Zyprexa
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Zyprexa

  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    33

    Zyprexa

    Καλησπέρα.Ποια η γνώμη σας για το ζυπρεξα;

  2. #2
    Quote Originally Posted by twalkup View Post
    Καλησπέρα.Ποια η γνώμη σας για το ζυπρεξα;
    δεν το εχω δοκιμασει αλλα ξερω οτι βαζει πολλα κιλα.πολλους ψυχωτικους που ξερω παιρνουν ζυπρεξα ειναι συχνα συνταγογραφουμενο φαρμακο για ψυχωση το δινουν και σε μικροτερες δοσεις για αγχος καταθλιψη ιδεοψυχαναγκασμο.αλλα κατα την γνωμη απεφυγε και δοκιμασε αλλο ειναι κριμα να χαλασεις την υγεια σου να βαλεις τοσα κιλα να χαλασεις την βιοχημεια του οργανισμου σου οπως χοληστερινη σακχαρο τριγλικεριδια και λοιπα.μονο δυο ατομα που παιρνουν ζυπρεξα ειναι αδυνατοι αντιθετως γνωριζω 5 ατομα που ειναι παχυσαρκα εξαιτιας του ζυπρεξα ενω πριν ηταν αδυνατοι.αν εισαι στους τυχερους που δεν σε παχαινει θα σου κανει καλο στα ψυχολογικα γιατι ειναι πολυ καλο φαρμακο αλλα αντιθετως αν βαζεις κιλα απο τον πρωτο μηνα αλλαξε το

  3. #3
    Πολύ καλό φάρμακο το παίρνω έξι μήνες τώρα η αλήθεια είναι ότι σου ανοίγει την όρεξη αλλά με σωστή διατροφή δεν έχεις πρόβλημα άμα τρως ότι ναι και συνέχεια απ' έξω και ζυπρεξα να μην παίρνεις πάλι θα παχύνεις.σε μερικούς ανθρώπους έχει την τάση να κάνει σάκχαρο είναι σαν παρενέργεια όποτε θέλει συχνά εξετάσεις εμένα δε με πείραξε εκεί και ναι έβαλα κιλά

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,812
    Quote Originally Posted by psycous View Post
    δεν το εχω δοκιμασει αλλα ξερω οτι βαζει πολλα κιλα.πολλους ψυχωτικους που ξερω παιρνουν ζυπρεξα ειναι συχνα συνταγογραφουμενο φαρμακο για ψυχωση το δινουν και σε μικροτερες δοσεις για αγχος καταθλιψη ιδεοψυχαναγκασμο.αλλα κατα την γνωμη απεφυγε και δοκιμασε αλλο ειναι κριμα να χαλασεις την υγεια σου να βαλεις τοσα κιλα να χαλασεις την βιοχημεια του οργανισμου σου οπως χοληστερινη σακχαρο τριγλικεριδια και λοιπα.μονο δυο ατομα που παιρνουν ζυπρεξα ειναι αδυνατοι αντιθετως γνωριζω 5 ατομα που ειναι παχυσαρκα εξαιτιας του ζυπρεξα ενω πριν ηταν αδυνατοι.αν εισαι στους τυχερους που δεν σε παχαινει θα σου κανει καλο στα ψυχολογικα γιατι ειναι πολυ καλο φαρμακο αλλα αντιθετως αν βαζεις κιλα απο τον πρωτο μηνα αλλαξε το
    Είναι πολύ καλό φάρμακο. ααλά όπως γράφει το αστέρι εδώ επακριβώς έχει αυτές τις παρενέργειες, που πίστεψε με τις έχω βιώσει ως κάθε τελεία.
    Με θεράπευσε, δεν λέω, αλλά τι να το κάνεις αν σου καταστρέφει χίλια δυο άλλα... Επιλέγεις.
    Πρόσφατα άλλαξα το Zyprexa με το Sicrest. Νιώθω το κεφάλι μου πιο ελαφρύ.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    33
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Είναι πολύ καλό φάρμακο. ααλά όπως γράφει το αστέρι εδώ επακριβώς έχει αυτές τις παρενέργειες, που πίστεψε με τις έχω βιώσει ως κάθε τελεία.
    Με θεράπευσε, δεν λέω, αλλά τι να το κάνεις αν σου καταστρέφει χίλια δυο άλλα... Επιλέγεις.
    Πρόσφατα άλλαξα το Zyprexa με το Sicrest. Νιώθω το κεφάλι μου πιο ελαφρύ.
    Sycrest παίρνω και εγώ αλλά ίσως χρειάζομαι παραπάνω δόση.εσυ τι διάγνωση εχεις;αν επιτρεπεται

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,812
    Quote Originally Posted by twalkup View Post
    Sycrest παίρνω και εγώ αλλά ίσως χρειάζομαι παραπάνω δόση.εσυ τι διάγνωση εχεις;αν επιτρεπεται
    Σχιζοσυναινσθυματική διαταραχή μου λένε.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    33
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Σχιζοσυναινσθυματική διαταραχή μου λένε.
    Ακουστά την έχω εγώ ψυχωση απλά νομίζω υπάρχει και καταθλιψη στη σχιζοσυναισθηματικη.Παρολ� � αυτά ήθελα να σε ρωτήσω.εισαι λειτουργική;δουλεύεις;γιατ ί εγώ έχω καθηλωθει και δε λέω να πάρω μπρος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,812
    Είμαι πολύ λειτουργική και σε ελεγχόμενη κατάσταση. Ευτυχώς από την ασθένεια δεν έχω οπτικές και ακουστικές παραισθήσεις -ποτέ δεν είχα- απλά μου λένε πως έχω όλα τα άλλα συμπτώματα.
    Δουλεύω ναι. Αλλά 4ωρο ή 6ωρο. Το 8ωρο και πέρα δεν μπορώ να το αντέξω όπως παλιά που δούλευα σε ξενοδοχείο 10ωρο πχ...

Similar Threads

  1. Zyprexa
    By ibraimovic in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-2023, 09:19
  2. ZYPREXA
    By Billtheo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 13
    Last Post: 03-09-2020, 08:54
  3. Zyprexa 2,5 mg
    By tselpemts in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-08-2020, 18:16
  4. Zyprexa
    By sub-zero in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 28-04-2012, 00:36
  5. zyprexa
    By kosmein in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 05-07-2009, 00:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •