Μετάνιωσα λίγο πριν την μετακόμιση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάτι δε μου κολλάει ή δεν καταλαβαίνω.
    Αφού οι συζητήσεις ήταν γενικές κι αόριστες, γιατί περίμενες κάτι συγκεκριμένο από εκείνον;
    Αυτο που λεω για τις γενικες και αοριστες συζητησεις μου το εχει πει ο ιδιος. Μου ειχε πει επι λεξει οτι "Ηθελα και θέλω να μείνουμε μαζί αλλά δεν αποφασισαμε απο κοινου το ποτε θα γινει αυτό. Εσυ πηρες το σπίτι και επειδη το πηρες είπαμε οτι θα παμε να μεινουμε εκει δεν συζητησαμε και ειπαμε οτι θα παμε σε π.χ., 5 μηνες να μεινουμε εκει".

    Μετα την αγορά του σπιτιού πάντως είχαμε πει οτι θα παμε να μείνουμε εκει αφου το θέλαμε και οι δυο. Ξεκινησαμε να το φτιάχνουμε κυριως εγώ αλλά εβαλε κι αυτός κάποια χρήματα με την προοπτική οτι θα πάμε να μεινουμε εκει. Αλλά στο μυαλο του απο οτι καταλαβα αυτο το "θα παμε να μεινουμε εκει" ηταν σε εναν χρόνο/ δυο χρόνια και οχι σε εναν μήνα. Απο την αλλη αυτο μπορεί να ηταν και μια δικαιολογία γιατι εκτός αυτού μεσα σε όλα τα αλλα αρχισε να λεει και για την αποσταση που εχει το σπιτι απο το κεντρο της πολής και ολα αυτα τα χαζοπροβληματα που ανέφερα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    972
    Εντάξει, μπορεί να μην είναι τόσο τραγικό που δε θα μείνετε μαζί τώρα.
    Η απόσταση μπορεί να σας ενισχύσει αντί να είναι διαβρωτική. Στο εύχομαι.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    428
    γραφεις >>>>>>>>Δεν μπορώ να πω πως είμαι ευτυχισμένη! Με έχει στεναχωρήσει πολύ ότι κάναμε μαζί σχέδια και όνειρα και όταν είδε ότι όντως πάνε να γίνουν πραγματικότητα τα πήρε πίσω.

    επαναλαμβανω , κλασσικη περιπτωση εκατονταδων χιλιαδων σχεσεων , που νομιζουμε οτι εχουμε σχεση , αλλα ουσιαστικα εχουμε μια παρεα , συντροφια , εναν καφε , ενα νησι , σεξ , εξοδο με φιλους και γενικα ενα καταφυγιακι ....οχι παιδι μου , δεν ειναι αυτες σχεσεις ! σχεση ειναι οτιδηποτε εκτοας απο αυτα ...σχεση ειναι να κοιτας τον αλλον και να ξερεις τι θα πει , να κανει ο ενας το βημα και καπακι να ακολουθει ο αλλος , να μην ζητησει ποτε ο ενας απο τον αλλον να αλλαξει , μαλλι , συνηθειες , να βαλει βυζια , να αδυνατησει , να του κανει το φαγητο που του εκανε η μαμα του , να του πλενει τα βρακια κλπ ....η ΣΧΕΣΗ ΡΕΕΙ απο μονη της ....παει ...οπως παει μια πιρογα στο ποταμι , επιπλεει και παει ......ρεει ΑΒΙΑΣΤΑ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Λίγο πριν την πρωτοχρονια
    By Freya1012 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2022, 23:15
  2. Λιγο πριν τον υπνο
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2015, 13:15
  3. ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΔΙΕΞΕΔΟ.ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By Μερμηγκας in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 18-05-2015, 14:28
  4. Λίγο πριν τον χωρισμό
    By penlix in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 31-07-2014, 13:08
  5. αγχοσ λιγο πριν τις εξετασεις
    By manosthegreek in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-04-2007, 17:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •