ΕΡΩΤΗΣΗ. Απαντήστε παρακαλώ όσοι ξέρετε. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    473
    Quote Originally Posted by Peg23 View Post
    Menis αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Δεύτερον, ακριβώς αυτό που λες σαν ρεύμα κάπως σαν συμπίεση από την μέσα μεριά του κεφαλιού ειλικρινά δεν ξέρω πως να το εξηγήσω ούτε εδώ αλλά κυρίως ούτε στον γιατρό μου. Γενικά με έχει βοηθήσει στα ψυχοσωματικά αλλά τι να το κάνω αν με βοηθάει στο ένα κ με ρίχνει στο άλλο; Εσυ αν επιτρέπεται με τι έχεις διαγνωσθεί; Και ποιο φάρμακο σε βοήθησε;
    αν και δεν μου αρεσουν οι ταμπελες, ας πουμε καταθλιπτικη διαθεση... και εφοσον τα δοκιμασα ολα εμενα αρκετο καιρο στο wellbutrin, στο stelninal και τωρα στο cipralex... το cipralex σχεδον το παιρνω γιατι δεν θελω να μπω ξανα σε διαδικασια διακοπης και επειδη στα αλλα εχω λιγο προβλημα να τα βρω στα φαρμακεια, εβαλα το cipralex που εχει καπως περιορισμενες παρεργειες, μεχρι να βρω καποια στιγμη το κουραγιο να πω τωρα ειμαι ετοιμος να τα κοψω και να ανεχτω τα συμπτωματα αποσυρσης οσο καιρο αυτα κρατησουν

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    130
    Πανο μην το συζητάς. Αν κάτι σου βρωμάει για κάποιο λόγο γίνεται. Άλλαξε τον δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    130
    Meni Δεν κατάλαβα εν τέλη ποιο από όλα σε βοήθησε. Και αν σε βοήθησε κάποιο πραγματικά. Αν πιστεύεις πως το cipralex σε έχει βοηθήσει και ουσιαστικά έχεις συνέλθει διακοψε το σιγά σιγά με τον γιατρό σου αν όχι ψάξε μια άλλη επιλογή μην το αφήνεις.

  4. #19
    Quote Originally Posted by Peg23 View Post
    Πανο μην το συζητάς. Αν κάτι σου βρωμάει για κάποιο λόγο γίνεται. Άλλαξε τον δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
    Ναι θα παω σε αλλο ψυχιατρο και θα βρω και ενα ψυχολογοα για ψυχοθεραπεια και σου προτεινω να κανεις και εσυ το ιδιο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    130
    Σου εύχομαι να βρεις τον καλύτερο και να έχεις τα καλύτερα δυνατα αποτελέσματα. Να ξέρεις πως αν δεν ήταν το οικονομικό θα το είχα ήδη αρχίσει. Δεν φαντάζεσαι ποσο το θέλω.

  6. #21
    Quote Originally Posted by Peg23 View Post
    Σου εύχομαι να βρεις τον καλύτερο και να έχεις τα καλύτερα δυνατα αποτελέσματα. Να ξέρεις πως αν δεν ήταν το οικονομικό θα το είχα ήδη αρχίσει. Δεν φαντάζεσαι ποσο το θέλω.
    Δυστυχως το οικονομικο ειναι μεγαλο αγκαθι αλλα πρεπει να παλεψουμε ολο αυτο το κακο που μας εχει κυριευσει..Σε ευχαριστω για τα λογια σου και εγω ευχομαι το ιδιο και για εσενα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    130
    Είναι πράγματι. Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να καταφέρουμε να βγούμε από όλο αυτό το κακό που μας έχει βρει.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Είμαι 1 χρόνο χωρίς αγωγή έπινα ζολοφτ τις τελευταίες μέρες νιώθω έλλειψη ενέργειας υπνηλία κ χθές πρέπει να επανήλθε κ η κρίση πανικού έχω γαδ πάλι θα πρέπει ίσως να ξεκινήσω αγωγή απ γνωστούς που πίνουν αγωγή δυστυχώς όλοι εκεί που γίνοντε καλά κ σταματανε την αγωγη επανερχοντε τα συμπτωματα δεν θελω να πιστέψω ότι μια ζωή θα τα έχουμε αναγκη

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΑΓΩΓΗ! Απαντήστε παρακαλώ!
    By Peg23 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 24-07-2023, 12:30
  2. Απαντήστε μου σας παρακαλώ !!!!
    By λενα23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 04-02-2023, 14:35
  3. Σας παρακαλώ απαντήστε μου
    By Κωστας in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 14
    Last Post: 01-12-2021, 23:26
  4. Παρακαλώ απαντήστε μου
    By Nikosnilouuu in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 05-03-2021, 18:46
  5. παρακαλω απαντηστε μου...
    By kosmein in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 17-06-2009, 00:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •