Τι πάει λάθος ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    13

    Τι πάει λάθος ;

    Καλησπέρα σας και πάλι! Είχα γράψει ξανά πριν λίγο καιρό για ένα παιδί και με αφορμή και την τωρινή μου <<ιστορία>> θέλω να καταλάβω τι πάει λάθος με εμένα και τις επιλογές μου και το τελευταίο διάστημα όλες οι προσπάθειες μου καταλήγουν σε κωμωδία.

    Έχουμε μαζευτεί σε σπίτι ενός φίλου και με προσεγγίζει ένα παιδί. Ξεκινάμε μιλάμε και τις επόμενες μέρες κανονίζουμε να βγούμε. Συνεχίζουμε τις εξόδους, με καλεί και μαζί με τους φίλους του, μιλάμε με μηνύματα, τηλέφωνα κλπ όλα καλά. Έρχεται η μέρα που πάω σπίτι του λοιπόν και προχωράμε λίγο σε προκαταρκτικα. Γενικώς ένιωσα ότι δεν ηξερε τι να κάνει και επίσης τελείωσε σε ένα λεπτό (δεν είχαμε κάνει ακόμα σεξ), αλλά είπα οκ μάλλον δεν θα έχει μεγάλη εμπειρία, θα το βρούμε σιγά σιγά, κανένα πρόβλημα.

    Έρχεται η επόμενη φορά και αφού έχουμε αρχίσει κάπως να το βρίσκουμε και σε εμένα, γίνεται η κίνηση να προχωρήσουμε. Εκεί εβαλε ανάποδα το προφυλακτικό (αυτό δεν κατέβαινε και πανικοβλήθηκε γιατί δεν ήξερε τι έγινε) μετά δεν έβρισκε βασικά πράγματα (όπως που να μπει), οποτε κατάλαβα ότι μάλλον είναι τελείως παρθένος. Είπα να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου αλλά τελείωσε πάλι πριν προχωρήσουμε και μετά αγχώθηκε και αυτό ήταν. Μετά από ώρα τον ρώτησα γενικά τι του αρέσει, τι έχει δοκιμάσει και θέλει να το κάνουμε και μαζί. Μου είπε ότι έχει δοκιμάσει κάποια πράγματα, ότι αυτό που έπαθε τώρα το έχει πάθει μόνο με μια ακόμα τυπισσα που δεν την ξαναείδε ποτε και ότι έχει χρησιμοποιήσει πολλά προφυλακτικά, αλλά δεν θυμάται ποια. Επίσης πηγαίνοντας με στο ταξί μετά, συνειδητοποίησε ότι άφησε τα κλειδιά του στο σπίτι του και κλειδώθηκε απέξω, οποτε ήρθε και εμεινε μαζί μου (ξυπνούσα σε 4 ώρες για να πάω σε εργαστήριο σχολής).

    Την επόμενη μέρα μου ξανά έστειλε για να βρεθούμε ,ήμουν λίγο ψυχρή και του εξήγησα ότι νιώθω πως δεν έχουμε καλή επικοινωνία. Και εκεί πάνω μου είπε εντάξει τότε ας το αφήσουμε και ότι δεν θέλει κάτι σοβαρό.

    Και ρωτάω εγώ τώρα : τι κάνω τόσο λάθος πια ; Κομπλαρω τον άλλον ; Μήπως όντως είχε εμπειρία και δεν του βγαίνει μαζί μου ; Τον κάνω να νιώθει άβολα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    477
    κατά βάθος όλα είναι λάθος

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,841
    Quote Originally Posted by Evelina2000 View Post

    Την επόμενη μέρα μου ξανά έστειλε για να βρεθούμε ,ήμουν λίγο ψυχρή και του εξήγησα ότι νιώθω πως δεν έχουμε καλή επικοινωνία. Και εκεί πάνω μου είπε εντάξει τότε ας το αφήσουμε και ότι δεν θέλει κάτι σοβαρό.
    προσπαθησε να αποδεχτεις οτι ακομα και ενας αντρας χωρις πολλες εμπειριες μπορει να σε φτυσει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,368
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    προσπαθησε να αποδεχτεις οτι ακομα και ενας αντρας χωρις πολλες εμπειριες μπορει να σε φτυσει
    Εβελίνα, νομίζω είναι σαφές, από ψυχαναλυτικής πλευράς, ότι αυτός που σου έγραψε αυτά τα λόγια, απευθύνεται στη μαμά του και μόνο σε κείνη!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,135
    Quote Originally Posted by Evelina2000 View Post
    Καλησπέρα σας και πάλι! Είχα γράψει ξανά πριν λίγο καιρό για ένα παιδί και με αφορμή και την τωρινή μου <<ιστορία>> θέλω να καταλάβω τι πάει λάθος με εμένα και τις επιλογές μου και το τελευταίο διάστημα όλες οι προσπάθειες μου καταλήγουν σε κωμωδία.

    Έχουμε μαζευτεί σε σπίτι ενός φίλου και με προσεγγίζει ένα παιδί. Ξεκινάμε μιλάμε και τις επόμενες μέρες κανονίζουμε να βγούμε. Συνεχίζουμε τις εξόδους, με καλεί και μαζί με τους φίλους του, μιλάμε με μηνύματα, τηλέφωνα κλπ όλα καλά. Έρχεται η μέρα που πάω σπίτι του λοιπόν και προχωράμε λίγο σε προκαταρκτικα. Γενικώς ένιωσα ότι δεν ηξερε τι να κάνει και επίσης τελείωσε σε ένα λεπτό (δεν είχαμε κάνει ακόμα σεξ), αλλά είπα οκ μάλλον δεν θα έχει μεγάλη εμπειρία, θα το βρούμε σιγά σιγά, κανένα πρόβλημα.

    Έρχεται η επόμενη φορά και αφού έχουμε αρχίσει κάπως να το βρίσκουμε και σε εμένα, γίνεται η κίνηση να προχωρήσουμε. Εκεί εβαλε ανάποδα το προφυλακτικό (αυτό δεν κατέβαινε και πανικοβλήθηκε γιατί δεν ήξερε τι έγινε) μετά δεν έβρισκε βασικά πράγματα (όπως που να μπει), οποτε κατάλαβα ότι μάλλον είναι τελείως παρθένος. Είπα να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου αλλά τελείωσε πάλι πριν προχωρήσουμε και μετά αγχώθηκε και αυτό ήταν. Μετά από ώρα τον ρώτησα γενικά τι του αρέσει, τι έχει δοκιμάσει και θέλει να το κάνουμε και μαζί. Μου είπε ότι έχει δοκιμάσει κάποια πράγματα, ότι αυτό που έπαθε τώρα το έχει πάθει μόνο με μια ακόμα τυπισσα που δεν την ξαναείδε ποτε και ότι έχει χρησιμοποιήσει πολλά προφυλακτικά, αλλά δεν θυμάται ποια. Επίσης πηγαίνοντας με στο ταξί μετά, συνειδητοποίησε ότι άφησε τα κλειδιά του στο σπίτι του και κλειδώθηκε απέξω, οποτε ήρθε και εμεινε μαζί μου (ξυπνούσα σε 4 ώρες για να πάω σε εργαστήριο σχολής).

    Την επόμενη μέρα μου ξανά έστειλε για να βρεθούμε ,ήμουν λίγο ψυχρή και του εξήγησα ότι νιώθω πως δεν έχουμε καλή επικοινωνία. Και εκεί πάνω μου είπε εντάξει τότε ας το αφήσουμε και ότι δεν θέλει κάτι σοβαρό.

    Και ρωτάω εγώ τώρα : τι κάνω τόσο λάθος πια ; Κομπλαρω τον άλλον ; Μήπως όντως είχε εμπειρία και δεν του βγαίνει μαζί μου ; Τον κάνω να νιώθει άβολα;
    γιατι πρεπει να κανεις εσυ κατι λαθος, επειδη ο αλλος δεν μπορει να λειτουργησει;
    δεν το καταλαβαινω...
    τπτ δεν κανεις λαθος. εκεινος εχει προβλημα, για αγνωστο λογο.

    αν ο λογος ηταν οτι δεν του αρεσεις, απλα θα εφευγε με συνοπτικες διαδικασιες και με δικαιολογιες. ουτε θα εμενε εκει, ουτε θα τριβοταν για να ξαναβρεθειτε. και ποιος τον ρωτησε αν θελει κατι σοβαρο; εδω του ειπες οτι δεν θελεις ουτε κατι ασοβαρο. για σοβαρο συζηταμε;

    εχει καποιο προβλημα για καποιον λογο και εχει κομπλεξ γι αυτο. γι αυτο και προσπαθησε να σε ξαναδει, μηπως "επανορθωσει"..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,135
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    προσπαθησε να αποδεχτεις οτι ακομα και ενας αντρας χωρις πολλες εμπειριες μπορει να σε φτυσει
    για να βαφτιζεις φτυσιμο την ανικανοτητα, καποιον αναλογο πονο θα εχεις...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    13
    Μίλησα για <<πρόβλημα>> επειδή σε μικρό χρονικό διάστημα μου έτυχαν δυο περιπτώσεις που πήγε πολύ χάλια η κατάσταση και σκέφτομαι μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ. Δεν εστιάζω τόσο στο ότι ο άλλος <<δεν θέλει>>, γιατί συνήθως υπάρχει θέληση και επιμονή από τον άλλον να βρεθούμε, να προσπαθήσουμε κλπ. Απλά σκέφτομαι μήπως κάνω κάτι λάθος στην επικοινωνία και κάνω χειρότερα τον άλλον-τον κομπλαρω.

    Τώρα με τον συγκεκριμένο σκέφτομαι μήπως βιάστηκα να του κάνω ερωτήσεις για τις εμπειριες του ή μήπως τον έφερα σε δύσκολη θέση, απλώς μια δυο φορές Ε δεν μπορούσα και να μην σχολιάσω τίποτα. Στην τελική ήθελα απλά να μιλήσουμε ανοιχτά για το τι μας αρέσει και τι όχι, να τα εφαρμόσουμε στην πράξη να τελειώνουμε.

    Όσο για το σοβαρό, η αλήθεια είναι ότι όταν του είπα ότι νιώθω πως δεν έχουμε καλή επικοινωνία- χημεία, συμπλήρωσα ότι δεν ξέρω κατά ποσο θα ήταν καλό να συνεχιστεί το μεταξύ μας και τον ρώτησα πως το βλέπει και ο ίδιος. Πάνω εκεί μου πεταξε αυτά περί σοβαρού. Τον ρώτησα κιόλας αν θέλει να έχουμε κάτι χαλαρό ή ανοιχτή σχέση και να βλέπουμε και άλλους (έτσι γιατί μου έσπασαν τα νεύρα και ήθελα να δω τι θα πει). Και εκεί πάνω μου είπε ας το αφήσουμε καλύτερα χωρίς να απαντήσει σε τίποτα από όσα ρώτησα και ήταν το ΒΑΣΙΚΟ πρόβλημα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    972
    Γιατί κάνεις τόσες παραχωρήσεις απλά και μόνο για μια σχέση;
    Ξέχασε το κλειδί του και ήρθε να σου κατσικωθεί; Κρατάς ξενοδοχείο; Σε λίγο θα του σέρβιρες
    και πρωινό.
    Δεν ήσουν υποχρεωμένη να τον φιλοξενήσεις, τι σου είναι στο κάτω κάτω;
    Για μένα το θέμα είναι ότι το παρακάνεις με την ευγένεια.
    Επίσης, δεν είσαι εσύ υπεύθυνη να λύσεις το σεξουαλικό του άλλου γι αυτόν.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    972
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    προσπαθησε να αποδεχτεις οτι ακομα και ενας αντρας χωρις πολλες εμπειριες μπορει να σε φτυσει
    Τα δικά σου θέματα να κοιτάξεις να λύσεις που μας έχουν πληγώσει τα μάτια δω μέσα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,841
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Εβελίνα, νομίζω είναι σαφές, από ψυχαναλυτικής πλευράς, ότι αυτός που σου έγραψε αυτά τα λόγια, απευθύνεται στη μαμά του και μόνο σε κείνη!
    φρουντ!



    ακομα ζεις;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,135
    Quote Originally Posted by Evelina2000 View Post
    Μίλησα για <<πρόβλημα>> επειδή σε μικρό χρονικό διάστημα μου έτυχαν δυο περιπτώσεις που πήγε πολύ χάλια η κατάσταση και σκέφτομαι μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ. Δεν εστιάζω τόσο στο ότι ο άλλος <<δεν θέλει>>, γιατί συνήθως υπάρχει θέληση και επιμονή από τον άλλον να βρεθούμε, να προσπαθήσουμε κλπ. Απλά σκέφτομαι μήπως κάνω κάτι λάθος στην επικοινωνία και κάνω χειρότερα τον άλλον-τον κομπλαρω.

    Τώρα με τον συγκεκριμένο σκέφτομαι μήπως βιάστηκα να του κάνω ερωτήσεις για τις εμπειριες του ή μήπως τον έφερα σε δύσκολη θέση, απλώς μια δυο φορές Ε δεν μπορούσα και να μην σχολιάσω τίποτα. Στην τελική ήθελα απλά να μιλήσουμε ανοιχτά για το τι μας αρέσει και τι όχι, να τα εφαρμόσουμε στην πράξη να τελειώνουμε.

    Όσο για το σοβαρό, η αλήθεια είναι ότι όταν του είπα ότι νιώθω πως δεν έχουμε καλή επικοινωνία- χημεία, συμπλήρωσα ότι δεν ξέρω κατά ποσο θα ήταν καλό να συνεχιστεί το μεταξύ μας και τον ρώτησα πως το βλέπει και ο ίδιος. Πάνω εκεί μου πεταξε αυτά περί σοβαρού. Τον ρώτησα κιόλας αν θέλει να έχουμε κάτι χαλαρό ή ανοιχτή σχέση και να βλέπουμε και άλλους (έτσι γιατί μου έσπασαν τα νεύρα και ήθελα να δω τι θα πει). Και εκεί πάνω μου είπε ας το αφήσουμε καλύτερα χωρίς να απαντήσει σε τίποτα από όσα ρώτησα και ήταν το ΒΑΣΙΚΟ πρόβλημα.
    συμφωνω ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ με την wildhoney..
    δεν εισαι υπευθυνη για τα προβληματα του καθενα, ουτε ανδρολογος, ουτε ψυχολογος εισαι, και ΝΑΙ ηταν συμπτωματικο που και ο προηγουμενος ηταν προβληματικος και καμια σχεση με τον τωρινο δεν ειχε.
    αν θες οπωσδηποτε να βρεις λαθος δικο σου και στις δυο περιπτωσεις, παρολο που ειχαν διαφορετικο προβλημα, ειναι αυτο που ειπε η wild.

    κανεις πολλες παραχωρησεις και ΦΟΡΤΩΝΕΣΑΙ ΑΧΡΕΙΑΣΤΕΣ ΕΝΟΧΕΣ για φασεις που απλα ειναι αταιριαστες. να προσπερνας και να πηγαινεις παρακατω πιο αναλαφρα, χωρις να κανεις τον γιατρο και την μανα του καθενα...
    ο προηγουμενος ειχε φετιχ. οκ, δεν το καταλαβες και προχωρησες. δεν βγηκε. ας εφευγες. το να σκεφτεσαι αν εκανες και τι εκανες και μηπως να ξαναπροσπαθουσες, τι λογος υπηρχε;;; τπτ δεν εκανες! απλα ο τυπος κατι αλλο εψαχνε, στο εριξε αποξω- αποξω, δεν επιασε και δεν μπορεσε να ανταποκριθει...

    ο τωρινος, εχει θεμα. επειδη ειναι μικρος, μαλλον ψυχολογικο ειναι το θεμα του, οχι οργανικο. εκτος αν παιρνει φαρμακα. τπτ κακο δεν εκανες. αλοιμονο αν καποιος χωρις προβλημα παθαινει ανικανοτητα η προωρη εξπερματιση επειδη του επιασες την κουβεντα. δεν εχεις γνωρισει ανδρες φυσιολογικους μου φαινεται... οταν γνωρισεις, μιλα τους οσο θελεις, μην φοβασαι,. δεν θα παθουν κοκομπλοκο.

    και οκ, ειχε τελικα καποιο προβλημα. μπορει στο μελλον να το διορθωσει. ΕΣΥ, ΤΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΠΟΡΕΥΕΙΣ;;; ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ;. εχασε το κλειδι του; ας παει να κοιμηθει στον φιλο του. εσυ τι εισαι;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,229
    Εγώ έχω ανδροπαυση είμαι 50 αλλά παρακαλάω να μιλήσω με κορίτσι γύρω στα 40 κι ασ πούμε κ γτ κελαηδανε τα πουλιά ενώ είναι χειμώνας καλά πλάκα μασ κάνεις μιλά τους όσο θεσ

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    13
    Η αλήθεια είναι ότι έχω την τάση να υπέρ αναλύω κάποιες φορές.

    Τώρα στην συγκεκριμένη περίπτωση, σκέφτηκα ότι είναι καλύτερο να το συζητήσω (σε περίπτωση που λέμε τώρα μπορεί να βελτιωθεί κάτι), από το να εξαφανιστώ απλώς ή να απορρίψω κατευθείαν τον άλλον. Εν τέλει χίλιες φορές να εξαφανιζόμουν, βλέπω ότι με την επικοινωνία αντί να βελτιώνεται η κατάσταση, ο άλλος σαλτάρει τελείως. (Σε φυσιολογικές καταστάσεις λειτουργεί η επικοινωνία).

    Τώρα αυτό με το σπίτι δεν πρόκειται να το έκανα, αλλά ο άλλος ήταν τελείως σε πανικό, ήταν και φουλ αργά, λέω πάει στο διαολο ανθρώπινο είναι, στην τελική σε 4 ώρες ξημέρωνε και θα φεύγαμε και οι δυο. Και ο γείτονας ή η γειτόνισα να ήταν θα είχα βοηθήσει να το πω έτσι .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,135
    ναι βρε παιδι μου, αλλα τελικα δεν το εκανες ετσι. συνδυασες την φιλοξενια με ακυρες συζητησεις...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    436
    ...συνηθως υπεραναλυουμε οταν βρισκομαστε σε σχεση και εχουμε περασει αρκετα με τους συντροφους μας . τωρα εδω εχουμε μια περιπτωση βατερλω . καποια ραντεβουδακια, κατι σαν σεξ , μαλλον πλατωνικο σεξ καλυτερα και απο την αλλη εχουμε εσενα να μπαινεις σε μια διαδικασια υπεραναλυσης . κατι ειχες γραψει εδω πριν καιρο νομιζω με ενα αλλο βατερλω , οποτε σαν συμβουλη θα μπορω να σου δωσω κατι να θυμασαι σαν μεγαλυτερος που ειμαι .....σε οποιαδηποτε σχεση κανουμε δεν αλλαζουμε , ουτε ζηταμε απο τον αλλον να αλλαξει , δυο ανθρωποι ερχονται υγιες κοντα , οταν εχουν πολλα να πουν και να κανουν ....εσυ σε κατι δεν φταις , τωρα αν θελεις να το παιξεις ψυχολογα στον καθενα ειναι δικαιωμα σου . για εμενα , προχωρας στον επομενο , στον επομενο ....απλα δες και εσυ λιγο τον εαυτο σου τι ζητας απο τον αλλον , τι θελεις και πως το θελεις .....εκτος αν ψαχνουμε γενικα για εμπειριες που αυτο ειναι αλλο κομματι και οχι σχεση

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ
    By PARIS89 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-2016, 19:05
  2. Δεν πάει άλλο
    By Deleted240217a in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 13-12-2014, 09:55
  3. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 22:35
  4. παει παει η νηπενθες!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-2011, 19:36
  5. Πάει ο Λάκης .......
    By DOMENICA_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 0
    Last Post: 16-03-2006, 12:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •