Απιστευτος ερωτας για την καθηγητρια μου! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 161 of 161
  1. #151
    Λοιπον,επειδη φιλε μου μαλλον ειρωνευεσαι τοση ωρα και προφανως δεν ειναι σοβαρα τα πραγματα που λες,καλυτερα να μην συνεχισω να παρευρισκομαι στη συζητηση.Λυπαμαι που δεν καταλαβαινεις.Ευχαριστω τους υπολοιπους για τη βοηθεια.

  2. #152
    τωρα σε παρακαλω για μενα καντο ...αν τελικα πας , πιες εστω και μια μπυρα αμστελ....
    αφου οπως λες δεν πινεις , θα σε βοηθησει λιγο να χαλαρωσης ....μας το αφησες τελευταιο το πιο σημαντικο στοιχειο που κανει ματ σε αυτη την ιστορια ...
    δεν ειναι μια απλη ερωτικη περιπετεια που παιζεται εδω...
    αλλα μια ολοκληρη επιχειρηματικη δραστηριοτητα που η μοιρα θελησε να κρινεται το μελον της απο τους δυο σας .....
    Ολα παιζουν υπερ σου φιλε....
    Οικογενεια , κοινωνια , ηθικη , συμφερον , οικονομια , σταθεροτητα , επαγγελματικος προσανατολισμος , ολα πιστεψε με ....θα πρεπει πραγματικα να εχεις πεσει πολυ εξω αν σου πει οχι στο να το σκεφθει τουλαχιστον με την δεουσα σοβαροτητα που χρειαζεται...

  3. #153
    το 93% της ανθρωπινης επικοινωνιας γινεται με την γλωσσα του σωματος ...
    λες η γυναικα που κρυβει μεσα στην ψυχη της η δασκαλα να μην αφησε την θηλυκοτητα της
    να κανει την δουλεια της ιδιας της φυσης ? Ειναι μια απο τις πιο σημαντικες μαθησεις που θα σου δωσει φιλαρακι...αν με τον τροπο της σε εκανε να αγαπησεις το επαγγελμα , τωρα παλι με τον τροπο της θα σε κανει να το δεις να παιρνει μια πιο ομορφη ακομα χροια και να γινεται γηινο ανθρωπινο και ηδονικο....γιατι εστι θα το κανετε μαζι αργοτερα σε καθε παιδι που στο προσωπο του θα βλεπετε την δικη σας πορεια απο το παιδι στην γυναικα και τον ανδρα...

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Πανο βλεπω οτι συνεχιζεις κ ειρωνευεσαι.Οι 3 αρραβωνιαστικες ,οι 100+- ερωμενες κ η νυν συζυγος στην οποια χρωσταμε τοσες συμβουλες δεν σου εμαθαν οτι οταν δεν εχεις τι να πεις ειναι καλυτερα να σωπαινεις?

  5. #155
    Originally posted by mariafound82
    Πανο βλεπω οτι συνεχιζεις κ ειρωνευεσαι.Οι 3 αρραβωνιαστικες ,οι 100+- ερωμενες κ η νυν συζυγος στην οποια χρωσταμε τοσες συμβουλες δεν σου εμαθαν οτι οταν δεν εχεις τι να πεις ειναι καλυτερα να σωπαινεις?
    εδω εισαι χοντρα λαθος !μαρια...
    δεν ειρωνευομαι ουτε αστειευομαι καθολου...
    η ερωτικη συνομιλια , ειναι ενα αγνωστο σχετικα κεφαλαιο της ανθρωπινης υπαρξης , ουτε τον προλογο δεν ξερουμε ακομα...
    ενα ειναι σιγουρο...
    αν η εκριση των αδενων μας δεν ειναι υπευθυνη για την σεξουαλικη ελξη που μας προξενουν ορισμενοι ανθρωποι οπως εχουν δειξει προσφατα σχετικα τα εργαστηρια , συνεχιζουμε να ψαχνουμε για κατι περισσοτερο και οχι λιγοτερο για να βρουμε την αιτια που μας προκαλουν σεξουαλικη αναστατωση καποιοι ενω καποιοι αλλοι μας αφηνουν αδιαφορους ....
    προσωπικα αν με ρωτουσες θα σου ελεγα οτι καθε γυναικα ασυνειδητα , νοιωθει το αντρικο ενδιαφερον και οτι παλι ασυνειδητα , χρησιμοποιει την γλωσσα του σωματος , για να το αυξησει , γεγονος που καθιστα πραγματικα δυσκολη την ερμηνεια της σεξουαλικης μας συμπεριφορας και κυριως , το αναφερετο δικαιωμα της συνειδησης μας , να πηγαινει συχνα κοντρα στην φυση και να επιβαλει αυτοελεγχο στην δραση ολων των ενστικτων μας ....
    αυτο σημαινει οτι η δασκαλα εχει καθε ηθικο , κοινωνικο , ατομικο , και οτι αλλο θες δικαιωμα να αρνηθει το ερωτικο καλεσμα του φιλου , αλλα κανεις δεν μπορει να αποκλεισει οτι εστω και εν αγνοια της το προκαλεσε η παντοδυναμη φυση , που φροντιζει μονη της στην διαιωνηση των ειδων της ...

  6. #156
    Originally posted by mariafound82
    Πανο βλεπω οτι συνεχιζεις κ ειρωνευεσαι.Οι 3 αρραβωνιαστικες ,οι 100+- ερωμενες κ η νυν συζυγος στην οποια χρωσταμε τοσες συμβουλες δεν σου εμαθαν οτι οταν δεν εχεις τι να πεις ειναι καλυτερα να σωπαινεις?
    δεν εχεις καταλαβει ακομα τι μεικ απ εχει πεσει μεχρι σημερα στα στερεοτυπα με τα οποια βλεπετε την σεξουαλικοτητα σας ?
    να ξαναγυρισουμε στα παλια? πες οτι θες , κανε οτι θες , αλλα μην ψαχνεις να βρεις αφορμη για να με φιμωσεις γιατι δεν σου αρεσει αυτο που ξερω....

  7. #157
    Originally posted by shostakovichthewarrior
    Λοιπον,επειδη φιλε μου μαλλον ειρωνευεσαι τοση ωρα και προφανως δεν ειναι σοβαρα τα πραγματα που λες,καλυτερα να μην συνεχισω να παρευρισκομαι στη συζητηση.Λυπαμαι που δεν καταλαβαινεις.Ευχαριστω τους υπολοιπους για τη βοηθεια.
    κανεις λαθος , αλλα ειναι δικαιωμα σου...
    δεν ειρωνευομαι καθολου...
    σου λεω τι θα εκαν εγω στην θεση σου
    τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο....
    μονο που ευτυχως για μενα δεν ήμουν ποτε....
    ελεγα παντα ευχαριστω σε αυτους που μου εδιναν συμβουλες εστω και αν δεν της τηρησα ποτε στην ζωη μου

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by shostakovichthewarrior
    .....Απλως να τονισω,οτι δεν ειμαι τοσο κοινωνικος οσο νομιζεις δηλαδη δεν εχω και τις τοσες παρεες που πιστευεις.Προσπαθω να το ξεχασω με αλλους τροπους.Ενας τυπος ανδρα κοινωνικος,εξωστρεφης με πολλες φιλιες δεν θα παθαινε αυτο που επαθα εγω τωρα!
    Αυτό που γράφεις εδώ αγαπητέ φίλε, σε συνδυασμό με το οτι, η γυναίκα αυτή είναι \"το αντίθετό σου\", μήπως αποκρυπτογραφεί ένα μεγάλο μέρος αυτής της ερωτικής εμμονής σου?

    Επίσης σε άλλο σημείο, γράφεις, όπως το εξέλαβα, οτι είναι το παρελθόν που δεν μπορείς να ξεπεράσεις.

    Αραγε, κατακτώντας αυτήν, ή έστω επιθυμώντας την, γεφυρώνεις το χάσμα, ανάμεσα σε αυτό που είσαι και εκείνο που θα ήθελες να είσαι?

    Ουσιαστικά σου λέω, οτι κάτι παίρνεις απο την εμμονή σου αυτή. Σε κάτι σε εξυπηρετεί, απο κάτι σε προφυλάσσει. Αν βρεις τι συγκεκριμένα, θα είσαι ενδεχομένως πολύ κοντά στην λύση!


    Καλή τύχη :)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by shostakovichthewarrior
    χμ.Καλη η ιδεα με το τριανταφυλλο!Ολα τα υπολοιπα δεν ταιριαζουν σε εμενα,δεν μπορω να τα πραξω,πιστευω φαινεται οτι ειναι στημενο.Πρεπει αρχικα να της κεντρισω την περιεργεια οτι υπαρχει καποιος παραφορα ερωτευμενος μαζι της και σιγα σιγα σε καποια αλλη στιγμη να επανεμφανιστω πλεον για την συναντηση.Αλλα το πρωτο πρεπει να γινει με μυστικο τροπο.Ισως να χρειαστουν και χρονια για να γινουν αυτα.Δεν πειραζει.Ας περιμενω αλλα 2-3 χρονια.Δεν θα χασω τιποτα.Ουτως η αλλως αυτη ειναι η μοναδικη γυναικα που με εκανε να νιωσω ετσι.Αξιζει λιγη υπομονη ακομα,συνηθισα τωρα!Τι 4 τι 7 χρονια!
    Λοιπόν τώρα που είπες, ας περάσουν και λίγα χρόνια παράφορου έρωτα ακόμα, μου θύμησες το εξής βιβλίο.

    http://books.vres.gr/book.php?book_id=28959 ( Αμόκ - το γράμμα μιας άγνωστης).


    Αναφέρεται στον εμμονικό και παράφορο έρωτα μιας γυναίκας που μέσα απο ένα εξομολογητικό γράμμα κατάφερε να στοιχειώσει με αυτόν, την ζωή του άντρα που αγαπούσε....

    Ενδιαφέρον βιβλίο για την συναισθηματική εξάρτηση θα έλεγα. Αν το διαβάσεις, ίσως να γλυτώσεις λίγο απο τον χρόνο σου ;)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #160
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    2
    Ειμαι 45 χρονων.εχω χωρισει εδω και ενα χρονο,και εχω 2 λεβεντες που τους υπεραγαπω.εχω κανει σχεσεις στη ζωη μου.εχει προχωρησει δλδ η ζωη μου και εχει κανει εναν αρκετα μεγαλο κυκλο.
    Ειναι ομως 2μιση το βραδυ.7 ξυπναω για να παω τα παιδια σχολειο,και διαβαζω αρθρα για ανεκπληρωτους ερωτες και κλαιω... ΝΑΙ κλαιω...
    Γιατι σε 15 μερες είμαι αναγκασμενος να παω σε μια γυναικα που ισως να μη με θυματε καν,και να της αποκαλυψω οτι στο λυκειο πεθενα για εκεινη... ότι δεν την πλησιασα ποτε γιατι ειμουν ντροπαλος.γιατι δεν μπορουσα να διαχειριστω αυτον τον καταιγισμο συναισθηματων που συνοδευει τον πρωτο ερωτα,ανομολογητος,ανεκπλη ρωτος.εχουν περασει 30 χρονια.την ειδα μια φορα απο τοτε φευγαλεα,εχουμε μιλησει ελαχιστα στο λυκειο.αυτα τα 30 χρονια ειχα σκεφτει να την βρω μονο μετα απο εναν χωρισμό μου στα 23.κι ομως.. τοσα χρονια μετα και την θελω... τετοια δυναμη εχει ο ανεκπληρωτος ερωτας.και κλαιω γιαυτο.γιατι ξερω οτι είμαι δεσμιος ενος απωθημενου.γιατι δεν εχει σβησει ποτε.γιατι θα με συρει μπροστα της,( ειναι ψυχολογος).θα κλεισω ραντεβου και σκοπευω στη τριτη συνεδρια να της αποκαλυφθω...
    Τοσο μεσα μου εχει χαραχθει.
    Πιστεψε με μακαρι να μην την σκεφτομουν ποτε ξανα... μακαρι να ειχε σβησει κι ομως... αν ειναι δυνατον,τι ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ να κανω... για να γιατρεψω την ψυχη μου.
    Μην το αφησεις να παει παρακατω φιλε μου καλε.δεν ξερεις ποσο σε νιωθω... οσος καιρος να περασει δεν θα σβησει... κανε κατι...

  11. #161
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    2
    Συμφωνο,οσο τρελο κι αν ακουγετε...

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •