Dexarina spray
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: Dexarina spray

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    731

    Dexarina spray

    Καλησπέρα παιδιά. Είμαι άρρωστη εδώ και λίγες μέρες και πήγα γιατρό. Έχω καταρροη λαιμό χάλια. Μου έδωσε ντεξαρινα και αφού έβαλα 2 φορές έκανα το λάθος να διαβάσω τι λέει. Έπαθα σοκ και κατά αγχώθηκα. Λέει μέχρι και για ανακοπή μέσα και το 90τις εκατό είναι για αρρυθμίες κλπ. Έχει κανείς γνώση? Το ίδιο είναι και τα άλλα παρόμοια δλδ ροναλ κλπ? Φοβάμαι. Δεν θα βάλω ξανά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,123
    Το χρησιμοποιούσα πριν πολλά χρόνια. Πλέον μόνο θαλασσινό νερό, εννοώ αυτά που έχουν στα φαρμακεία, physiomer, sinomarin. Γαργαρες να κάνεις με αλατόνερο και να παίρνεις καθημερινά ψευδάργυρο. Και πινε πολλά νερά και ζεστό τσάι από φασκόμηλο ή θρουμπι ή τσάι του βουνού. Α, και πριν κοιμηθείς (τουλάχιστον τότε) βάζε vicks στην άκρη των ρουθουνιών. Το vicks βοηθάει γενικά, οπότε και στο κορμί, πλάτες, αυχένας, στήθος μπορείς να απλώνεις, έτσι καταλαβαίνεις και αν κάποιος πόνος είναι από κρύωμα. Περαστικά.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    25
    Νομιζω εχει να κανει με τη χρηση που κανεις στα φαρμακα γενικα.αν το χρησιμοποιήσεις οπως σου συνέστησε ο γιατρος σου η χρησιμοποιήσεις τη χαμηλοτερη ασφαλη δοση δεν θα εχεις καποιο θεμα.εγω προσωπικα χρησιμοποιω μονο αυτο στα ασχημα μπουκωματα απλα προσπαθω να κανω εναν η δυο ψεκασμους μεσα στη μερα για 2-3 μερες το πολυ δλδ στην οξεια φαση.οσο για τις αρρυθμιες ισχυουν εγω μετα απο αρκετους ψεκασμους με αλλο σκευασμα ομως ειχα μια μια ελαφρια αρρυθμια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Καλησπέρα παιδιά. Είμαι άρρωστη εδώ και λίγες μέρες και πήγα γιατρό. Έχω καταρροη λαιμό χάλια. Μου έδωσε ντεξαρινα και αφού έβαλα 2 φορές έκανα το λάθος να διαβάσω τι λέει. Έπαθα σοκ και κατά αγχώθηκα. Λέει μέχρι και για ανακοπή μέσα και το 90τις εκατό είναι για αρρυθμίες κλπ. Έχει κανείς γνώση? Το ίδιο είναι και τα άλλα παρόμοια δλδ ροναλ κλπ? Φοβάμαι. Δεν θα βάλω ξανά.
    Αν διαβάσεις καλά τις οδηγίες, αυτό το αναφέρει στην ΥΠΕΡΔΟΣΟΛΟΓΙΑ. Οπότε τσάμπα αγχώνεσαι.

Similar Threads

  1. καταλάθος πήρα xanax σε συνδυασμό με ρινικό spray με Αλκοολ.....
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 05-11-2019, 23:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •