Ερώτηση για στήριξη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    4

    Ερώτηση για στήριξη

    Καλησπέρα παιδιά, είμαι σε μια σχέση εδώ και 6 μήνες όλα καλά πραγματικά το καλύτερο που μου έχει συμβεί. Είμαι 31 χρονών κι αυτή 28 και όταν κάτι πάει καλά σκέφτεσαι για σοβαρά.
    Λοιπόν το θέμα είναι σε 1-2 περιπτώσεις που ήθελε στήριξη την έδωσα στην μια( στην πρώτη δεν ήμουν τόσο υποστηρικτικός γτ έγιναν διαφορά οικογενειακά μου δεν χωρίζει η αδερφή σου που δέχτηκε σωματική παρενόχληση και με ένα παιδί 10 μηνών ) ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ με μηνύματα , βίντεοκλησεις τηλέφωνα (πρότεινα να πάω εκεί αλλά δεν ήθελε να κάνω τόσα χιλιόμετρα δουλεύει σεζόν ).
    Μου λέει καταλαβαίνω τα μηνύματα σου στο τηλέφωνο ότι με στηρίζεις αλλά δεν το Νοιώθω.
    Τι να κάνω δεν ξέρω πραγματικά.
    Πείτε μου προτάσεις αν μπορείτε παιδιά ευχαριστώ
    Last edited by Konstantinos92; 12-08-2023 at 18:24.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,227
    Αρχισε να βοηθασ εδω για να δεισ ποιοσ φταιει

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    4
    Τι εννοείς να βοηθάω ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,227
    Αρχισε να γραφεισ βοηθητικα πραγματα να μαθεισ ποιοσ φταιει θα σου κανω τον κακο τωρα αλλα αρκετοι νεοι μιλατε χωρισ να επικοινωνειτε κατσε γραφε εδω να το κερδισεισ με το σπαθι σου να μπεισ στο κλαμπ των επικοινωνιακων κ να μη χρωστασ σε κανεναν εγω μαλακασ δεν ειμαι εχω μαθει παρα πολλα πραγματα κοινωνικα κ φιλικα σου λεω οι μονοι που δεν κινδυνευουν ειναι ανω των 60 οι αλλοι ολοι βραζουμε σε καζανι οσο πιο πολλα ξερεισ τοσο καλυτερα ειναι για σενα εγω ακομα ζω φυσιολογικα επειδη εμαθα πραγματα τα μισα απο εδω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,401
    Quote Originally Posted by Konstantinos92 View Post
    Καλησπέρα παιδιά, είμαι σε μια σχέση εδώ και 6 μήνες όλα καλά πραγματικά το καλύτερο που μου έχει συμβεί. Είμαι 31 χρονών κι αυτή 28 και όταν κάτι πάει καλά σκέφτεσαι για σοβαρά.
    Λοιπόν το θέμα είναι σε 1-2 περιπτώσεις που ήθελε στήριξη την έδωσα στην μια( στην πρώτη δεν ήμουν τόσο υποστηρικτικός γτ έγιναν διαφορά οικογενειακά μου δεν χωρίζει η αδερφή σου που δέχτηκε σωματική παρενόχληση και με ένα παιδί 10 μηνών ) ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ με μηνύματα , βίντεοκλησεις τηλέφωνα (πρότεινα να πάω εκεί αλλά δεν ήθελε να κάνω τόσα χιλιόμετρα δουλεύει σεζόν ).
    Μου λέει καταλαβαίνω τα μηνύματα σου στο τηλέφωνο ότι με στηρίζεις αλλά δεν το Νοιώθω.
    Τι να κάνω δεν ξέρω πραγματικά.
    Πείτε μου προτάσεις αν μπορείτε παιδιά ευχαριστώ
    Αν και δεν έχω καταλάβει τι έγραψες..

    Ρώτησε την, να σου πει το ακριβώς περιμένει από εσένα. Ότι και να σου πει ένας τρίτος, ποτέ δεν θα βρει ακριβώς αυτό που ζητάει το ταίρι σου. Μόνο αυτή ξέρει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,227
    Εγω σου ειπα για επικοινωνια γτ χρειαζετε παντου σε ολη τη ζωη σου

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    4
    Χίλια ευχαριστώ και τους δυο.
    Την ρώτησα αλλά θα με πει από κοντά απλώς ήθελα να δω τι σκέφτεται και τι να κάνω αλλά μου δώσατε ωραίες απαντήσεις να είστε καλά και ευχαριστώ και πάλι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,133
    καλημερα.
    ετσι οπως το περιγραφεις, εχω την εντυπωση οτι δεν νοιωθει συναισθημα απο σενα.
    οτι καταλαβαινει οτι συμπαραστεκεσαι με την λογικη σου, επειδη ξερεις οτι χρειαζεται συμπαρασταση, αλλα δεν αντιλαμβανεται να το ΝΟΙΩΘΕΙΣ.
    σε νοιωθει συναισθηματικα κρυο κι ας συμπαραστεκεσαι με προσπαθειες και λογια.
    το καλυτερο ειναι να το συζητησεις μαζι της, οπως σου ειπαν και παραπανω...

    υ.γ. ναι, οταν μια σχεση παει καλα, σκεφτεσαι και την σοβαρη δεσμευση, αλλα πρωτον, δεν ξερουμε αν πατε καλα, αφου δεν εχετε συνεννοηθει ακομα στο αν καταλαβαινεστε που ειναι το βασικοτερο σε ενα ζευγαρι και δευτερον, 6 μηνες γνωριμια, δεν ειναι ενα διαστημα για να σκεφτεσαι τον γαμο....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    ετσι οπως το περιγραφεις, εχω την εντυπωση οτι δεν νοιωθει συναισθημα απο σενα.
    οτι καταλαβαινει οτι συμπαραστεκεσαι με την λογικη σου, επειδη ξερεις οτι χρειαζεται συμπαρασταση, αλλα δεν αντιλαμβανεται να το ΝΟΙΩΘΕΙΣ.
    σε νοιωθει συναισθηματικα κρυο κι ας συμπαραστεκεσαι με προσπαθειες και λογια.
    το καλυτερο ειναι να το συζητησεις μαζι της, οπως σου ειπαν και παραπανω...

    υ.γ. ναι, οταν μια σχεση παει καλα, σκεφτεσαι και την σοβαρη δεσμευση, αλλα πρωτον, δεν ξερουμε αν πατε καλα, αφου δεν εχετε συνεννοηθει ακομα στο αν καταλαβαινεστε που ειναι το βασικοτερο σε ενα ζευγαρι και δευτερον, 6 μηνες γνωριμια, δεν ειναι ενα διαστημα για να σκεφτεσαι τον γαμο....
    Μιλήσαμε αλλά το θέμα είναι ότι δεν μπορεί να ν εξηγήσει δεν με τα γλυκόλογα τηλέφωνα και μηνύματα υποστήριξης δεν γίνεται κάτι.
    Δεν με λέει κρύο σ αυτό που είπες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω και τι να κάνω για να τ αλλάξω..
    Στο κομμάτι του σοβαρού ναι συμφωνώ απλά μου το βγάζει για σοβαρά πραγματικά από την πρώτη στιγμή μπορεί να κάνω και λάθος θα φανεί..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,133
    Quote Originally Posted by Konstantinos92 View Post
    Μιλήσαμε αλλά το θέμα είναι ότι δεν μπορεί να ν εξηγήσει δεν με τα γλυκόλογα τηλέφωνα και μηνύματα υποστήριξης δεν γίνεται κάτι.
    Δεν με λέει κρύο σ αυτό που είπες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω και τι να κάνω για να τ αλλάξω..
    Στο κομμάτι του σοβαρού ναι συμφωνώ απλά μου το βγάζει για σοβαρά πραγματικά από την πρώτη στιγμή μπορεί να κάνω και λάθος θα φανεί..
    ρωτα την τι ακριβως την ενοχλει, ωστε να δεις ΤΙ ειναι αυτο που θελει ν αλλαξεις και να δεις ΑΝ μπορεις και ΑΝ θελεις να το αλλαξεις..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    χριαζετε κατανοιση κι απ τις δυο μεριες αν μια φορα κατι δε πιγε τοσο καλα κι υπαρχουν παραπονα χριαζετε αυτο κουβεντιασμα . οταν υπαρχει καλη θελιση ολα φτιάνουν ειναι σίγουρο. μιληστετα μεταξύ σας κι βρείτε τη χρυση τομη κι αν υπαρχει πραγματική αγαπη ολα θα διορθώνοντε. οταν ο εγωισμος φευγει ερχετε η αγαπη κι ολα φτιάχνουν παντα γινεσε απο καταστάσεις ετσι πιο σοφος .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. ΑΜΕΣΗ ΣΤΗΡΙΞΗ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 31-07-2016, 11:59
  2. στηριξη κ συμβουλες
    By tami in forum Παχυσαρκία
    Replies: 103
    Last Post: 24-08-2014, 23:08
  3. Νέο μέλος - ανάγκη για στήριξη!
    By ChristinaV in forum Παχυσαρκία
    Replies: 13
    Last Post: 08-04-2010, 07:41
  4. ψυχολογική στήριξη?
    By leka in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-2007, 18:55
  5. Χρειάζομαι τη στήριξή σας
    By lady in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-12-2005, 13:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •