Απιστευτος ερωτας για την καθηγητρια μου! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 161
  1. #31
    Originally posted by mariafound82

    θεοφανια ,περιμενεις να τον απορριψει,να πληγωθει κ να το ξεχασει επειδη πονεσε?Δεν νομιζω.Το μονο που θα καταφερει ειναι να τρεφει μια κατασταση κ να φερει σε πολυ δυσκολη θεση την κοπελλα.Ασε που μετα την κουβεντα θα καθεται να σκεφτεται \'μηπως εννοουσε κατι αλλο?\"Ταχω περασει ολα αυτα κ εμενα δεν κρατησε 4 χρονια αλλα περισσοτερο.
    Το καλυτερο που μπορει να κανει ειναι να συνεχισει την ζωη του ,τις παρεες του ,τα χομπι του.Ολα θαλλαξουν καποια στιγμη κ η καθηγητρια του θα μεινει μια γλυκια αναμνηση
    Όχι....για πάντα θα σκέφτεται πως δεν προσπάθησε. Σίγουρα υπάρχουν πολλές ιστορίες εφηβικού έρωτα που δεν κατέληξαν πουθενά, πόσοι όμως από αυτούς που ήταν κρυφά ερωτευμένοι, εκδήλωσαν το συναίσθημα τους?
    Λίγοι. Ξέρεις γιατί; Από φόβο.
    Καλύτερα όμως να ξέρεις τι σου γίνεται και να διαπραγματεύσεσαι την αλήθεια, παρα να διαπραγματεύεσαι υποθετικές καταλήξεις.
    Το είπα και πιο πάνω. Οι ήττες στη ζωή του κάθε ανθρώπου κάνουν πιο δυνατές τις νίκες του..

  2. #32
    Originally posted by dreamer
    Κατά την άποψη μου ένιωθε πως την έβλεπες και της άρεσε. Αλλά δεν μπορούσε να κάνει κάτι τότε. Σήμερα όμως είναι πιο εύκολα τα πράγματα.
    Μμμ...δεν σου κρύβω πως το σκέφτηκα και γω αυτό, αλλά προτιμώ να λειτουργήσει με τη βεβαιότητα της απόρριψης, παρά με την ελπίδα της αποδοχής....

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    128
    Θα συμφωνήσω με την Θεοφανία. Πρέπει να ξεμπερδεύεις με το θέμα. Αν η απάντηση είναι αρνητική θα έχεις κερδίσει την ικανοποίηση ότι δεν θα πεθάνεις χωρίς να ξέρεις...Αν είναι θετική...καλή τύχη.

    Και στις δύο περιπτώσεις θα την απομυθοποιήσεις έτσι κι αλλιώς...

  4. #34
    @dreamer:Οντως,κι εγω το πιστευω οτι απο τις πρωτες μερες ειχε καταλαβει πως την ηθελα αφου ημουν ο μονος μαθητης που της εστελνα προσωπικα μηνυματα στο ασχετο,χωρις λογο και την ρωτουσα τι κανει ψαχνοντας αστειες αφορμες!@maria:Αυτο προσπαθω να κανω,και το εχω πετυχει σε εναν βαθμο!Απλως να τονισω,οτι δεν ειμαι τοσο κοινωνικος οσο νομιζεις δηλαδη δεν εχω και τις τοσες παρεες που πιστευεις.Προσπαθω να το ξεχασω με αλλους τροπους.Ενας τυπος ανδρα κοινωνικος,εξωστρεφης με πολλες φιλιες δεν θα παθαινε αυτο που επαθα εγω τωρα!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by dreamer
    Θα συμφωνήσω με την Θεοφανία. Πρέπει να ξεμπερδεύεις με το θέμα. Αν η απάντηση είναι αρνητική θα έχεις κερδίσει την ικανοποίηση ότι δεν θα πεθάνεις χωρίς να ξέρεις...Αν είναι θετική...καλή τύχη.

    Και στις δύο περιπτώσεις θα την απομυθοποιήσεις έτσι κι αλλιώς...
    :) Δεν ξερω αν πρεπει να ξεμπερδευεις με το θεμα. Αυτο που ξερω ειναι πώς συντηρώντας το ετσι - ουτε μπρος ουτε πισω- το διογκωνεις.

    Δινοντας μια τετοια ωθηση που σου προτεινουν η Θεοφανια κ ο dreamer ερχεσαι σε μια πιο πραγματικη κατασταση. Βαζεις στο παιχνιδι κ τη γυναικα πιο ενεργα.Δινοντας της λογο.

    Κανοντας κατι τετοιο, προχωρας ηδη σε μια αλλη κατασταση. Αν θελεις λοιπον να προχωρησεις σε ενα αλλο επιπεδο-τοτε καντο:) Ασε που δεν ξερεις πώς πραγματικα θα εισαι λεγοντας της κατι τετοιο:)
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Να της μιλησει για τα συναισθηματα του ειναι κατανοητο.Το να το κανει ομως με σκοπο να τον βοηθησει αν τον απορριψει το βρισκω παραλογο.
    Dreamer κανεις δεν μπορει να ξερει τι σκεφτοταν η κοπελλα τοτε κ τι σκεφτεται τωρα.Ουτε πως θα αντιδρασει.Κ σιγουρα ο Sho δεν μπορει να ξςερει αν εχει δεσμο,ποιο ειδος αντρα της αρεσει κ γιατι δεν παντρευτηκε.[Διακρινω καποιο ειδος ρατσισμου]
    Sho ειναι καλυτερα να λειτουργεις παντα με την ελπιδα της αποδοχης.Θα το εκπεμπεις ,θα φαινεται στα λογια σου.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    128
    Originally posted by shostakovichthewarrior
    @dreamer:Οντως,κι εγω το πιστευω οτι απο τις πρωτες μερες ειχε καταλαβει πως την ηθελα αφου ημουν ο μονος μαθητης που της εστελνα προσωπικα μηνυματα στο ασχετο,χωρις λογο και την ρωτουσα τι κανει ψαχνοντας αστειες αφορμες
    Και φυσικά όσο το \"παιχνίδι\" ήταν εντός ορίων συμμετείχε...

    Γοητεύτηκε φίλε μου, γοητεύτηκε...

  8. #38
    @Θεοφανια:Χμ.Οντως σωστο αυτο που λες!Καλυτερα να προσπαθησω και να το μετανιωσω,ας φαω και ξυλο,παρα να θυμαμαι και να μετανιωνω για κατι που δεν εκανα!Α,ολα κι ολα!Αυτο ειναι σωστο!
    @remedy:Οι σχεσεις μου με την μητερα μου ηταν και ειναι αψογες.Γενικα και με τους 2 γονεις μου ειναι πιστευω απο τις πιο καλες σχεσεις που μπορεις να βρεις!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by dreamer
    Κατά την άποψη μου ένιωθε πως την έβλεπες και της άρεσε. Αλλά δεν μπορούσε να κάνει κάτι τότε. Σήμερα όμως είναι πιο εύκολα τα πράγματα.
    αν μια γυναικα κολακευεται επειδη βλεπει οτι αρεσει σε καποιον, σημαινει οτι θελει να κανει κ κατι μαζι του?δε νομιζω...
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  10. #40
    Originally posted by mariafound82
    Να της μιλησει για τα συναισθηματα του ειναι κατανοητο.Το να το κανει ομως με σκοπο να τον βοηθησει αν τον απορριψει το βρισκω παραλογο.
    Μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοούσα.
    Είπα να της μιλήσει για τα συναισθήματα του και μέσα από την απόρριψη, (που κατέχει το μεγαλύτερο ποσοστό σε αυτή την ιστορία), θα δει τη δική της πλευρά, θα πονέσει και θα έχει να διαπραγματευτεί ΜΟΝΟ ένα θέμα και όχι χιλιάδες ΑΝ.
    Ελπίζω να έγινα κατανοητή...

  11. #41
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by dreamer
    Κατά την άποψη μου ένιωθε πως την έβλεπες και της άρεσε. Αλλά δεν μπορούσε να κάνει κάτι τότε. Σήμερα όμως είναι πιο εύκολα τα πράγματα.
    αν μια γυναικα κολακευεται επειδη βλεπει οτι αρεσει σε καποιον, σημαινει οτι θελει να κανει κ κατι μαζι του?δε νομιζω...
    Σε καμιά περίπτωση...Απλά σε όλες μας αρέσει η αίσθηση πως κάποιος είναι ερωτευμένος μαζί μας, αλλά σίγουρα δεν σημαίνει πως θα τον ερωτευτούμε και εμείς.....

  12. #42
    Ενα πραγμα ειναι σιγουρο,επειδη καπως το εχω ψαξει κι απο εγκυρες πηγες,δεν υπαρχει κανενας αλλος στη ζωη της.Βασικα,αν υπηρχε ισως και να μην ημουνα ετσι τωρα!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    128
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by dreamer
    Κατά την άποψη μου ένιωθε πως την έβλεπες και της άρεσε. Αλλά δεν μπορούσε να κάνει κάτι τότε. Σήμερα όμως είναι πιο εύκολα τα πράγματα.
    αν μια γυναικα κολακευεται επειδη βλεπει οτι αρεσει σε καποιον, σημαινει οτι θελει να κανει κ κατι μαζι του?δε νομιζω...
    Έτσι είναι Σοφία μου, αλλά μη ξεχνάς ότι μετά την ερωτική εξομολόγηση η καθηγήτρια δεν βρήκε καν το θάρρος να απαντήσει.

    Αν μη τι άλλο αυτή η στάση δεν είναι φυσιολογική.

    Απλά δεν ήθελε να το ξεκόψει γιατί ήλπιζε ότι ο Σο θα έβρισκε το θάρρος να προχωρήσει ακόμα περισσότερο.

    Έτσι θα είχε και η ίδια άλλοθι για τον εαυτό της σε περίπτωση που ενέδινε.

  14. #44
    Και ενταξει,για να μην κανουμε συνεχεια πλακα,η συγκεκριμενη γυναικα δεν υπηρχε περιπτωση να επιθυμει κατι απο εναν αντρα 13 χρονια μικροτερο,δεν ηταν απο αυτες.Η τουλαχιστον ετσι ειχα καταλαβει μεσα στο μαθημα.Πιστευω ισως εχω πεσει μεσα,ε?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Θεοφανια καταλαβαινω πολυ καλα πως το σκεφτεσαι.Δεν πιστευω οτι ο τροπος αυτος ειναι ο καταλληλος, για τον φιλο μας.Ειναι πολυ νεος ,χωρις καμμια εμπειρια κ πολυ φοβαμαι οτι μετα θα πρεπει να συνειδητοποιησει κ να ξεπερασει μια δυσκολη κατασταση.
    Οπως ανεφερα παραπανω το εχω περασει 2 φορες.Την πρωτη δεν μιλησα ,την δευτερη ναι.Το αποτελεσμα?Να κολλησω πολυ περισσοτερο στην δευτερη γιατι ειχα ελπιδες οτι τωρα που ξερει καποια στιγμη θα αλλαξουν ολα\'.
    Πως θα αντιδρασει/Ας παρουμε κ τις 2 περιπτωσεις
    1Να αρνηθει αγνωστες συνεπειες για τον sho
    2 να δεχτει για μερικες φορες ,να κανει το κεφι της[ειναι πολυ νεωτερος] κ μετα με μια δικαιολογια να τον διωξει οποτε οι συνεπειες θα ειναι οι ιδιες.
    Εκτος αν ο sho ειναι ετοιμος κ για τις 2 αντιδρασεις.

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •