δειτε το αλλιως
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    7

    δειτε το αλλιως

    Όλα ξεκινησαν από μια γειτονια τις Αθηνας…Μια γειτονια από τις τελευταιες παραδοσιακες..ξερετε,αυτές που οι μαμαδες είναι φιλες και καθονται τα απογευματα και πινουν καφε κοιταζοντας τα περιπου 15 πιτσιρικια τους να παιζουν,να γινονται φιλοι,να μεγαλωνουν,να δενονται να αγαπιουνται..ετσι ξεκινησε και σε μενα..ειμαι σημερα 22 και τελικα μπορω να πω πως παρολο που μια τετοια γειτονια κοντεψε να γινει ο εφιαλτης μου,την θεωρω το μεγαλυτερο δωρο που μου δωθηκε ποτε!
    Παρεα 10 ατομων,κολλητοι!αδερφια θα μας ελεγε καποιος ευκολα…δν ειχα αναγκη να κανω κανεναν άλλο φιλο..ουτε από το σχολειο,ουτε από τις διακοπες μου-πουθενα!ειχα «τα παιδια από τη γειτονια!»..και ημουν βαθεια ευλογημενη!
    Μεγαλωσαμε και γιναμε 18…σιγα σιγα αρχισαμε να βγαινουμε,αποκτησαμε και το πρωτο διπλωμα στη παρεα..ΠΑΝΙΚΟΣ!δν περασα και δν ξερω αν θα περασω στη ζηω μου ποτε τοσο ωραια..!αναποφευκτα οι πρωτοι ερωτες αναμεσα σε φιλους είναι γεγονος…όπως και το πρωτο ζευγαρι..ας πουμε ο Γιωργος και η Σια..η Σια κολλητη μου!η αδερφη ψυχη μου(όπως λανθασμενα νομιζα) και ο Γιωργος,ο μεγαλος της παρεας..το επομενο καλοκαιρι εχω ηδη ερωτευτει μεχρι εκει που δν φανταζεται κανεις (ή μαλλον μπορειτε να φανταστειτε,μιλαμε για τον πρωτο ερωτα) τον Νικο..
    Κανεις δε μπορουσε να φανταστει ποσο τον λατρευα…ουτε εγω η ιδια μιας που η σχεση μας ηταν μαυρο-ασπρο,σκορδο-κρεμμυδι,αλατι-ζαχαρι..!δν συμφωνουσαμε πουθενα..οχι γιατι ειχαμε αντιθετες αποψεις,απλα γτ δν γινοταν να μην παει ο ενας κοντρα στον αλλον…ΛΑΤΡΕΙΑ!ηταν ο θεος μου!μπορουσε να με κανει την πιο ευτυχισμενη και την πιο δυστυχισμενη υπαρξη στη γη μεσα σε κλασματα του δευτερολεπτου…μην μακρυγορω..ειμαστε μαζι…ηταν ένα ονειρο…ειχα την παρεα μου και τον ερωτα μου την ιδια στιγμη!!!!!εζησα 7 μηνες παραδεισενιους!!!!!7 μηνες που ακομα και τωρα δεν τους αλλαζω με τιποτα!τον αγαπησα και θα τον αγαπαω για παντα αυτό τον ανθρωπο παρολο που με εκανε να τον θεωρησω το χειροτερο μου λαθος!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    7
    Περναει το υπεροχο καλοκαιρι λοιπον και ξεκινα ο χειμωνας..εγω εχω μια αποτυχια πανελληνιων στην πλατη μου(άλλη ιστορια οι πανελληνιεσ) οπου εχω περασει Θεσσαλονικη και δν ηθελα να φυγω από την Αθηνα οποτε αποφασιζω να ξαναδωσω..φτανει ο φεβρουαριος και ξαφνικα από τη μια εβδομαδα στην άλλη ο Νικος αποφασιζει πως θελει να μεινει μονος του(Σαββατο ειμασταν σπιτι του-τριτη το αποφασισε..)..μου κοπηκαν τα ποδια!αυτο το συναισθημα δεν το εχω ξανανιωσει ποτε και ουτε θελω..παγωσε το αιμα μου…δυο μερες μετα μαθαινω πως τα ειχε φτιαξει με μια άλλη κοπελα από την παρεα…ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΡΕΑ!!ΑΠΟ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ!
    Να μη μακρυγορω..περασα 2 χρονια εφιαλτικα..δν μπορω να περιγραψω σκηνικα γιατι εχουν σβηστει από τη μνημη μου με καποιο τροπο που δν καταλαβαινω(αληθεια εξηγειται επιστημονικα???δεν θυμαμαι τπτ παρα μονο εχω το συναισθημα του κενου..δεν θυμαμαι ουτε που και αν πηγα διακοπες!)..ξυπναγα και αμεσως εκλαιγα γιατι δεν ηθελα να ξυπνησω!!μετα κοπων και βασανων καταφερα και περασα στην Αθηνα…καμμια χαρα..δν με ενοιαξε καθολου..ανοιγα τον καταλογο του κινητου και δν υπηρχαν φιλοι να στειλω μνμ να πω τα ευχαριστα..!ειχαν ολοι με ένα μαγικο τροπο εξαφανιστει…επελεξαν τα κανουν παρεα με το νικο και τη νεα του κοπελα γιατι δν ηθελαν αν με πιεσουν,όπως ειπε η φιλη μου η Σια..
    Δυο χρονια κενο..αυτο μονο εχω στο μυαλο μου..και λιγο μετα είναι που αρχιζουν οι κρισεις πανικου..πρωτη φορα στη ζωη μου το επαθα εν μεσω πανελληνιων οπου ξυπνησα το χαραμα να κανω επαναληψη και με βρηκε η μαμα μου το πρωι να κοιμαμαι μπροστα στην ανοιχτη πορτα του ψυγειου(το μονο που θυμαμαι ηταν το προσωπο μου στον καθρεφτη του μπανιου λευκο και την ξαφνικη ζεστη εξου και το ψυγειο για δροσια…)..η δευτερη φορα αργησε να ερθει..αλλα ηρθε!εν μεσω εξεταστικης στο τει πια οπου εχω αρχισει να τις παθαινω καθημερινα..ξυπναω με αγχος μην αργησω στο τει και ξερω πως θα την παθω…και ένα ωραιο μεσημερα,σε έναν καυγα με τον πατερα μου το παθαινω μπροστα στα ματια του..οπου ο καημενος επαθε σοκ γιατι δν του ειχα πει τιποτα..δεν ηξερε τιποτα..νομιζε πως εκεινος το προκαλεσε και αφου ηρεμησα μου εφερνε ντεπον για να μου περασει ο πονοκεφαλος που νομιζε πως ειχα..και τοτε ηταν που ειπα ΤΕΛΟΣ!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    7
    ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΞΑΝΑ!!!και ηταν τοσο απλο..μια δυναμη-από αυτές τις ανεξηγητες που κρυβουμε μεσα μας-υψωσε το αναστημα της και τελειωσα με αυτό το γολγοθα!υπηρξαν πολλες φορες που εφτασαν ένα βημα πριν την κριση..ενα ΤΣΑΚ με χωριζε..αλλα ειχα πει ΤΕΛΟΣ.ηξερα τι θα μου συνεβαινε,ηξερα πως δεν θα με βλαψει,ηξερα πως δεν θα σταματησει η καρδια μου και απλα εσφιγκα τα δοντια μου!ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ.ΟΧΙ!Η ΑΥΤΗ Ή ΕΓΩ!και ολο και αραιωσαν..και ολο και μειωθηκαν μεχρι που τωρα πια εχω να το παθω ένα χρονο και κατι…ξερω πως ανα πασα στιγμη μπορει να επιστρεψει..ξερω πως με το παραμικρο στρες θα είναι εδώ..να με κοιταζει μεσα από τον καθρεφτη του μπανιου μου..αλλα δεν θα της επιτρεψω να μου δυναστεψει τη ζωη…ηταν ένα σοκ για μενα..και σκεφτηκα πολύ γιατι το παθαινω και τι μπορει να μου πηγαινει στραβα..και κατεληξα πως τιποτα δεν μου πηγαινε στραβα!!ηταν στη ζωη μου όλα καλα!!!ειχα την οικογενεια μου,ειχα τους νεους μου φιλους που μπορει να μην φτανουν τους 5 συνολικα στον αριθμο αλλα είναι επιλεγμενοι με πολύ αυστηρα κριτηρια,ειχα μια ζωη μπροστα μου να την φτιαξω όπως εγω θελω..ειχα και εχω τα παντα!!!!!το μονο που μου ελειπε ηταν η θετικη πλευρα των πραγματων..να ζυγισω όλα αυτά που εχω με την μια παρεα που εχασα..παρεα που ναι μεν ηταν σημαντικη για μενα,αλλα στα δυσκολα δεν τα καταφερε!!!και επελεξα!!!!ζυγισα και αποφασισα να συνεχισω σκεφτομενη ΘΕΤΙΚΑ και να ευχαριστω οποιον μου εστειλε όλα αυτά τα αγαθα!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    7
    Πλεον η παρεα του παρελθοντος είναι ένα κομματι του εαυτου μου που είναι χιλιομετρα πισω..ειναι τοσο κοντα αλλα και τοσο μακρυα..τους βλεπω ολους πολύ συχνα..μενουμε απεναντι..τους χαμογελαω γιατι είναι το παρελθον μου…είναι το μεγαλυτερο κομματι της ζωης μου..δν μπορω να το αρνηθω..μπορω όμως να γυρισω σελιδα..και γυρισα!και ειμαι χαρουμενη που το παρελθον που αφησα πισω μου είναι 18 τοσο ευτυχισμενα χρονια!!χαιρομαι που θα εχω να μιλαω στα παιδια μου για τη γειτονια μου..αλλα χαιρομαι ακομα περισσοτερο που δεν αφησα αυτή τη σελιδα να γινει μαυρο παρελθον..αλλα το καθαρισα..
    Δεν εχω ποσταρει ποτε στο παρελθον αλλα σας διαβαζω συστηματικα!αποφασισα να σας γραψω αυτό το τοσο μεγαλο ποστ για να δειτε πως ισως κάθε πραγμα,κάθε συναισθημα,κάθε «αρρωστια»,κάθε κριση,τη δημιουργουμε εμεις!και ειμαστε υπευθυνοι μονο εμεις..επιλεξτε ποιος θα καθοριζει τη ζωη σας…οι κρισεις ή εσεις..και με γνωμονα αυτό πραξτε..!!
    Ολοι εχουμε και ολοι εχετε τη δυναμη να σφιξετε τα δοντια..καντε το και θα δειτε ποσο διαφορετικα και ποσο φωτεινα είναι όλα!

    Και παλι συγνωμη για το τεραστιο ποστ!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    επειδη δεν προλαβαινω να απαντησω για ολα , δεν εχω τελειωσει ακομα την αναγνωση αθ σου πω σχετικα με το κενο μνημης εκεινης της περιοδου οτι ναι εξηγειται επιστημονικα και η θεωρια λεει οτι οταν υποφερουμε πολυ απο κατι προκειμενου να προστατεφτουμε απο αυτο χανουμε την επαφη με την πραγματικοτητα!αχ!δεν μορω να σου το τεκμηριωσω καλυτερα γιατι ειναι και 5 και κουτουλαω πλεον,ψαξτο παντως υπαρχει και συνεχιζω σε λιγακι...
    καλως μας ηλθες!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    χαιρομαι πολυ για εσενα που καταφερες και το ξεπερασες!
    εγω ακομα παλευω βλεπεις...ειναι πολυ αισιοδοξο το ποστ σου αλλα και θλιβερο ταυτοχρονα..
    εισαι πολυ δυνατο ατομο.δεν ειναι ομως για τον καθενα τοσο ευκολο να το ξεπερασει.να νιωθεις υπερηφανη!!
    ειναι πολυ σημαντικο που καταφερες και συγχωρεσες τα ατομα που σου προκαλεσαν τοσο πονο.
    σου ευχομαι ο,τι καλυτερο και να αντιμτωπιζεις την καθε δυσκολια τοσο αισιοδοξα και δυνατα οπως εκανες και τωρα.
    και να μην χρειαζεσαι κανεναν για να στηριχθεις,να εισαι εσυ για εσενα και να σε αγαπας..
    τα λεω εγω τωρα...τα ακουω?αχ ξημερωνει...θα θελα να γραψω και αλλα ομως οι δυναμεις μου αυτη τη στιγμη με εγκαταλειπουν...θα επανελθω!
    καλημερα!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    7
    καλημερα και σε ευχαριστω για το καλωσορισμα!!

    απλα σαν κατακλειδα για να παω για υπνο γιατι κι εγω κουτουλαω,δεν συγχωρεσα τα ατομα αυτα...για την ακριβεια πιστευω πως δεν μου εκαναν κανενα κακο..ο καθενας δινει οτι εχει να δωσει..εκεινοι δεν ειχαν και δν μπορουσαν να δωσουν παραπανω..επομενως αν υποτιθεται πρεπει να κατηγορησουμε καποιον ειναι εμενα που στηριχθηκα ολοκληρωτικα επανω τους σε μια τοσο ευαισθητη ηλικια..!

    καλημερα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Καλημερα σου και καλως ηρθες στην παρεα μας..
    Καταρχας να σου πω οτι με την ιστορια σου ενιωσα διαφορα συναισθηματα.Μου αρεσε ο τροπος που περιγραψες την γειτονια,τις σχεσεις σου με τους ανθρωπους, ηταν ενας γλυκος τροπος και με εκανες να δω εικονες ομορφες.Καποια πραγματα ειναι αναποφευκτα.Δεν μπορεις να κανεις και διαφορετικα..Οπως για παραδειγμα ο αδοξος ερωτας με σενα και τον αλλο που στην συνεχεια βρηκε αλλη κοπελα απο την παρεα.Πανω σε αυτο δεν υπαρχουν ευθυνες ουτε ενοχες.Τωρα για αργοτερα οταν ολοι ξαφνικα εξαφανιστηκαν οσο και αν το θεωρω σκληρο ηταν επιλογη τους και εκαναν οτι πιστευαν το καλυτερο.Δεν θελω να αναλυσω πολλα για την ιστορια εκεινο που θελω τοσο πολυ να εκφρασω ειναι ο ομορφος τροπος αντιμετωπισης των καταστασεων απο εσενα.Θελει δυναμη και αυτοκριτικη για να μπορεσεις να πεις \"Πλεον η παρεα του παρελθοντος είναι ένα κομματι του εαυτου μου που είναι χιλιομετρα πισω..ειναι τοσο κοντα αλλα και τοσο μακρυα..τους βλεπω ολους πολύ συχνα..μενουμε απεναντι..τους χαμογελαω γιατι είναι το παρελθον μου…είναι το μεγαλυτερο κομματι της ζωης μου..δν μπορω να το αρνηθω..μπορω όμως να γυρισω σελιδα..και γυρισα!και ειμαι χαρουμενη που το παρελθον που αφησα πισω μου είναι 18 τοσο ευτυχισμενα χρονια!!χαιρομαι που θα εχω να μιλαω στα παιδια μου για τη γειτονια μου..αλλα χαιρομαι ακομα περισσοτερο που δεν αφησα αυτή τη σελιδα να γινει μαυρο παρελθον..αλλα το καθαρισα..\" Εχεις καθαρη συνειδηση και μπορεσες να δεις τα πραγματα καθαρα..Εκεινο που με εκανε να νιωσω συμπαθεια για σενα ειναι το σθενος και το θαρρος να συνεχισεις και να το βαλεις τοσο βαθεια μεσα σου ωστε να ανταποκρινεται και το κορμι σου και ο ψυχικος σου κοσμος..Ευχαριστω για την αισιοδοξια που πηρα απο εσενα σημερα.Να εισαι παντα καλα! Και να δινεις δυναμη εκει που χρειαζεται γιατι εχει ανθρωπους που την εχουν αναγκη!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Ενα τέτοιο άτομο θα μπορούσε να γίνει καλή ψυχολόγος μπράβο σου κοπέλα μου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by gatsounaki
    καλημερα και σε ευχαριστω για το καλωσορισμα!!

    απλα σαν κατακλειδα για να παω για υπνο γιατι κι εγω κουτουλαω,δεν συγχωρεσα τα ατομα αυτα...για την ακριβεια πιστευω πως δεν μου εκαναν κανενα κακο..ο καθενας δινει οτι εχει να δωσει..εκεινοι δεν ειχαν και δν μπορουσαν να δωσουν παραπανω..επομενως αν υποτιθεται πρεπει να κατηγορησουμε καποιον ειναι εμενα που στηριχθηκα ολοκληρωτικα επανω τους σε μια τοσο ευαισθητη ηλικια..!

    καλημερα!
    Mου άρεσε πολύ η ιστορία σου και ο γλαφυρός τρόπος που μας την περιγράφεις.
    Μπράβο σου για την αποφασιστικότητά σου και την δύναμη της θέλησής σου.

    Μα... αν πρέπει να κατηγορήσουμε κάποιον, αυτός, πιστεύω οτι σίγουρα, δεν θα ήσουν εσύ καλή μου κοπέλα.

    Ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας την πλούσια αυτή εμπειρία σου

    Να είσαι πάντοτε καλά
    μακριά απο κρίσεις.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    7
    καλημερα και παλι..


    Οπως για παραδειγμα ο αδοξος ερωτας με σενα και τον αλλο που στην συνεχεια βρηκε αλλη κοπελα απο την παρεα.Πανω σε αυτο δεν υπαρχουν ευθυνες ουτε ενοχες.Τωρα για αργοτερα οταν ολοι ξαφνικα εξαφανιστηκαν οσο και αν το θεωρω σκληρο ηταν επιλογη τους και εκαναν οτι πιστευαν το καλυτερο.Δεν θελω να αναλυσω πολλα για την ιστορια εκεινο που θελω τοσο πολυ να εκφρασω ειναι ο ομορφος τροπος αντιμετωπισης των καταστασεων απο εσενα.Θελει δυναμη και αυτοκριτικη για να μπορεσεις να πεις \"Πλεον η παρεα του παρελθοντος είναι ένα κομματι του εαυτου μου που είναι χιλιομετρα πισω..ειναι τοσο κοντα αλλα και τοσο μακρυα..τους βλεπω ολους πολύ συχνα..μενουμε απεναντι..τους χαμογελαω γιατι είναι το παρελθον μου…είναι το μεγαλυτερο κομματι της ζωης μου..δν μπορω να το αρνηθω..μπορω όμως να γυρισω σελιδα..και γυρισα!και ειμαι χαρουμενη που το παρελθον που αφησα πισω μου είναι 18 τοσο ευτυχισμενα χρονια!!χαιρομαι που θα εχω να μιλαω στα παιδια μου για τη γειτονια μου..αλλα χαιρομαι ακομα περισσοτερο που δεν αφησα αυτή τη σελιδα να γινει μαυρο παρελθον..αλλα το καθαρισα..\"
    πλεον δεν κατηγορω κανεναν..ουτε εκεινον ουτε τα παιδια απο τη γειτονια μου...ειμασταν ολοι πιτσιρικια και δυστυχωσ δεν ηταν δυνατον να ξερουν ποσο με πειραξε η ολη αυτη ιστορια..τουσ κατηγορησα τοτε γιατι πληγωθηκα..πληγωθηκα περισσοτερο απο την απωλεια τησ παρεασ παρα απο τον ερωτα που εχασα!καλωσ η κακωσ απογοητευσεις εχουμε ολοι στη ζωη..απλα επειδη εμενα ηταν 2 σε 1 (παρεα και σχεση) και με το που εχασα το ενα,εχασα και το αλλο ηταν \"βαρυ\"..

    αυτοκριτικη εκανα πολυ..ημουν κ εγω λαθος σε πολλα..δεν πιστευα ποτε πωσ θα μπορουσα να χασω αυτη την παρεα..δεν κρατησα ποτε πισινες (πως θα ηταν δυνατον βεβαια να το κανω οταν εχω μαθει να ειμαι μαζι τους απο 2 χρονων) αλλα ισως επρεπε..πλεον δεν με νοιαζει..ας ειναι καλα και οπου θελουν ας ειναι...μου εκανε μεγαλο καλο ολη η ιστορια..με μεγαλωσε αποτομα,απο τη μια μερα στην αλλη στην κυριολεξια..αλλα πηρα μαθηματα που αλλοι ισως θελουν 3 ζωες για να τα παρουν..πολλεσ φορεσ μπορει να ακουγομαι \"ψωνιο\" με τον εαυτο μου αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως..δεν θελω και δε θα με αδικησω ποτε ξανα!καταφερα πολλα-ισως λιγοτερα απο αλλους ανθρωπουσ που εχουν σοβαρα προβληματα-αλλα με βαση τα δικα μου μετρα και σταθμα καταφερα να χτισω εναν κοσμο απο το μηδεν!
    καταφερα να μηδενισω το κοντερ,να κρατησω μονο τα καλα,να εχω και τα ασχημα στο πισω μερος αλλα πλεον δεν ειναι τα ασχημα που μου κανονιζουν την ζωη..

    Ας ειναι ολοι τους καλα,αλλα πανω απο ολους και απο ολα,να ειμαι εγω καλα!



    Ενα τέτοιο άτομο θα μπορούσε να γίνει καλή ψυχολόγος μπράβο σου κοπέλα μου.
    Τεραστια ευθυνη που σιγουρα δε θα μπορουσα να την κουβαλησω γι αυτο και στραφηκα σε αλλους τομεις στη ζωη μου...η ψυχολογια του ανθρωπου ειναι ενα πολυ δυσκολο σταυρολεξο που εγω δεν εχω την υπομονη να λυσω!Αν μπορω ενα πραγμα να κανω αξιοπρεπως,ειναι να ακουω τους φιλους μου και να προσπαθω να μπαινω στη θεση τους..και ελπιζω πως το κανω καλα..!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    χαιρομαι για την αλλαγη του τροπου σκεψης σου,οσο και για το γεγονος πως το μοιραστηκες μαζι μας.και περισσοτερο ακομα που εχεις καταλαβει ποια συστατικα ειναι αυτα που αξιζουν στα ατομα που θελεις να σε περιτριγυριζουν.και ολα τα αλλα βρισκονται,και φιλοι και ερωτες.καλη συνεχεια στη ζωη σου να εχεις και ειμαι σιγουρος πως πλεον η ζωη για σενα θα ειναι ενα ταξιδι που ομως στη θεση του οδηγου θα υπαρχουν εμπειρα χερια που θα σε πανε στα πιο ομορφα δαση και τοπια της....

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    7
    Originally posted by Empneustns
    χαιρομαι για την αλλαγη του τροπου σκεψης σου,οσο και για το γεγονος πως το μοιραστηκες μαζι μας.και περισσοτερο ακομα που εχεις καταλαβει ποια συστατικα ειναι αυτα που αξιζουν στα ατομα που θελεις να σε περιτριγυριζουν.και ολα τα αλλα βρισκονται,και φιλοι και ερωτες.καλη συνεχεια στη ζωη σου να εχεις και ειμαι σιγουρος πως πλεον η ζωη για σενα θα ειναι ενα ταξιδι που ομως στη θεση του οδηγου θα υπαρχουν εμπειρα χερια που θα σε πανε στα πιο ομορφα δαση και τοπια της....
    Σ\'ευχαριστω πολυ!!οντως πλεον τα πραγματα κατασταλλαξαν μεσα μου και ειναι ηδη πολυ καλυτερα..ειναι καιρος απο τοτε που ηρεμησε η ψυχη μου και απλα αποφασισα να ποσταρω εδω την εμπειρια μου αυτη-ειτε ειναι σημαντικη ειτε οχι-γιατι το λουκι τον κρισεων το περασα και ξερω πως ειναι δυσκολο να σκεφτει καποιος πως μπορει με καποιο τροπο να ξεπεραστουν..ειναι πολυ ευκολο..ενα κλικ να γινει στο μυαλο και ολα γινονται απο μονα τους..

    το μονο που χρειαζεται ειναι να πιστεψει καποιος στον εαυτο του και να κλεισει τα ματια και τα αφτια του σε οποιαδηποτε \"σειρηνα\" ακουσει..ολα ειναι προκλησεις στη ζωη...και οι κρισεις μια μεγαλη δοκιμασια που καλειται καποιος να ξεπερασει...!!

    Μην πιστεψετε πως ειναι ακατορθωτο..ειναι το πιο ευκολο πραγμα στον κοσμο,αρκει κανεις να το πιστεψει με ολη του την καρδια!οποιος σας πει ποτε πως \"ειναι δυσκολο να το ξεπερασεις\" απλα ριξ\'τε του ενα μεγαλο Χ!ειναι ακαταλληλος να εκφερει γνωμη και αποψη για σας!μονο εσεις ξερετε τι ειναι δυσκολο να καταφερετε..και οι κρισεις σιγουρα συγκαταλλεγονται στα ευκολα..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    205
    Καλωσόρισες και απο μένα..
    Με το τρόπο που γράφεις φαίνεται πως αυτή η εμπειρία - μέσα απο το πόνο της - σου έδωσε τα εφόδια να ωριμάσεις και να γίνεις καλύτερος άνθρωπος - σου έδωσε γνώσεις και εμπειρία .. και γιαυτό ήταν πραγματικά πολύτιμη..
    Όλοι μας περνάμε δύσκολα - είναι αναπόφευκτο - το θέμα είναι πως τα αξιοποιούμε στη ζωή μας.. Εσύ τα αξιοποίησες και μπράβο σου για αυτό!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •