Έχω θέμα νε τον κόσμο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Panos_019
    Guest

    Έχω θέμα νε τον κόσμο

    Πριν αρρωστήσω ήμουν αρκετά δραστήριος συνήθιζα εδώ στη πόλη που μένω να με βλέπουν έξω κάθε μέρα και να τα λέμε.Απο τότε που έπαθα ψυχωση κλείστηκα στον εαυτό μου και έχει χαθεί η σπίθα για ζωη.Παλιοι γνωστοί με βλέπουν και νομίζω πως με κοιτάνε με λύπηση μιας και εδώ και 4 χρόνια δεν βγαίνω έξω εδώ που μένω σχεδόν καθόλου.Υποψιαζομαι πως κάτι έχουν ψιλιαστει και με σχολιάζουν όταν με δουν αφού ξεκοψα από όλους και όλα όταν νοσηλευτηκα.Το θέμα είναι πως το διαχειρίζεσαι αυτό;Αισθάνομαι λίγος και άχρηστος δεν εχω καθόλου καλή εικονα για μενα εχω μείνει χωρίς φίλους και παλεύω με το τέρας της μοναξιάς.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,962
    φιλαρακι δες αυτο μπορει να σε βοηθισει . https://www.milamou.gr/
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    1,028
    Αν λυπάσαι τον εαυτό σου, γιατί να μη σε λυπούνται και οι άλλοι;
    Καταλαβαίνεις τι εννοώ; Πριν βγεις από το σπίτι έχεις ήδη σκεφτεί "με λυπούνται"
    γιατί πρώτος σου έχεις φυτέψει την ιδέα.
    Και επειδή την φύτεψες, την ποτίζεις κιόλας. Που σημαίνει την τρέφεις, ενώ θα σε συνέφερε
    να την ξεφορτωθείς. Αυτό που επιθυμείς είναι να βγεις έξω, έτσι; Να μην είσαι πια μόνος.
    Να τρέφεις αυτά που θα σε πάνε προς τα εκεί, όχι το αντίθετο.
    Σκέψεις όπως "είμαι λίγος και άχρηστος" είναι αδύνατον να στηρίξουν έναν εαυτό που θα βγει,
    θα πάει για έναν καφέ, θα γνωρίσει κάποιον/α, θα αλλάξει τον αέρα του ρε φίλε.
    Να τη βρεις τη σπίθα, να την καλλιεργήσεις, φτιάχνοντας τις κατάλληλες συνθήκες για να πιάσει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,291
    Θέατρο αδερφέ παίζουν όλοι να σκέφτεσαι ότι οπωσ είσαι εσύ είναι κι ο άλλος οι ελεύθεροι οι παντρεμένοι είναι όλοι ίδιοι επειδή πήραν αγάπη από τη γυναίκα κ τα παιδιά τους τα πρώτα 10 με 15 χρόνια οι άντρες τρώνε πέτρες λόγω της αγάπης μετά όλο αυτό ξεθυμαινει κ βρίσκεσαι πάλι μονοσ σου αν πάει καλά ο γάμος αν δεν πάει καλύτερα ελεύθερος αυτό το ξέρεις πριν παντρευτεισ από προηγούμενη εμπειρία ασ πούμε εγώ απαγορεύεται να έχω γυναίκα αυτό που με σώνει εμένα είναι ότι αγαπάω γίνεται μαλάκια 2-3 χρόνια μέχρι να συνέλθω περνάει ο καιρός ευχάριστα σχετικά

Similar Threads

  1. κρυμμενη απο τον κοσμο
    By boo in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 6
    Last Post: 23-12-2018, 02:35
  2. στον κοσμο μου
    By gina17 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 07-08-2017, 12:21
  3. ας αλλαξουμε τον κοσμο ....
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 09-04-2017, 14:35
  4. S.O.S !! Βλέπω τον κόσμο ώς Η/Υ...
    By sabb in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 29-01-2009, 14:06
  5. Ευχές από όλο τον κόσμο.
    By eatdis-admin in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 24-12-2002, 22:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •