Βαδίζοντας στο άγνωστο - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 51 of 51
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,136
    Quote Originally Posted by Mortis View Post
    Με την καρδιά κάνεις δεν μπορεί να κάνει τίποτα παρά μόνο αυτός που την κουβαλά.
    Σίγουρα η κατάσταση είναι θολωμένη και πολλές φορές υποχωρούσα ενώ έλεγα δεν θα στείλω δεν δεν...
    Έμπλεξα ενώ δεν ήμουν και δεν είμαι έτοιμος για τέτοια.
    Απλά μια παρέα αναζητούσα τπτ.αλλο και με κοπέλα το.ιδιο θα έκανα έκανα. Ένα φλερτ. Αλλά πια θα μίλαγε σε έναν παντρεμένο με παιδί κλπ. Δεν ψάχνω να για να γ.......ω αν με καταλαβαίνεις
    Καταλαβαίνω. Οκ έστειλες πολλές φορές.. Μην ξαναστείλεις.. Δεν πετυχαίνει το κόλπο - όσες φορές στέλνω τόσες πιθανότητες έχει να απαντησει-. Οι ανθρώπινες σχέσεις δεν θέλουν τόσο κόπο. Δίνεις και παίρνεις. Αν δίνεις μόνο και δεν πάρεις, ε τότε κάτι δεν πάει καλά. Και σίγουρα δεν φταις εσύ. Μην ασχοληθείς άλλο, γέμισε τη μέρα σου και όταν καταφέρεις να μην σε επηρεάζει όλο αυτό, μπορείς να ξαναμπείς στην εφαρμογή για να βρεις άλλο άτομο. Μπορεί να ταιριάξει με αυτό. Αν στειλει αυτός, θα πράξεις ανάλογα. Αν γίνει ξεκάθαρος, δοκιμάζεις ξανά, αν όχι μην κάνεις το λάθος να τον βάλεις ξανά στη ζωή σου.

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καταλαβαίνω. Οκ έστειλες πολλές φορές.. Μην ξαναστείλεις.. Δεν πετυχαίνει το κόλπο - όσες φορές στέλνω τόσες πιθανότητες έχει να απαντησει-. Οι ανθρώπινες σχέσεις δεν θέλουν τόσο κόπο. Δίνεις και παίρνεις. Αν δίνεις μόνο και δεν πάρεις, ε τότε κάτι δεν πάει καλά. Και σίγουρα δεν φταις εσύ. Μην ασχοληθείς άλλο, γέμισε τη μέρα σου και όταν καταφέρεις να μην σε επηρεάζει όλο αυτό, μπορείς να ξαναμπείς στην εφαρμογή για να βρεις άλλο άτομο. Μπορεί να ταιριάξει με αυτό. Αν στειλει αυτός, θα πράξεις ανάλογα. Αν γίνει ξεκάθαρος, δοκιμάζεις ξανά, αν όχι μην κάνεις το λάθος να τον βάλεις ξανά στη ζωή σου.
    Έτσι είναι ναι....
    Πάντως η αλήθεια είναι ότι όταν φεύγω με τις απαντήσεις σας φεύγω λίγο πιο ήρεμος

  3. #48
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Χαίρεται και πάλι. Λοιπόν η κουβέντα έγινε με την γυναίκα και πήραμε την απόφαση να χωρίσουμε. Δύσκολη η κατάσταση και από τις 2 πλευρές κύριος για το πώς θα το πάρει το παιδί και πόσο θα το επηρεάσει ψυχολογικά.
    Το πρόβλημα είναι το εξής η γυναίκα ψάχνει ήδη δουλειά στην πόλη και αν βρεθεί κάτι θα φύγει. το παιδί από την άλλη αντέδρασε στην ιδέα του να φύγει από εδώ. Δεν θέλει να φύγει έχει τους φίλους κλπ συν ότι δεν θέλει να φύγει από εμένα. Το σωστό είναι να του μιλήσω και να το πείσω ότι θα είναι καλά εκεί που θα πάει και θα έχει τόσα πράγματα να κάνει κλπ αλλά μέσα μου θα θα το αντέξω? Δεν ξέρω....

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968

    Thumbs up

    ΚΑΝΤΕ ΣΑ ΓΟΝΕΙς ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑς ΟΤΙ ΕΙΝ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΤΗ ΨΥΧΗ ΟΛΛΩΝ . Ο ΚΑΘΕΝΑς ΟΤΙ ΖΗΤΑ Ας ΤΟ ΒΡΕΙ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΙ ΕΚΤΙΜΙΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΖΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΜΑΖΙ. ΔΕ ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΕΤΕ ΜΙΝΕΤΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΚΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΠΙΟ ΗΡΕΜΑ ΚΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ . ME ΚΑΛΗ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ Η ΧΡΥΣΗ ΤΟΜΗ :)
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #50
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    25
    Φυσικά και θα κάνω ότι καλύτερο για τον παιδί. Απλά σκέφτομαι μερικές φορές ότι όταν έρθει εκείνη η ώρα που θα φύγουν πως θα είμαι. Πώς θα είμαι όταν γυρίζω από την δουλειά κ θα βλέπω ένα άδειο σπίτι. Και έρχονται η αμφιβολίες.του.τυπου.ειμαι. σιγουρος γι'αυτό που πάει να γίνει θα το αντέξω θα είμαι καλά? Θα είναι καλά εκείνοι?

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    ΑΥΤΑ ΘΑ ΛΥΘΟΥΝ ΜΕ ΣΗΖΗΤΙΣΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΕς ΕΠΑΦΕς ΜΑΖΙ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΠ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥς. ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥς ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΙ ΜΑΖΙ ΚΙ ΧΩΡΙΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΕΠΑΦΕς ΑΥΤΟ ΕΙΝ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙς ΜΑΖΙ ΚΟΙΝΕς ΑΥΤΟ ΔΕΝΕΙ ΤΟΥς ΑΝΘΡΩΠΟΥς . :)
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Φοβος για το άγνωστο
    By serios in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 1
    Last Post: 25-09-2018, 19:14
  2. Το άγνωστο ..
    By ranti in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 15-06-2017, 23:59
  3. Φόβος για το άγνωστο.
    By Gallowdance in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 26-02-2016, 23:55
  4. ποιηματα απο εναν αγνωστο
    By atomo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 30-08-2011, 00:36
  5. Το αγνωστο
    By Marley in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 16-10-2008, 16:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •