Με τα πεθερικά στην ίδια αυλή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Ria19722 View Post
    Επίσης μέχρι που σκέφτηκα να ρισκάρω και να του δωσω κι εγώ τελεσίγραφο πως η πάμε κάπου μόνοι μας η

    αλλιώς δεν μου δίνει άλλη επιλογή από το να φύγω μόνη.. απλά δεν ξέρω αν είναι ακόμα η ώρα να το κάνω και αν πρέπει να το κάνω γενικά η να του πω ότι θα φύγω μερικές μέρες στους δικούς μου για όσο χρειαστεί μέχρι να σκεφτεί τι πραγματικά θέλει να γίνει με τη ζωή μας μπας και ταρακουνηθεί όσο δεν θα μας έχει κοντά του… δεν ξέρω όμως
    Θα σου πω ιδία πείρα... οι εκβιασμοί και τα τελεσίγραφα δεν έχουν την καλύτερη έκβαση...αν διαβάσεις το θρεντ μου αποκαλύψεις θα καταλάβεις τι εννοώ.Η πρώην του δικού μου τον εκβίαζε να πουλήσει την περιουσία του στο εξωτερικό και να πάνε μόνιμα Ελλάδα...την παράτησε κι αυτήν και 2 παιδιά κι ούτε να τους ξέρει δε θέλει...το ανακάλυψα τώρα κι έχω φρικάρει αλλά είναι και σε μένα μωρό στη μέση...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by rapa View Post
    Θα σου πω ιδία πείρα... οι εκβιασμοί και τα τελεσίγραφα δεν έχουν την καλύτερη έκβαση...αν διαβάσεις το θρεντ μου αποκαλύψεις θα καταλάβεις τι εννοώ.Η πρώην του δικού μου τον εκβίαζε να πουλήσει την περιουσία του στο εξωτερικό και να πάνε μόνιμα Ελλάδα...την παράτησε κι αυτήν και 2 παιδιά κι ούτε να τους ξέρει δε θέλει...το ανακάλυψα τώρα κι έχω φρικάρει αλλά είναι και σε μένα μωρό στη μέση...
    Ναι αυτό σκέφτομαι.. δε μπορώ από τη μια να μη θέλω να χαλάσω την οικογένεια μου και από την άλλη να εκβιάζω…

    Εννοείς ότι είχε παιδιά και δεν το ήξερες;;;

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Ria19722 View Post
    Ναι αυτό σκέφτομαι.. δε μπορώ από τη μια να μη θέλω να χαλάσω την οικογένεια μου και από την άλλη να εκβιάζω…

    Εννοείς ότι είχε παιδιά και δεν το ήξερες;;;
    Ναι το 2019 που γνωριστήκαμε ένα και η πρώην έγκυος στο δεύτερο.Το ανακάλυψα τώρα που γέννησα και πήγα να δηλώσω το παιδί από ένα χαρτί που προσκόμισε από την Ελλάδα...οπότε άστα βράστα...παντού μπλεξίματα...αλλά μη σου σπαμάρω το θρεντ με τα δικά μου...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by rapa View Post
    Ναι το 2019 που γνωριστήκαμε ένα και η πρώην έγκυος στο δεύτερο.Το ανακάλυψα τώρα που γέννησα και πήγα να δηλώσω το παιδί από ένα χαρτί που προσκόμισε από την Ελλάδα...οπότε άστα βράστα...παντού μπλεξίματα...αλλά μη σου σπαμάρω το θρεντ με τα δικά μου...
    Θα σου απαντήσω στο θρεντ σου που μόλις το διάβασα!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,131
    Quote Originally Posted by Ria19722 View Post
    Ναι κι εγώ αυτό βλέπω.. άσχετα με το ότι όταν του σχολιάζω αυτή του την απάντηση «αν δε σου αρέσει φύγε δε μπορώ να σε κρατήσω με το ζόρι.. είναι δίκη σου η απόφαση αν τα διαλύσεις όλα για αυτό τον λόγο» (άκρως χειριστική η απάντηση) μου λέει ότι δεν το εννοούσε και πτι πραγματικά δεν θέλει να φύγω αλλά είναι ξεκάθαρο ότι δεν θέλει να κάνει και κάτι για να αλλάξει αυτό..
    το πιστευω , οτι στην πραγματικοτητα δεν θελει να φυγεις, οπως πιστευω και οτι ειναι απολυτα σιγουρος οτι ΔΕΝ θα το κανεις...
    εκ του ασφαλους δηλαδη, σου επιβαλει την δικη του θεληση, κι ας τα ειχατε συμφωνησει αλλιως..
    οντως χειριστικη η απαντηση του. επρεπε να του πεις "αν φυγω δεν θα ειμαι εγω αυτη που θα τα διαλυσει ολα, αλλα εσυ που δεν τηρησες την συμφωνια μας".
    κατα τα αλλα κι εγω πιστευω οτι δεν προκειται κι ουτε θελεις να φυγεις, οποτε κρατα μια σταση επιφυλακτικη με τα πεθερικα, δλδ χωρις κουβεντες και καυγαδες, μην τους αφηνεις να σε καβαλανε, δειξε την θεση σου κι αυτα που θες να κανεις και για τα υπολοιπα, δραστηριοποιησου κοινωνικα οσο γινεται και ασε τις αποφασεις για οταν ξεκινησεις την δουλεια.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το πιστευω , οτι στην πραγματικοτητα δεν θελει να φυγεις, οπως πιστευω και οτι ειναι απολυτα σιγουρος οτι ΔΕΝ θα το κανεις...
    εκ του ασφαλους δηλαδη, σου επιβαλει την δικη του θεληση, κι ας τα ειχατε συμφωνησει αλλιως..
    οντως χειριστικη η απαντηση του. επρεπε να του πεις "αν φυγω δεν θα ειμαι εγω αυτη που θα τα διαλυσει ολα, αλλα εσυ που δεν τηρησες την συμφωνια μας".
    κατα τα αλλα κι εγω πιστευω οτι δεν προκειται κι ουτε θελεις να φυγεις, οποτε κρατα μια σταση επιφυλακτικη με τα πεθερικα, δλδ χωρις κουβεντες και καυγαδες, μην τους αφηνεις να σε καβαλανε, δειξε την θεση σου κι αυτα που θες να κανεις και για τα υπολοιπα, δραστηριοποιησου κοινωνικα οσο γινεται και ασε τις αποφασεις για οταν ξεκινησεις την δουλεια.
    Είναι όλα ακριβώς έτσι όπως τα λες!!! Με βοηθήσατε παρα πολύ και οι δυο ειλικρινά και ευχαριστω θερμά!!! Ελπίζω να κάνω κι εγώ το ίδιο αν ποτε το χρειαστείτε!!! Θα γράψω πάλι εκ νέου!!!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πεθερικά στην ίδια πολυκατοικία....
    By Berry_Bee in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 21-08-2023, 20:28
  2. Στην ίδια ψυχίατρο!!
    By andreas86 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 11-05-2021, 01:19
  3. Συγκατοίκηση με πεθερικά!!!
    By Stavoula93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 23-09-2018, 21:40
  4. Πεθερικα
    By mitsos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 23-06-2018, 00:49
  5. Συμβίωση ζευγαριού με γονείς στην ίδια πολυκατοικία;
    By rocketeer in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 04-06-2013, 18:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •