Ξαφνικά πριν μισή ώρα όπως κοίταγα έξω από το αυτοκίνητο με έπιασε ζαλαδαλ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Ξαφνικά πριν μισή ώρα όπως κοίταγα έξω από το αυτοκίνητο με έπιασε ζαλαδαλ

    Ήμουν στο αυτοκίνητο και Ζαλίστηκα και τωρα που ήρθα σπίτι αισθάνομαι ακόμα ζαλάδα... Και νιώθω και αστάθεια και ναυτία... Αγχωθηκα πολυ ότι θα λυποθιμησω παιδιά...αμαν πια κάθε μέρα ένας ατελείωτος αγώνας ????????????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,111
    Μήπως να μιλήσεις με κάποιον γιατρό; Μπορεί να τα κάνει και το άγχος αυτά, αλλά ένας ειδικός θα σε βοηθήσει καλύτερα. Ξάπλωσες?

  3. #3
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μήπως να μιλήσεις με κάποιον γιατρό; Μπορεί να τα κάνει και το άγχος αυτά, αλλά ένας ειδικός θα σε βοηθήσει καλύτερα. Ξάπλωσες?
    Ευτυχώς ξαπλωσα και νιώθω καλυτερα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,111
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Ευτυχώς ξαπλωσα και νιώθω καλυτερα...
    Οπότε μάλλον είναι ψυχολογικό

  5. #5
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Οπότε μάλλον είναι ψυχολογικό
    Μακάρι να είναι απλά ψυχολογικό... Το ξανά έπαθα πριν λίγο που μπήκα στο αμάξι.. Συνέχεια παθαινω κάτι. Είμαι στρεσαρισμενη εδώ και καιρό

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,111
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Μακάρι να είναι απλά ψυχολογικό... Το ξανά έπαθα πριν λίγο που μπήκα στο αμάξι.. Συνέχεια παθαινω κάτι. Είμαι στρεσαρισμενη εδώ και καιρό
    Έχει γίνει κάτι αυτό το διάστημα και είσαι στρεσαρισμενη;

  7. #7
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Έχει γίνει κάτι αυτό το διάστημα και είσαι στρεσαρισμενη;
    Εχω πολλες ευθυνες και πολλες υποχρεώσεις... Και στρεσσαρομαι για το αν θα τα καταφέρω. Συν ότι εχω και ίδψ 9 χρόνια...εχω πολλα ψυχοσωματικά εδώ και καιρό τα οποία με εχουν κουράσει. Νιώθω πτωμα κάθε μέρα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,111
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Εχω πολλες ευθυνες και πολλες υποχρεώσεις... Και στρεσσαρομαι για το αν θα τα καταφέρω. Συν ότι εχω και ίδψ 9 χρόνια...εχω πολλα ψυχοσωματικά εδώ και καιρό τα οποία με εχουν κουράσει. Νιώθω πτωμα κάθε μέρα
    Έχω παρατήσει πως όταν βλέπω τις υποχρεώσεις μου μαζεμένες ή τα προβλήματα μου τότε με καταβάλει πολύ άγχος. Με έχει βοηθήσει το να τα βάζω, όσο γίνεται, σε· σειρά.. Ποιο είναι πιο επείγον να γίνει; Με αυτό θα ασχοληθώ και μετά με τα άλλα. Όταν τα βλέπουμε μαζεμένα, νομίζουμε ότι έχουμε ένα βουνό μπροστά μας και τρομαζουμε. Όταν όμως τα χωρίσουμε σε μικρά μικρά, τα πράγματα κυλάνε λίγο καλύτερα. Δεν ξέρω τι ακριβώς έχεις αυτή την περίοδο και αν θα σε βοηθήσει αυτό που ειπα. Τώρα είσαι καλύτερα;

  9. #9
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Έχω παρατήσει πως όταν βλέπω τις υποχρεώσεις μου μαζεμένες ή τα προβλήματα μου τότε με καταβάλει πολύ άγχος. Με έχει βοηθήσει το να τα βάζω, όσο γίνεται, σε· σειρά.. Ποιο είναι πιο επείγον να γίνει; Με αυτό θα ασχοληθώ και μετά με τα άλλα. Όταν τα βλέπουμε μαζεμένα, νομίζουμε ότι έχουμε ένα βουνό μπροστά μας και τρομαζουμε. Όταν όμως τα χωρίσουμε σε μικρά μικρά, τα πράγματα κυλάνε λίγο καλύτερα. Δεν ξέρω τι ακριβώς έχεις αυτή την περίοδο και αν θα σε βοηθήσει αυτό που ειπα. Τώρα είσαι καλύτερα;
    Καλυτερα είμαι από θέμα ζαλάδες τώρα... Απλά με έπιασε κάτι άλλο τώρα δυστηχως... Εχω πονους σε όλο το έντερο σαν κράμπες.... Δεν γινεται να ησυχάσω ευκολα. Από το ένα στο άλλο παω ...

  10. #10
    Κλασσικά τώρα μου μπαίνουν σκέψεις μήπως είναι κάτι σοβαρό και έχω αγχωθεί πολυ για χιλιοστη φορά σήμερα.... ������

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,111
    Καλημέρα. Αφού ξέρεις ότι έχεις αρκετό άγχος για όλα αυτά που έχεις να κάνεις, γιατί βασανίζεσαι με άσχημες σκέψεις; Τι έχεις να κάνεις σήμερα; Έχεις γεμίσει κάπως την μέρα σου για να μην σκέφτεσαι;

Similar Threads

  1. Πάλι με έπιασε το αγχος
    By Meli-meli in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 23-10-2022, 22:56
  2. Ατυχημα με μηχανακι η αυτοκινητο
    By Delmember2052020 in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 8
    Last Post: 22-04-2020, 02:46
  3. ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 30-04-2012, 23:44
  4. Mια φιλια χαμενη αν παρθει πισο θα ειναι οπως θα ταν πριν?
    By Username in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 19-01-2012, 08:26
  5. περιμένοντας να νιώσεις όπως πριν...
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 25-09-2009, 16:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •