ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ Η ΦΙΛΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21

    ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ Η ΦΙΛΙΑ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 29 ΧΡ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΤ ΡΟΟΜ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΨΑΧΝΩ ΜΙΑΜ ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑΜΓΝΩΡΙΜΙΑΜΗ ΦΙΛΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ Η ΠΑΡΟΜΕΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ(ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ ΚΑΙ ΓΑΣΤΡΟΝΤΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ)ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ.ΤΟ E MAIL ΜΟΥ ΕΙΝΑ [email protected].ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    γεια σου χρηστο.
    για ποιο λογο θα ηθελες να γνωρισεις κοπελα με τα ιδια ακριβως προβληματα με σενα?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΘΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ?ΚΑΜΙΑ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    δεν το καταλαβαινω αυτο..
    δλδ κανουμε σχεσεις με αλλους ανθρωπους αφου ανταλλαξουμε ιατρικο ιστορικο?
    κι αν εχει τα δικα σου προβληματα οπως λες,αλλα τελειως αλλες αντιληψεις για την ζωη, την διασκεδαση, τις σχεσεις, αλλα ενδιαφεροντα, τι ειδους παρεα μπορειτε να κανετε δλδ με κοινο χαρακτηριστικο τις κοινες ασθενειες? να πινετε μαζι τα φαρμακα σας?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΑΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    μα σιγα ταπροβληματα που δεν μπορει να τα καταλαβει ο οποιοσδηποτε ευαισθητος ανθρωπος!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    θα τα καταλαβει οταν θα ειναι καποια που θα την ενδιαφερεις ΕΣΥ! σαν ανθρωπος, σαν προσωπικοτητα, σαν αντρας! ΟΧΙ ΣΑΝ ΑΣΘΕΝΗΣ!
    οι ασθενειες ερχονται και παρερχονται με μια καλη θεραπεια...οι προσωπικοτητες ομως δεν αλλαζουν..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ?ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗ ΒΡΩ....ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΣΤΑΝΤΑΡ ΟΤΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ Η ΠΑΡΟΜΕΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΝςΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕ ΚΑΛΗ ΥΓΕΙΑ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Xρηστο καλημερα

    Eiμαι της αποψης πως αρχιζεις λαθος, εχεις απογοητευτει και εχεις αρνητικη διαθεση και αυτο φαινεται...

    Σαν να εισαι λιγο ηττοπαθης αλλα οι κοπελες θελουν δυνατους ανθρωπους.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΜΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΙΑ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ?ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΖΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ,ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΕΙΜΑΙ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Oχι βρε Χρηστο εισαι λαθος !

    Υπαρχουν ανθρωποι με σοβαροτερα προβληματα απο τα δικα σου, και εχουν μια φυσιολογικη ζωη και οικογενεια κανουν.

    Μην εισαι τοσο ηττοπαθης , ετσι διωχνεις τις κοπελες.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Χρήστο, λογικό είναι ένας άνθρωπος που έχει παρόμοιες εμπειρίες ή που έχει ευαισθητοποιηθεί σε τέτοιες καταστάσεις, να μπορεί να καταλάβει καλύτερα. Όταν όμως αναζητάς μια κοπέλα με κύριο χαρακτηριστικό \'τα ίδια ή παρόμοια προβλήματα\', είναι σαν να μεγενθύνεις τη σημασία που αυτά έχουν για μια καλή σχέση.

    Θέλω να πω, πως ο εαυτός σου δεν είναι ΜΟΝΟ προβλήματα, ούτε ΚΥΡΙΩΣ προβλήματα. Χωρίς αμφιβολία, έχεις και άλλα πολλά (και θετικά) χαρακτηριστικά που είναι εξίσου αν όχι περισσότερο σημαντικό να ταιριάξουν με τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά ενός άλλου ανθρώπου.

    Λες επίσης \'ποια θα κοιτάξει κάποιον με τα δικά μου προβλήματα\'. Είσαι λοιπόν σίγουρος ότι είναι τόσο εμφανή, ή τόσο επικρατή, ή τόσο αρνητικά? Αυτό στο λέω γιατί πολλές φορές μου έχουν πει φίλοι ή σχέσεις για κάποιο πρόβλημα τους, το οποίο εγώ ούτε καν είχα προσέξει, ή και να είχα προσέξει δεν με είχε απασχολήσει καθόλου, η δεν με είχε απασχολήσει σε τέτοιο βαθμό ώστε να απορρίψω τη σχέση. Γι\' αυτό, μην προδικάζεις τις αντιδράσεις των άλλων. Συνήθως οι άλλοι βλέπουν αυτό που εμείς τους δείχνουμε. Κι ο εαυτός σου είναι ένα σύνολο πολλών πραγμάτων, όχι μόνο κατάθλιψη, λαβύρινθος, γαστρεντερολογικά

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    32
    σε καταλαβαινω απολυτα...οι 2 τελευταιες σχεσεις που ειχα κ μην φανταστεις οτι κρατησαν πολυ! γυρισαν κ μου ειπαν οτι δεν αντεχουν να με βλεπουν χαλια κ την εκαναν..ο ενας αμεσως ο αλλος αργοτερα...στην εποχη μας που ο καθενας εχει τα δικα του προβληματα κανεις δεν θελει να σχετιστεί μ ενα ατομο καταθλιπτικο....ειδικα οι πιο μικροι στην ηλικια το μονο που θελουν ειναι να περνουν καλα κ με μας αυτο είναι δυσκολο......

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    37
    Το σημαντικό νομίζω είναι τί κάνει ο καθένας για να γνωρίσει ανθρώπους,νομίζω Χρήστο πως αν πραγματικά θες να κάνεις μια φιλία πρέπει να βγεις έξω και να ασχοληθείς με κάτι που να σου αρέσει,υπάρχουν θεατρικές ομάδες,σχολές πολεμικών τεχνών(όχι απαραίτητα βία στα άκρα,πιο ήπιες στα μέτρα που μπορεί να θες και αν θες έχω γνώσεις μπορώ να σε βοηθήσω),σχολές χορού,ζωγραφικής,φωτογραφί ας και άλλα πολλά τα οποία μπορείς να κάνεις,μπορείς να μοιραστείς το ενδιαφέρον του να μάθεις κάτι καινούργιο παρά να μοιράζεισαι τα προβλήματα σου,όπως είπαν και τα παιδιά πριν κατεύθυνε το μυαλό σου αλλού.Απλά δες τι θα σου άρεσε,ακόμα μπορείς να πας σε κάτι το οποίο μπορεί να σου αρέσει λιγότερο απ\'όλα,ίσως σε αυτό να ανακαλύψεις τελικά την ομορφιά που δεν μπορούσες να δεις στην αρχή και να εκπλαγείς πολύ περισσότερο.
    Καλή δύναμη σου εύχομαι και μην αναλώνεσαι άλλο,ήρθε η στιγμή να κάνεις κάτι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Originally posted by elias28
    Το σημαντικό νομίζω είναι τί κάνει ο καθένας για να γνωρίσει ανθρώπους,νομίζω Χρήστο πως αν πραγματικά θες να κάνεις μια φιλία πρέπει να βγεις έξω και να ασχοληθείς με κάτι που να σου αρέσει,υπάρχουν θεατρικές ομάδες,σχολές πολεμικών τεχνών(όχι απαραίτητα βία στα άκρα,πιο ήπιες στα μέτρα που μπορεί να θες και αν θες έχω γνώσεις μπορώ να σε βοηθήσω),σχολές χορού,ζωγραφικής,φωτογραφί ας και άλλα πολλά τα οποία μπορείς να κάνεις,μπορείς να μοιραστείς το ενδιαφέρον του να μάθεις κάτι καινούργιο παρά να μοιράζεισαι τα προβλήματα σου,όπως είπαν και τα παιδιά πριν κατεύθυνε το μυαλό σου αλλού.Απλά δες τι θα σου άρεσε,ακόμα μπορείς να πας σε κάτι το οποίο μπορεί να σου αρέσει λιγότερο απ\'όλα,ίσως σε αυτό να ανακαλύψεις τελικά την ομορφιά που δεν μπορούσες να δεις στην αρχή και να εκπλαγείς πολύ περισσότερο.
    Καλή δύναμη σου εύχομαι και μην αναλώνεσαι άλλο,ήρθε η στιγμή να κάνεις κάτι
    Καλά όλα αυτά,αλλά αν τη ρημάδα την κοινωνικότητα δεν την έχεις έμφυτη,τότε οι συμβουλές \'βγες έξω\' ή \'γράψου εκει\' είναι παρηγοριά στον άρρωστο μέχρι να βγει η ψυχή του

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Η κοινωνικότητα δεν είναι έμφυτη,είναι επίκτητο χαρακτηριστικό.Η κοινωνικοποίηση ακολουθεί συγκεκριμένα βήματα,συγκεκριμένα σκαλοπάτια.Βέβαια,κάποιες φορές αυτά πρέπει να γίνουν ετεροχρονισμένα,όταν δεν υπήρξαν οι ευνοικές για αυτά συνθήκες(κατάλληλο γονεικό και γενικότερο περιβάλλον),αλλά guess what-ποτέ δεν είν\'αργά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •