Θα ήθελα και εγώ να μοιραστώ μαζί σας την πρωτογνωρη για μενα εμπειρία. Εάν βράδυ περίπου αρχές Μαΐου ξύπνησα ξαφνικά στις 3.00 με ένα έντονο βουητο στα αυτια άκουγα τους χτύπους της καρδιάς μου. Όπως καταλαβαίνετε πανικοβληθηκα και άρχισα να μετράω πίεση 16.9 και 160 παλμούς κράτησε περίπου 5 λεπτά και μετά σταμάτησε. Σκέφτηκα ότι μάλλον θα είχα δει εφιάλτη παρόλο που δεν θυμόμουν κάτι. Πέρασε μια εβδομάδα ξανά τα ίδια ξαφνικά μες την νύχτα έφυγα πήγα στο νοσοκομείο βεβαια όταν έφτασα όλα ήταν καλά. Κρίση πανικού μου είπαν. Μετά έβαλα holter για τους παλμούς έκανα καρδιολογικο έλεγχο όλα καλά γαστροσκοπηση μου βρήκαν διαφραγματοκηλη και στο τέλος κατέληξα με 1/2 ladose στον ψυχίατρο. Πραγματικά συνήλθα αφού όμως πέρασαν 2 μηνες άρχισε να μου δημιουργεί πρόβλημα στην περίοδο είχα είχα δηλαδή 15 μέρες περίοδο. Έτσι αναγκάστηκα να τα σταματήσω τον 15 Αύγουστο. Πριν 2 εβδομάδες με ξανάεπιασε αυτό μες στην νύχτα πήγα στο νοσοκομείο πάλι τα ίδια και έκτοτε έχω συνεχώς εμβοες πήγα στον ωρλ μου έκανε ακουογραμμα ολα καλά. Ωστόσο εγώ υποφέρω βουίζουν τα αυτια μου και κάθε βράδυ πριν κοιμηθω παίρνω xanax 0.25. Ειμαι σε απόγνωση δεν ξέρω πια τι να κάνω κοντεύω να τρελαθώ. Έχει κανείς από σας παρόμοια εμπειρία??