θετικα αθηνας επαρχιας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    θετικα αθηνας επαρχιας

    μπορει να μην ενδιαφερει ολους αλλα μια που ειμαι απο νησι και ανεβαινω αθηνα συχνα αλλα δεν εχ κατασταλαξει επαγγελματικα λεω εδω ετσι σαν ημερολογιο να γραψω τα καλα και τα κακα και πειτε αποψη..επισης πιο μετα θα σας πω κατι που με προβληματιζει και ειναι μεγαλο μπερδεμα και τα εχ χασε αλλα δεν εχει σχεση με το αγχος μου τοσο.

    τα καλα στην ΑΘΗΝΑ
    1.ΠΟΤΕδεν βαριεσαι
    2.εχεις πολλες εναλλακτικες λυσεις διασκεδασης
    3.οι γειτονες σπανια ανακατευονται με σενα
    4.στο δρομο εισαι αγνωστος μεταξ αγνωστων
    5.υπαρχουν περισσοτερες ευκαιριες για δουλεια
    θα θυμηθω και αλλα...

    τα κακα
    1.και να μην εχεις παθαινεις ασθμα
    2.περπατας και ολοι διπλα σου ειναι ξενοι φοβασα μπας και δε εισαι ΕΛΛΑΔΑ
    3.βρωμα.Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΣη ΑΡΧΟΝΤΙΑ HELLOOOOOOO
    4.META απο μια μερα στραβης μερας το κεφαλι σου ειναι καζανι απο τη βαβουρα
    5.χαλας ολα σου τα λεφτα στα ταξι

    καλά επαρχιας
    1.μυριζει καθαρος αερας!
    2.αν ειναι μικρο νησι αφηνεις το ψωμακι εξω απο το σπιτι και κανεις δεν στο παιρνει!
    3.κανεις μπανιο καθε μερα
    δεν βλεπεις τροχονομους..συνη
    θως
    4.ολα ειναι πιο απλα

    αλλα πιο βαρετα
    οι γειτονες ξερουν ποτε γυρισες απο την καφετερια!
    τα παντα ομως ετσι?το χειμωνα αμα εχεις καταθλιψη την εβαψες!
    λιγοτερα μαγαζια
    ολοι μια κλικα!για πειτε κα εσεις
    αααα και τα νοσοκομεια προβλημα συνηθως!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    γραψτε κατι αν το δειτε!

  3. #3
    αρνητικο επαρχιας:σε κοιταζουν σαν εξωγηινο αν καποια φορα θελησεις να πας σε ενα μαγαζι να πιεις τον καφε σου η να φας μονος μονη παρεα με τον εαυτο σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    σανσετ εισαι απο αθηνα????????????????????????
    ειναι δυνατον???????εγω βαριεμαι καθε ωρα και στιγμη!!ειναι τοσο δηθεν ολοι τους..
    αλλοι εναλλακτικοι,αλλοι σοφιστικε,αλλοι σκειταδες,αλλοι μπουζουκζτηδες,αλλοι αναρχικοι,αλλοι κομμουνιστες ενα σωρο..τοση υποκρησια δεν τη βλεπεις πουθενα!!!!!!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Originally posted by olgaki82
    αρνητικο επαρχιας:σε κοιταζουν σαν εξωγηινο αν καποια φορα θελησεις να πας σε ενα μαγαζι να πιεις τον καφε σου η να φας μονος μονη παρεα με τον εαυτο σου.
    Α, δεν κοιτάζουν μόνο εμένα έτσι όποτε πηγαίνω επαρχία δηλαδή?

    Ενθαρρυντικό αυτό. :P


    Στα αρνητικά: η αθηνα σε πολλά σημεία απλώς δεν περπατιέται, τουλάχιστο όχι με ασφάλεια και δίχως ορειβατικά σύνεργα, έξι επιπλέον μάτια, ραντάρ και καλά μελετήμενο σχέδιο για κάθε δρόμο χωριστά.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ειμαι απο νησι και μαλιστα αρχοντικο και καλα ψαξτε ψαξτε λολ! αθηνα απλα γεννηθηκα..επαρχια μαρεσει απλα λιγο βαρετη κα αυτα τα κατα που ειπα στην αθηνα μαρεσε που παντα ακνεις οτι θες αλλα μου την σπαει που ειναι ΖΟΥΓΚΛΑ!ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ..ΠΑΚΙ� �ΤΑΝΟΙ,ΤΡΟΧΑΙΑ,ΦΑΣΑΡΙΑ ΓΙΑΓΑΔΕΣ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΟΣΕς ΦΟΡΕς ΕΧΨ ΕΡΘΕΙ ΑΘΗΝΑ ΟΛΟ ΑΚΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΟΛ/ΜΕΛΕΝΕ ΑΘΗΝΑ ΕΣΥ>?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ναι αθηνα!!!αλλα δεν την παλευω αλλο,θελω να μεινω κερκυρα...:(:(:(

  8. #8
    παιδια εμενα προσωπικα οταν κατεβαινω αθηνα στην αδερφη μ μου αρεσει πολυ.μενει παγκρατι μου αρεσει να κανω με τα ποδια τη διαδρομη παγκρατι ερμου περνοντας απο το εναν μεγαλο κηπο(δεν θυμαμαι πως λεγεται-λολ ζαπειο?,ειναι ολο πρασινο και παγκακια πριν φτασω συνταγμα)μ αρεσει να μπαινω στα μαγαζια της ερμου και να καθομαι με τις ωρες να πεινω τον καφε μ και να τρωω και ενα σουβλακι στα πιτα παν:P με χαλαρωνει αφανταστα και γυρναω σπιτι γεματη καινουριες εικονες με ομορφα χρωματα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by melene
    σανσετ εισαι απο αθηνα????????????????????????
    ειναι δυνατον???????εγω βαριεμαι καθε ωρα και στιγμη!!ειναι τοσο δηθεν ολοι τους..
    αλλοι εναλλακτικοι,αλλοι σοφιστικε,αλλοι σκειταδες,αλλοι μπουζουκζτηδες,αλλοι αναρχικοι,αλλοι κομμουνιστες ενα σωρο..τοση υποκρησια δεν τη βλεπεις πουθενα!!!!!!!!!!
    νομιζω αδικεις τους Αθηναιους ή οσους μενουν Αθηνα. Δλδ στις αλλες πολεις δεν ειναι δηθεν?

    ε, ειναι ωραιο να ειναι ολοι ιδιοι? κ τελος παντων τί θα πει \"σοφιστικε\" ή \"μπουζουκτζιδες\"? μηπως μπερδευομαστε μονοι μας με τις ταμπελες που βάζουμε κ αδικουμε τους άλλους?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    μηπως εννοει οτι εχει τοσο πλυθησμο που ειναι \"μαζεμενοι\"ολοι του;ς και εχε κουραστει?και φυσκα υπαρχουν παντου ισως επαρχια κρυβονται καλα το ξερβ αυτο..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by sunset


    τα καλα στην ΑΘΗΝΑ
    1.ΠΟΤΕδεν βαριεσαι
    2.εχεις πολλες εναλλακτικες λυσεις διασκεδασης
    3.οι γειτονες σπανια ανακατευονται με σενα
    4.στο δρομο εισαι αγνωστος μεταξ αγνωστων
    5.υπαρχουν περισσοτερες ευκαιριες για δουλεια
    θα θυμηθω και αλλα...
    Συμφωνω σε ολα πολυ. Εκτος απο το 4. Δεν ξερω αν ειναι παντα καλο..
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by sunset


    τα κακα
    1.και να μην εχεις παθαινεις ασθμα
    2.περπατας και ολοι διπλα σου ειναι ξενοι φοβασα μπας και δε εισαι ΕΛΛΑΔΑ
    3.βρωμα.Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΣη ΑΡΧΟΝΤΙΑ HELLOOOOOOO
    4.META απο μια μερα στραβης μερας το κεφαλι σου ειναι καζανι απο τη βαβουρα
    5.χαλας ολα σου τα λεφτα στα ταξι
    Συμφωνω επισης εκτος απο το 2. Μ αρεσει η πολυκοσμια κ ας ειναι πολλοι ξενοι. Δεν μ ενοχλει καθολου...
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    και δεν ειναι μωρε τοσο οτι ειναι ξενοι οσο οτι εχουν μαλωσει με το μπανιο! οι μερικοι ειναι επιθετικοι γενικα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    μπορει..τι να πω..μπορει και να τους αδικω.δεν ειπα οτι ολοι ειναι ετσι η αλλιως γιατι αν ηταν ετσι τα πραγματα τοτε θα εμπαινα και εγω σε καποια απο αυτες τις κατηγοριες.
    και φυσικα υπαρχουν παντου,το ενα δεν αναιρει το αλλο ομως συγκεκριμενα στην αθηνα το ολο θεμα ειναι στο ζενιθ του.
    ειμαι 20 χρονων και δεν βρισκω ατομα να μιλησω,ατομα να κανω παρεα.ολοι οσοι γνωριζω για να μην γενικευω,απο οσες περιοχες απο οποιες σχολες κανουν τα ιδια κλισε πραγματα.ο,τι τους υπαγορευει ο κυκλος τους και ειναι πολυ ενοχλητικο αυτο.
    ξαναλεω σοφια δεν μιλαω για ολους μιλαω για τους πολλους.
    σοφιστικε θα πει να ερχεται ο αλλος την ωρα που ψωνιζω ενα cd σε καποιο καταστημα και να μου το παιζει ξερολλας λεγοντας μου για τους μουσικους του 20 ου αιωνα και το ιμπρεσιονιστικο τους κινημα και ενα σωρο πραγματα τα οποια δεν τον ρωτησα αλλα τα υπομενω για να μην τον κανω να αισθανθει ασχημα μιας και αυτο που θελει ειναι να φανει καπως σε εμενα...
    ε αυτο δεν το μπορω.δε λεω πως δεν υπαρχουν και αξιολογα ατομα.ειναι αυτοι που εχω επιλεξει για φιλους,αυτους ναι,τους θαυμαζω κιολας..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    Originally posted by sunset
    και δεν ειναι μωρε τοσο οτι ειναι ξενοι οσο οτι εχουν μαλωσει με το μπανιο!..
    οντως και οχι μονο οι ξενοι να μαστε δικαιοι

    πρωι πρωι πχ σαν σαρδελες στα λεοφωρεια ,τραινα κτλ να αναπνεεις την εσανς του αλλου Lol
    Dum spiro spero (?)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •