Απιστευτος ερωτας για την καθηγητρια μου! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 161
  1. #61
    Originally posted by mariafound82
    Θεοφανια καταλαβαινω πολυ καλα πως το σκεφτεσαι.Δεν πιστευω οτι ο τροπος αυτος ειναι ο καταλληλος, για τον φιλο μας.Ειναι πολυ νεος ,χωρις καμμια εμπειρια κ πολυ φοβαμαι οτι μετα θα πρεπει να συνειδητοποιησει κ να ξεπερασει μια δυσκολη κατασταση.


    Αυτό ακριβώς εννοώ! Να συνειδητοποιήσει την πραγματικότητα, ωστε να μπορέσει να την ξεπεράσει!


    Οπως ανεφερα παραπανω το εχω περασει 2 φορες.Την πρωτη δεν μιλησα ,την δευτερη ναι.Το αποτελεσμα?Να κολλησω πολυ περισσοτερο στην δευτερη γιατι ειχα ελπιδες οτι τωρα που ξερει καποια στιγμη θα αλλαξουν ολα\'.


    Γιατί σου δημιουργήθηκαν ελπίδες? Επειδή το ήθελες, ή επειδή στις έδωσε?

    Πως θα αντιδρασει/Ας παρουμε κ τις 2 περιπτωσεις
    1Να αρνηθει αγνωστες συνεπειες για τον sho


    Είπαμε ποιες θα είναι οι συνέπειες. Θα χτυπηθεί για ένα διάστημα, αλλά θα τελειώσει μέσα του θέλοντας και μη.


    2 να δεχτει για μερικες φορες ,να κανει το κεφι της[ειναι πολυ νεωτερος] κ μετα με μια δικαιολογια να τον διωξει οποτε οι συνεπειες θα ειναι οι ιδιες.


    Μια χαρά θα του έρθει, καθώς έτσι θα την απομυθοποιήσει, αλλά παράλληλα θα ζήσει και μαζί της μερικά απ όσα έχει ονειρευτεί....

    Εκτος αν ο sho ειναι ετοιμος κ για τις 2 αντιδρασεις.

  2. #62
    Παιδια,ας σοβαρευτουμε.Δεν ειναι απο τις γυναικες που θα πουν ναι σε εναν 13 χρονια μικροτερο για να κανουν το κεφι τους και μετα να τον διωξουν.Τι λογο εχει?Αν ειναι να παρω καποια απαντηση απο τα χειλη της θα ειναι η απορριψη.Τερμα και τελειωσε.Ας μην φαντζομαστε βαγκνερικους,τρομερους ερωτες.Ξερουμε ολοι οτι αυτα σημερα δεν γινονται.Το θεμα δεν ειναι αν θα πει ναι η οχι.Το θεμα ειναι να βρω εναν τροπο να της τα πω ολα επιτελους!!

  3. #63
    Σο...αν σου έχει περάσει απ το μυαλό πως μπορεί να γίνει και κάτι, καλό θα είναι να ξεκινήσεις πιο ομαλά. Πχ, στείλε ένα μνμ για το τι κάνει, πως είναι, χαθήκατε κλπ. Δες πως θα αντιδράσει και μετά βλέπουμε....

  4. #64
    Επειδη ειμαι καχυποπτος γενικα,περνανε παντα απο το μυαλο μου και τα πιο τρελα.Αν ειναι να ξεκινησω κατι σιγουρα δεν θα ξεκινησει ετσι απλα,δηλαδη με ενα μηνυμα τοσο κοινοτυπο.Πρεπει να σκεφτω κατι πιο πολυπλοκο και ευθυ!Αν ειναι να γινει κατι,ας γινει ευθεως και ας πονεσει.Τι να πω?Εδω που φτασαμε!

  5. #65
    Θελω να πω,οτι δεν μπορω να της το παιξω:\"ξερεις χαθηκαμε\"Θα ηταν πολυ ψευτικο αφου εγω ξερω μεσα μου οτι επιτηδες εφυγα για να ξεκολλησω!Αν ειναι,πρεπει να ξερει ολη την αληθεια!

  6. #66
    Originally posted by shostakovichthewarrior
    Θελω να πω,οτι δεν μπορω να της το παιξω:\"ξερεις χαθηκαμε\"Θα ηταν πολυ ψευτικο αφου εγω ξερω μεσα μου οτι επιτηδες εφυγα για να ξεκολλησω!Αν ειναι,πρεπει να ξερει ολη την αληθεια!
    Τότε όμως ξεκινάς με τελεσίγραφα: στο λέω και θέλω να ακούσω ναι ή όχι.
    Εκει συμφωνώ με τη ντριμ....Μήπως έτσι είναι σα να της ρίχνεις όλη την ευθύνη της απόφασης της;
    Μήπως χρειάζεται μια δικαιολογία στον εαυτό της. Πχ, το ένα έφερε το άλλο και κοίτα που έφτασε το θέμα?

  7. #67
    Αυτο που πιστευω ειναι να ξεκινησω να της λεω 2 λογια για το πως εχει η κατασταση,σε καποιο μηνυμα-γραμμα ισως και να της ζητησω καποια προσωπικη συναντηση που θα την αντιμετωπισω για να της τα πω ολα πλεον,χωρις υπεκφυγες.Δεν θα της ριξω κανενα βαρος!

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Θεοφανια παιζεις με τις λεξεις.ξερουμε ολοι την πραγματικοτητα.Εκτος αν η κοπελλα αποφασισει να συνεχισει τα ιδιαιτερα μαθηματα.
    Sho αν θες να της μιλησεις μιλησε της.Δεν χρειαζονται σχεδια ουτε κανενας προγραμματισμος .Ενα τηλεφωνο χρειαζεται
    .Ομως θα προτεινα πριν το κανεις ¨!.Να ξεκαθαρισεις τι περιμενεις,2Να εισαι ετοιμος για ολες τις απαντησεις, 3 Οτι ο ερωτας δεν περναει επειδη θα μιλησεις
    4 Να Κοιταξεις μεσα σου κ να προσπαθησεις να απαντησεις σε ενα ερωτημα.Γιατι κολλησες ?Ποιο κομματι του εαυτου σου βλεπεις πανω της η θα ηθελες να εχεις?

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Θεοφανια δεν χρειαζονται ολες οι γυναικες μια δικαιολογια για να κανουν ερωτα με ενα αντρα.Απλα το θελουν

  10. #70
    Ισως ειναι η σωστοτερη τοποθετηση που εχω διαβασει ως τωρα!Απανταω:αυτο που μου αρεσε πανω της ηταν...ολα!!Τα παντα!Παρολο που ηταν ακριβως αντιθετη απο εμενα!Εμενα μου αρεσε πολυ!Τι να σου πω?Μου αρεσε πολυ το χαμογελο της ειναι η αληθεια!Οσο για το τι θα ακουσω,ναι,λεω οτι ειμαι προετοιμασμενος σχεδον για ολα,αλλα παλι ειναι αλλιως να τα ακους εκεινη την στιγμη,σωστα?Τωρα,λες οτι ο ερωτας δεν φευγει αν της μιλησω.Κι εγω το πιστευω αυτο.Μαλιστα,πιστευω οτι ποτε δεν θα φυγει καθολου απο μεσα μου.ΠΟΤΕ!!!Αν ηταν αλλιως,ηδη θα ειχε ξεθυμανει λιγο.Μπορεις να προτεινεις εσυ τροπο για να φυγει?Αν ξερεις,παρακαλω πες μου!

  11. #71
    @maria:Πανω της δεν βρηκα κανενα κομματι του εαυτου μου!Δεν ξερω ομως ισως τοτε να μη με ηξερα καλα και να νομιζα πως δεν βρηκα.Με συγκινησε ο τροπος που με προσεγγιζε!

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    128
    shostakovichthewarrior, το να της μιλήσεις δεν αποσκοπεί στο να μάθει η ίδια την αλήθεια, αλλά την μάθεις εσύ.

    Η ίδια την ξέρει. Μπορεί να μη ξέρει πως εξακολουθείς να είσαι ερωτευμένος 4 χρόνια τώρα, αλλά ήξερε πως ένιωθες τότε.

    Αυτό που θέλεις να μάθεις με αυτό το εγχείρημα είναι τι ένιωσε η ίδια για σένα. Αυτό είναι που θα σε λυτρώσει. Εκεί πρέπει να κατευθύνεις την κουβέντα.

  13. #73
    Originally posted by mariafound82
    Θεοφανια δεν χρειαζονται ολες οι γυναικες μια δικαιολογια για να κανουν ερωτα με ενα αντρα.Απλα το θελουν
    Μαρία...εξακολουθείς να μη με ...ακολουθείς...
    άλλα λέω και άλλα μεταφράζεις.
    Δεν μίλησα για δικαιολογία, μίλησα για το γεγονός πως η κοπέλα είναι γνωστή του πατέρα του, γνωστή στον κύκλο του, κοκ.
    Από κει πέρα αν πάει και της πει: δεν ξεκολάς απ το μυαλό μου, είμαι ερωτευμένος, δεν μπορώ να σε ξεπεράσω και όλα αυτά τα ξενερωτικά, το μόνο που θα κερδίσει ειναι μια ευγενική απόρριψη.
    Αν το πάει πιο χαλαρά και το αφησει να κυλήσει, ποιος σου λέει πως δεν μπορεί να φτάσει κάπου?

  14. #74
    @dreamer:Εκεινη δεν ξερει πως νιωθω 4 χρονια τωρα.Τοτε απλως νομιζε οτι ειχα μια καψουρα της στιγμης μαζι της σαν ολους τους υπολοιπους που ενδεχομενως να ειχαν κολλησει με αυτην!Δεν τα ηξερε ολα.
    @Θεοφανια:Γιατι ειναι ξενερωτο το να παραδεχτω τον ερωτα μου για αυτην,μπροστα της με εντονο τροπο και αποκαλυπτικο?Δηλαδη τι αλλο εννοουσες εσυ οταν ελεγες να της μιλησω?Φιλικα!

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Δεν υπαρχει συγκεκριμενος τροπος sho. Ειναι η πρωτη σου αγαπη κ συμφωνω μαζι σου.Θα υπαρχει παντα μεσα σου
    Τωρα αν νομιζεις οτι θα ελευθερωθεις μιλωντας της κανε το.Κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει για το μελλον.Ο καθενας μιλαει συμφωνα με τα δικα του βιωματα κ τις εμπειριες .Μην ξεχνας ομως οτι σου ειπα παραπανω

Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •