γνωριζω οτι οπως και καθε θεμα μου παλι θα μεινει ετσι χωρις απαντιση μα θα εκφρασω μ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967

    Thumbs down γνωριζω οτι οπως και καθε θεμα μου παλι θα μεινει ετσι χωρις απαντιση μα θα εκφρασω μ

    ποσα τετοια εχω εγω δει !! επαψα να πιστευω πλεον στους ανθρωπους .γιατι οι πιο πολλοι ανθρωποι ειναι πονηρακιδες υπουλοι μουλοχτοι και κοιτανε να σε φανε ?? ψυχικά κι υλικα ?? το παιζουν φιλοι και μπαμ σε λιγο σκαει η αληθεια ??και δε υπαρχει κανεις να σου πει ε προσεχε αυτα τα ατομα δε ειναι οκ ?? γιατι να τα μαθαινεις μετα απο χρονια που εχεις γινει το επικεντρο χλευασμου κοροιδιας εκμεταλλευσης κι απ πανω στην λενε ?? γιατι να μην εχουμε εμεις οι ανθρωποι με θεματα νευρολογικα διαφορα προβληματα κι εχουν το πονο τους κι τραβουν τον δικο του σταυρο να μην εχουν μια αγκαλια απο εναν ανθρωπο ? να ειναι στο περιθοριο ??εμεις οι αδυνατοτεροι ανθρωποι που δε μας υπολογιζει ο κοσμος ο πιο πολυς για τους δικους του λογους να μην υπαρχει ενας για να δωσει μια υπερασπιση ?? τι ειμαστε παιδια κατωτερου θεου ?? ειμαστε καλοι μονο για καλα κοροιδακια και μετα πεταμα ?? δε εχουμε ψυχη ουτε αξια να μας εχουν σε μια υπόληψη ?? συμπόνια ανθρωπια γιοκ ?? αυτο ειναι μαγκιά αραγε ?? δε χρειαζεται κανεις να μπει στο κόπο να απαντησει απαντάτε στα άρθρα τυπου κουτσομπολιου για σχέσεις και τετοια ερωτικα πιο πολυ που βλεπω οτι ανεβαινουν φουλ απ απαντήσεις. εγω ετσι τα ειπα εχοντας τη ψευδαισθηση οτι καπου μίλησα κι ας μιλω οπως παντα στον τοιχο . εγω εξέφρασα το παραπονο μου θα παρεξηγηθω οπως παντα σιγουρα μα δε μισω κανεναν εμαθα να δεχομαι τα παντα . οσοι αξιζουν εκτιμησης εχουν κι αναλογη ανταποκριση κι προσοχη .
    Last edited by asperger39; 13-08-2023 at 18:28.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,841
    παλαβιασες παλι;
    ολα αυτα που γραφεις συμβαινουν σε ολους μας καθε μερα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,227
    Αυτη ειναι η ζωη του ψυχικα ασθενη μπραβο τα ειπεσ τελεια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    ευχαριστω παραπολυ για τις πολυ ευγενικές απαντήσεις σας αγαπητοι μου φιλοι . ειχα αδικο που ειπα δε απαντάνε προτιμουν αρθρα με περιεχομενο σχεσεις ερωτικα και αυτα . μα ποσο λαθος ειχα πρώτοι πρώτοι εσεις οι γνωστοί πολυ καλόκαρδοι ανθρωποι απαντατε .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    342
    Γεια σου κορίτσι μου! Δυστυχώς, οι άνθρωποι πλέον αδιαφορούν για τον συνάνθρωπο τους και επικεντρώνονται μόνο στον εαυτό τους. Έχει γίνει η κοινωνία πιο σκληρή και οι περισσότεροι είναι αποστασιοποιημένοι από το πρόβλημα του άλλου. Υπάρχουν ομως ευτυχώς και φωτεινες εξαιρεσεις. Φίλοι που μπορούν να γίνουν οικογένεια. Στη ζωή σου τι κανείς; Εργάζεσαι;; Έχεις φίλους ή κάποιους κοντινούς ανθρώπους που μπορείς να τους εμπιστευτείς;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    Renia ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑς !!!!!! !ζω με την μανα μου εχοντας προβληματα πολλα γιατι η γυναικα εχει ναρκισσιστικο στιλ προσωπικότητας κι αυτο την κανει να φερετε με τροπο πολυ δυσκολο σε μενα .ετσι δε εχω στιριξη απο πουθενα ανθρωπινη απλη που ειν κατι συμαντικο για ατομα με θεματα νευρολογικα . αντιθετος εχω κι συνεχεια επιθεσεις απο τους αλους ανθρωπους .φιλιες δε υπαρχουν εχω τυχει κι εχω πεσει σε ανθρωπους που δε ειχαν αυτη τη διαθεση να προσφερουν ανθρωπια. αφου ειδα κι απο ειδα ειπα ΣΤΟΠ αντιο κοινωνικη ζωη που κι αυτη ποτε δε την ειχα νομιζα οτι το ειχα.ανοιγεις σα χαζος την αγκαλια σου νομιζοντας οτι ο κοσμος εχει αγνη προθεση κι μαχαιριές λαμβάνεις . ετσι εκλεισα πλεον πορτες κι παραθυρα δε λειπω σε κανεναν κι ετσι εχω την ηρεμια μου εστο εκει. παρεξηγήσεις βρισιματα με το κοσμο καυγαδες βαρεθηκα να ειν ολο επιθεση οι αλλοι κι γιοκ κατανόηση ενο αυτοι απαιτουν απο μενα να ειμαι υποδειγμα ανθρωπου. αν κατι δε κανω σωστα απορριψη . δε ειναι ολος ο κοσμος κακος μα εγω εχω πεσει σε ανθρωπους αδιαφορουν η εκμεταλευτες η απροσωπους η υποκριτες. δε θελω κανενος το κακο να ειναι ολοι καλα μα μακρια μου πλεον .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,227
    Μονο εσυ εχεισ προβλημα ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,227
    Εγω πρωσοπικα ετσι την περναω τι θεσ να σ πω ψεμματα ε δε σου λεω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    φιλε ellis σεβομε τα προβλήματα σου σε κατανοώ αλα να σεβεσε κι εσυ τους αλους και μιλα λιγο πιο ομορφα . μην προσβαλεις δε σε τιμάει αυτο.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,227
    Οτι νομιζεισ αλλα κι εγω μενω με τουσ γονεισ μου κ χωθηκα σε κατι κοριτσια κ χωθηκαν κι αλλοι πιο μαγκεσ κ μπορει να φυγω στα ξαφνικα εσυ τι νομιζεισ οτι μονο εσυ εισαι που εχεισ προβλημα πεσ μου εσυ τι να κανω εγω ουτε σε προσβαλλω ουτε τιποτα αμα σ πω την αληθεια θα κλαισ μια βδομαδα κρατα αυτα κι ασε την αληθεια

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    342
    Κορίτσι μου μη δίνεις σημασία σε σχόλια που δεν έχουν διάθεση υποστήριξης ή γόνιμης συζήτησης. Εγώ θα έλεγα να μην εισαι απόλυτη. Μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι που Όντως να σε νοιάζονται απλά να νιώθουν ότι ίσως έχεις σηκώσει ένα τείχος. Έχεις κάποιες ασχολίες/χόμπι μέσα από τα οποία μπορείς να γνωρίσεις κοσμο; Δεν χρειάζεται να γίνεις κατευθείαν κολλητή μαζί τους αλλά μπορείς να βγαίνεις για ένα καφέ ή ένα περίπατο. Υπάρχουν πολλές ομάδες τοπικές μέσω FB πεζοπορίας και άλλων δραστηριοτήτων μέσω των οποίων μπορείς να κοινωνικοποιηθεις. Επίσης, πολλοί δήμοι προσφέρουν δωρεάν μαθήματα χορού, κεραμεική α κτλ. Αξιζει να τα ψάξεις και να μην κλείνεσαι στον εαυτό σου και μέσα στο σπίτι. Βρες πράγματα να κανείς ώστε να βρεις ξανά τη διάθεση να βρεις φίλους. Οι σχέσεις θέλουν ζύμωση και χρονο να χτιστούν. Σίγουρα θα υπάρχουν άνθρωποι που θα νιώθουν το ίδιο με εσένα και θα θέλουν κάποιον-α να κάνουν παρέα.
    Last edited by Renia; 13-08-2023 at 22:37.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,841
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Κορίτσι μου μη δίνεις σημασία σε σχόλια που δεν έχουν διάθεση υποστήριξης ή γόνιμης συζήτησης. Εγώ θα έλεγα να μην εισαι απόλυτη. Μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι που Όντως να σε νοιάζονται απλά να νιώθουν ότι ίσως έχεις σηκώσει ένα τοίχος. Έχεις κάποιες ασχολίες/χόμπι μέσα από τα οποία μπορείς να γνωρίσεις κοσμο; Δεν χρειάζεται να γίνεις κατευθείαν κολλητή μαζί τους αλλά μπορείς να βγαίνεις για ένα καφέ ή ένα περίπατο. Υπάρχουν πολλές ομάδες τοπικές μέσω FB πεζοπορίας και άλλων δραστηριοτήτων μέσω των οποίων μπορείς να κοινωνικοποιηθεις. Επίσης, πολλοί δήμοι προσφέρουν δωρεάν μαθήματα χορού, κεραμεική α κτλ. Αξιζει να τα ψάξεις και να μην κλείνεσαι στον εαυτό σου και μέσα στο σπίτι. Βρες πράγματα να κανείς ώστε να βρεις ξανά τη διάθεση να βρεις φίλους. Οι σχέσεις θέλουν ζύμωση και χρονο να χτιστούν. Σίγουρα θα υπάρχουν άνθρωποι που θα νιώθουν το ίδιο με εσένα και θα θέλουν κάποιον-α να κάνουν παρέα.
    αυτα ηθελα να γραψω αλλα δεν ηξερα πως να αρχισω!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    ellis ολλοι εχουμε τον πονο κι ζηταμε εναν καλο λογο οκ ?? κι εσυ φυσικα έχεις τα προβληματα σου κι ειναι σεβαστον χριαζεσε στιριξη κι εκτιμηση σε οτι περνας ειλικρινα μα μην επιτιθεσε αυτο δε σε κανει αγαπητο .

    rania μου γλυκια ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ειλικρινα εισαι χρυση ψυχη.εχω χρονια προσπαθήσει να τα κανω αυτα δε βγαζει πουθενα . δε θεωρώ οτι ολοι ειναι κακοι απλα εγω πέφτω σε λαθος άτομα . εχω παλεψει χρονια για αυτα όμως ενο προσπαθω δε υπαρχει ανταπόκριση. δε γινετε παντα μονόπλευρα να προσφερω κι τιποτε οι αλοι μονον αδιαφορία . εχμεταλευση πονιρια και κακιες βλεπω ολα εχουν κι ενα οριο δε θα ειμαι παντα η χαζη που θα κοροϊδεύουν . εχοντας ασπεργκερ κι τοσα αλα θεματα αντι ναχω κατανοιση εκτιμηση εγω πρεπει να κανω αυτα για τους αλους κι τελικα μενω μονη και με απογοήτευση.μα κι τωρα εχοντας την μανα μου που με θελει συνέχεια κοντα της γιατι αν κοιταξω τον εαυτο μου γινετε θεριο δε μπορει να πιστεψει οτι εχει δικαιωμα ο αλος να δωσει χρονο κι σε κατι αλο.δε μπορω να εχω χρονο για μενα εχω φασαριες διαφορετικά ειναι ατομο που θελει συνεχεια τη προσοχη σου. εγω μενα δε μπορω καλα καλα να φρωντισω εχω κι εκεινην να απετει μονιμος πραματα τρελα.
    Last edited by asperger39; 13-08-2023 at 22:18.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    135
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ellis ολλοι εχουμε τον πονο κι ζηταμε εναν καλο λογο οκ ?? εσυ εχε την αποψη σου μα μην επιτιθεσε αυτο δε σε κανει αγαπητο .

    rania μου γλυκια ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ειλικρινα εισαι χρυση ψυχη.εχω χρονια προσπαθήσει να τα κανω αυτα δε βγαζει πουθενα . δε θεωρώ οτι ολοι ειναι κακοι απλα εγω πέφτω σε λαθος άτομα . εχω παλεψει χρονια για αυτα όμως ενο προσπαθω δε υπαρχει ανταπόκριση. δε γινετε παντα μονόπλευρα να προσφερω κι τιποτε οι αλοι μονον αδιαφορία . εχμεταλευση πονιρια και κακιες βλεπω ολα εχουν κι ενα οριο δε θα ειμαι παντα η χαζη που θα κοροϊδεύουν . εχοντας ασπεργκερ κι τοσα αλα θεματα αντι ναχω κατανοιση εκτιμιση εγω πρεπει να κανω αυτα για τους αλους κι τελικα μενω μονη και με απογοήτευση.
    Γεια σου asperger, καταλαβαίνω οτι είσαι πολύ πληγωμένος, να ξέρεις όλοι τη πατήσαμε άσχημα και νιώσαμε προδομένοι κάποια στιγμή στη ζωή μας ( ή πολλές στιγμές ), αν όμως πέφτεις συνεχώς σε λάθος άτομα ίσως πρέπει να σκεφτείς μήπως άθελα σου έλκεις συγκεκριμένους τύπους ανθρώπων από τους οποίους πληγώνεσαι. Γενικώς τους φίλους μας τους διαλέγουμε, δε έρχονται τυχαία στη ζωή μας, πριν αποφασίσεις να ανοίξεις την αγκαλιά σου σε κάποιον υπάρχουν κάποια στάδια που τον φιλτράρεις τον άλλον, δοκιμάζεστε για να δείτε αν ταιριάζετε, εάν μιλάτε την ίδια γλώσσα, κ.τ.λ, αρχίζεις να δίνεις σιγά σιγά και όσο πάει καλά η δοτικότητα και των δυο σας μεγαλώνει. Ένα δεύτερο που θέλω να αναφέρω είναι οτι πρέπει να θωρακίσεις τον εαυτό σου, να τον προστατέψεις και να γίνεις πιο σκληρός , η προδοσία, οι προσβολές, η κοροϊδία, είναι μέρος της καθημερινότητας όλων των ανθρώπων, σίγουρα θα πληγωθείς πολύ τη πρώτη φορά αλλά δε γίνεται να επηρεάζεσαι στον ίδιο βαθμό συνεχώς γιατί αυτό σε σκοτώνει συναισθηματικά, μη το παίρνεις προσωπικά, αυτός που γίνεται προσβλητικός πρώτα από όλα δεν είναι καλά ο ίδιος , και οι κακίες που ξεστομίζει κάποιος έχουν να κάνουν περισσότερο με δικές του ανασφάλειες παρά με δικές σου αδυναμίες , απλά δεν έχει το θάρρος να βάλει ένα καθρέφτη μπροστά του. Κοινώς σταμάτα να επηρεάζεσαι από τα σχόλια των άλλων τόσο πολύ, είναι μόνο μια 'άποψη.... Τέλος υπερασπίσου τον εαυτό σου, αυτό σημαίνει οτι μερικές φορές πρέπει να γίνεις και εσύ κακός και να βγάλεις δόντια, οι άνθρωποι έχουμε πολλές πλευρές δεν χωριζόμαστε σε αγγέλους και σατανάδες, είμαστε και κακοί όταν πρέπει και ευαίσθητοι και σκληροι και θα προδώσουμε και θα προδωθούμε....Εγω έχω πληγώσει αρκετούς ανθρώπους στη ζωή μου όμως τη στιγμή που το έκανα δε το αντιλαμβανόμουν, δεν το έκανα δηλαδή επίτηδες, έχω επίσης πληγωθεί από ανθρώπους...δε νομίζω οτι ξυπνάει κανείς το πρωί και σκέφτεται " ποιον θα πληγώσω σήμερα?" απλά μεγαλώνουμε, ωριμάζουμε αλλάζουμε απόψεις, σε όλη αυτή τη διαδικασία λοιπόν θα γίνει και αυτό...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    Ανεμονη φιλαράκι μου γλυκο ευχαριστώ κι εσενα πολυ για τα λογια σου ειναι συμβουλευτικά κι με καλοσύνη .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. μπορει καποια κοπελα να μεινει εγκυος ετσι ?
    By μαρια 9 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 20-12-2017, 16:38
  2. Πάλι τα ίδια όπως και τότε
    By Αναστασιος in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 01-03-2016, 03:55
  3. Replies: 2
    Last Post: 13-09-2011, 23:26
  4. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37
  5. ΧΩΡΙΣ ΘΕΜΑ
    By provlimatikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 21-08-2006, 09:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •