Αρχή θεραπείας παρενέργειες.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    15

    Αρχή θεραπείας παρενέργειες.

    Γεια σας παιδιά, ξεκίνησα θεραπεία με λαντοζ των 20 για ιδεοληψίες κατά κύριο λόγο που με ρίχνουν όμως σε κατάθλιψη....σήμερα είναι η 13 ημέρα και μασάω σίδερα...οι ιδεοληψίες μου από 2-3 ας πούμε έγιναν 103 και δεν μπορώ να τις διαχειριστώ και η κατάθλιψη έπιασε ταβάνι .....εν το μεταξύ με έχει πάρει τόσο από κάτω που νομίζω ότι θα μείνω έτσι για πάντα....θα ήθελα να ακούσω τις δικές σας εμπειρίες με θεραπείες και ένα καλό λόγο παρηγοριάς γιατί η θα πετάξω τα χάπια στα σκουπίδια η θα πάω από μόνη μου σε ψυχιατρείο να τους πως να με βάλουν μέσα ....

  2. #2
    Γεια σου Stauroula. Ελπίζω να είσαι καλύτερα .Ενημέρωσες τον γιατρό σου; ... Μην σε πιάνει πανικός!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Valeria kat View Post
    Γεια σου Stauroula. Ελπίζω να είσαι καλύτερα .Ενημέρωσες τον γιατρό σου; ... Μην σε πιάνει πανικός!
    Καλησπέρα Valeria kat ,είμαι καλύτερα ναι ... τουλάχιστον υπάρχουν κάποιες μέρες που δεν έχω ιδεοληψίες καθόλου, κάποιες άλλες μέρες έχω αρκετές σαν να με πιάνει πανικός και για καμιά ώρα συνεχόμενα η μία ιδεοληψία διαδέχεται την άλλη αλλά ο κεντρικός άξονας είναι συγκεκριμένος σε όλες αυτές.

    Νομίζω σήμερα είμαι στην 24 μέρα...την διάθεση ακόμα δεν μου την έχει βελτιώσει....πριν ξεκινήσω θεραπεία σαν διάθεση ένιωθα καλύτερα.
    Γενικά νιώθω ότι μου έχουν εντείνει λίγο τα θεματακια προς το χειρότερο....ο γιατρός είπε πως είναι φυσιολογικό αυτό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    271
    Σταυρούλα κάπως έτσι είμαι κ εγώ.
    Βρίσκομαι στην ενδέκατη ημέρα θεραπείας με σεροπραμ αλλά ακόμα παίρνω 10mg.
    Κ φυσικά κ ζαναξ.
    Πρώτη φορά είσαι σε θεραπεία?

  5. #5
    Ταυτίζομαι με αυτά που γράφονται στο πρώτο post. Εγώ είμαι στην 25η μέρα με δόση 20 mg και δεν έχω δει ακόμα κάποια αλλαγή προς το καλό.. Αντιθέτως, κάποιες φορές έχω τρελό άγχος και δεν ξέρω αν οφείλεται στο χάπι που μπορεί να σου δημιουργήσει αυτή την παρενέργεια ή αν φταίω εγώ.. Διαβάζω ότι μετά από τέσσερις εβδομάδες αρχίζεις να βλέπεις πρόοδο, ελπίζω να δουλέψει για μένα αν και προβλέπω ότι θα χρειαστεί να αυξήσω τη δοσολογία

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    4
    Philosopher ποιο φάρμακο παίρνεις για ocd?

  7. #7
    Quote Originally Posted by Mithridates View Post
    Philosopher ποιο φάρμακο παίρνεις για ocd?
    ladose20mg σχεδόν σαράντα μέρες τώρα

  8. #8
    Από σήμερα 40mg .Ο ψυχίατρος υποστηρίζει ότι είκοσι Μίλγκραμ δεν κάνει τίποτα σε ocd

Similar Threads

  1. ΓΑΔ και ΙΔΨ αρχή νέας θεραπείας γνωρίζει κανείς;
    By geraki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 13-11-2020, 00:28
  2. Συνέχιση θεραπειας.
    By Chmst in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 22-04-2019, 20:06
  3. Παρενέργειες φαρμακων στην αρχη?
    By Annam3484 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 10
    Last Post: 09-03-2017, 16:53
  4. περας θεραπειας!!!
    By mariostdm900 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 05-09-2015, 14:17
  5. abilify και παρενεργειες στην αρχη της θεραπειας
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 94
    Last Post: 21-11-2012, 23:54

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •