Επαθα αποπροσοποιηση μετα απο αλλαγη στα μαλλια τρομερο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    11

    Επαθα αποπροσοποιηση μετα απο αλλαγη στα μαλλια τρομερο

    Καλησπερα παιδια δεν το πιστευω αυτο που ζω εδω και 3 μηνες .. απο μελαχρινη εγινα ξανθια και την ιδια μερα που εκανα την αλλαγη στα μαλλια κοιταζομουν και μου φαινομουν σαν ξενη.. κοιμηθηκα το βραδυ και ξυπνησα ξαφνικα με κριση πανικου ενιωθα σαν ξενη σαν παρατηρητης.. δεν κανω τιποτα εχω χασει τον εαυτο μου.. τι να κανω περνω ενα μηνα αγωγη αλλα τιποτα ακομα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    κανε παλι τα μαλλια σου οπως πριν
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    414
    το ίδιο είχε πάθει και η Ζωίτσα η Λάσκαρη
    δεν αναγνώριζε τον εαυτό της
    μόνο αυτήν δεν την αναγνώριζε ούτε ο απέναντι

    από την κομμώτρια ζήτησες εξηγήσεις?
    πες μας λεπτομέρειες γιατί είναι σημαντικό
    ποιον αριθμό χρώματος έβαψες τα μαλλιά σου?

    κοίτα πάντως μη βάψεις και το αυτοκίνητό σου γιατί κάτω από το σπίτι σου θα είναι και θα το ψάχνεις 10 χρόνια

    γενικά πάντως από τις βαφές έχει καεί πολύς κόσμος

    για αυτό λέμε όχι στη βαφή ναι στη βέφα με τους μουσακάδες της
    κάντe αντίσταση

    pes όχι στο βάψιμο όχι στα ναρκωτικά και όχι στα πλαστικά των πόλεων και των θαλασσών

    είσαι ηρωίδα του 2012

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    11
    Αν ηταν να κανω πλακα κανω και αλλου οχι εδω μεσα μιληστε μου σοβαρα.. δεν ειναι αστειο.. γενικα εχω αυτο με την αποπτροσοποιηση και πολυ αγχος και κρισεις πανικου.. και ολο περιεργες σκεψεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    911
    Quote Originally Posted by Lelakitt View Post
    Αν ηταν να κανω πλακα κανω και αλλου οχι εδω μεσα μιληστε μου σοβαρα.. δεν ειναι αστειο.. γενικα εχω αυτο με την αποπτροσοποιηση και πολυ αγχος και κρισεις πανικου.. και ολο περιεργες σκεψεις
    Kαι εγώ έχω άγχος, κρίσεις, κατάθλιψη και τέτοια.
    Όταν λες περίεργες σκέψεις θα ήθελες να το αναλύσεις;
    Τι αγωγή παίρνεις;.
    Θέλει υπομονή γενικά για να ξεπεράσεις κάτι τέτοιο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    414
    Quote Originally Posted by Lelakitt View Post
    Αν ηταν να κανω πλακα κανω και αλλου οχι εδω μεσα μιληστε μου σοβαρα.. δεν ειναι αστειο.. γενικα εχω αυτο με την αποπτροσοποιηση και πολυ αγχος και κρισεις πανικου.. και ολο περιεργες σκεψεις
    τα κομμωτήρια είναι γνωστά υποπροϊόντα του πολιτισμού για να αποπροσανατολίζουν τις μάζες από τα προβλήματά τους
    χημικές βαφές επηρεάζουν πάμπολες πλευρές της προσωπικότητας του ατόμου και των απογόνων
    επίσης πολλές από αυτές τις βαφές και τα συναφή προϊόντα δοκιμάζονται πρωτίστως σε ανυπεράσπιστα ζωάκια--αυτά τα ξέρουν όλοι οι οικολόγοι και όλοι όσοι έχουν οικολογική συνείδηση
    τώρα αν εσάς δεν σας πειράζει που βασανίζονται τα όνειρα και άβουλα ζωάκια τι να σας πω, είναι και αυτό ένα από τα δικαιώματα της πολύγαρχία σας...

    και στο φινάλε φινάλε τι να πούμε εδώ μέσα εμείς πάνε ρώτα την κομμώτρια να πούμε ποιος ξέρει τι σου βαλε εκεί μέσα


    τι να κάνουμε να σε προφυλάξουμε από τi
    ?
    ποιος ξέρει αύριο αν πας να κάνεις λεύκανση δοντιών αν μετά θα αναγνωρίζει τον εαυτό σου και λευκάνσεις δεν ξέρω γω που ?
    ποιος κλείνει και ποιος μας υπόσχεται αν θα πας για αύριο μεθαύριο για αποτρίχωση σε διάφορα σημεία του σώματος σου και μετά πάλι δεν θα αναγνωρίζει τον εαυτό σου?

    πάντως αν χρωστάς στην εφορία είναι ευκαιρία να γλιτώσεις- πάνε πες ότι δεν την ξέρω την κυρία που αναφέρεται

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    414
    Quote Originally Posted by Lelakitt View Post
    Αν ηταν να κανω πλακα κανω και αλλου οχι εδω μεσα μιληστε μου σοβαρα.. δεν ειναι αστειο.. γενικα εχω αυτο με την αποπτροσοποιηση και πολυ αγχος και κρισεις πανικου.. και ολο περιεργες σκεψεις
    κοίταξε ρε συ λέλα --όντως η απόπροσωποίηση είναι κάτι πολύ δύσκολο και ψυχοφθόρο για τον άνθρωπο

    δεν ξέρω αν όντως ήταν αφορμή το χρώμα των μαλλιών σου η αλλαγή στα μαλλιά σου - αλλά έτσι πως το έθεσες ήταν ταμάμ για δούλεμα
    γιατί εδώ μέσα αρκετή από όσους παρακολουθούν το forum (και αυτοί που έχουν αποπροσωποίηση και ο όλοι οι άλλοι λιγότερο ή περισσότερο )

    δεν μπορούν καν να πάνε σε κομμωτήριο ούτε και σε σούπερ μάρκετ και το μαλλί τους είναι το λιγότερο που τις ενδιαφέρει

    ε τι να κάνουμε- αν είναι τρολοtiτλος- τρελότρολοαπαντήσεις θα βλέπεις

    πάντως αν έχεις όντως διάγνωση ως απόπροσωποποίηση καλό κουράγιο και θα περάσει και καλή δύναμη
    σίγουρα η πλάκα που κάνω δεν αφορά την αγωνιζόμενη ψυχή σου

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Kαι εγώ έχω άγχος, κρίσεις, κατάθλιψη και τέτοια.
    Όταν λες περίεργες σκέψεις θα ήθελες να το αναλύσεις;
    Τι αγωγή παίρνεις;.
    Θέλει υπομονή γενικά για να ξεπεράσεις κάτι τέτοιο.
    περνω το onelar πρωι βραδυ συνολο 60 μγ την μετα εδω και ενα μηνα και τιποτα… ειναι γενοσημο του σιμπαλτα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    911
    Quote Originally Posted by Lelakitt View Post
    περνω το onelar πρωι βραδυ συνολο 60 μγ την μετα εδω και ενα μηνα και τιποτα… ειναι γενοσημο του σιμπαλτα.
    Ωραία, ένας μήνας είναι λίγος χρόνος για να δεις ένα χάπι δώσε του χρόνο.
    Εγώ σκέψου είμαι σε αγωγή τρία χρόνια.
    Ψυχοθεραπεία έχεις σκεφτεί να κάνεις με ένα ψυχολόγο;
    Ανθρώπους να σε στηρίξουν έχεις;

Similar Threads

  1. Αλλαγή προσωπικότητας μετά απο Μετατραυματικό Στρές
    By AngTo in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 14
    Last Post: 23-09-2023, 23:08
  2. Μου πέφτουν τα μαλλιά.
    By Nefeli28 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 23
    Last Post: 27-08-2020, 18:02
  3. Στρες μετά από αλλαγή περιβάλλοντος
    By indianas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 12-07-2016, 20:58
  4. Η μητερα μου και τα μαλλια μου.
    By Mystique in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 10-10-2011, 02:14
  5. ΑΠΟΠΡΟΣΟΠΟΙΗΣΗ
    By nezoner in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 22-10-2009, 11:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •