Γνώμες σχετικά με γραφεία συνοικεσίων - Page 27
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 27 of 27 FirstFirst ... 17252627
Results 391 to 405 of 405
  1. #391
    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    Βασικα το θεμα μου ειναι οτι εχω μονο αυτοπεποιθηση να μιλησω σε καποια μετρια εμφανισιακα κοπελα.
    Αυτό γιατί είναι κακό? Εσύ πως τη θέλεις να είναι η κοπέλα που θα εχεις διπλα σου ?

    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    Επισης κανω το λαθος οτι δεν θα μιλησω σε καποια αν δεν σιγουρευτω οτι με προσεξε ή μου έριξε κάποιες ματιές. Πηγαίνω εκ του ασφαλούς
    Εδώ σωστό σε βρίσκω, δεν βλέπω κάποιο λάθος. Η μισή χαρά είναι οι ματιές άλλωστε.

    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    Βέβαια αυτή η μέθοδος μέχρι τώρα με έβαζε απευθείας στην φιλική ζώνη που λένε. Και αυτό είναι ακριβώς το πρόβλημα που έχω. Από την μια όταν το πάω φιλικά στην αρχή ρισκάρω να μπω friendzone προκειμένου να μην φάω απευθείας άκυρο, αλλά και η πιο ,,επιθετική,, οδός πάλι άκυρο σου ρίχνει καθώς κανει μπαμ οτι ψαχνεσαι
    Μήπως τότε να μην αντιμετωπίζεις την κάθε κοπέλα σαν πιθανή μελλοντική σχέση ? Κάνε μια προσέγγιση στο φιλικό να τη γνωρίσεις και εσύ να δεις τι χαρακτήρας είναι και αν αρέσει και σε εσένα μετά θα πας και στο πιο ερωτικό τη συζητηση. Δεν ειναι ανάγκη να εκτεθείς, αν δεν ανταποκριθεί, κάνεις ένα βήμα πίσω.

  2. #392
    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    ο κόσμος έχει σαλτάρει ο καθένας έχει κλειστεί στον εαυτό του και πολλές ακόμα και ένας χαιρετισμός το συνδέουν με παρενόχληση.
    Αν ένα γεια ή ενα βλέμμα το θεωρούν παρενόχληση τότε τι να πω, έχουν αυτές το πρόβλημα.

    Τι προηγείται από το να "σε στολίσουν " όπως λες ? Με το καλημέρα φερονται με αγένεια?

    Μηπως δινουν σηματα ότι δεν ενδιαφέρονται και καταληγουν στην αγένεια επειδή δεν έκανες πίσω πιο νωρις?

  3. #393
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Αν ένα γεια ή ενα βλέμμα το θεωρούν παρενόχληση τότε τι να πω, έχουν αυτές το πρόβλημα.

    Τι προηγείται από το να "σε στολίσουν " όπως λες ? Με το καλημέρα φερονται με αγένεια?

    Μηπως δινουν σηματα ότι δεν ενδιαφέρονται και καταληγουν στην αγένεια επειδή δεν έκανες πίσω πιο νωρις?
    Όχι δεν συμβαίνει αυτό. Αν δω ότι κάποια δεν δώσει σημασία το κόβω αμέσως προκειμένου να μην την φέρω σε δύσκολη θέση.

  4. #394
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,124
    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    Το εκτιμώ πολύ που το λες αυτό
    Κουβαλάς αρκετά τραύματα και κάθε φορά που σε ακουμπάει κάποιος αντιδράς. Δεν είναι όλα τα αγγιματα για κακό. Ίσως χρειάζεται να μιλήσεις με έναν ψυχολόγο. Μην το πάρεις αρνητικά αυτό. Και εγώ κάνω ψυχοθεραπεία. Όλοι χρειαζόμαστε ένα ψυχολόγο.
    Έχεις σκεφτεί ένα περίπου πως θες να είναι μια γυναίκα; Ή ηλικία της πχ? Θα σε ενοχλούσε να είναι μικρότερη? Μεγαλύτερη 2-3 χρόνια;

  5. #395
    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    Όχι δεν συμβαίνει αυτό. Αν δω ότι κάποια δεν δώσει σημασία το κόβω αμέσως προκειμένου να μην την φέρω σε δύσκολη θέση.
    Λυπάμαι τότε που έπεσες πάνω σε κοπέλες που έχουν καβαλήσει το καλάμι. Θα γνωρίσεις και πιο ευγενικες κοπέλες σίγουρα.

  6. #396
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Αυτό γιατί είναι κακό? Εσύ πως τη θέλεις να είναι η κοπέλα που θα εχεις διπλα σου ?



    Εδώ σωστό σε βρίσκω, δεν βλέπω κάποιο λάθος. Η μισή χαρά είναι οι ματιές άλλωστε.



    Μήπως τότε να μην αντιμετωπίζεις την κάθε κοπέλα σαν πιθανή μελλοντική σχέση ? Κάνε μια προσέγγιση στο φιλικό να τη γνωρίσεις και εσύ να δεις τι χαρακτήρας είναι και αν αρέσει και σε εσένα μετά θα πας και στο πιο ερωτικό τη συζητηση. Δεν ειναι ανάγκη να εκτεθείς, αν δεν ανταποκριθεί, κάνεις ένα βήμα πίσω.
    Προσωπικά ψάχνω μια κοπέλα πιο ήπιων τόνων με την οποία θα μπορώ να συζητάω ποιοτικά και όχι να ξημεροβραδιαζόμαστε καθημερινά σε κλαμπ και τέτοια. Μ'αρέσει φυσικά η ιδέα να κεράσω κάποια ποτό σε βραδινή έξοδο αλλά άλλο αυτό και άλλο η άλλη να είναι party animal και να μην κάνουμε τίποτε άλλο πέρα απ'αυτό. Εμφανισιακά δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση είναι ανάλογα τι μου βγει εκείνη την στιγμή. Και όχι θα ήταν παράλογο να φαντάζομαι μελλοντικές σχέσεις την ώρα που μιλάω με μια άγνωστη κοπέλα. Εγώ πάντως της πρότεινα εκείνης απ'το αεροδρόμιο να πάμε για καφέ και ήταν αρχικά ενθουσιασμένη και ανταλλαξαμε και ινστα αλλα ο καφες ποτε δεν εγινε καθως εμεινε στα λογια. Εγω εδειξα το ενδιαφερον μου αλλα απο την στιγμη που δεν ελαβα ανταποκριση θα ημουν αφελης να καθομαι να ελπιζω για το αντιθετο. Τοτε ειδικα θα εδειχνα απελπισμενος αν καθομουν να κυνηγαω την καθεμια. Δεν ηθελε να βγει για καφε οκ δεν πειραζει. Εχω την συνειδηση μου ησυχη οτι της φερθηκα κομπλε παντως

  7. #397
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Κουβαλάς αρκετά τραύματα και κάθε φορά που σε ακουμπάει κάποιος αντιδράς. Δεν είναι όλα τα αγγιματα για κακό. Ίσως χρειάζεται να μιλήσεις με έναν ψυχολόγο. Μην το πάρεις αρνητικά αυτό. Και εγώ κάνω ψυχοθεραπεία. Όλοι χρειαζόμαστε ένα ψυχολόγο.
    Έχεις σκεφτεί ένα περίπου πως θες να είναι μια γυναίκα; Ή ηλικία της πχ? Θα σε ενοχλούσε να είναι μικρότερη? Μεγαλύτερη 2-3 χρόνια;
    Συνομίλικη ή μικρότερη 2 με 3 χρόνια αν ήταν μεγαλύτερη θα ένιωθα κάπως περίεργα η αλήθεια είναι

  8. #398
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,124
    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    Συνομίλικη ή μικρότερη 2 με 3 χρόνια αν ήταν μεγαλύτερη θα ένιωθα κάπως περίεργα η αλήθεια είναι
    Ίσως όμως να ήξεραν και τι ήθελαν οι μεγαλύτερες
    Σαρεσουν οι ντροπαλες; Της διασκέδασης; Να είναι διαβασμένη; Το τι πραγματικά θες θα σε βοηθήσει για το που θα ψάξεις.

  9. #399
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968

    Thumbs up

    πω πλακωνοντε τα κοριτσια για τα ματια του θεματογραφου μια χαρα να δουμε ποια θα κερδισει την αγαπη του ??? περα απ την πλακα η υγεια ειναι το πιο σημαντικο θεμα κι πρεπει να την φυλάγουμε παντα . οτι θελει ας κανει ο καθενας πχ αν θελουν κάποιοι να παν με τη μιση ελλαδα οκ να προσεχουν κι αν αλλοι ανθρωποι δε θελουν να μην παν με καμια ?? κι για τα δυο φιλα το λεω αντίστοιχα δικαιωμα τους . ο καθενας θα βρει το αντίστοιχο του δε ειναι υποχρεωτικο ολοι να ταιριαζουν με ολους. ο καθενας εχει την γνώμη του και τη στηριζει κι ειναι λογικο αυτο . εγω ασπουμε μπορει να ειμαι αρρωστοφοβικο ατομο κι να θελω καποιο τερι που να προσεχει πολυ τι κανει μην παθω κατι κι εγω . καποιος αλλος ανθρωπος μπορει να μην εχει εμμονες σε αυτο κι να βρει κι το αντιστοιχο του σε τερι . ουτε εγω θα κρίνω αυτους που δε ειναι εμμονικοι με αυτα ουτε κι αυτοι εμενα πρεπει να κρίνουν . λεμε τωρα συζητάμε χωρις να προσωποποιουμε κανεναν απλα τα συζητάμε λεμε ο καθενας τι πιστευει.η little για μενα εχει δικιο στο θεμα προσοχή με αρρωστιες μα σέβομαι κι τους αλλους τι πιστευουν κι δε θα τους κρινω.
    Last edited by asperger39; 30-10-2023 at 15:43.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #400
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ίσως όμως να ήξεραν και τι ήθελαν οι μεγαλύτερες
    Σαρεσουν οι ντροπαλες; Της διασκέδασης; Να είναι διαβασμένη; Το τι πραγματικά θες θα σε βοηθήσει για το που θα ψάξεις.
    Βασικά αυτά τα τρια που αναφέρεις μ'αρέσουν αρκεί να μην είναι σε υπερβολικό βαθμό. Να είναι η κοπελιά της διασκέδασης αυτό μ'αρέσει αλλά όχι σε βαθμό ας πούμε κάθε βράδυ να γίνεται τύφλα στο μεθύσι.

  11. #401
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,747
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Πώς πάνε τόσες σελίδες θέματα με τόσες μαλακίες και μένουν άλλα ουσιώδη με λίγη συμμετοχή.
    Ο κόσμος πεθαίνει για ίντριγκα και βλακείες.
    Και τελικά λύση στο πώς να βρει και γκόμενα δεν βρήκε.
    Μόνο να μην κολλήσει κονδυλώματα :Ρ

  12. #402
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    χαχαχαχαχασχαχα φιλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ωραιοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ςςς
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  13. #403
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Και τελικά λύση στο πώς να βρει και γκόμενα δεν βρήκε.
    Μόνο να μην κολλήσει κονδυλώματα :Ρ
    Θα βρεθει με το νεο νημα που ανοιξα χαχα

  14. #404
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Location
    Χολαργός
    Posts
    18
    Είναι θλιβερό πως υπάρχουν ακόμα. Αλλά τι να πει κανείς; Στο δρόμο, στο σπίτι, στο μπαρ, στη δουλειά, σε μια συνάντηση φίλων, δεν βλέπεις ανθρώπους αλλά κινητά με κολλημένους τους ανθρώπους σε ένα ηλεκτρονική μαύρη τρύπα.

  15. #405
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    13
    Θα απαντήσω επί του θέματος καθώς έχω προσωπική άποψη για γραφεία συναικεσιων.
    Όντως τότε στα 30 μου και έχοντας αποκόψει από παρέες, αποφάσισα να πάω σε ένα γραφείο στο κέντρο της Αθήνας.
    Μου πήρε μια συνέντευξη του στυλ τι ηλικίες ψάχνω, τι μου αρέσει, χόμπι κτλπ και θα έβρισκε κάποιον με τα ίδια κρητική πάνω κάτω.
    Η αλήθεια είναι ότι βγήκα πρώτο ραντεβού με αρκετό κόσμο αλλά δεν προχώρησε ποτέ σε δεύτερο. Γιατί; Γιατί παρότι ήταν σε φάση να δεσμευτούν μόλις είχαν χωρίσει και σκεφτοντουσαν την πρώην. Η ήταν τον χρημάτων.
    Εγώ πάντως από εκεί δεν βρήκα.
    Ήταν όμως άλλοι και άλλες που βρήκαν.
    Τυχερά είναι αυτά.
    Υγ Κάνουν και πάρτι και κάποιες άλλες εκδηλώσεις και γνωρίζονται καλύτερα.

Page 27 of 27 FirstFirst ... 17252627

Similar Threads

  1. Γνώμες
    By txopit in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-10-2020, 20:44
  2. Γραφεία συνοικεσιών τι γνωρίζετε για αυτά?
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 13-10-2012, 12:19
  3. γραφεία συνοικεσίων...?
    By ameliari in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 06-04-2012, 20:19
  4. Γραφεία Συνοικεσιών- γραφεία γνωριμιών
    By anna1982 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 78
    Last Post: 30-08-2011, 14:02
  5. Γνώμες
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2007, 08:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •