Sos με περίεργο πράγμα στο λαιμο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Sos με περίεργο πράγμα στο λαιμο

    Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα ρο πρωί που ξύπνησα, καθώς καθόμουν στο κρεβάτι εβηξα και έβγαλα δύο σαν στρογγυλά πράγματα κίτρινα- άσπρα μικρά και τα έσπασα και ήταν υπερβολικά δύσοσμα. Ανησύχησα απευθείας ότι κάτι έχω στις αμυγδαλες μου . Γενικώς δεν είχα ποτέ θέμα με αμυγδαλες η κάτι τέτοιο από όσο γνωρίζω. Τι μπορεί να ναι αυτό; είδα στο ίντερνετ κάτι για αμυγδαλολιθους . Αλλά αυτούς λέει τους σπας εσύ εμένα βγήκαν μόνοι τους ή κάτι τέτοιο. Και το ορωι που ξύπνησα πόναγε λίγο δεξια κοντά Το φρονιμίτη μου και λέω θα ναι από το τσιγάρο και μόλις τα έφτασα αυτά σταμάτησα να πονάω. Είδα δει και πριν κάνα μήνα εκείνη την κοπέλα που είχε πεθάνει απο οξεια αμυγδαλιτιδα και τώρα έχω φρικάρει την ζωή μκυ . Έχω κλείσει ραντεβού με ωρυλα αλλά αυτή η αναμονή με διαλύει μέσα μου.... Η ωρυλας είπε δεν ειανι κάτι αυτό αλλά αν ας με δει κιόλας αν ειναι .....
    ... έχω φρικάρει ρε παιδιά. Έχει κανείς καμιά παρόμοια εμπειρία;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    το εχω παθει κι εγω αυτο που βγαζουν οι αμυγδαλές αν εχουν πιον τυχαίνουν κι βγαίνουν συχνα ετσι μα ο γιατρος θα το δει κι θα πει .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    το εχω παθει κι εγω αυτο που βγαζουν οι αμυγδαλές αν εχουν πιον τυχαίνουν κι βγαίνουν συχνα ετσι μα ο γιατρος θα το δει κι θα πει .
    Σε ευχαριστώ ποτ μοτ απάντησες... απλά εγώ δεν τις βλέπω πρησμενες τις αμυγδαλες , ούτε πονάω στην καταποση μόνο το πρωί πονούσα λίγο μετά πέρασε. Ούτε εγώ πυρετό η κάτι τέτοιο... έχω φρικάρει δεν ξέρω αν ρχω ανησυχήσει τόσο μα τόσο πολύ χωρίς λόγο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968

    Thumbs up

    αυτα τα βγαζεις κι χωρις να ειν πρισμενες ειν βρωμιες που κολλανε σε κατι τρυπες κι αν κουνηθουν λιγο πεφτουν . ο γιατρος θα στο πει μα νομιζω πως μπορει να ειχες καποιο κρυωμα κι το περασες ελαφρια . θα το κρινει πιο σωστα εκεινος φυσικα εσυ καν γαργαρες με απολιμαντικο για αυτο κι θα περασουν τα θεματα . εγω οταν ειχα περασει θεματα με πονολαιμο και τετοια κανω γαργαρες κι βαζω κι στη μυτη λιγο να περασει μεσα στα ρουθούνια τα καιει κι φευγει το μικροβιο σιγα σιγα.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    αυτα τα βγαζεις κι χωρις να ειν πρισμενες ειν βρωμιες που κολλανε σε κατι τρυπες κι αν κουνηθουν λιγο πεφτουν . ο γιατρος θα στο πει μα νομιζω πως μπορει να ειχες καποιο κρυωμα κι το περασες ελαφρια . θα το κρινει πιο σωστα εκεινος φυσικα εσυ καν γαργαρες με απολιμαντικο για αυτο κι θα περασουν τα θεματα . εγω οταν ειχα περασει θεματα με πονολαιμο και τετοια κανω γαργαρες κι βαζω κι στη μυτη λιγο να περασει μεσα στα ρουθούνια τα καιει κι φευγει το μικροβιο σιγα σιγα.
    Αν επιτρέπεται με τι έκανες γαργάρες;;; αλατόνερο;;; δεν τα βλέπω πάντως αυτά στο λαιμο μου έβαλα και φακό και δεν φαίνεται κάτι απλά θα έπεσαν από κάπου δεν ξέρω από πιο σημείο... δεν με παίρνει κι αυτή η γιατρός τηλέφωνο για να πάω γιατί πρέπει να ναι πηγμενη και είναι και τελευταία στιγμή. Και γω φρικάρω όλο και πιο πολύ μάλλον χώρος λόγο και αιτία...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968

    Cool

    να πας σε ενα φαρμακειο να σου συστισουν κατι καλο για να κανεις γαργαρες κι πες κι αυτο που εχεις .αυτοι θα ξερουν να πουν τι ειναι μην στεναχωριεσε φιλαρακι καν κρύωμα θα περασες κι δε το καταλαβες . αυτα τα βγαζουν οι αμυγδαλες βρωμιες που κολλανε κι κανουν ερεθισμο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    να πας σε ενα φαρμακειο να σου συστισουν κατι καλο για να κανεις γαργαρες κι πες κι αυτο που εχεις .αυτοι θα ξερουν να πουν τι ειναι μην στεναχωριεσε φιλαρακι καν κρύωμα θα περασες κι δε το καταλαβες . αυτα τα βγαζουν οι αμυγδαλες βρωμιες που κολλανε κι κανουν ερεθισμο .
    Σε ευχαρισυω πάρα πολύ ποτ απάντησες... θα πάω σε ένα φαρμακείο μόλις βγω έξω να τους πω και να μου προτείνουν κάτι. Πολύ πιθανόν να είναι αυτό.. απλά ως αρρωστοφοβικη και με ιδψ φρικάρω κατευθείαν με ότι συμβαίνει. Μπορεί να είναι και από κάνα τσιγαρο . Και γενικά ένιωθα και λόγο περίεργα αυτές τις μέρες σαν κρυωματακι από αιρκον . Και πάλι εκτιμώ πυκ απάντησες . Πλέον όλοι με παίρνουν στο ψιλό και καμεις δεν δίνει σημασία από τους κοντινούς μου . Στεναχωροεμαι μόνη μου και συνεχίζουμε...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλαρακι μου ολα καλα μην ανχωνεσε παε φαρμακειο να σου δωσουν κατι κι αν σε ενοχλαει ακομα πας στον γιατρο μηπως δωσει κατι κανα φάρμακο να στρώσει κρύωμα θα ειναι τωρα ειν κι η εποχη ετσι που κοπανούν τα κρυολογήματα.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #9
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι μου ολα καλα μην ανχωνεσε παε φαρμακειο να σου δωσουν κατι κι αν σε ενοχλαει ακομα πας στον γιατρο μηπως δωσει κατι κανα φάρμακο να στρώσει κρύωμα θα ειναι τωρα ειν κι η εποχη ετσι που κοπανούν τα κρυολογήματα.
    Μόλις γύρισα από ωρλ . Το πόρισμα: αμυγδαλολιθοι.. τίποτα το σοβαρό δηλαδή. Και αν τους βγάζω υπερβολικά συχνά τότε θα πρέπει να της βγάλω. Αλλά είναι κάτι νορμάλ. Ξε αγχώθηκα τουλάχιστον για σήμερα. Μέχρι να βρεθεί κάτι άλλο αύριο...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    αυτο που σου ειπα κι εγω ειναι αυτα που κολλανε μεσα στις μικρες τρυπες κι πετρώνουν. αυτα μπορεις με τροπο να τα βγαζεις με μπετονετα αυτιων με σπροξημο βγαινουν εγω το εχω κανει . φιλαρακι περαστικα ευχομε ολα μια χαρα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. Παράξενο πράγμα!
    By Maraki! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 09-01-2022, 11:57
  2. περίεργο αίσθημα στο λαιμο και πανικος.
    By Άρια in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 11-03-2016, 15:42
  3. Ένα παράξενο πράγμα
    By Molostroi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 18-11-2011, 12:52
  4. Ένα περίεργο πράγμα
    By STARAKI_ed in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 28
    Last Post: 26-01-2011, 02:05
  5. ύπουλο πράγμα...
    By joana in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2008, 12:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •