1 ΜΗΝΑΣ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489

    1 ΜΗΝΑΣ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΩ

    Είμαι 1 μήνα αγωγή,ξυπναω κάθε πρωι και αρχίζει τρέμουλο και ναυτία πίνω ζαναξ 0,50 γιατι πλεον το 0,25 δεν με πιανει μετα ολη μέρα ζαλιζομαι να φαω καλα δεν μπορώ με πίανουν κρίσεις πανικού με ταση λιποθυμίας κ μετα αγκυλώνουν τα δαχτυλα του χεριού και τα δάχτυλα σαν να ενωνοντε μεταξυ τους κ εσωτερικα σα να με διαπερναει ρευμα σαν να τρεμουν τα αγγεια δεν ξερω να το περιγραψω σημερα θα παω νευρολογο να πω για αυτο με τις παλαμες δεν εχω ακουσει κανεναν να το παθαινει ανησυχω πολυ και γενικα καθε μερα ολη μερα δεν ειμαι καλα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    117
    Καλημερα ...δυσκολο να σου πει καποιος απο που ειναι ολα αυτα τα "περιεργα" που μας βγαινουν....εχω παθει τα απιστευτα που οταν τα σκέφτομαι καταλαβαινω οτι ειναι αδυνατον να υπαρχουν σαν συμπτωματα ασθένειας....ειναι πραγματικα τρελα.....η ψυχολογια μας σαν να εφευρίσκει οτ7 απιθανο θα μπορουσε να συμβει. Εχεις ξεκινησει και αγωγη οποτε σου βγαζει διαφορα .....μηπως να κανεις λιγη υπομονη να αρχισει το φαρμακο να δουλευει. Μπορεις να αγνοησεις οτι τρελο σου συμβαινει???? Γιατι πραγματι αν κατσεις και τα σκεφτεις με απολυτη λογικη ....ειναι τρελά ....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Πηγα σημερα νευρολογο για να πω για τις παλαμες κ μου ειπε τετανιες λογω του πανικου πεφτουν τα επιπεδα ασβεστιου εκεινη την ωρα στο αιμα και μου αγκυλωνουν τα χερια.ξερω κ εγω τι να πω υποφερω...ζαλη ανακατωσουρα ολη μερα,επισης μου ειπε θ χρειαστει να αυξησω κ την αγωγη με το ζολοφτ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    187
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα...και εγώ έκλεισα ένα μήνα με seropram και ενώ στην αρχή ήμουν μια χαρά τώρα από το κακό στο χειρότερο....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Τι νιώθεις εσύ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    187
    Μόνιμα ένα πανικό...εσωτερικό τρέμουλο,ζάλη και ιλλιγκο....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Και εγω σήμερα ξυπνησα τρεμουλο ηπια ζαναξ 0,25 ξανακοιμαμαι λιγο ξυπναω μετα τρεμουλο ζαλαδα εντονη ταση λιποθυμιας σα να πεφτει το αιμα απ τ κεφαλι πινω αλλο 0,25 ηρεμω αλλα ζαλιζομαι δεν μπορω να σταθω ορθια μονο ξαπλα ουτε να φαω καλα μπορω ειμαι κ αδυνατη...παλι ζηταγα νοσοκομειο αυριο εχω ραντεβου με την ψυχιατρο να δω τι θα μου πει,κ προς το βραδυ πολυ ανακατωσουρα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Μηπως πρεπει να παω νοσοκομείο έχω πολύ ζαλάδα κ ανακατωσούρα και ανησυχώ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,188
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Μηπως πρεπει να παω νοσοκομείο έχω πολύ ζαλάδα κ ανακατωσούρα και ανησυχώ.
    Εχεις σκεφτεί ότι μπορεί να σε πειράζει το φάρμακο?
    Είχα πάρει ζολοφτ για μια εδομάδα και κατέληξα στα επείγοντα από τους εμετούς...με πείραξε και το σταμάτησα...
    Αν δεν μας ταιριάζει ένα αντικαταθλιπτικό λέμε στον γιατρό να μας δώσει κάτι άλλο.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Με επιασε αυτο με την αγκυλωση στα χερια κ πατουσες κ στομα φοβηθηκα πηρα τηλ ψυχιατρο κ μ λεει μαλλον διαταραχη μετατροπης ειναι που σου επηρεαζει το νευρικο συστημα εγω φοβαμαι μην εχω κατι κοντευω να τρελαθω απ τ φοβο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Φαντάζομαι θα στην αλλάξει την αγωγή εγώ ένα μήνα με το ζολοφτ είμαι μια χαρά ίσως δεν σου ταιριάζει!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Καξ περσυ ειχα παρει ζολοφτ αλλα στους 6 μηνες με επιασε κ αφου επινα 1,5 χαπι απ ολα οσα εχω αυτο που με φοβιζει ειναι αυτο με τις παλαμες σα να παθαινεις επιληψια ειναι πολυ σοκαριστικο κ δεν εχω ακουσει κανεναν να το εχει παθει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Πωπω ναι ούτε εγω το έχω ξανακούσει!!Υπομονή!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    550
    Δυστυχώς,
    Είναι ένα σύμπτωμα που αναφέρεται συχνα από αρκετούς σε διεθνή fora, όταν διακόπτουν αυτα τα φάρμακα με γρήγορο ρυθμό, η καμιά φορά και όταν τα αρχίζουν...

    Ευτυχώς, από ότι διαβάζω δεν πρόκειται για κάποια μόνιμη βλάβη στον εγκέφαλο, πανω στον οποίο όλα αυτά επιδρούν, αλλά στην προσπάθεια του να ξαναρυθμιστει στην νέα κατάσταση...

    Συνήθως, οπως αναφέρεται, υποχωρούν και σταματούν, όταν βρει την νέα ισορροπία του ...

    Το έχομε ξαναπεί..

    Προσοχή με αυτά τα φάρμακα, μόνο όταν είναι απολύτως αναγκαία, στην μικρότερη θεραπευτική δόση, και για το μικρότερο χρονικό διάστημα...

    Όσο για την σωστή καθοδήγηση και ενημέρωση από τους γιατρούς για αυτά, είμαι πραγματικά ...απογοητευμενος!

    Σου εύχομαι μια καλή εξέλιξη και ..ψυχραιμία.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Μου ειπε ο νευρολογος οτι αυτο ειναι τετανιες την ωρα της κρισης πανικου πεφτουν τα επιπεδα ασβεστιου στο αιμα και γινεται αυτο με τις παλαμες,η ψυχιατρος που πηγα σημερα ειπε να αυξησω το ζολοφτ γιατι δεν με πιανει το θεμα μου ειναι κ η ναυτια που αμα αυξησω τι θα κανω...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. 1 μήνας αγωγής
    By MK.89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 17-03-2022, 13:47
  2. Υποφέρω
    By Agapi38 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 27-10-2021, 04:38
  3. Αντικαταθλιπτικα 2ος μηνας
    By Xela28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-2021, 20:38
  4. καινουριος μηνας! καινουρια αρχη
    By zwhtsa_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 11
    Last Post: 02-02-2010, 21:20
  5. Ένας μήνας χωρίς βουλιμικό!!!!
    By dolphin_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 01-12-2008, 17:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •