Αποχη απο σεξουαλικη δραστηριοτητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 184
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    109

    Αποχη απο σεξουαλικη δραστηριοτητα

    Εδω και 15 μηνες εκοψα πορνο σεξ και αυνανισμο. Πλεον δεν μου γιεννιεται καμμια τετοια επιθυμια η ψυχη μου δεν τα αποζητα ηταν ομως τοσο δυσκολο να βγω απο ολο αυτο τον εθισμο... απο 13 ετων το ασκουσα μεχρι τα 41 εκπαιδευσα ολη μου την υπαρξη σε αυτο αλλα τωρα νιωθω ειρηνη και ευτυχια που πετυχα αυτη τη καθαρση. Νιωθω πολυ σιγουρος οτι δεν θα ξανακυλησω. Ημουν γκει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Εδω και 15 μηνες εκοψα πορνο σεξ και αυνανισμο. Πλεον δεν μου γιεννιεται καμμια τετοια επιθυμια η ψυχη μου δεν τα αποζητα ηταν ομως τοσο δυσκολο να βγω απο ολο αυτο τον εθισμο... απο 13 ετων το ασκουσα μεχρι τα 41 εκπαιδευσα ολη μου την υπαρξη σε αυτο αλλα τωρα νιωθω ειρηνη και ευτυχια που πετυχα αυτη τη καθαρση. Νιωθω πολυ σιγουρος οτι δεν θα ξανακυλησω. Ημουν γκει.
    Τώρα δεν είσαι;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    109
    George1520 οχι δεν ειμαι αισθανομαι αδιαφορια ακομα και οι μνημες απο το παρελθον οταν ερχονται δεν αφηνουν κανενα αποτυπωμα μεσα μου. Στην αρχη της αποχης ειχα συνδρομο σαν αυτο του ναρκομανη που ψαχνει τη δοση του η του τσογαδορου. Ολα καταλλαγιασαν μεσα μου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    George1520 οχι δεν ειμαι αισθανομαι αδιαφορια ακομα και οι μνημες απο το παρελθον οταν ερχονται δεν αφηνουν κανενα αποτυπωμα μεσα μου. Στην αρχη της αποχης ειχα συνδρομο σαν αυτο του ναρκομανη που ψαχνει τη δοση του η του τσογαδορου. Ολα καταλλαγιασαν μεσα μου.
    Αυτό το κατάλαβα. Το ότι δεν είσαι γκει πλέον δεν έχω καταλάβει. Έχεις κάνει ποτέ σεξ ή μόνο πόρνο έβλεπες όλα αυτά τα χρόνια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    109
    Καθε βδομαδα με 2 3 διαφορετικους για μια δεκαετια κ βαλε. Ευτυχως ποτε δεν κολλησα κατι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Καθε βδομαδα με 2 3 διαφορετικους για μια δεκαετια κ βαλε. Ευτυχως ποτε δεν κολλησα κατι
    Έχεις όμως γενικά όρεξη για σεξ; Άσχετα με το πορνο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    109
    Οχι διαπιστωσα οτι εκανα μηχανικα σεξ ως χομπυ. Ποτε δεν λαμβανα ικανοποιηση γιαυτο ειχα αγωνια και ψαχνομουν. Ομως με τον καιρο εγινε εθισμος ψυχικος ο χειροτερος που υπαρχει. Ουτως η αλλως διεγερση σωματικη δεν ενιωθα ουτε τοτε ομως το επιθυμητικο της ψυχης ηταν θαλασσα απο σιρηνες που με φωναζαν να το κανω. Οπως σου ειπα κ σε αλλο θρεντ με τη πνευματικη ζωη ελυσα αυτο το ψυχοτροπο προβλημα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    109
    Εντυπωση παντως κανει οτι στον υπνο ειμαι σεξουαλικα ενεργος. Εχω δει σεξουαλικα ονειρα και 2 3 φορες εκσπερματισα στον υπνο. Δηλαδη οχι μονο στο ονειρο, ξυπνησα υγρος.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Εντυπωση παντως κανει οτι στον υπνο ειμαι σεξουαλικα ενεργος. Εχω δει σεξουαλικα ονειρα και 2 3 φορες εκσπερματισα στον υπνο. Δηλαδη οχι μονο στο ονειρο, ξυπνησα υγρος.
    Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει δει σεξουαλικο όνειρο. Χαίρομαι που απελευθερωθηκες από την "εξάρτηση" που είχες από το πορνο και νιώθεις τόσο χαρούμενος. Όταν θα είσαι έτοιμος θα μπεις ξανά στο "παιχνίδι" του σεξ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    ..... .......
    Last edited by Remedy; 06-11-2023 at 21:55.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Εδω και 15 μηνες εκοψα πορνο σεξ και αυνανισμο. Πλεον δεν μου γιεννιεται καμμια τετοια επιθυμια η ψυχη μου δεν τα αποζητα ηταν ομως τοσο δυσκολο να βγω απο ολο αυτο τον εθισμο... απο 13 ετων το ασκουσα μεχρι τα 41 εκπαιδευσα ολη μου την υπαρξη σε αυτο αλλα τωρα νιωθω ειρηνη και ευτυχια που πετυχα αυτη τη καθαρση. Νιωθω πολυ σιγουρος οτι δεν θα ξανακυλησω. Ημουν γκει.
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    George1520 οχι δεν ειμαι αισθανομαι αδιαφορια ακομα και οι μνημες απο το παρελθον οταν ερχονται δεν αφηνουν κανενα αποτυπωμα μεσα μου. Στην αρχη της αποχης ειχα συνδρομο σαν αυτο του ναρκομανη που ψαχνει τη δοση του η του τσογαδορου. Ολα καταλλαγιασαν μεσα μου.
    ποιος ειναι ο λογος της αποχης;
    σκεφτεσαι να μονασεις; τι το κακο εχει το σεξ με ανδρες;

    τα σεξουαλικα σου ονειρα, ειναι με γυναικες;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    το σεξ δε ειναι κατι που αν δε το κανεις θα πεθανεις δε παθενεις τιποτε αν δε το κανεις. δε μπορει η ζωη να ειν ολο γυρο απ αυτο υπαρχουν τοσα που μπορει να κανει καποιος κι να περνα ομορφα. τα παιδακια που δε ξερουν τι ειν σεξ μια χαρα δε ζουνε ?? ας τους μιασουμε κι τοτε η ευτυχια ξανα μεσα μας θα φωλιασει . :)
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    το σεξ δε ειναι κατι που αν δε το κανεις θα πεθανεις δε παθενεις τιποτε αν δε το κανεις. δε μπορει η ζωη να ειν ολο γυρο απ αυτο υπαρχουν τοσα που μπορει να κανει καποιος κι να περνα ομορφα. τα παιδακια που δε ξερουν τι ειν σεξ μια χαρα δε ζουνε ?? ας τους μιασουμε κι τοτε η ευτυχια ξανα μεσα μας θα φωλιασει . :)
    τι σχεση εχουν τα παιδακια βρε ασπεργκερ;
    τα παιδακια εχουν ανωριμο σεξουαλικο συστημα, γι αυτο δεν θελουν σεξ. οι ενηλικες εχουν αλλες ορμονες...
    μονο με ενηλικους κανουμε σεξ, οχι με παιδακια!!

    δεν ειναι κακο να μην κανεις σεξ, αν δεν το επιθυμεις.
    αν το επιθυμεις ομως, και δεν κανεις γιατι ντρεπεσαι γιατι εισαι ομοφυλοφιλος, η γιατι το θεωρεις αμαρτια, ειναι κακο να μην κανεις. το σεξ δεν ειναι αμαρτια. η υποκρισια ειναι αμαρτια..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    109
    Εγω πιστευω και η εμπειρια μου δειχνει οτι με την καταλληλη ασκηση και τη βοηθεια του Θεου το σεξ και μαλιστα το πορνικο εκπιπτει απο τις φυσικες λειτουργιες. Καταρχας δεν υπηρχε τιποτα το ευγενες σε οτι εκανα γιατι δεν ειχε σκοπο την αναπαραγωγη μεσα απο την ενωση. Σκοπο ειχε τη τερψη. Ηταν μια διαβρωτικη διαστροφη. Φυσικα το επιθυμουσα αλλα ηταν μεγαλυτερη η επιθυμια μου επανοδου στον πρωτο ανθρωπο ετσι οπως μας εφτιαξε ο Θεος πριν τη πτωση στη πρωτη μας φυση. Το να σιχενεσαι την αμαρτια δεν ειναι υποκρισια. ειναι μια εσωτερικη ανακαινιστικη διαδικασια και τη σιχενεσαι οχι απο προσποιηση αλλα γιατι η φυση σου ποια την αποβαλλει ως κατι περιττο. Ασχολειστε με τη ψυχιατρικη εδω μεσα κ εγω σας λεω καταφερα να βλεπω τη ψυχη μου κ να την αισθανομαι με πνευματικα ματια και οταν πασχει μπορεις με τη διανοια κ τη βουληση σου να τη θεραπευσεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Εγω πιστευω και η εμπειρια μου δειχνει οτι με την καταλληλη ασκηση και τη βοηθεια του Θεου το σεξ και μαλιστα το πορνικο εκπιπτει απο τις φυσικες λειτουργιες. Καταρχας δεν υπηρχε τιποτα το ευγενες σε οτι εκανα γιατι δεν ειχε σκοπο την αναπαραγωγη μεσα απο την ενωση. Σκοπο ειχε τη τερψη. Ηταν μια διαβρωτικη διαστροφη. Φυσικα το επιθυμουσα αλλα ηταν μεγαλυτερη η επιθυμια μου επανοδου στον πρωτο ανθρωπο ετσι οπως μας εφτιαξε ο Θεος πριν τη πτωση στη πρωτη μας φυση. Το να σιχενεσαι την αμαρτια δεν ειναι υποκρισια. ειναι μια εσωτερικη ανακαινιστικη διαδικασια και τη σιχενεσαι οχι απο προσποιηση αλλα γιατι η φυση σου ποια την αποβαλλει ως κατι περιττο. Ασχολειστε με τη ψυχιατρικη εδω μεσα κ εγω σας λεω καταφερα να βλεπω τη ψυχη μου κ να την αισθανομαι με πνευματικα ματια και οταν πασχει μπορεις με τη διανοια κ τη βουληση σου να τη θεραπευσεις.
    το να λες οτι η αποχη θεραπευει την ομοφυλοφιλια, ειναι υποκρισια...
    αν εισαι ομοφυλοφιλος, εξακολουθεις να εισαι ακομα κι αν δεν ξανακανεις ποτε σου, σεξ.
    το σεξ δεν ειναι αμαρτια, ουτε εχει σκοπο την αναπαραγωγη. αμαρτια ειναι το ψεμα .

    και το να κοιτας ωραιες εικονες, δεν εχει σκοπο την αναπαραγωγη, αρα να μην κανει κανεις τπτ για ευχαριστηση που δεν εχει σκοπο την αναπαραγωγη.. να μαζοχιζομαστε, να περναμε αθλια και να παραμυθιαζομαστε οτι το θελημα του θεου ειναι να υποφερουμε, μπας και μας λυπηθει ο θεος και μας παρει μια ωρα αρχυτερα...

    υ.γ. και ο ευνουχισμος, σε αποκοπτει απο το σεξ. πηγαινε να ευνουχιστεις τοτε, να εχεις σιγουρη και μονιμη αποχη , μιας και ο καλος θεος σε εκανε ομοφυλοφιλο και δεν σου χρειαζεταιτ ο σεξ που απολαμβανεις εσυ...

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 58
    Last Post: 12-03-2020, 10:05
  2. ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ
    By colemon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 03-02-2014, 14:02
  3. ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 17-12-2010, 12:24
  4. Διπολική Διαταραχη & Σεξουαλική δραστηριότητα?
    By Nikakikoukou in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-07-2010, 13:52
  5. αποχή απ'τη γυμναστική?
    By miranta_ed in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 7
    Last Post: 29-01-2010, 00:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •