τις πιο ανωμαλιες π μ εχουν περασει απο το μυαλο κ με συνεπερνουν, κ περναω καλα τελικα ....σκεψου κατι που σου εχει περασει απο το μυαλο κ σε εξιταρει αλλα ντρεπεσε κιολας ,το πιο ακραιο ....δες το σε βιντεο κ θα γινει ο πιο τρελος οργασμος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,296
    Παίρνεις αντικαταθλιπτικά?...Τα σσρι ρίχνουν πολύ την λίμπιντο...Και εγω με τα χάπια δεν έχω σεξουαλικές ορμές όπως δεν έχω ορμές και για οτιδήποτε άλλο.
    Αν δεν παίρνεις χάπια,θα σου έρθει η όρεξη τρώγοντας...Τι ηλικία έχεις?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,135
    εγω δεν μπορω να καταλαβω τι ειδους προβλημα μπορει να ειναι οταν καποια η καποιος δεν εχει σεξουαλικη διαθεση.
    το προβλημα ειναι να εχει διαθεση, αλλα να εχει σεξουαλικες δυσλειτουργιες πχ προωρη εξπερματιση, ή αδυναμια οργασμου, ή ελλειψη παρτενερ.
    αν δεν εχεις διαθεση, απλα δεν το κανεις. ε και;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,841
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω δεν μπορω να καταλαβω τι ειδους προβλημα μπορει να ειναι οταν καποια η καποιος δεν εχει σεξουαλικη διαθεση.
    η ελλειψη αναγκης για γενετησιες επαφες σε αντρες η γυναικες ειναι παντα αποτελεσμα ψυχικου η οργανικου προβληματος.
    αυτα τα δυο σιγουρα ειναι προβληματα που πρεπει να επιλυθουν

  9. #9
    Vendettas77
    Guest
    Καλησπέρα διάβασα με μεγάλη προσοχή το πόστ σου .Μην αισθάνεσαι μόνη είναι φυσιολογικό αυτό που περιγράφεις .Εγώ όντας σε σχέση 33 ετών είμαι ,λόγω άγχους με δουλεια διδακτορικού πολλές φορές δεν έχω διάθεση …Ούτε καν για αυνανισμό μόνος με ερωτικες ταινίες ..ο ψυχολόγος μου είπε πως οφείλεται στο άγχος και μου πρότεινε να δοκιμάσω να το κάνω στη φύση σε κάποια παραλία μόνος να δω αν εκεί σε περιβάλλον ηρεμίας θα λειτουργήσω ..Τι έχεις δοκιμάσει ;σε παρακολουθεί κάποιος ;

Similar Threads

  1. ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΣ ΦΟΒΟΣ
    By Gigi93 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-2022, 20:59
  2. γυναικείος οργασμός είναι απαραίτητος?
    By panos19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 108
    Last Post: 30-01-2022, 11:09
  3. Replies: 88
    Last Post: 18-09-2011, 20:44
  4. Γυναικείος οργασμός. 10 ερωτήσεις
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 23-08-2011, 09:55
  5. Γυναικείος-Ανδρικος Εγκέφαλος Υπάρχουν διαφορές?
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-2010, 00:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •