ΚΝΙΔΩΣΗ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: ΚΝΙΔΩΣΗ

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Melba είχες και εσυ στα δάκτυλά στις αρθρώσεις και τα λοιπά ;

  2. #17
    Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Thanos View Post
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Melba είχες και εσυ στα δάκτυλά στις αρθρώσεις και τα λοιπά ;
    Καλημέρα, είδα το μήνυμα λίγο καθυστερημένα! Βασικά είχα παντού και γενικά αυτό δεν φεύγει εντελώς - έχει εξάρσεις και υφέσεις. Στην αρχή πριν καταλάβω τι είναι μου έλεγαν οι δερματολόγοι να βάζω κάποιες κρέμες που αντί καλό, μόνο κακό δημιούργησαν. Προσπάθησε πάντως τις κρέμες με κορτιζόνη να τις αποφύγεις και πάντα να διατηρείς το δέρμα σου σε όποια σημεία έχεις αυτή την ευαισθησία ενυδατωμένο είτε με αμυγδαλέλαιο, καστορέλαιο ή έλαιο καρύδας και δοκίμασε και το αφρόλουτρο atoderm της bioderma.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by Myra2407 View Post
    Χθες πέταξα στα καλά καθούμενα 4-5 σημάδια στο χέρι σαν τσιμπήματα από κουνούπια. Τρόμαξα και πήγα στο Συγγρό. Μου είπαν ότι δεν ήταν σίγουροι.. σήμερα, εκει που ήμουν ξαπλωμένη, κοκκινίλα ξαφνικά στον ώμο κι ένα πάλι σαν από κουνούπι στο χέρι.. πάλι Συγγρό. Αυτή τη φορά μου είπαν κνίδωση. Δυο αντισταμινικά για 20 μέρες και βλέπουμε.
    Έχω πεθάνει από άγχος και στεναχώρια.και φόβο. Ήθελα να ρωτήσω, επειδή παίρνω bilaz, αν κάποιος-α έχει προτιμήσει τα xozal για περισσότερη ηρεμία.. αν μπορεί να μου πειτε και πώς την ξεπεράσατε..Σας ευχαριστώ παιδιά
    εμφανέστατα κλασικό ψυχοσωματικό σύμπτωμα που αντανακλά την εσωτερική σου ψυχική ανισορροπία την εσωτερικής σου ψυχική σύγχυση και αναστάτωση.
    προειδοποίηση του σώματος για αλλαγή της εσωτερικής σου ψυχικής κατάστασης
    με το που γαλινέψεις ψυχικά ουσιαστικά σε λίγες εβδομάδες ή και μήνες έχει εξαφανιστεί κνίδωση

    και άσε τους γιατρούς να δίνουν τα drags σε άλλους και να αναρωτιούνται πως καθάρισες χωρίς φάρμακα

  4. #19
    Quote Originally Posted by diogenis View Post
    εμφανέστατα κλασικό ψυχοσωματικό σύμπτωμα που αντανακλά την εσωτερική σου ψυχική ανισορροπία την εσωτερικής σου ψυχική σύγχυση και αναστάτωση.
    προειδοποίηση του σώματος για αλλαγή της εσωτερικής σου ψυχικής κατάστασης
    με το που γαλινέψεις ψυχικά ουσιαστικά σε λίγες εβδομάδες ή και μήνες έχει εξαφανιστεί κνίδωση

    και άσε τους γιατρούς να δίνουν τα drags σε άλλους και να αναρωτιούνται πως καθάρισες χωρίς φάρμακα
    Διογένη μου, μακάρι να βγουν αληθινά τα λόγια σου! Διάβαζα όσα έγραψες και προσευχόμουν να είναι έτσι! Έχεις προσωπική εμπειρία; Αν θέλεις βέβαια μοιράζεσαι..
    Σε ευχαριστώ πολύ πάντως που ασχολήθηκες..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ανεξέλεγκτος φόβος για κνιδωση
    By Myra2407 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 7
    Last Post: 27-02-2023, 15:37
  2. Κνίδωση (μάλλον) και δερμογραφισμός ????
    By Myra2407 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-02-2023, 23:50
  3. Κνίδωση
    By george1520 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 17-01-2020, 23:44
  4. Έπαθα κνίδωση :(:(
    By whitecandle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 14-11-2010, 20:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •