Μισω την πόλη μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Panos_019
    Guest

    Μισω την πόλη μου

    Καλησπέρα.Εδω και καιρό από όταν γύρισα από την πόλη που σπούδαζα μένω στο πατρικό μου.Εχω αρχίσει και δεν την παλεύω δουλειές δεν υπάρχουν και έχω εγκλωβιστει εδώ.Να φύγω δεν μπορώ για κάπου αλλού μιας και όλα έχουν πάει στο Θεό και ζεις αντί να επιβιώνεις.Εχω πέσει σε καταθλιψη εδώ όλοι με ξέρουν δεν πολυβγαινω γιατί δεν υπάρχει σάλιο πλέον και σιχαίνομαι το μέρος που ζω.Ξερω ότι και σε μεγαλύτερες πόλεις δεν είναι όλα ρόδινα αλλά σαν την επαρχία δεν είναι ρε πουστη μου όλοι κοίτανε να σε κοτσομπολεψουν και τους έχω βαρεθεί τόσα χρόνια στη μάπα.Το θέμα είναι τι μπορώ να κανω;Βοήθεια δεν εχω από πουθενά δυστυχώς και μάλλον είμαι καταδικασμενος να ζω εδώ σε αυτό το κολομερος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    ποσο σε νιωθω ρε φιλαρακι δε λεγεται στην επαρχια εχουν μια μυτη ρε παιδι μου αλα καρτ φιλιες και καλή συμπεριφορά. οταν ηρθα εδώ που ζω θα εβρισκα φιλους μα δε πλησιαζουν αν εχεις και θεματα επικοινωνιας οπως οταν εχεις ασπεργκερ οι αλλοι σε κοιτανε πολυ πιο αποριπτικα.περιοριζονται οι αλοι σε ενα κυριλε και πληθιντικο τυπικο απομακρο η αδιαφορια . η σε πλησιαζουν καποιοι απο περιεργεια κι για να σε κοροιδεψει απ πίσω αν κατι τους φαινεται περιεργο η αστειο. σπανια να βρεις οκ ατομα κι αυτοι ζουν μακρια η σπανια τους συναντας κι ετσι μοναξια φουλ. ε ομως θα ζουμε κι εμεις εχουμε δικαιωμα στη ζωη και στο να κανουμε οτι αγαπαμε κι ας μην μας θελουν οι αλοι .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,092
    Quote Originally Posted by Panos_019 View Post
    Καλησπέρα.Εδω και καιρό από όταν γύρισα από την πόλη που σπούδαζα μένω στο πατρικό μου.Εχω αρχίσει και δεν την παλεύω δουλειές δεν υπάρχουν και έχω εγκλωβιστει εδώ.Να φύγω δεν μπορώ για κάπου αλλού μιας και όλα έχουν πάει στο Θεό και ζεις αντί να επιβιώνεις.Εχω πέσει σε καταθλιψη εδώ όλοι με ξέρουν δεν πολυβγαινω γιατί δεν υπάρχει σάλιο πλέον και σιχαίνομαι το μέρος που ζω.Ξερω ότι και σε μεγαλύτερες πόλεις δεν είναι όλα ρόδινα αλλά σαν την επαρχία δεν είναι ρε πουστη μου όλοι κοίτανε να σε κοτσομπολεψουν και τους έχω βαρεθεί τόσα χρόνια στη μάπα.Το θέμα είναι τι μπορώ να κανω;Βοήθεια δεν εχω από πουθενά δυστυχώς και μάλλον είμαι καταδικασμενος να ζω εδώ σε αυτό το κολομερος
    Ψάχνεις δουλειά γενικά ή μόνο ότι έχει σχέση με αυτό που σπούδασες;

    Υπάρχουν παντού άνθρωποι που θα σχολιάσουν, δεν έχει να κάνει με την περιοχή που μένεις. Δεν σε επηρεάζει όμως κάπου αυτό. Ο άνθρωπος που θέλει να σχολιάσει κάτι για σένα, ότι και να κάνεις κάτι θα βρει να πει(αυτό ισχύει παντού και για όλους).Αυτό όμως είναι θέμα δικό του(μεζεροι άνθρωποι), δεν σε αφορά. Δώσε βάση στις ανάγκες σου.

  4. #4
    Panos_019
    Guest
    Ψάχνω δεν κολλάω μόνο σε αυτό που σπούδασα απλά παντού βρίσκω τοίχο για την ωρα τουλάχιστον.ειδωμεν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,736
    Έπρεπε να είχες αδερφή εμένα :Ρ
    Όταν ο αδερφός μου πέρασε στις Πανελλήνιες πήγε Πάτρα. Χαρήκαμε. Όταν πηγε εκεί διαπίστωσε ότι είναι άθλια καθώς αυτός ΑΘηναίος και η Πάτρα μια πόλη πολύ κατώτερη.
    Του είπα κάνε μεταγραφή Θεσσαλονίκη. Μου λέει Αθήνα. Αθήνα του λέω θα ζήσεις όλη την υπόλοιπη ζωή σου. Πήγαινε Αριστοτέλειο να γνωρίσεις μια άλλη πόλη κι όταν τελειώσεις εδώ θα είναι η Αθήνα. Έτσι κι έγιναν τα πράγματα. Σε 1 χρόνο θα γυρίσει.
    Ποιος ξέρει πώς θα τα βρει εδώ, Αθήνα. Αλλά πάντα θα έχει και την Θεσσαλονίκη.
    Λοιπόν, όπου και είσαι βρες το καλύτερο. Κι αν δεν μπορείς εκεί πήγαινε αλλού αγόρι μου. Μικρός είσαι θα τα καταφέρεις!
    Αλήθεια στο λέω, αν σε βοηθούν και οι γονείς σου θα τα καταφέρεις.

Similar Threads

  1. Την Μισώ
    By ΕιρηνηΠαναγιωτα in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 0
    Last Post: 10-12-2019, 19:34
  2. ΜΙΣΩ ΤΗ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΜΕΝΩ
    By zeroend in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 19-09-2017, 14:55
  3. Με μισω
    By melina20 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 33
    Last Post: 29-11-2016, 14:59
  4. δεν εχω φίλουςστην πόλη μου
    By Michael21gr in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 29-12-2014, 16:55
  5. σε νέα πόλη και δεν έχω παρέα
    By anewuser in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 20-10-2014, 02:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •