Το μυαλο μου έχει γίνει μπελντες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Panos_019
    Guest

    Το μυαλο μου έχει γίνει μπελντες

    Καλησπέρα.Περσι πέρασα το τρίτο ψυχωσικο επεισοδιο και από τότε πέρα από συγκεντρωση μνημη που είναι χάλια αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αντίληψη την νοηση την εξαγωγή συμπεράσματων και δεν εχω άποψη για τιποτα σαν να έσβησαν όλα από το μυαλο μου και μια αλογια που δεν μπορώ να αντιμετωπίσω.Ρε παιδιά φεύγουν αυτα;εγώ πραγματικά δεν πιστεύω κάτι τετοιο και καταστροφολογω κάθε μέρα πάω και χειρότερα από άποψη διάθεσης και λειτουργίας του μυαλού μου.Ευχαριστω

  2. #2
    biscochicco
    Guest
    Να μαστε παλι ρεε συ Πανο.. Καποιον καντινο να σε βοηθησει εχεις? Καποιον που να σε παρατηρει? να σε βοηθαει? εχεις το ιδιο αγχος μηνες τωρα και τα επεισοδια αυτα εχουν περασει. Παιρνεις 9 φαρμακα. Λιγο λογικο να εχεις τετοια προβληματα. Ο φοβος δε θα σε βοηθησει να μειωσεις την αγωγη. Εχεις συμπλεγμα πλεον με τα φαρμακα, χωρις αυτα φοβασαι οτι θα υποτροπιασεις. Βρες την δυναμη, ειπαμε καπου υπαρχει εκει μεσα. Φευγουν ολα αυτα αν δουλεψεις με τον εαυτο σου. Μη περιμενεις πολλα, περα απο συμπαρασταση και εμπειριες δικες μας δε μπορουμε να βοηθησουμε μες το κεφαλι σου καπως. Μονο εσυ μπορεις δυστυχως.

  3. #3
    Panos_019
    Guest
    Quote Originally Posted by biscochicco View Post
    Να μαστε παλι ρεε συ Πανο.. Καποιον καντινο να σε βοηθησει εχεις? Καποιον που να σε παρατηρει? να σε βοηθαει? εχεις το ιδιο αγχος μηνες τωρα και τα επεισοδια αυτα εχουν περασει. Παιρνεις 9 φαρμακα. Λιγο λογικο να εχεις τετοια προβληματα. Ο φοβος δε θα σε βοηθησει να μειωσεις την αγωγη. Εχεις συμπλεγμα πλεον με τα φαρμακα, χωρις αυτα φοβασαι οτι θα υποτροπιασεις. Βρες την δυναμη, ειπαμε καπου υπαρχει εκει μεσα. Φευγουν ολα αυτα αν δουλεψεις με τον εαυτο σου. Μη περιμενεις πολλα, περα απο συμπαρασταση και εμπειριες δικες μας δε μπορουμε να βοηθησουμε μες το κεφαλι σου καπως. Μονο εσυ μπορεις δυστυχως.
    Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση.Σε όσους το έχω πει λένε δεν βλέπουν κάτι σε μένα μόνο εγώ τα βλέπω και σκέφτομαι τα χειρότερα.Τεσπα πρέπει να βρω τη δύναμη δύναμη προχωρήσω έστω και κουτσος.

  4. #4
    biscochicco
    Guest
    Quote Originally Posted by Panos_019 View Post
    Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση.Σε όσους το έχω πει λένε δεν βλέπουν κάτι σε μένα μόνο εγώ τα βλέπω και σκέφτομαι τα χειρότερα.Τεσπα πρέπει να βρω τη δύναμη δύναμη προχωρήσω έστω και κουτσος.
    Να το κανεις μοτο αυτο Πανο, δεν γινεται αλλιως..
    Nα σαι καλα και να προσεχεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    810
    Το επεισόδιο είναι αυτό που λέει το ίδιο. Επεισόδιο.
    Συμφωνώ με το Μπισκότο, προχώρα, με ό,τι έχεις αυτή τη στιγμή. Μην εκπληρώνεις καμιά αυτοπροφητεία
    τύπου δε θα συνέλθω ποτέ. Τόσα φάρμακα φίλε, τι να έχεις λες;;;;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    17
    Αυτά που περιγράφεις τα ζω κάθε μέρα όλο κ χειρότερα! Νιώθω ότι έχω μεταλλαχθεί σαν άνθρωπος... Δεν με αναγνωρίζω ούτε στο ελάχιστο... Ούτε η μνήμη μου υπάρχει, ούτε η κρίση μου, ούτε τπτ... Όλα έχουν σβηστεί από τον εγκέφαλο μου....

  7. #7
    Panos_019
    Guest
    Quote Originally Posted by AGFA87 View Post
    Αυτά που περιγράφεις τα ζω κάθε μέρα όλο κ χειρότερα! Νιώθω ότι έχω μεταλλαχθεί σαν άνθρωπος... Δεν με αναγνωρίζω ούτε στο ελάχιστο... Ούτε η μνήμη μου υπάρχει, ούτε η κρίση μου, ούτε τπτ... Όλα έχουν σβηστεί από τον εγκέφαλο μου....
    Έτσι νιώθω και εγώ ή κρίση μου είναι για τα μπάζα και το μυαλο μου πάει όλο και χειρότερα.Τι αντικαταθλιπτικα τι αντιψυχωσικα τίποτα το μυαλο το χαβά του δε στρώνει έχω απελπιστεί

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by Panos_019 View Post
    Έτσι νιώθω και εγώ ή κρίση μου είναι για τα μπάζα και το μυαλο μου πάει όλο και χειρότερα.Τι αντικαταθλιπτικα τι αντιψυχωσικα τίποτα το μυαλο το χαβά του δε στρώνει έχω απελπιστεί
    Εχω γράψει όλη την ιστορία μου στην ενότητα αποπροσωποποιηση από πραγματοποίηση δες αν έχουμε κοινά στοιχεία.

  9. #9
    Αυτό το καποιος πραγματικά κοντινος που διαβασα πιο πανω, είναι το καλύτερο φάρμακο. Κάποιος που να σε καταλαβαινει, να ξέρει να σε ενθαρρυνει, να σε καθοδηγεί εκεί που νομίζεις πως βρίσκεσαι σε αδιέξοδο, να είναι δίπλα σου σε κάθε τι κακό. Τότε καταλαγιαζει ο νους. Αν δεν εχεις τέτοιο ή τέτοια ατομα τοτε ειτε πρέπει να βρεις μεσα σου τον τρόπο να τα βάλεις όλα σε τάξη (πχ με μεθοδολογία που διδάχτηκες απο ψυχολόγο κι αυτο μαλλον δεν αφορα δύσκολες καταστάσεις) ή θα παιρνεις φάρμακα που θα σε μπαγλαρωνουν για να καταλαγιαζει το μυαλό σε σημείο αφασιας.

Similar Threads

  1. Η ζωή μου έχει γίνει κολαση
    By Janekr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 06-02-2021, 21:57
  2. Ιδεολυψιες. Έχει γίνει ανυποφορο
    By Gatos91 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 28-01-2016, 18:35
  3. τι έχει γίνει????????
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 18-06-2013, 21:57
  4. Εχει γινει καραμελα
    By σακης in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 27-11-2012, 16:56
  5. Replies: 10
    Last Post: 12-02-2010, 12:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •