Πρώτο ραντεβού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 182
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292

    Wink Πρώτο ραντεβού

    Επέστρεψα και πάλι δυναμικά συνφορουμίτες με νέο θέμα και με θετική διάθεση για αυτοβελτίωση! Θα ήθελα εξ'αρχής να ξεκαθαρίσω ότι το θέμα αυτό ΔΕΝ έχει καμία σχέση με οίκους ανοχής και τα τοιαύτα. Παράλειψα να αναφέρω στο προηγούμενο νήμα ότι όλο το κακό ξεκίνησε λόγω ενός φίλου που με παρέσυρε στον χώρο της αμαρτίας. Στο νέο θέμα τώρα ποια ήταν η δική σας εμπειρία στο πρώτο ραντεβού? Υπήρχαν στιγμές αμηχανίας που δεν είχατε κάτι να πείτε? Θεωρείτε ότι μια επιτυχημένη προσέγγιση βάζει γερά θεμέλια στην επιτυχία ενός ραντεβού? Επίσης πιστεύετε ότι πρέπει να φιληθεί κάποιος/κάποια από το πρώτο ραντεβού προκειμένου να μην καταλήξει καφές - γνωριμία φιλενάδων?
    Επίσης θέλω να πω ότι δεν έχω το περιθώριο να βασίζομαι σε φίλους μου, πόσο μάλλον σε εκείνον που μου είπε ξεκάθαρα ότι ξενερώνει με συναισθήματα και αγάπες και θέλει μόνο πήδημα. Και του απαντάω πήδα όσο θες και πλήρωνε μια ζωή εγώ δεν πρόκειται να ακολουθήσω τον δρόμο αυτό της καταστροφής που επέλεξες.
    Όχι φίλε του λέω δεν θα κάτσω εγώ με σταυρωμένα τα χέρια και από σήμερα κιόλας έκανα το πρώτο βήμα κοινωνικοποίησης και γράφτηκα στο γυμναστήριο που ήθελα.
    Υ.Γ. Σε αυτό το νήμα θα ήθελα επίσης να ακούσω γνώμες από τις κοπέλες του forum σχετικά με το πρώτο ραντεβού πώς το φαντάζονται και κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,855
    Κινητό ακίνητο κι ένα πουλί ευκινητο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κινητό ακίνητο κι ένα πουλί ευκινητο
    Καλά ξεκινήσαμε χαχα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,138
    Δυστυχώς εγώ σε αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω, γιατί πολύ απλά έχω πάει σε 1ο, αλλά ΔΕΝ έχω πάει σε 2ο ραντεβού, οπότε δεν έχω εμπειρία του τι φέρνει την επιτυχία στο 1ο

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    33
    Το μπλαπλα πιστεύω σε πάει στο δεύτερο να είσαι ευέλικτος στην επικοινωνία και να μη λες βλακειες.γνωμη μου παντα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by twalkup View Post
    Το μπλαπλα πιστεύω σε πάει στο δεύτερο να είσαι ευέλικτος στην επικοινωνία και να μη λες βλακειες.γνωμη μου παντα
    Να το θέσω αλλιώς ποια είναι κατά την γνώμη σου red flags στο πρώτο ραντεβού που σε καίνε σαν άντρας?

  7. #7
    Έτσι όπως μας το θέτεις να σου πούμε τις εμπειρίες μας , είναι πιο πολύ σαν εξομολογητήριο για μας παρά να βοηθήσουμε εσένα. :p

    Ωραίο θέμα δεν λεω, κουτσομπολιστικο και παρεΐστικο για να πιεις καφε. Αλλά εσένα θα σε βοηθήσει να ξερεις πως πέρασε η τάδε στα ραντεβού της και τι προτιμάει? Μπορεί η κοπέλα που θα γνωρισεις να θέλει το άκρως αντίθετο απο μας.

    Αν σε βοηθάει όντως αυτό να τις πούμε τις εμπειρίες μας οκ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,861
    συμφωνω με αυτα που λεει η σπουργιτα, απαντησε πως το σκεφτεσαι οτι θα σε βοηθησουν οι δικες μας εμπειριες και θα ανταποκριθουμε.

    οσον αφορα την περιγραφη που κανεις, να σχολιασω, οτι εχει διαφορα ενα πρωτο ραντεβου με εντελως αγνωστο, απο ενα πρωτο ραντεβου με καποιον που γνωριζεις μεν, αλλα σε πλαισιο ειτε παρεας, ειτε δουλειας και για πρωτη φορα βγαινετε οι δυο σας για κατι παραπανω.
    διευκρινισε για ποια περιπτωση μιλας.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,861
    να σχολιασω επισης, οτι εμενα οι περισσοτερες προτασεις που ειχα ποτε, και μερικες συντομες σχεσεις, προεκυπταν παντα απο την δουλεια μου. και γενικα η δουλεια που σπαταλαμε τοσο χρονο καθημερινα εκει, ειναι τελειος χωρος για να βρεις ζετεμ (αρκει να μην ειναι το αφεντικο).
    εσυ, γιατι δεν αξιοποιεις τον χωρο αυτο, αφου δουλευεις; λυνει επισης πολλες αμηχανιες, γιατι θα υπαρχει ενα κοινο θεμα ενδιαφεροντος και συζητησης, απο οποια μερια κι αν ειναι ο αλλος (του πελατη, του συναδερφου κλπ). εγω οταν ημουν ελευθερη εχω κανει πολυ σκανδαλιστικα πραγματα με συνεργατες..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,119
    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    Επέστρεψα και πάλι δυναμικά συνφορουμίτες με νέο θέμα και με θετική διάθεση για αυτοβελτίωση! Θα ήθελα εξ'αρχής να ξεκαθαρίσω ότι το θέμα αυτό ΔΕΝ έχει καμία σχέση με οίκους ανοχής και τα τοιαύτα. Παράλειψα να αναφέρω στο προηγούμενο νήμα ότι όλο το κακό ξεκίνησε λόγω ενός φίλου που με παρέσυρε στον χώρο της αμαρτίας. Στο νέο θέμα τώρα ποια ήταν η δική σας εμπειρία στο πρώτο ραντεβού? Υπήρχαν στιγμές αμηχανίας που δεν είχατε κάτι να πείτε? Θεωρείτε ότι μια επιτυχημένη προσέγγιση βάζει γερά θεμέλια στην επιτυχία ενός ραντεβού? Επίσης πιστεύετε ότι πρέπει να φιληθεί κάποιος/κάποια από το πρώτο ραντεβού προκειμένου να μην καταλήξει καφές - γνωριμία φιλενάδων?
    Επίσης θέλω να πω ότι δεν έχω το περιθώριο να βασίζομαι σε φίλους μου, πόσο μάλλον σε εκείνον που μου είπε ξεκάθαρα ότι ξενερώνει με συναισθήματα και αγάπες και θέλει μόνο πήδημα. Και του απαντάω πήδα όσο θες και πλήρωνε μια ζωή εγώ δεν πρόκειται να ακολουθήσω τον δρόμο αυτό της καταστροφής που επέλεξες.
    Όχι φίλε του λέω δεν θα κάτσω εγώ με σταυρωμένα τα χέρια και από σήμερα κιόλας έκανα το πρώτο βήμα κοινωνικοποίησης και γράφτηκα στο γυμναστήριο που ήθελα.
    Υ.Γ. Σε αυτό το νήμα θα ήθελα επίσης να ακούσω γνώμες από τις κοπέλες του forum σχετικά με το πρώτο ραντεβού πώς το φαντάζονται και κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη.
    Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει να σχηματίσεις μια εικόνα για το τι σημαίνει για εμάς πρώτο ραντεβού. Για τον καθένα είναι διαφορετικό. Αν πας εκεί με το σκεπτικό ότι πρέπει να γίνει αυτό κι αυτό και δεν γίνει το πιο πιθανόν είναι να σε ρίξει.
    Στο πρώτο ραντεβού ένα θετικό σημάδι είναι το να περάσεις ωραία και αυτή το ίδιο. Ότι και να σημαίνει αυτό. Το φιλί ή το σεξ αν είναι να έρθει θα έρθει. Δεν πάμε με τα παντελόνια κάτω. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετικη. Αν δεις ότι το ραντεβού εξελίσσεται όμορφα τότε κάτι σημαίνει ότι πάει καλά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Έτσι όπως μας το θέτεις να σου πούμε τις εμπειρίες μας , είναι πιο πολύ σαν εξομολογητήριο για μας παρά να βοηθήσουμε εσένα. :p

    Ωραίο θέμα δεν λεω, κουτσομπολιστικο και παρεΐστικο για να πιεις καφε. Αλλά εσένα θα σε βοηθήσει να ξερεις πως πέρασε η τάδε στα ραντεβού της και τι προτιμάει? Μπορεί η κοπέλα που θα γνωρισεις να θέλει το άκρως αντίθετο απο μας.

    Αν σε βοηθάει όντως αυτό να τις πούμε τις εμπειρίες μας οκ
    Καταρχήν θέλω να σε ευχαριστήσω θερμά για την υποστήριξή σου μέχρι τώρα στο προηγούμενο thread. Ναι θα με βοηθήσει αρκετά καθώς με ενδιαφέρει πολύ η γνώμη μιας κοπέλας. Για εσένα σπουργίτι ποια θα ήταν τα red flags σε άνδρα στο πρώτο ραντεβού? Προτιμάς κάποιο ξεχωριστό μέρος ή σε καφετέρια? Θέλω να πώ ότι μετράει τόσο πολύ το μέρος που θα γίνει το ραντεβού ή αν υπάρχει αυτή η περιβόητη έλξη? Επίσης θα ήθελα να προσθέσω ότι δεν είμαι από τους άνδρες που θα κάνει τα γλυκά μάτια σε κάποια με σκοπό να την ρίξει στο κρεβάτι με την πρώτη ευκαιρία.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να σχολιασω επισης, οτι εμενα οι περισσοτερες προτασεις που ειχα ποτε, και μερικες συντομες σχεσεις, προεκυπταν παντα απο την δουλεια μου. και γενικα η δουλεια που σπαταλαμε τοσο χρονο καθημερινα εκει, ειναι τελειος χωρος για να βρεις ζετεμ (αρκει να μην ειναι το αφεντικο).
    εσυ, γιατι δεν αξιοποιεις τον χωρο αυτο, αφου δουλευεις; λυνει επισης πολλες αμηχανιες, γιατι θα υπαρχει ενα κοινο θεμα ενδιαφεροντος και συζητησης, απο οποια μερια κι αν ειναι ο αλλος (του πελατη, του συναδερφου κλπ). εγω οταν ημουν ελευθερη εχω κανει πολυ σκανδαλιστικα πραγματα με συνεργατες..



    Κατάλαβα χαχα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω με αυτα που λεει η σπουργιτα, απαντησε πως το σκεφτεσαι οτι θα σε βοηθησουν οι δικες μας εμπειριες και θα ανταποκριθουμε.

    οσον αφορα την περιγραφη που κανεις, να σχολιασω, οτι εχει διαφορα ενα πρωτο ραντεβου με εντελως αγνωστο, απο ενα πρωτο ραντεβου με καποιον που γνωριζεις μεν, αλλα σε πλαισιο ειτε παρεας, ειτε δουλειας και για πρωτη φορα βγαινετε οι δυο σας για κατι παραπανω.
    διευκρινισε για ποια περιπτωση μιλας.
    Εννοώ ( υποθετικά μιλώντας) να γνώριζα κάποια κοπέλα σε δραστηριότητα και να της έπιανα κουβέντα και αν έβλεπα ότι υπάρχει θετική ενέργεια να της πρότεινα να βγουμε για έναν καφέ. Δεν έφτασα στο πρώτο ραντεβού ακόμα όπως βλέπεις...Γι'αυτό εξάλλου ρωτάω για γνώμες προκειμένου να μην γίνω ο ίδιος red flag λόγω απειρίας.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,119
    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    Εννοώ ( υποθετικά μιλώντας) να γνώριζα κάποια κοπέλα σε δραστηριότητα και να της έπιανα κουβέντα και αν έβλεπα ότι υπάρχει θετική ενέργεια να της πρότεινα να βγουμε για έναν καφέ. Δεν έφτασα στο πρώτο ραντεβού ακόμα όπως βλέπεις...
    Αυτό που λες γίνεται σταδιακά. Όχι με την μια. Μπορεί απλά η συγκεκριμένη κοπέλα να είναι με όλους χαμογελαστή, ομιλητικη. Θα πρέπει να κάνεις υπομονή. Είναι μέρος του φλερτ. Μέχρι να σιγουρευτείς για τις προθέσεις της.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτό που λες γίνεται σταδιακά. Όχι με την μια. Μπορεί απλά η συγκεκριμένη κοπέλα να είναι με όλους χαμογελαστή, ομιλητικη. Θα πρέπει να κάνεις υπομονή. Είναι μέρος του φλερτ. Μέχρι να σιγουρευτείς για τις προθέσεις της.
    Έτσι την πατάω κάθε μα κάθε φορά δυστυχώς. Είμαι ανεπίδεκτος μαθήσεως χαχα. Αλλά ότι έπαθα το έπαθα επειδή έκανα μοιραία λάθη στο παρελθόν και δεν έχω εξασκηθεί στο φλερτ στον βαθμό που θα έπρεπε. Οι γνώμες που ζήτησα από τις κοπελιές εδώ είναι ακριβώς για να μπορέσω να μπω καλύτερα στην ψυχοσύνθεση μιας κοπέλας και ποια είναι τα λεπτά σημάδια που θα μου δώσει να καταλάβω αν ενδιαφέρεται απλά φιλικά ή για κάτι παραπάνω. Και έχεις απόλυτο δίκιο ότι αυτά θέλουν τον χρόνο τους και θέλει υπομονή

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αμηχανία σε πρώτο ραντεβού
    By tingerbell in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 18-11-2022, 18:28
  2. Πρωτο ραντεβού :) ( αντρες τη γνωμη σας !!)
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 152
    Last Post: 29-05-2017, 19:40
  3. Με το πρώτο ραντεβού σεξ και μετά..γεια σας;
    By merlia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 97
    Last Post: 28-11-2014, 19:19
  4. Γιατί οι άντρες ΔΕΝ επικοινωνούν μετά το πρώτο ραντεβού;;;;
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 780
    Last Post: 10-08-2013, 10:27
  5. Πρώτο ραντεβού
    By nikiii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 15-08-2012, 13:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •