ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ!!!

    είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά.

    με την δουλειά έγινε χαμός μου δίνουν τελευταία ευκαιρία λένε
    την πρώτη φορά τους έκανα φασαρία γιατί με βάλανε σε λάθος μηχάνημα με αποτέλεσμα να τα ακούω κάθε λίγο και λιγάκι. την δεύτερη πήγα να κάνω καφέ μπροστά στα αφεντικά (δεν ήξερα ποιοι είναι μεν) κλπ κλπ.

    τεσπα τα μπάλωσα και τα βρήκαμε .
    σήμερα είπα να ξεκουραστώ μια μέρα όπως όλες οι άλλες και μου την έβγαλε ξινή ο πατέρας μου.
    ήθελα να πάω στην πόλη για κάποιες δουλειές και στα επείγοντα γιατί έχω ένα γυναικολογικό πρόβλημα το οποίο δεν περνάει με τπτ και μάλλον το πάει για καρκίνο του τράχηλου, αλλά μου την έδωσε και δεν θα πάω.
    ας πεθάνω έτσι και αλλιώς είμαι βάρος σε όλους.

    έκλαιγα πριν λίγο και μου λέει ο πατέρας μου άντε να πάρω κανένα χαπάκι.
    και μετά ότι δεν θέλει να πάθω κανένα κακό, δεν ακούει καμιά γλυκιά κουβέντα από κανέναν για μένα κλπ. και του λέω εσύ φταις για όλα.

    πιστεύω ότι φταίει για πολλά από τα προβλήματα μου.
    η συμπεριφορά του, πάντα την θυμάμαι μια έτσι μια γιουβέτσι κλπ.
    και εκτός αυτό έχω υποψίες αμυδρές μεν ότι θέλει άλλη γυναικά.
    και αυτή η γυναίκα μου φέρεται καλυτέρα και από την μάνα μου. σικάτα κατάσταση λέμε.

    πάντα ήταν πολύ αυστηρός μαζί μου ήθελε να είμαι τέλεια σε όλα και τον έχω απογοητεύσει σε όλα.

    τελικά καλύτερα που εμένα μονή στο σπίτι μου δεν τον αντέχω ούτε λεπτό και δεν με αντέχει,
    αφού όσο λείπω είναι όλα μέλι γάλα μου λέει η μάνα μου .είναι πολύ γκρινιάρης αλλά η μάνα μου δεν του δίνει σημασία.

    ουφ ,θα κατέβω μετά στην πόλη να πάρω κάτι ψώνια με τα λευτακια μου
    αλλά δεν θα πάω στον γυναικολόγο
    .τι να πάω για να γίνω καλά?
    δεν θέλω να γίνω όσο λιγότερο ζήσω τόσο καλύτερο για τους άλλους τέτοιο πράγμα που είμαι.
    είμαι βάρος σε όλους.
    και ο μικρός μεγαλώνει καλύτερα χωρίς εμένα πιστεύω γιατί είμαι ίδια ο μπαμπάς μου στην συμπεριφορά.

    ααα και στην δουλειά τις περισσότερες μέρες με πιάνει ζαλάδα και νιώθω να χάνω την γη κάτω από τα πόδια μου,με αποτέλεσμα να παίρνω ζαναξ μέρα παρά μέρα.

    είμαι ανάξια και να δουλέψω χωρίς ζαναξ.

    είμαι άχρηστη σε όλα τελικά.

    ακόμα δεν χάνω βάρος η κοιλιά μου είναι τούμπανο και πονάει κάθε μέρα και δεν μου έρχεται περίοδος.
    όλα μου πάνε σκατά όπως βλέπετε. και δεν μπορώ να κόψω και τα φάρμακα!

    και έχω και καυλες .σκέφτομαι να βρεθώ πάλι με τον Δημήτρη τον προιν να το κάνουμε. από τότε π δεν νιώθω τπτ γιαυτον τον βλέπω για να ανακουφιστώ μόνο, όπως έκανε και αυτός μαζί μου.

    νιώθω πολύ όμορφα μετά χάχα.
    είναι πολύ ωραίος άντρας και πάντα διαθέσιμος( ακόμα και με σπασμένο πόδι ) να με ανακουφίσει και μου αρέσει.

    πειτεμου σας παρακαλω τι πρεπει να κανω. πανε ολα τοσο χαλια που δεν ξερω αν πρεπει να αρχησω να τα φτιαχνω η να τα αφησω ως εχουν

  2. #2
    πανικουλα σημασια εχει ο εαυτος σου μη δινεις σημασια στις αντιδρασεις του πατερα σου.οσο για τη δουλεια σκεψου οτι οι περισσοτεροι μαλωνουν καποια στηγμη στον εργασιακο τους χωρο.σκεψου τις αναγνες σου,την καρδια σου,αγαπησε τον εαυτο σου και μην επηρεαζεσαι απο τον πατερα σου και οτι πιθανοτατα σου λεει.ειναι καθαρα προσωπικος σου αυτος ο αγωνας.καλημερα και ολα θα πανε καλα:)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    πανικούλα μην απογοητεύεσαι. Όταν οι γονείς είναι πολύ αυστηροί είναι λογικό να μεγαλώνουμε με άγχος και να πιστεύουμε ότι είμαστε άχρηστοι. Δεν είναι έτσι όμως. Και τελικά το πολύ άγχος δεν βοηθά να πετύχουμε όσα θέλουμε. Προσπάθησε να ξεχάσεις τι θα ήθελε ο πατέρας σου και σκέψου τι θα ήθελες εσύ.

    Βάλε κάποιες προτεραιότητες, ξέχνα την άλλη γυναίκα που μπορεί να θέλει ο πατέρας σου, προσπάθησε να κάνεις για τον εαυτό σου πράγματα που σε κάνουν να νιώθεις καλά και μετά, όχι μόνο για μια στιγμή ανακούφισης και κυρίως, πήγαινε στο γυναικολόγο, μην αφήνεις δυσάρεστες σκέψεις να σε αποθαρρύνουν από κάτι επείγον που έχει μείνει αθεράπευτο.

    Καταρχήν για το παιδάκι σου, είναι καλό να έχει μια μαμά που προσπαθεί να αλλάξει όσα δεν της αρέσουν και φροντίζει την υγεία της, αυτό είναι το καλύτερο μήνυμα που μπορείς να του δώσεις.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    με τι κουραγιο να τα κανω αυτα?
    εχω αρχησει να πυστευω οτι εγω φταιω που χωρισα με τον αντρα μουδεν ξερω τετια συμπεριφορα ειναι ασυνηθηστη.ολες στην δοέια καθονται και δουλευουν και εγω ειμαι στην τσιτα κουναωτον κολο μου περαδοθε και τα ποδια μου οπωςς και ο γιος μου. τι διαολο εχω υπερκινητικοτιτα?.παωστην πολη .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Μαρία μάλλον πιέστηκες λίγο και τα βλέπεις όλα βουνό.Εχω την εντύπωση πως τα έβαλες με τον εαυτό σου και το τι γίνεται στη δουλειά.Μαρία μου,έχεις περάσει τόσα πολλά και κάνεις συνεχόμενη προσπάθεια για σένα και το παιδάκι σου και αυτό από μόνο του αξίζει ένα μεγάλο μπράβο.Αξίζει να είναι η πρώτη προτεραιότητά σου.Να είσαι καλά και να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα υγείας σου για σένα και το παιδί σου.Μπροστά σ\'αυτόν τον σκοπό δεν αξίζει ούτε η δουλειά,ούτε τπτ.Σκέψου τι σε ενόχλησε,το συζητάμε κιόλας,προσπάθησε να βρεις λύσεις αλλά μέχρι εκεί.Μη χαλιέσαι κιόλας,σημασία έχει πάνω απ\'όλα η υγεία σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by panikoula
    εχω αρχησει να πυστευω οτι εγω φταιω που χωρισα με τον αντρα μου
    Εδώ πρέπει να πεις ένα μεγάλο μπράβο στον εαυτό σου που ξέμπλεξες από κάποιον σαν τον πρώην σου....!!!!!!!κ συ λες ότι φταις?????άμα το κατόρθωμα το ονομάζεις φταίξιμο,οκ έφταιξες.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by panikoula
    δεν ξερω τετια συμπεριφορα ειναι ασυνηθηστη.ολες στην δοέια καθονται και δουλευουν και εγω ειμαι στην τσιτα κουναωτον κολο μου περαδοθε και τα ποδια μου οπωςς και ο γιος μου. τι διαολο εχω υπερκινητικοτιτα?.παωστην πολη .
    Μαρία μη συγκρίνεις τον εαυτό σου με τις άλλες συναδέλφους,ούτε με το γιο σου.Κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός.
    Στο ξαναλέω πρώτη σου προτεραιότητα είναι η υγεία σου και μετά όλα τ\'άλλα.Μιάζει να έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον και την αγωνία σου η δουλειά(έτσι το νιώθω εγώ μπορεί να κάνω και λάθος,εσύ θα μου πεις) αλλά πιστεύω το πιο σημαντικό είναι να είσαι καλά.Δε σου λέω να τη γράψεις τη δουλειά αλλά όχι και να γίνει το σημαντικότερο στη ζωή σου...λίγα έχεις περάσει?και ο αγώνας δεν τελείωσε....φρόντισε τον εαυτό σου και την ψυχολογία σου Μαράκι....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Μαρία μου,
    ήρθε το ένα μετά το άλλο και σε πιέσανε καλή μου...
    Πάρτα ένα-ένα, προσπάθησε να τα δεις ένα-ένα...

    Λες ότι έκανες κάποιες γκάφες όπως πχ καφέ μπροστά στα αφεντικά. Ως καινούρια, φρόντισε στη δουλειά να μάθεις πρώτα το περιβάλλον, τους ανθρώπους, τα αφεντικά, μην ξανοίγεσαι αμέσως...
    Ίσως να μην έχεις ξαναδουλέψει οποτε τώρα ξέρεις. Μέσα από την εμπειρία μαθαίνουμε Μαρία μου, κανείς μας δεν είναι παντογνώστης. Όλα θα πάνε καλά αρκει να είσαι πιο προσεκτική.

    Όσο για το γυναικολογικό πρόβλημα, σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί τα έχω περάσει όχι μία αλλά 3 φορές για τον συγκεκριμένο πιθανό καρκίνο που λες. Δεν ξέρω αν έχουμε παρόμοιο πρόβλημα, αλλά αν δράσεις άμεσα, η κατάσταση είναι απολύτως ιάσιμη.

    Το αν ο πατέρας σου δεν έχει ευαισθησία πάνω σε αυτό το θέμα, πανικούλα φτάνει να έχεις εσύ. Το ξέρω πόσο αυτό σε πληγώνει, είναι άσχημο.
    Αλλά εσύ η ίδια πρέπει να αγκαλιάσεις και να φροντίσεις τον εαυτό σου.
    Ως μανούλα, αυτό είναι και το παράδειγμα που πρέπει να δίνεις στο παιδί σου, σωστά σου λέει η Μαρίνα.
    Φρόντισε για την υγεία σου όσο το δυνατό γρηγορότερα.

    Το παιδί σου σε χρειάζεται, έχει ανάγκη απο μια μητέρα που το αγαπά πολύ όπως μας έχεις πει, που το φροντίζει και που παλεύει. Κανείς δεν είναι τέλειος, όπως ο μπαμπάς σου και οι πλειονότητα των γονέων μας πιέζει να είμαστε. Προσπάθησε να αγαπήσεις τον εαυτό σου όπως είναι και έπειτα να αλλάξεις τα στοιχεία που θέλεις εσύ να αλλάξεις κι όχι οι άλλοι...

    Και ναι, όταν υπάρχει ένταση σε σχεση με τους γονείς, δε φταις μόνο εσύ. Οπότε καλύτερα απομακρύνσου Πανικούλα.

    Τα φάρμακα θα τα σταματήσεις όταν θα είσαι πραγματικά έτοιμη. Μην μαστιγώνεις τον εαυτό σου και για αυτό. Και λες ότι παίρνεις ζαναξ μέρα παρά μέρα και έτσι δουλεύεις. Τι λίγο είναι αυτό; Υπάρχουν παιδιά που παίρνουν κάθε μέρα και δεν βγαίνουν καν απο το σπιτι τους... Κι ελπίζουν μια μέρα να καταφέρνουν αυτό που καταφέρνεις εσύ...Μην είσαι τόσο αυστηρή με τον εαυτό σου.

    Το τι κάνει ο μπαμπάς σου μέσα στο γάμο του είναι πρόβλημα των γονιών σου και όχι δικό σου. Σίγουρα σε επηρεάζει και σε ενοχλεί αλλά προσπάθησε να επικεντρωθείς στα δικά σου καλή μου, αυτά προέχουν.

    Όσο για το θέμα του σεξ:)
    Αν λες πως δεν αισθάνεσαι καλά μετά, τότε εσύ μόνη σου θα βρεις τη λύση του τι πρέπει να κάνεις...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by panikoula
    είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά.

    με την δουλειά έγινε χαμός μου δίνουν τελευταία ευκαιρία λένε
    την πρώτη φορά τους έκανα φασαρία γιατί με βάλανε σε λάθος μηχάνημα με αποτέλεσμα να τα ακούω κάθε λίγο και λιγάκι. την δεύτερη πήγα να κάνω καφέ μπροστά στα αφεντικά (δεν ήξερα ποιοι είναι μεν) κλπ κλπ.

    τεσπα τα μπάλωσα και τα βρήκαμε .
    σήμερα είπα να ξεκουραστώ μια μέρα όπως όλες οι άλλες και μου την έβγαλε ξινή ο πατέρας μου.
    ήθελα να πάω στην πόλη για κάποιες δουλειές και στα επείγοντα γιατί έχω ένα γυναικολογικό πρόβλημα το οποίο δεν περνάει με τπτ και μάλλον το πάει για καρκίνο του τράχηλου, αλλά μου την έδωσε και δεν θα πάω.
    ας πεθάνω έτσι και αλλιώς είμαι βάρος σε όλους.

    έκλαιγα πριν λίγο και μου λέει ο πατέρας μου άντε να πάρω κανένα χαπάκι.
    και μετά ότι δεν θέλει να πάθω κανένα κακό, δεν ακούει καμιά γλυκιά κουβέντα από κανέναν για μένα κλπ. και του λέω εσύ φταις για όλα.

    πιστεύω ότι φταίει για πολλά από τα προβλήματα μου.
    η συμπεριφορά του, πάντα την θυμάμαι μια έτσι μια γιουβέτσι κλπ.
    και εκτός αυτό έχω υποψίες αμυδρές μεν ότι θέλει άλλη γυναικά.
    και αυτή η γυναίκα μου φέρεται καλυτέρα και από την μάνα μου. σικάτα κατάσταση λέμε.

    πάντα ήταν πολύ αυστηρός μαζί μου ήθελε να είμαι τέλεια σε όλα και τον έχω απογοητεύσει σε όλα.

    τελικά καλύτερα που εμένα μονή στο σπίτι μου δεν τον αντέχω ούτε λεπτό και δεν με αντέχει,
    αφού όσο λείπω είναι όλα μέλι γάλα μου λέει η μάνα μου .είναι πολύ γκρινιάρης αλλά η μάνα μου δεν του δίνει σημασία.

    ουφ ,θα κατέβω μετά στην πόλη να πάρω κάτι ψώνια με τα λευτακια μου
    αλλά δεν θα πάω στον γυναικολόγο
    .τι να πάω για να γίνω καλά?
    δεν θέλω να γίνω όσο λιγότερο ζήσω τόσο καλύτερο για τους άλλους τέτοιο πράγμα που είμαι.
    είμαι βάρος σε όλους.
    και ο μικρός μεγαλώνει καλύτερα χωρίς εμένα πιστεύω γιατί είμαι ίδια ο μπαμπάς μου στην συμπεριφορά.

    ααα και στην δουλειά τις περισσότερες μέρες με πιάνει ζαλάδα και νιώθω να χάνω την γη κάτω από τα πόδια μου,με αποτέλεσμα να παίρνω ζαναξ μέρα παρά μέρα.

    είμαι ανάξια και να δουλέψω χωρίς ζαναξ.

    είμαι άχρηστη σε όλα τελικά.

    ακόμα δεν χάνω βάρος η κοιλιά μου είναι τούμπανο και πονάει κάθε μέρα και δεν μου έρχεται περίοδος.
    όλα μου πάνε σκατά όπως βλέπετε. και δεν μπορώ να κόψω και τα φάρμακα!

    και έχω και καυλες .σκέφτομαι να βρεθώ πάλι με τον Δημήτρη τον προιν να το κάνουμε. από τότε π δεν νιώθω τπτ γιαυτον τον βλέπω για να ανακουφιστώ μόνο, όπως έκανε και αυτός μαζί μου.

    νιώθω πολύ όμορφα μετά χάχα.
    είναι πολύ ωραίος άντρας και πάντα διαθέσιμος( ακόμα και με σπασμένο πόδι ) να με ανακουφίσει και μου αρέσει.

    πειτεμου σας παρακαλω τι πρεπει να κανω. πανε ολα τοσο χαλια που δεν ξερω αν πρεπει να αρχησω να τα φτιαχνω η να τα αφησω ως εχουν
    Τώρα είσαι σε άσχημη διάθεση και πιάνεσαι απο την αρνητική πλευρά των πραγμάτων και τα βλέπεις όλα έτσι.

    1.)Ξέρεις πολύ καλά οτι τα φιλιά και τις αγκαλιές σου κανείς δεν μπορεί να τα δώσει καλύτερα στο παιδάκι σου απο ότι εσύ η ίδια, κι ας μην είσαι η τέλεια μάνα ( όλοι κάνουμε λαθη και συνήθως, επαναλαμβάνουμε εκείνα των γονιών μας χωρίς να το καταλαβαίνουμε!!)

    2.) Ο αντρας σου σε κακοποιούσε και το έκανε γιατί ο ίδιος είχε χοντρό πρόβλημα και αδυναμία μέσα του. Σου αξίζουν συγχαρητήρια που βρήκες δύναμη να χωρίσεις, ενώ άλλες τα υποφέρουν μια ζωή! Και που τα έβγαλες πέρα τοσο καλά με το παιδι σου.. Μπράβο σου κοπέλα μου.


    3.) Όλα σου φταίνε τώρα ε? Ακόμα και το οτι είσαι λίγο υπερκινητική στην δουλειά. Πιστεύω είναι απο το άγχος. Εντάξει, πρώτες μέρες είναι, οι άλλες είναι πιο παλιές απο εσένα. Σταμάτα να σε συγκρίνεις. Γίνε λιγότερο αυστηρή με τον εαυτό σου :) Θα πέρεις το κολάι και με τον καιρό θα προσαρμοστείς στο νέο περιβάλλον. Κουράγιο και υπομονή και μάχη!

    4. ) Συμφωνώ οτι ο πατέρας σου θα έχει κάνει λάθη τα οποία συνέβαλαν στα προβλήματά σου. Αυτό καλό είναι να το συζητήσεις με τον ειδικό που πηγαίνεις. Βλέπω να τρέφεις έναν θυμό για τον μπαμπά. Καλό είναι αυτός ο θυμός να εκφραστεί.

    5.) Τα ζάναξ καλά έκανες και τα πήρες, αλλά καλύτερα να συμβουλευτείς και τον γιατρό σου για το τί μπορείς να κάνεις φαρμακευτικά. Μαρία, τι άχρηστη και χαζομάρες? Ξέρεις πόσοι παίρνουν φάρμακα, απλά για να στέκονται στα πόδια τους? Αλλά δεν είναι αδύναμοι. Και το να πάρεις το χάπι σου, δύναμη είναι. Σε φροντίζεις.

    6.) Φρόντισε λοιπόν κι εσύ εσένα και τρέχα στον γυναικολόγο. Μην το αναβάλλεις.

    7.) Δεν νομίζω ο Δημητρης να πάθει κακό που τον χρησιμοποιείς. Κι αυτός μια χαρά θα περνάει! Να παίρνεις προφυλάξεις μόνο ε?


    8.) Γυμναστήριο και διατροφούλα για να πέσει η κοιλιτσα.


    Γράψε μας τα νέα σου.
    Είμαστε δίπλα σου!
    :)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    σας ευχαρηστω για την συμπαρασταση πραγματηκα
    τα νεα μου ειναι:
    τελικα πηγα σε γυναικολογο καιμου εκανε εξετασεις π θα βγουν την δευτερα την αλλη.
    ψωνισα κιολας για μενα και το παιδι και μου ανεβηκε η διαθεση,
    μολις ηρθα σπιτι ο μπαμπας κου ολο κοριτσι μου και παιδι μου με αποκαλουσε.μετανιωσε μαλλον.αλλα ρε παιδι μου αφου με αγαπαει το ξερω γιατι με πληγωνει ετσι?

    μετα που θα τελειωσει η δουλεια θα κοιταξω να κανω ψυχοθεραπεια συχνα ομως αλλα και θα βρω και μια δουλεια ελαφρια αν μπορεσω.μεχχρι τοτε στην τωρινη δουλεια θα το βουλονω η θα προσαθω να ελενξω τα νευρα μου και να αντιδρω πιο γλυκα και οχι σαν αγριμι.

    και τον προισταμενο δεν θα τον κοιταω οποτε ερχετε κοντα μου κατι παθενω .

    πριν ενα μηνα παλι γνωρισα καποιον σοτν ιντερνετ και φενεται να ταιριαζουμε αρκετα θα ελεγα.
    το προβλημα μου ειναι οτι οπως καταλαβα ειναι σεξομανης αλλα θελει να κανει μαζι μου οικογενεια αν ταιριαξομε και απο κοντα.το πιο σοβαρο προβλημα μου ειναι οτι μιλησαμε και στο κινητο και μιλαει λιγο σαν τικιτανγκας και αναρωτιεμαι μηπως ειναι.
    αλλα αν ηταν γκει θα ηθελε τοσο πολυ να κανει σεξ γενικα?
    συνεχεια για σεξ και παιδια και ποικογενεια μιλαει.ειναι το ονειρο του να κανει οικογενεια με μια γλικια αυθορμητη κοπελα σαν εμενα λεει .

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Για τη νέα γνωριμία, κράτα μικρό καλάθι θα έλεγα....άλλο το να μιλάει συνέχεια και άλλο το τι κάνει :)
    Κατά τ\' άλλα, μπράβο, είναι μια χαρά και όσα έκανες και όσα σκέφτεσαι για τη δουλειά. Όσο για τον μπαμπά, τι να κάνουμε, μάλλον έχει καλά αισθήματα αλλά έτσι έχει συνηθίσει να λειτουργεί :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Πανικούλα πιστεύω πως βάζεις πολλά θέματα μαζί.Βάλε κάποιες προτεραιότητες και σιγουρα είναι η υγεία σου. Εχω περάσει και εγώ απο το στάδιο να υπάρχει κάποιο γυναικολογικό πρόβλημα το οποίο εαν το άφηνα θα μπορούσε να εξελιχθεί άσχημα.Οποτε ξεκινάς απο εκεί χωρίς καθυστερήσεις.Εαν δεν είχαμε παιδιά νομίζεις θα καθόμαστε να τραβάμε τόσα;ήξερα και εγώ να πάρω το καπελάκι μου και να φύγω,αλλά εμείς που τα φέρνουμε στην ζωή έχουμε υποχρέωση για τα παιδιά μας,και πρέπει να ειμαστε καλά για να είναι και αυτά καλά τα γράφω και για μένα αυτά.Μετά μην σε πιάνει άγχος να τελειώσεις την θεραπεία σου και να κάνεις δυο μήνες αγωγή περισότερο δεν θα χαλάσει ο κόσμος.Η δουλειά που βρήκες είναι εποχιακή γιατί κάθεσαι και στενοχωριέσαι;σίγουρα και για μένα που δεν εργαζόμουν θα ήταν δύσκολο αλλά πρέπει να κάνεις προσπάθεια γιατί έχεις το παιδί σου και θα πρέπει να στηριχθείς στα πόδια σου.Τώρα με τον ερωτικό τομέα είσαι νέα έχεις ανάγκη απο μια σχέση το καταλαβαίνω και εγώ ναυτικό παντρεύτηκα και ήμουν το περισσότερο διάστημα μόνη οπότε καταλαβαίνω τις ανάγκες σου.Ομως μήπως κάνεις βιαστικές ή επιπόλαιες κινήσεις;δεν νομίζω ότι το διαδύκτιο είναι ο καλύτερος τρόπος να βρείς σύντροφο.Εντάξει και να μείνεις κάποιο διάστημα μόνη δεν χάθηκε ο κόσμος.Γίνε πιο επιλεκτική και γιατί να μην έχεις στο μυαλό σου να ξαναφτιάξεις την ζωή σου.Κάτσε και σκέψου λίγο πιο ήρεμα κανείς δεν έπαθε ζημιά εαν απείχε απο το σεξ για κάποιο διάστημα.Ισως να κάνω λάθος δεν ξέρω πως σκέφτεται ο καθένας αλλά εγώ θα φρόντιζα να βρώ έναν άνθρωπο να με σέβεται και με την εμπειρία θα ήμουν περισσότερο προσεχτική.Το να πάω για να καλύψω την σωματική μου ανάγκη χωρίς να υπάρχει συναίσθημα δεν θα το έκανα.Είμαι άλλης εποχής αλλά έχω και εγώ κόρη 24 ετών και τα λέμε όλα μεταξύ μας.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    θα προσπαθησω γιατι μαρεσει η ζωη.δεν μπορω να κανω και αλληως.
    αλλα ποσοακομα θα προσπαθω?
    εχω λυσει τοσα προβληματα μου και εμφανηζονται αλλα 10.κουραστικα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Ετσι είναι η ζωή πανικούλα κοίτα το παιδάκι σου που είναι καλά και αυτό είναι η μεγαλύτερη ευτυχία.Οσο για τα προβλήματα πολλές φορές έχω πεί με τι να πρωτοστενοχωρηθώ δεν μπορούμε να πάρουμε ανάσα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    194
    Originally posted by panikoula
    θα προσπαθησω γιατι μαρεσει η ζωη.δεν μπορω να κανω και αλληως.
    αλλα ποσοακομα θα προσπαθω?
    εχω λυσει τοσα προβληματα μου και εμφανηζονται αλλα 10.κουραστικα.
    Αυτο ελειπε να μην προσπαθησεις ..
    Τωρα που βρηκες και παρεα , ολους εμας !!
    Εγω καθε φορα που συζηταω το προβλημα μου με καποιον , εχει να μου διηγηθει 2-3 περιπτωσεις γνωστων του που εχουν επισκεφθει \"ψυχολογο\"...
    Ειναι φαινομενα των καιρων μας ολα αυτα και εμεις που ειμαστε οι ποιο ευαισθητοι ειμαστε τα πρωτα θυματα...
    Αυτη την αισθηση που νοιωθεις οτι εισαι \"αχρηστη\" την νοιωθω κ εγω , αλλα δεν το βαζω κατω ..δεν θα κανω την χαρη να πεταξω ετσι ευκολα το δωρο που λεγεται ζωη , ιδιαιτερα οταν εχω και ενα παιδι που θελω να το δω να μεγαλωνει ..
    Τι να κανουμε ..Πρεπει να βοηθαμε ο ενας τον αλλον εστω μεσα απο αυτη την ιστοσελιδα .

    Για το σεξ τωρα που αναφερεις , θα μπορουσα να δοκιμαζα να σε βοηθησω οποτε θελεις , αλλα φοβαμαι μη σε απογοητευσω και κανω τα πραγματα χειροτερα ...:D:D:D:D:D:D:D


    (μη με παρεξηγησεις εε ...προσπαθεια χιουμορ εκανα ..:))

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •